Salvkaev

MarioMihkelson
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 24 Dets 2018, 17:26

Re: Salvkaev

Lugemata postitus Postitas MarioMihkelson »

Sügisel sai tehtud sarnane kaev ekskavaatoriga nagu selles arutelus olnud videos oli. Samuti olid valsitud rõngad ning paigaldatud sai õiget pidi ehk valsi äär seest poolt ülespoole ( sama moodi nagu videos olid pandud). Sai veel pandud segu rõngaste vahele, kuna savi pinnas siis väljaspoolt tihendatud saviga. Kui rõngad paigas ja pinnas väljast silutud sai sissepoole rõngaste ühenduskohtadesse vms veel segu plätserdatud korralikult. Segu millega plätserdasin oli tavaline müürisegu. Paari päeva pärast vaatasin, et osade rõngaste vahelt tilgub vett sisse natuke. Kui näiteks nüüd seestpoolt uuesti suht kuiva seguga paksemalt plätserdada neid ühendus kohti, kas siis see pidama ka jääb? Või uuristab vesi uuesti pilud sisse segust?
Külaline 2
külaline

Re: Salvkaev

Lugemata postitus Postitas Külaline 2 »

MarioMihkelson kirjutas: 24 Dets 2018, 17:46 Sügisel sai tehtud sarnane kaev ekskavaatoriga nagu selles arutelus olnud videos oli. Samuti olid valsitud rõngad ning paigaldatud sai õiget pidi ehk valsi äär seest poolt ülespoole ( sama moodi nagu videos olid pandud). Sai veel pandud segu rõngaste vahele, kuna savi pinnas siis väljaspoolt tihendatud saviga. Kui rõngad paigas ja pinnas väljast silutud sai sissepoole rõngaste ühenduskohtadesse vms veel segu plätserdatud korralikult. Segu millega plätserdasin oli tavaline müürisegu. Paari päeva pärast vaatasin, et osade rõngaste vahelt tilgub vett sisse natuke. Kui näiteks nüüd seestpoolt uuesti suht kuiva seguga paksemalt plätserdada neid ühendus kohti, kas siis see pidama ka jääb? Või uuristab vesi uuesti pilud sisse segust?
Tavaline segu hangub liiga aeglaselt selleks, et tõkestada kiirelt vee sisseimbumine. Mõistlik oleks kasutada erisegu. Või siis tõsta tsemendi sisaldust segus ja ühtlasi vähendada vee sisaldust.
Kaevumees
külaline

Re: Salvkaev

Lugemata postitus Postitas Kaevumees »

Kui vett samal ajal tilgub, siis oleks mõistlik kasutada
https://www.k-rauta.ee/p/kiirkivistuv-t ... 1-6kg/2qqv
Meister Tuisk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 07 Mai 2019, 23:16

Re: Salvkaev

Lugemata postitus Postitas Meister Tuisk »

Mina kaevan käsitsi salvkaeve ja teen kõike muud kaevudega seotut. Hinnakiri ja muu info - https://www.facebook.com/kaevumeister/

Meeldivat koostööd meile!
Meister Tuisk
56903313
Missiooniga kaevumeisterid - www.allikameister.ee
Kaevumees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 03 Mär 2019, 17:10

Re: Salvkaev

Lugemata postitus Postitas Kaevumees »

Meister Tuisk kirjutas: 07 Mai 2019, 23:34 Mina kaevan käsitsi salvkaeve ja teen kõike muud kaevudega seotut. Hinnakiri ja muu info - https://www.facebook.com/kaevumeister/

Meeldivat koostööd meile!
Meister Tuisk
56903313
Ei oska öelda kas ma olen pime või milles on asi, aga Teie facebooki lehelt ma hinnakirja küll üles ei leia.
Meister Tuisk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 07 Mai 2019, 23:16

Re: Salvkaev

Lugemata postitus Postitas Meister Tuisk »

Kaevumees kirjutas: 11 Mai 2019, 18:51
Meister Tuisk kirjutas: 07 Mai 2019, 23:34 Mina kaevan käsitsi salvkaeve ja teen kõike muud kaevudega seotut. Hinnakiri ja muu info - https://www.facebook.com/kaevumeister/

Meeldivat koostööd meile!
Meister Tuisk
56903313
Ei oska öelda kas ma olen pime või milles on asi, aga Teie facebooki lehelt ma hinnakirja küll üles ei leia.
Hei, Kaevumees!

