Akuniiduk

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
külaline13
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 02 Juul 2019, 11:09
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 1 kord

Akuniiduk

Lugemata postitus Postitas külaline13 »

Tere!

Küsiks nõu ja/või kasutajakogemust kahe akuniiduki kohta.
Vanemal inimesel aeg-ajalt vaja muruniidukiga teha õuepeal 1-1,5h. Senist bensukat vahel raske käima tõmmata peale kogumiskoti tühjendamist. Vaatasin akuga niidukeid, isegi võiks miskit kujuneda. Saab nupust käima, vaiksem kah. Lõikelaius 40-45cm tundub piisav.
Makita DLM431Z
https://www.makserv.ee/toode/akumurunii ... 31z-akuta/
Greenworks
https://www.tooriistamarket.ee/et/murun ... aadija45cm
Viimane tundub parem ses osas, et korraga sees 1 aku. Kuna 4Ah ja laadija kaasas, vaja juurde osta 1 aku.
Makital käib aga 2 akut korraga (18V) ja seega vaja kaks paari osta, ilmselt 5Ah ja laadija/laadijad. Hetkel saab kahe trelli kohvri ostuga küll soodsamalt kui muude komplektidena, aga läheb ikkagi kallimaks ja otseselt muid akuriistu vaja ka pole. Hekilõikurid mõlemal samas hinnas. Trimmer jällegi Makital etem.

Aga kuidas tegelikkuses niidukite jõudluse vahe? Kas korraga kaks akut sees (Makita) vs 1 aku (GW) tähendab suurema massi tõttu ka pikemat kestvust või midagi muud head? Või see lihtsalt tehniline eripära ja kasutuses võitu ei anna?
Äkki kellegil kogemusi või muidu häid tähelepanekuid?

Suuremaid summasid ei tahaks kulutada kuna just väga vaja ka pole, aga võiks ju.
Kasutaja avatar
laurit
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 360
Liitunud: 13 Jaan 2010, 23:15
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Akuniiduk

Lugemata postitus Postitas laurit »

Ma ostsin Makita oma siit: https://www.ehituskaup24.ee/ee/akumurun ... adija.html koos topeltlaadija ja 5Ah akudega.

Täitsa toimetav asi. Mõned alad on, mida mul robot ei niida, siis lasen sellega. Väga pika heina korral jääb nõrgaks, aga tavamuruga pole küll probleeme olnud.
rst
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 292
Liitunud: 30 Okt 2013, 17:18
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Akuniiduk

Lugemata postitus Postitas rst »

Kui niidetav ala väga keeruline/suur ei ole, siis mõtle parem roboti ja akutrimmeri peale.
külaline13
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 02 Juul 2019, 11:09
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Akuniiduk

Lugemata postitus Postitas külaline13 »

laurit kirjutas: 02 Juul 2019, 14:21 Ma ostsin Makita oma siit: https://www.ehituskaup24.ee/ee/akumurun ... adija.html koos topeltlaadija ja 5Ah akudega.

Täitsa toimetav asi. Mõned alad on, mida mul robot ei niida, siis lasen sellega. Väga pika heina korral jääb nõrgaks, aga tavamuruga pole küll probleeme olnud.
Tänud hea viite eest! see parandab Makita shansse. Kaua ühe akupaariga tööaega tuleb? Samas see servade niitmine on pigem väiksema koormusega tegevus, et ega vist tavalise platsiga otse võrrelda ei saa.

Robot on esialgu tagaplaanil, ehk edaspidi.
Kasutaja avatar
laurit
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 360
Liitunud: 13 Jaan 2010, 23:15
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Akuniiduk

Lugemata postitus Postitas laurit »

Kuna mul niitmist vähe sellega, siis ei oskagi öelda kui kaua tööd teha saab. Endale vajaliku olen ca 20 minutiga tehtud saanud ning siis pole akud veel tühjaks saanud.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Akuniiduk

Lugemata postitus Postitas aero »

Kui muid akuriistu vaja pole, siis miks üldse see akumajandus kaela võtta endale? Ma plaanisin osta akuniiduki ja 1 aku (teine aku ja laadija olemas) aga siis sain Fiskarsi rootorniidukit proovida ja võtan hoopis selle.
külaline13
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 02 Juul 2019, 11:09
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Akuniiduk

Lugemata postitus Postitas külaline13 »

