Aurusaun paneelmaja vannituppa

saunad, santehnika, boilerid jne
Sirts1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 05 Mai 2019, 19:28

Aurusaun paneelmaja vannituppa

Lugemata postitus Postitas Sirts1 »

Tere! Minu tuttaval tekkis selline hull mõte ehitada paneelmaja 6.korruse vannituppa aurusaun (aurugeneraatoriga). Mina seda mõtet heaks ei kiitnud suure niiskuse tekkimise tõttu. Ventilatsiooni ava läheb kõrvalolevasse WC ja sealt üldventilatsioonišahti. Milline oleks siin foorumis olevate spetsialistide arvamus, kas oleks üldse selline asi mõeldav, või laidaksite mõtte maha.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Aurusaun paneelmaja vannituppa

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kas sa oled tuttavaga abielus, et ta kuulab sinu edastatud foorumlaste nii poolt kui vastu arvamustest? Või kui arvamused jagunevad pooleks?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Sirts1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 05 Mai 2019, 19:28

Re: Aurusaun paneelmaja vannituppa

Lugemata postitus Postitas Sirts1 »

Lugupeetud Urmas- ei ole abielus, liiatigi on ta naisterahvas! Vaja arvamust, kuna hakkan ise seda vannituba tegema ja kes nüüd ütleb, mida see loll naisterahvas ikka oskab, siis ma ei esitanud seda küsimust mitte mõnitamise pärast. Kui ei ole midagi mõistlikku selle teema kohta öelda, siis jätke parem oma lollid kommentaarid endale. Tänan tähelepanu eest.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Aurusaun paneelmaja vannituppa

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Urmas kirjutas: 06 Mai 2019, 20:17 Või kui arvamused jagunevad pooleks?
Minu esimesele küsimusele sain ammendava vastuse, aga teisele(tsiteeritud) küsimusele ootaks ka vastust.
Sirts1 kirjutas: 05 Mai 2019, 19:35 Mina seda mõtet heaks ei kiitnud suure niiskuse tekkimise tõttu.
Sirts1 kirjutas: 07 Mai 2019, 12:31 Vaja arvamust, kuna hakkan ise seda vannituba tegema ja kes nüüd ütleb, mida see loll naisterahvas ikka oskab, siis ma ei esitanud seda küsimust mitte mõnitamise pärast.
Heaks ei kiida, aga tegema hakkad ikka? :scratch: Kui sa ei kiida heaks ainult mingi niiskuse tõttu, siis kahtlustan, et sealt head nahka ei tule. Tänapäeval ehitatakse elumajad juba nii, et ei tule sisse ega lähe välja mitte ühtegi kontrollimata liigset õhugrammigi. Siit võid saada nii ja naa arvamusi. Siinsetest registreeritud kasutajatest on vähestel avalikustatud kontaktid ja suurem enamus esineb anonüümsetena. Väga raske on vahet teha asjatundliku ja asjatundmatu jutul kui ise asjast ei jaga.
Loomulikult saab, aga on olemas palju soodsamaid ja kompaktsemaid variante kui hakata spetsiaalselt vannituppa ehitama aurusauna.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Aurusaun paneelmaja vannituppa

Lugemata postitus Postitas ping »

Huvitav jah, et millised eluvormid hakkavad selles betoonist ventsahtis tekkima, kui iga nädal kondenseerub seal ämbritäis vett?
Mitte ühtlaselt vaid sahmaka kaupa.
Toaõhu niiskus seal ei kondenseeru sest toru on samas temperatuuris toaõhuga.
Aurusaunast väljuv +60C ja 100% niiskusega õhus olev vesi seal kindlasti kondenseerub.
Kui naabrid ükskord nende elamise haisemise põhjuse väljamõtlevad, siis võib haisu põhjuse likvideerimine päris kalliks maksma minna.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Aurusaun paneelmaja vannituppa

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kasutaja ping kommentaarile lisaks, et foorumi spetsialistid ei ole materiaalselt vastutavad hilisemate jamade eest.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Sirts1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 05 Mai 2019, 19:28

Re: Aurusaun paneelmaja vannituppa

Lugemata postitus Postitas Sirts1 »

Tänan, ma ei kavatsegi kedagi siin vastutama panna ja ei taha ka ise vastutada nende tagajärgede eest. Minu eesmärk ongi teha inimesele selgeks, et minu arust ei ole see hea mõte. Soovisin leida lihtsalt tuge iseenda arusaamisele sellisest asjast ja kuna mul otseselt selline kogemus (aurusaun korterelamus) puudub, siis soovisingi veel mõtteid asja kohta. vannituba tuleb aga ilma aurusaunata :) ja kui ei sobi siis lihtsalt peab teise tegija otsima.
Vasta