Dimmer ja laelambid

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Pralle36
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 12 Juul 2019, 14:05

Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas Pralle36 »

Tere!


Lugu selline, et elutoas käib laelamp dimmeriga. Nüüd paigaldasin sinna odavamat sorti kupliga laelambi. Kui ma dimmerile kergelt volüümi juurde hakkan andma (kus tavaliselt lamp kergelt põlema minema peaks), siis hakkab minu isend vilkuma. Alles kui dimmeri põhja keeran, siis põleb lamp korralikult.

Kas see on normaalne või tuleks selline lamp elektriohutuse mõttes välja võtta?

Lisaks: Kas enamik dimmereid surisebki kergelt kui nad on põhja keeratud?


Tänud!
kalmaarikalmer
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 77
Liitunud: 13 Aug 2018, 08:56
On tänatud: 3 korda

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas kalmaarikalmer »

Mis valgusallikas laelambis on? On dimmerid, mis ei surise.
Pralle36
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 12 Juul 2019, 14:05

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas Pralle36 »

kalmaarikalmer kirjutas: 12 Juul 2019, 15:58 Mis valgusallikas laelambis on? On dimmerid, mis ei surise.
Selline isend:

https://www.ikea.lv/et/products/magamis ... t-10386577
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6094
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Küsimus on, millise valgusallika, st lambi, pirni sa sinna keeranud oled?
Viimati muutis Küülaline, 12 Juul 2019, 17:33, muudetud 1 kord kokku.
Pralle36
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 12 Juul 2019, 14:05

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas Pralle36 »

Küülaline kirjutas: 12 Juul 2019, 17:22 Küsimus on, millise vallgusallika, st lambi, pirni sa sinna keeranud oled?
Selge. Pirniks on E27, 400 lm, 2700K, 46mA, 5 W, 80lm/W
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6094
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

See dimmer ei ole nii väikese koormuse jaoks sobiv. Enne oli kindlasti 60 - 100 W hõõglamp, kas sellega töötab korralikult?
Pralle36
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 12 Juul 2019, 14:05

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas Pralle36 »

Küülaline kirjutas: 12 Juul 2019, 17:37 See dimmer ei ole nii väikese koormuse jaoks sobiv. Enne oli kindlasti 60 - 100 W hõõglamp, kas sellega töötab korralikult?
Ei oska kahjuks öelda, eelmine majaomanik viis lambid minema.

Aga kas juhtub midagi kui dimmerit sellega kasutan ja hoian seda ainult maksimaalse peal? Iseenesest ei ole mul tähtis, et saaksin seda tule tugevust reguleerida.
Ints
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 452
Liitunud: 26 Veebr 2006, 19:43
On tänatud: 3 korda

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas Ints »

Kui dimmerdamine ei ole tähtis,siis mina paneksin selle asemele lüliti.
Pralle36
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 12 Juul 2019, 14:05

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas Pralle36 »

kunn24 kirjutas: 15 Juul 2019, 13:57
Pirniks on E27, 400 lm, 2700K, 46mA, 5 W, 80lm/W
Kirjelduse järgi on dimmer kas vigane, nimetatud LED-lambiga sobimatu või LED-lamp pole dimmerdatav. Arvan viimast. Loe LED-i pakendilt hoolega selle kohta ja ära topi neid suvaliselt ja mine poodi, too selline, mis on dimmerdatav. Antud 5 W pane kuuri valgustisse. Elutoa jaoks vähemalt 15 W ja dimmerdatav.
 Aga ikkagi, mis siis juhtub, kui kasutan 5W lampi dimmeril?
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas ping »

Pralle36 kirjutas: 17 Juul 2019, 22:05
kunn24 kirjutas: 15 Juul 2019, 13:57
Pirniks on E27, 400 lm, 2700K, 46mA, 5 W, 80lm/W
Kirjelduse järgi on dimmer kas vigane, nimetatud LED-lambiga sobimatu või LED-lamp pole dimmerdatav. Arvan viimast. Loe LED-i pakendilt hoolega selle kohta ja ära topi neid suvaliselt ja mine poodi, too selline, mis on dimmerdatav. Antud 5 W pane kuuri valgustisse. Elutoa jaoks vähemalt 15 W ja dimmerdatav.
 Aga ikkagi, mis siis juhtub, kui kasutan 5W lampi dimmeril?
Loe esimest posti, seal on kirjeldatud.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Pralle36 kirjutas: 17 Juul 2019, 22:05  Aga ikkagi, mis siis juhtub, kui kasutan 5W lampi dimmeril?
Alajaama keerad tuksi. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Pralle36
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 12 Juul 2019, 14:05

