Abihoone 20-60 tüüpprojekt

elmarpuu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 14 Mai 2019, 22:45

Abihoone 20-60 tüüpprojekt

Lugemata postitus Postitas elmarpuu »

Tervist.
Maale soov (ise ) ehitada abihoone(kuur) u. 5x9 m. Vallast hr. vastas , et vajalik projekt. Kuna põlisel maakal iga kopikas arvel siis maalane küsib tarkade käest palju selline projekt või ametlikult maksta, kas antud projekti kirjutamise õigus on x registris oleval kodanikul , kas ma võin netist x projekti võtta ja sellega valda minna.

Varjualune laudisseinaga, karkassil, lint-või postvundament, kerge viilkatus , mõni uks ja aken ning esialgu muldpõrand. Asukoht nn metsas aga ei taha vallaga tülli ka minna

Või on kellelgi soodsa hinnaga selle sugust laenata ?

E.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Abihoone 20-60 tüüpprojekt

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Projekti võid enda tarbeks täiesti vabalt ise joonistada. Ei pea kellelegi sentigi maksma selle eest. Piisab vaid sellest, kui oskad natukene arvutit kasutada ja võtad mustandiks mõne analoogse projekti ette.
Torutööd Tartus 56 932 898
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Abihoone 20-60 tüüpprojekt

Lugemata postitus Postitas arno14 »

pikk88 kirjutas: 15 Mai 2019, 08:24 Projekti võid enda tarbeks täiesti vabalt ise joonistada. Ei pea kellelegi sentigi maksma selle eest. Piisab vaid sellest, kui oskad natukene arvutit kasutada ja võtad mustandiks mõne analoogse projekti ette.
Pliiats, paber ning hilisem digitaliseerimine pole meie riigis veel ära keelatud.
elmarpuu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 14 Mai 2019, 22:45

Re: Abihoone 20-60 tüüpprojekt

Lugemata postitus Postitas elmarpuu »

Saan ma õigesti aru ,et antud projektile (kuur , varjualune ) ei ole vaja tunnistusega arhitekti joonistust vaid sobib vallale kui ka seaduslikult ka minu loodud.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Abihoone 20-60 tüüpprojekt

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Jah, sa saad täiesti õigesti aru.
Võid vaadata ka siia teemadesse, saad natuke aimu mida mina olen pidanud läbi elama, et oma projektile luba saada (luba pole veel 100% käes) Tänapäeva seaduste järgi võid iseendale oma otstarbeks teha ka paarisajaruutmeetrise eramu projekti. Ei ole mingit kohustust sellejaoks arhidekti juurde minna.

viewtopic.php?f=29&t=50764
viewtopic.php?f=16&t=63236
Torutööd Tartus 56 932 898
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Abihoone 20-60 tüüpprojekt

Lugemata postitus Postitas arno14 »

pikk88 kirjutas: 16 Mai 2019, 08:35 Jah, sa saad täiesti õigesti aru.
Võid vaadata ka siia teemadesse, saad natuke aimu mida mina olen pidanud läbi elama, et oma projektile luba saada (luba pole veel 100% käes) Tänapäeva seaduste järgi võid iseendale oma otstarbeks teha ka paarisajaruutmeetrise eramu projekti. Ei ole mingit kohustust sellejaoks arhidekti juurde minna.

viewtopic.php?f=29&t=50764
viewtopic.php?f=16&t=63236
ma rõhutaks, et arhitekt on pigem kuntsnik ja tema eesmärk on detailplaneeringu järgi visualiseerida hoone/stus, antud kontekstis.
Kui Kunstiakadeemia kasvandikel on õigus joonistada mis sülg suhu toob siis Sul on ka samasugune õigus.
elmarpuu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 14 Mai 2019, 22:45

Re: Abihoone 20-60 tüüpprojekt

Lugemata postitus Postitas elmarpuu »

Vallast info, et kuni 60 ruutu ja 5 m kõrgusele abihoonele võib ise projekti ehk joonised koostada seda muidugi mitte enda vanavanaemal ega algklassilapsel vaid ise ja vastavalt jooniste koostamise heale tavadele.

Kuna maal vedeleb nõukaajast betoonist elektripostid (u. 9 meetrised ) siis oskab keegi nõu anda kas saan need nt. lintvundamendi rajamisele kaasata , pinnaseks savi 20 cm mulla kihi all või rajan postidele ja b.postid siis sillusena ?
Abihoone lõpuks sooja laudpõrandaga ja puitseinaga.
Haustec
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 15 Jaan 2019, 11:32

Re: Abihoone 20-60 tüüpprojekt

Lugemata postitus Postitas Haustec »

Tere,

Kui Te ei ole endale veel projekteerijat valinud, siis võtke meiega ühendust ning me teeme Teile hinnapakkumise.

Kõike paremat,
Haustec OÜ
info@haustec.ee
www.haustec.ee
Vasta