Luba ma juhtan Sind. Mine facebook.com/kaevumees - vali "about" ja leia sealt "products"(sealt näed juba "HINNAKIRI ELU ALLIKAS OÜ 2019"), vajuta "see more" ja näed kogu hinnakirja.

Kõike hääd ja paremat!
Missiooniga kaevumeisterid - www.allikameister.ee
Meister Tuisk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 07 Mai 2019, 23:16

Re: Salvkaev

Lugemata postitus Postitas Meister Tuisk »

[/quote]

Hei, Kaevumees!

Luba ma juhtan Sind. Mine facebook.com/kaevumees - vali "about" ja leia sealt "products"(sealt näed juba "HINNAKIRI ELU ALLIKAS OÜ 2019"), vajuta "see more" ja näed kogu hinnakirja.

Kõike hääd ja paremat!
[/quote]

Düsleksia lõi välja - minu facebooki aadess on siiski: facebook.com/kaevumeister, mitte /kaevumees. :D

Rõõmu!
Tuisu
Missiooniga kaevumeisterid - www.allikameister.ee
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Salvkaev

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Kas keegi tänapäeval ka salvkaeve veel teeb?
Kunagi tehti, aga see ei saanud hea, sest pinnas on väga peenike paskliiv.
Vesi kaevus selgeks kunagi ei saanudki.
Vett oli iseenesest külluses. Sügavust 5 raket.
Sai tehtud puurkaev 42m, selle vesi veel hullem. Rauane ja kaltsiumit täis.
Nüüd katsetaks uuesti salvkaevuga. Tuleb ehk odavam kahh.
Objekt Tartu külje all.
On kellelgi häid kogemusi mõne tegijaga?
Niisama võib ka pajatada salvkaevu mõttekusest/mõttetusest.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Salvkaev

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Kas raua ja kaltsiumi eemaldamiseks filter on kallim kui salvkaevuga jändamine? Lisaks ka salvkaevust ei pruugi tulla piisavalt puhas vesi (kui veeproovid teha).
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Salvkaev

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Ütleme nii, et see töödeldud vesi ei sobi kohe mitte. see on nigu Kaja Kallase molekulid. Aga see selleks.
Uut kaevu on vaja 300m eemale, kuhu ei ole mõeldav olemasolevast vedada.
See oli rohkem piirkonna iseloomustamiseks mõeldud info, koos puurkaevu välistamisega....
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Salvkaev

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Tartu kandis teevad Kalju ja Aivar. Ma olen esmajärjekorras suhelnud Kaljuga. Telefoninumber on +372 505 7310. Soovitan.
Torutööd Tartus 56 932 898
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Salvkaev

Lugemata postitus Postitas aero »

Hiid kirjutas: 14 Okt 2022, 21:32 Ütleme nii, et see töödeldud vesi ei sobi kohe mitte. see on nigu Kaja Kallase molekulid. Aga see selleks.
Mul hakkas meenuma, et vendi torude poolt töödeldud (s.t. läbi torude liikunud) õhk ka ei sobinud sulle, "avatud aknast saab värsket". Ok. Kuidas sa kaevuvett juua kavatsed? Iga kord ju kaevu jooma ei roni. Mis nipiga sa plaanid vee kätte (tuppa?) saada, ilma seda töötlemata?
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Salvkaev

Lugemata postitus Postitas Hiid »

teravmeelitsemine mind ei aita, aga võin vastata ikka.
Pumbaga vee kraani saamine ei ole minu silmis töötlemine.
2000eurine veepehmendusseade a'la Miridon. See vesi enam juua ei kõlba...
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Salvkaev

Lugemata postitus Postitas aero »

Saan aru, et ei aita, vòta seda kui teema upitamist. Ma tahaks aru saada miks vee tuppa pumpamine sobib aga õhu pumpamine ei sobi.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Salvkaev

Lugemata postitus Postitas Hiid »

üks on vältimatu, teine mitte.
Mis tast pumbata, kui akent lahti tehes ise tuleb?
kotermann
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 210
Liitunud: 28 Jaan 2005, 19:51
On tänatud: 10 korda

Re: Salvkaev

Lugemata postitus Postitas kotermann »

Ei taha kedagi õpetada, lihsalt lühike jutt, kuidas mõnikord võib vedada.

Sellest üle kolmekümne aasta kui planeeritava putka jaoks kaevu vajasin. Käisin ühe kaevumeistri ukse taga - uksel silt et surnud. Otsisin teise - purupurjus, ei saa aru, mida temast tahetakse.

