Veidi huumorit Elektrileviga

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
kalmaarikalmer
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 77
Liitunud: 13 Aug 2018, 08:56
On tänatud: 3 korda

Re: Veidi huumorit Elektrileviga

Lugemata postitus Postitas kalmaarikalmer »

See on umbes sama, et pirnid kasvavad puu otsas.
kalmaarikalmer
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 77
Liitunud: 13 Aug 2018, 08:56
On tänatud: 3 korda

Re: Veidi huumorit Elektrileviga

Lugemata postitus Postitas kalmaarikalmer »

Pirnid kasvavad siiski puu otsas!
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Veidi huumorit Elektrileviga

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Ei tasu liiga tähenärija ka olla, elektripirn või hõõg(lambi)pirn võib vabalt öelda. Ja kui elekter on sisse lülitatud tuleb ka vool tagasi. Palja pingega ei ole midagi peale hakata.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Veidi huumorit Elektrileviga

Lugemata postitus Postitas ifffff »

kalmaarikalmer kirjutas: 20 Mai 2019, 13:39 Pirnid kasvavad siiski puu otsas!
https://www.eki.ee/dict/qs/index.cgi?Q=pirn&F=M

ÕS siiski väidab, et kasvavad puu otsas ja ripuvad ka laes.
kotermann
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 210
Liitunud: 28 Jaan 2005, 19:51
On tänatud: 10 korda

Re: Veidi huumorit Elektrileviga

Lugemata postitus Postitas kotermann »

Jeerum, ärge ometi nõudke Elektrilevilt et nad vastavat terminoloogiat jagaksid. Sellest kambast on kõik elektrispetsialistid ammu koondatud kui tarbetud. Jäänud on ainult raamatupidajad ja juristid kellede ainus ülesanne on nuputada, kuidas teie taskutest rohkem raha välja õngitseda.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Veidi huumorit Elektrileviga

Lugemata postitus Postitas aero »

Ma arvan, et nad on täitsa ok sōnastuse valinud. Tädi Maalid saavad aru ja Kuno saab ka aru. “Pingestame kilbi” vōib tekitada paljudes inimestes kōhklusi ja täpsustavaid küsimusi a la “kas voolu ka sisse lülitate?”. Need lisaselgitused tuleks klientidel kinni maksta... Mulle sobib praegune variant.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Veidi huumorit Elektrileviga

Lugemata postitus Postitas aero »

Mulle tundub, et sa oled veidi häiritud kuna Elektrilevi ei täitnud su palvet, ei suunanud su kirja mõnele tüübile, kes oleks sinuga suhelnud nagu võrdne võrdsega, mõistetega - kilbi pingestamine, elektromotoorjõud... Ja ideaalis veel vabandanud kogu Elektrilevi nimel selle rahvakeelse, tõelist asjatundjat totaalselt eksitava "voolu avamise" eest veebilehel, onju? 8).

Mõnes suuremas riigis suunaks elektrimüüja kontaktileht su üleüldse KKK/FAQ lugema ja valikvastustega tegelema. Kuni nõrked.
Viimati muutis aero, 21 Mai 2019, 10:57, muudetud 1 kord kokku.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Veidi huumorit Elektrileviga

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

kunn24 kirjutas: 21 Mai 2019, 10:49Mulle tundub, et sa kas tahad lihtsalt norida, ei tunne elektri põhiseoseid või oled lootusetult loll
Mulle tundub, et elektri põhiseoseid sa küll tunned, aga esimeses ja viimases osas ...
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2765
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Veidi huumorit Elektrileviga

Lugemata postitus Postitas trebla »

Mina ostsin kunagi uue teleka ja siis üritasin Philipsi Euroopa kontoriga suhelda, et teada saada, millise liigpingekategooria seadmega mul on tegemist, et milline on teleka Uimp... Mõte oli teada saada, milliste liigpingepiirikute kasutamise korral garantii kehtib.

Vastus jäigi saamata... sest küsimusest ei saadud aru...
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Veidi huumorit Elektrileviga

Lugemata postitus Postitas aero »

Mind ka häirib kui tehnikafoorumis vool ja pinge segi aetakse. Aga loodan optimistlikult, et paljud mõtlevad õigesti, kirjutavad kiiruga valesti. EL veebilehe sõnastus mind EI häiri. Vaatan seda pragmaatiliselt. Olen kindel, et 99,99% inimesi (kel seda teenust vaja läheb) saavad aru, mida antud kontekstis tähendab "voolu sisse lülitamine." (pingestatakse vajalikud klemmid) Kui sind ikka häirib ja elada ei lase, eks siis pead midagi ette võtma. Tarbijakaitse?

@trebla: muidugi ei tunne MÜÜGIorganisatsiooni klienditeenindus selliseid termineid. Miks su küsimust pädevale inimesele ei suunatud ... ju peeti ebaoluliseks. Seesama pragmaatika - kui 99,99% kliente saab ilma selle infota hakkama, siis saab ka see 0,01%. Või kes ei saa, ostab siis mõne teise margi :).

Ma ostsin Philipsi lähtudes konkreetse mudeli pildist ja helist. Uimp-st ei tea midagi. Minu jaoks on olulisem, et 4-5 aastat on vastu pidanud ja heli on (teleka kohta) piisavalt hea. Ma ei viitsi suuri kõlareid käima lükatagi, isegi filmide vaatamiseks.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2765
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Veidi huumorit Elektrileviga

Lugemata postitus Postitas trebla »

Kuna parasjagu tollal oli ka elektrik.pri.ee foorumis käimas liigpingekaitse alane klaarimine ja keegi oli pannud sinna selle Philipsi "kaheksajala" pildi ja juhendi, kus mh oli kirjas, et kui selle ostad, siis oled kõige eest kaitstud ja vist 2000 või lausa 20 000 € ulatuses pidi ka kahjusid hüvitatama, siis üritasin lähemalt uurida....
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2765
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Veidi huumorit Elektrileviga

Lugemata postitus Postitas trebla »

ärgem siin nüüd üksteise kalla närima hakakem....

kW, kWh ja kW/h käivad siin kah läbisegi...suur-ja väiketähtede kombinatsioonid veel peale selle
alati tuleks muidugi korrektseks parandada - ehk jääb ajapikku inimestele külge.

mõelgem, kas kõik kasutavad korrekselt neid kolme sõna - värv, värvus ja värvsus....
või peaks seda siseviimistlusfoorumis küsima?
;)

No ja veel äike, pikne, välk ja kõu..... ?
fastteam
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 198
Liitunud: 02 Juun 2009, 22:44
On tänatud: 4 korda

Re: Veidi huumorit Elektrileviga

Lugemata postitus Postitas fastteam »

Siia maani on kogu nende dok 220/380. keeldusin allkirjastamast kliendi dokke
Nagu endises Staoilis kui soovisin maksta kassas ja ütlesin et neljandast 50eur Naftat siis praktikant vastas, et ei saa müüa neil ainult diisel programmis pakkuda 8- ))
Vasta