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas Pralle36 »

Urmas kirjutas: 18 Juul 2019, 00:32
Pralle36 kirjutas: 17 Juul 2019, 22:05  Aga ikkagi, mis siis juhtub, kui kasutan 5W lampi dimmeril?
Alajaama keerad tuksi. ;)
Alajaam rohkem Eesti Energia teema.. :D
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Pralle36 kirjutas: 18 Juul 2019, 00:40 Alajaam rohkem Eesti Energia teema.. :D
Looda sa, esitavad regressinõude. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Pralle36
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 12 Juul 2019, 14:05

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas Pralle36 »

Aga mis seal alajaamas ikkagi täpselt juhtub? Kas keegi seletaks võhikule.
Pralle36
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 12 Juul 2019, 14:05

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas Pralle36 »

Aga ikkagi otsest ohtu, lühist minu elektrisüsteemile see ei avalda? Ja seda enam kui keeran dimmeri peal valgusti alati põhja ja ei lase sellel vilkuda?

Võin ju huvi pärast 15 W lampi proovida.
Pralle36
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 12 Juul 2019, 14:05

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas Pralle36 »

Panin nüüd uue dimmable pirni. 8,5W, suuremat polnud Bauhofist saada, see valgus piisab mulle ka. Töötab nagu teine asi nüüd. Kui dimmerit kinni keerama hakkan, siis kohati teatud asendis valgus veel kergelt väreleb ja siis aegamisi stabiliseerub ära. Vahetevahel seda üldse ei eksisteeri.

Kas see on asi, mille pärast pead vaevama peaksin?
Ints
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 452
Liitunud: 26 Veebr 2006, 19:43
On tänatud: 3 korda

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas Ints »

Veel üks kord.Kui dimmerdamine ei ole oluline,siis pane dimmeri asemele lüliti.Milleks on vaja omale probleemi tekitada?
Pralle36
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 12 Juul 2019, 14:05

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas Pralle36 »

Mis probleeme see dimmer siis ikka teha suudab? Pigem on probleem see, et pean poodi minema, lüliti tooma ja selle ära vahetama. Milleks see lisatöö kui see tegelikult ehk nii oluline polegi? Dimmer on ju hea asi, pole mõtet seda niisama välja kookima hakata.

Mõtlesin, et küsin mõne elektriku käest üle, et kas dimmeri selline käitamine toob ka maja elektrisüsteemile ohtu. Ja kui jah, siis millist. Peale 22 postitust ei ole siiani sellele vastust saanud.

Lisaks küsisin, kas dimmeri kerge surisemine on normaalne.
Ints
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 452
Liitunud: 26 Veebr 2006, 19:43
On tänatud: 3 korda

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas Ints »

Pigem on probleem see, et pean poodi minema, lüliti tooma ja selle ära vahetama.
Probleemiks ei ole poes käia pirne vahetamas ning enda aega ja närvirakke kulutama muretsemiseks,miks pirn vilgub või dimmer siriseb?
Pralle36
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 12 Juul 2019, 14:05

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas Pralle36 »

Nii palju möla ja endiselt ei ole lihtsale küsimusele vastust suutnud keegi pakkuda. Kas siin on ka mõni targem inimene ringi kondmas?
Viimati muutis Pralle36, 23 Juul 2019, 15:03, muudetud 1 kord kokku.
Pralle36
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 12 Juul 2019, 14:05

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas Pralle36 »

Ints kirjutas: 23 Juul 2019, 14:28
Pigem on probleem see, et pean poodi minema, lüliti tooma ja selle ära vahetama.
Probleemiks ei ole poes käia pirne vahetamas ning enda aega ja närvirakke kulutama muretsemiseks,miks pirn vilgub või dimmer siriseb?
Vat aga siis tahaksi teada kas see on probleem või ei ole probleem?

Nii sirisemise kui ka valguse värelemise puhul.