Kurtsin töökaaslastele et vaat missugune jama. Üks, ehituskonstruktor, teatas selle peale, et ta oli kuueaastane, kui neil kodus kaevu tehti. Et ta teab küll, kuidas see käib, läheme ja teeme ära. Ühe kolleegi saime veel nõusse.

Tegin prussidest kolmjala, keegi tõi käsivintsi, kusagil lasksin ühe toekama sangaga anuma kokku keevitada ja hakkasime tööle. Õhtuks oli mu kuuest rakkest viis tükki maa sees, kuues ulatus maa peale. Ise urgitsesin all, töökaaslased tirisid väljakaevatud kraami vintsiga üles. Üks ütles: kuule, sul seal selja taga nagu läigiks midagi.

Minu arust polnud vett kusagil, vastasin, et ehk saan sellest hea suure kapsahapendamise tünni ja virutasin kangi südametäiega selja taha, see kadus lupsti poolenisti maa sisse. Kui välja tõmbasin, siis röögatasin: redelit! Enne kui nad selle sisse jõudsid lasta, olin poolest saati külmas vees. Tunni pärast oli vesi juba maapinnaga tasa ja voolas mäest alla (eks ma oma "tarkusest" tegin kaevu planeeritava putka lähedale mäe otsa).

Mõne aja pärast olin sunnitud maapinnast umbes meeter allapoole äravoolutoru panema sest see nõiakaev kippus kogu ümbrust uputama. Majake on ammu valmis ja kasutusel, see kaev ajaks ilma äravoolutoruta seniajani (üle kolmekümne aasta) üle. Olen kunagi äravoolule huvi pärast veemõõtja peale pannud - 10-15 kuupmeetrit ööpäevas lasen puhast vett võpsikusse voolata. Ja seda piirkonnas, kus enamus naabreid kurdab vee vähesuse üle, endal kaevud üle 10-15 m sügavad.
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: Salvkaev

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Hiid kirjutas: 15 Okt 2022, 10:55 teravmeelitsemine mind ei aita, aga võin vastata ikka.
Pumbaga vee kraani saamine ei ole minu silmis töötlemine.
2000eurine veepehmendusseade a'la Miridon. See vesi enam juua ei kõlba...
Veepehmendajast läbi käinud vesi loomulikult ei kõlba juua. Raua eemaldamiseks on teised meetodid. Parim (ja vist ka kalleim) on selline, kus vesi läheb läbi õhupadja (vett aereeritakse) ning see paneb raua veest eralduma ja raud ladestub filtri täitematerjali sisse ning hiljem (kord ööpäevas või ka veidi harvem) pestakse sealt veega läbipesuga välja. Näiteks: https://veefiltrid.ee/ee/rauaeraldusfil ... ter-rcmb10 See on nn. pideva aereerimisega (kompressoriga) filter, veidi odavam, aga ilma kompressorita aereerimisega (ei oska selle effektiivsuse kohta midagi öelda) on näiteks https://veefiltrid.ee/ee/rauaeraldusfil ... atex-cmb10 Kaltsiumi kohta ei ole joogivee kvaliteedi normides piirmäärasid. Kaltsium ja magneesium sisuliselt ongi see mida nimetatake vee kareduseks ja seda ei pea joogiveest eemaldama. Liigne raud aga mõjutab negatiivselt nii vee värvi kui lõhna. Ja sa loodad, et kui salvkaevu teed, siis seal ei ole seda rauda? :hello:
suvaline
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 745
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 21 korda

Re: Salvkaev

Lugemata postitus Postitas suvaline »

Omamoodi saan aru inimese murest: otsib enda mällu jäänud vee maitset.
Hiid, paraku sellist asja ei saa lahendada näiteks salvkaevu rajamisega. Pisuke kiire lühikursus Eesti (ja ka Soome ja Läti) hüdrogeoloogiast ja on selge, kust mida saab.
Eestis on vähe nimetame siis asulaid, kust maa seest õkva välja pumbatud vett ilma igasuguse töötlemiseta juua saab (vee rõhu alt vabastamine on ka töötlemine, muideks). Ma olen joonud Tallinna vett enne osoonimist, Narva oma peale uue veepuhastusjaama käikulaskmist, mul on külmkapis Ruhnu puurkaev nr 500 vett (väga põnev) ja siis oma lapsepõlve kodu hea lubjarikas ja maitsev vesi.
Rauarikka vee tarbimine võib viia maksa probleemideni Lõuna-Eesti töötlemata vee puhul ca 3 aastaga. Nitraatite rikka vee joomine aga põhjustab meesterahvastel sündroomi "pool kuus". Soovite ikka sellist looduslikku "maitsestatud" vett?
Vasta