Truubi toru paigaldus

sirje31
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 14 Juun 2019, 12:05

Truubi toru paigaldus

Lugemata postitus Postitas sirje31 »

Tere.
Soovin konsultatsiooni seoses truubi ehitusega. Mul on suvila Rpla maakonnas, Aespa külas. Krundil on sissesõit üle kraavi, see sissesõidu all olev truubi toru on katki. Planeerisin sissesõidu lahti kaevata ja paigaldada truubi toru kogu krundi laiuselt ( 20meetrit ). Tegemist on minu eramaaga. Küsisin vallast kas ma võin seda teha. Sain vastuse, et tegemist on suuremat piirkonda teenindava vastutusrikka kraavilõiguga? Lubati aga 10m ulatuses, kuna muidu on seda raske hooldada. Selleks, et seda ehitada tuleb esitada ehitisregistri kaudu ehitusteatis ja projekt. Valla soovitusel võib kasutada truubi tüüpjoonist, mille saab Maanteameti kodulehelt või koostada ise. Nüüd olen nõutu, kuidas ma saan maanteameti kodulehelt võtta tüüpjoonise, kui seal on riiklike teede projektid? Ise ma seda koostada ei oska ja seetõttu vajaksin abi. Veel on mul väike kahtlus kas valla poolne otsus on ikka päris õige või paisutavad nad asjaga üle.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Truubi toru paigaldus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Eelmine aasta sealkandis ühte siseviimistlust tehes oli tellija krundil kraav. Kraav asus krundi piirist ca 5m kaugusel, lisaks kraavi laius 3-4m, siis tellija sai küll loa lükata kraavi 60cm toru ja seda päris pikalt, mingi 30+m võis olla. Kuna see kraav oli arvatavasti samuti oluline, ümberkaudsete suvilate hallvesi jooksis mööda seda kraavi metsa alla, siis tellijal küll ei tekkinud probleeme väidetava puhastamisega. Toru paigaldusega kraavi sai tellija krundile ikka päris palju kasutatavat maad juurde.
Tuleb panna nii suur toru, et puhastamiseks väiksemale poisile köis jalgade külge ja saab torust läbi tõmmata. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
Maaks
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 224
Liitunud: 04 Nov 2014, 12:20
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Truubi toru paigaldus

Lugemata postitus Postitas Maaks »

MNT juhendid truupide rajamiseks on seal, aga minu hinnangul sul sealt midagi otse kasutada ei õnnestu:
https://www.mnt.ee/sites/default/files/ ... 17_0kk.pdf
https://www.mnt.ee/sites/default/files/ ... _juhis.pdf
Vasta