Plaatvundamendi lahendus

T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 916
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Plaatvundamendi lahendus

Lugemata postitus Postitas T25 »

Väikemaja vundament , L-kujulise vundamendiga, kitsamast osast kuskil 3,5 m lai ja laiemast ca 6m. Pikkus ca 12m . Mõte siis koorida muld savini puhtaks ja valada ca 30-35cm betoonplaat kahekihilise klaasfiiberarmatuuriga. Kas külm teeb sellisele plaadile liiga?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Mida väljamaa foorumlased arvavad? Või oled seni käinud ainult aafriklaste foorumites, kel külmaga probleeme ei ole?
Arvan, et järjekordne selline kogus betooni tekitab globaalse kliimakatastroofi ja meie laiuskraadidel lihtsalt enam kunagi pole miinuskraade, aastaringi plussis ja probleeme külmaga ei teki.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 916
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus

Lugemata postitus Postitas T25 »

Urmas kirjutas: 13 Juul 2019, 05:41 Mida väljamaa foorumlased arvavad? Või oled seni käinud ainult aafriklaste foorumites, kel külmaga probleeme ei ole?
Arvan, et järjekordne selline kogus betooni tekitab globaalse kliimakatastroofi ja meie laiuskraadidel lihtsalt enam kunagi pole miinuskraade, aastaringi plussis ja probleeme külmaga ei teki.
Väljamaa foorumites räägitakse killupadjast külmumissügavuseni või siis 3-mest tingimusest külmakerke tekkimiseks, milleks on 1) Külm ise 2) vesi ja 3) külmakerke ohtlik pinnas. Kui üks neis eemaldada, siis külmakergetega probleeme ei tohiks tekkida. Mulle tundub see külmumissügavuse teema natuke "ujuv", kuna erakordselt külma talvega võib maapind mitu meetrit läbi külmuda. Sellist killupatja ma rajama ei hakka, kuna siis ma juba teeks täis keldri( ja siis läheks betooni veelgi rohkem). Küll aga vaadates Eesti ehitustava, kus pannakse väike kiht kildu ja siis valatakse 10cm betooni ja see vastu peab, siis see annab nagu usku, et minu variant peaks ka vastu pidama. Oleks pinnas liiv-kruus, siis ma seda üldse ei küsikski, vaid teekski kohe nii, kuid tegemist on saviga. Ootaks siis foorumlaste arvamusi, ideid , mõttearendusi, mida sellisest asjast arvatakse. Põhipoint on lihtsus, kuna täiskeldri ehitamine koos saalungite jms on väga tülikas ja ajamahukas. Eriti ootaks kunn24 arvamust, kuna tundub, et mees vaatab asjade sisusse sügavamalt ja julgeb vastu vaielda siin foorumis levinud üldistele dogmadele( nt rikkevoolukaitsme teema jms)
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 916
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus

Lugemata postitus Postitas T25 »

Kunn24, aga mis sa arvad sellisest lahendusest, kui vahtplasti plaadi alla üldse ei pane ja otse savi peale siis 2kordse armeeringuga betoonplaat. Kas see plaat peab vastu külmakerkeid või on see lootusetu üritus. Mis juhtub 12 m pika plaadiga, kui näiteks ühest otsast külm kergitab 10 cm. Kas läheb puruks? Ühesõnaga, kui on tegemist lootusetu üritusega, siis kaevan ikkagi ca 1,5 m sügavad kraavid ja valan betooni täis ja sinna peale siis valan lõpuks betoonplaadi.
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 916
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Plaatvundamendi lahendus

Lugemata postitus Postitas T25 »

Selge siis. Minu soov oli teha külmakerke kindel plaatvundament, kuid ilmselt on siiski tegu suhteliselt lootusetu üritusega. Eks ma tahtsin kokku hoida ja võimalikult vähe ennast liigutada, kuid südamerahu huvides tuleb siiski kaevata sügavad kraavid ja need täis betoonida. Ega ma ise ka tegelikult eriti usu, et isegi 35 cm paks 2-kihilise armeeringuga betoonplaat peaks vastu külmakerget näiteks ühest otsast 10 cm. Loogiliselt võttes läheb see plaat kuskilt puruks.
Vasta