Leidsin, et andmete alusel töötavad mõlemad masinad 30 min ühe akukorraga, seega 2x18V 5Ah vs 1x40V 4Ah akud antud juhul sama tulemus.
Eks seal akumajanduse kohal küsimärgike on olnud algusest peale, aga oleks vaja eelkõige vanemale inimesele kergelt käsitsetavat masinat kui bensukas praegu. Plussiks saaks neid akusid ise mõne muu ostetava jubinaga kasutada. hekilõikur oleks tegelt hea juhtme pealt akule üle minna. Hea oleks ehk ka teine trimmer majapidamistesse, see võiks järgmine olla. Samas otseselt puudu ei ole, ainult mugavus suureneks. Eelkõige aga huvitab mainitud niidukite kogemus ja tähelepanekud.
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1004
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Akuniiduk

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

külaline13 kirjutas: 03 Juul 2019, 14:36 Leidsin, et andmete alusel töötavad mõlemad masinad 30 min ühe akukorraga, seega 2x18V 5Ah vs 1x40V 4Ah akud antud juhul sama tulemus.
Eks seal akumajanduse kohal küsimärgike on olnud algusest peale, aga oleks vaja eelkõige vanemale inimesele kergelt käsitsetavat masinat kui bensukas praegu. Plussiks saaks neid akusid ise mõne muu ostetava jubinaga kasutada. hekilõikur oleks tegelt hea juhtme pealt akule üle minna. Hea oleks ehk ka teine trimmer majapidamistesse, see võiks järgmine olla. Samas otseselt puudu ei ole, ainult mugavus suureneks. Eelkõige aga huvitab mainitud niidukite kogemus ja tähelepanekud.
mul on see olnud 4 aastat https://www.tooriistamarket.ee/et/murun ... aadija45cm aku stabkeveel ja katki ei ole läinud, 1 laadimisega laseb ~700m2 , kogujat ei kasuta, laseb multsiks
anto
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 80
Liitunud: 03 Jaan 2014, 14:14
On tänatud: 4 korda

Re: Akuniiduk

Lugemata postitus Postitas anto »

Mul on Makita DLM431Z. Niidan sellega teist aastat. Väga rahul! Ei mingit väljaheitegaaside haisu nagu bensiininiidukil ega pikendusjuhet nagu pistikust töötavatel elektriniidukitel.

Oma muruplatsi saan kusagil 30-40 minutiga niidetud. Akudena kasutan kahte 4 Ah akut. Tühjaks pole neid töö lõpuks veel kunagi saanud. Mõnikord panen veel ühe aku Makita murukääridesse ja lõikan sellega teatud kohti veel edasi. Jätkub ka selle jaoks.

Akude pärast ma väga ei muretseks. Tänapäeval on ka 6 Ah akud olemas. Teine võimalus on akusid 2 paari võtta ning sel juhul saab üldse lõpmatult tööd teha, kuna sel ajal kui ühed tööd teevad, teised laevad.

Makita kahe-aku süsteem annab võimaluse kasutada 18 V akusid ka 36 V seadmete peal (sellistel riistadel on rohkem jõudu). Vägagi mõistlik lahendus. Puudub vajadus eraldi 18 ja 36 V akusid osta/omada.

Muuseas, need 36 ja 40 V akud on tegelikult täpselt samad asjad. Lihtsalt, mõned tööriistatootjad lähtuvad 3.6 V pingest per akuelement, teised aga trikitavad ja märgivad 4 V. Sealt need erinevused tulevad:
10.8 = 12 V
18 = 20 V
36 = 40 V

4 V on see pinge, mida täis laetud akuelement alguses korraks annab. Seejärel langeb see 3.6 V peale.
külaline13
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 02 Juul 2019, 11:09
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Akuniiduk

Lugemata postitus Postitas külaline13 »

Tagasisideks, et see Makita sai võetud ja nüüdseks ka ise mõne korra kasutanud. 5ah akudega sain ca 45-50 min teha ligi 10cm muru, kohati hõredamat sorti. Tundub, et võib rahul olla, kartsin et saavad kiiremini tühjaks. Akusid ka teine paar ning juures trell, hekilõikur (on ikka mõnus ilma juhtmeta) ja trimmer. Bensukaga (https://www.stiga.com/int/295486028-s14 ... 8-s-b.html) võrreldes on kaalult kergem ja igasugused nikerdamise kohad käivad kergemini. Võib-olla võimsus on terake väiksem, aga küllaltki sama tundub.
Vasta