Kel vastust selle kohta anda ei ole, ei pea klikkama vasta tsitaadiga nupule. :)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Pralle36 kirjutas: 23 Juul 2019, 14:59 Nii palju möla ja endiselt ei ole lihtsale küsimusele vastust suutnud keegi pakkuda. Kas siin on ka mõni targem inimene ringi kondmas?
Aga miks sa ei tee oma tarkusest või ei küsi konsultatsiooni asjaga kursis olevatelt isikutelt? Asjaga kursis olevad küsivad raha? Kahju maksta pädevale isikule "lihtsa vastuse eest lihtsale küsimusele"? Vist tuleb välja, et esimenese lehekülje soovitustest pole sa essugi arugi saanud. Kurb, kui tänapäeva kapitalikus ühiskonnas, kus teadmised maksavad, solvutakse, et keegi ilma rahata oma teadmisi ei jaga. Ju pole kapitalism lumehelbekesteni veel jõudnud ja loodetakse, et kõik saab kommuuni korras ära tehtud ja teadmised pole asjast ei ole olulised.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Pralle36
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 12 Juul 2019, 14:05

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas Pralle36 »

Urmas kirjutas: 23 Juul 2019, 23:03
Pralle36 kirjutas: 23 Juul 2019, 14:59 Nii palju möla ja endiselt ei ole lihtsale küsimusele vastust suutnud keegi pakkuda. Kas siin on ka mõni targem inimene ringi kondmas?
Aga miks sa ei tee oma tarkusest või ei küsi konsultatsiooni asjaga kursis olevatelt isikutelt? Asjaga kursis olevad küsivad raha? Kahju maksta pädevale isikule "lihtsa vastuse eest lihtsale küsimusele"? Vist tuleb välja, et esimenese lehekülje soovitustest pole sa essugi arugi saanud. Kurb, kui tänapäeva kapitalikus ühiskonnas, kus teadmised maksavad, solvutakse, et keegi ilma rahata oma teadmisi ei jaga. Ju pole kapitalism lumehelbekesteni veel jõudnud ja loodetakse, et kõik saab kommuuni korras ära tehtud ja teadmised pole asjast ei ole olulised.

Järgmine korteriinimene siia jaburusi kirjutama tulnud? Kas sinusugused ei peaks pigem mitte perekoolis tundmatuid kuulsusi klatšima? Mõtlesin, et see foorum on rämpsust vähe puhtam siin.

See selleks. Huvitav küll, mille jaoks see foorum siin tehtud on? Kas polegi selle jaoks, et nõu küsida? Kas teema algatus oli vale? Erinevalt sinust ei ole mul kombeks iga probleemi korral ekspertkomisjoni kokku kutsuda. Asi ei olegi üldse rahas, hea isehakkaja. Ja mis sa siis nende vägevate teadmiste eest saada ka soovid, mis mulle just jagasid? Huvitav füürerlik elu sul, kui iga jah ja ei küsimuse eest tuleb pappi kõhida :D

Huvitav on lugeda sinu viimast postitust aga mida ma sealt ei näe on ükski asi, mis aitaks minu küsimusele kaasa. Vaevalt ma siin niisama sinuga sõbraks tahan saada. ;) Sõna suudad võtta küll aga midagi arukat sealt ei tule.

Mis esimese lehekülje soovitusest jutt on? Olen võhik siin, pane teemaviide ka juurde.

Kui midagi tarka lisada pole, siis ära tee end tobedaks ja jäta kommentaar vahele. Mõistan, et anonüümikuna julged end üle võlli keerata aga jäägem ikka soliidseks. :)
Ints
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 452
Liitunud: 26 Veebr 2006, 19:43
On tänatud: 3 korda

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas Ints »

Vat aga siis tahaksi teada kas see on probleem või ei ole probleem?
Kui tegemist on mitte dimmerdatava Led pirniga ja/või halogeen lampidele mõeldud dimmeriga,siis see ON PROBLEEM.
Pralle36
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 12 Juul 2019, 14:05

Re: Dimmer ja laelambid

Lugemata postitus Postitas Pralle36 »

Tänan Sind vastuse eest!

Pirni juba vahetasin ära aga seda ma ei teadnud, et ka halogeenlampidele on eraldi dimmer. Mis moodi selle ära tunneb?
Vasta