robotniiduk

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas aero »

Herizon kirjutas: 06 Mai 2019, 13:47 Piirdekoridori laius määratakse väärtusevahemikus 1–9.
Koridori laius määrab, kui kaugele piirdekaablist võib robotniiduk minna, kui see liigub kaablile järgnedes laadimisjaama või lahkub sealt.
Ei saanud lõpuni aru. See on oluline siis, kui aku tase kriitiline ja hakkab jaama otsima? Täis akuga jaamast lahkudes oleks ju loogiline, et kihutab suvalises suunas? Jääks vähem rööpaid.
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

aero kirjutas: 07 Mai 2019, 13:31
Herizon kirjutas: 06 Mai 2019, 13:47 Piirdekoridori laius määratakse väärtusevahemikus 1–9.
Koridori laius määrab, kui kaugele piirdekaablist võib robotniiduk minna, kui see liigub kaablile järgnedes laadimisjaama või lahkub sealt.
Ei saanud lõpuni aru. See on oluline siis, kui aku tase kriitiline ja hakkab jaama otsima? Täis akuga jaamast lahkudes oleks ju loogiline, et kihutab suvalises suunas? Jääks vähem rööpaid.
Kui Li-ion akupaki pinge langeb teatud voltideni niitmise ajal, siis robotniiduk on programmeeritud laadimisjaama otsima. Üks otsingumeetod on kasutades piirdekaablit. Selleks, et jälgi ei jääks, tuleb anda võimalikult lai piirdekoridori laius.
Robotniidukit on võimalik programmeerida selliselt, et ta alustab niitmist teatud tendentsiga protsentides teatud distantsilt meetrites laadimisjaamast järgides parem- või vasakpoolset piirdekaablit (sama loogika nagu juhtkaabli(te)ga). Selle eesmärk on saada niidupiirkond niidetuks igalt poolt üheaegselt, mis vähendab robotniiduki tööaega, kulu elektrienergiale ja amortisatsiooni.
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
tammekas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 04 Mär 2009, 22:44

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas tammekas »

Täna siis tegin uued põhjalikud testid.
Menüüst Paigaldus-> Leia laadimisjaam: juhtkaabli abil, piirdekaabli abil vasakult + paremalt.
Igaltpoolt toimis, aga L kujulises kitsas korirdoris ukerdas tükk aega ja lõpuks ütles, et niiduk on kinni jäänud. Tegelikkuses jäi tasese maa peal lihtsalt seisma, sest sai vist aru et on loopis. Akut oli vähemalt 70%.

Otsustasin et esialgu panen sinna L koridori ette tõkke ja vaatan kas ta Teisese niidualana seal niita suudab. Kui suudab siis teen piirdekaabliga teiseseks niidualaks, kui ei suuda, siis jätan üldse ilma piirdekaablita ja niidan seal käsitsi.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas aero »

tammekas kirjutas: 07 Mai 2019, 21:58 Otsustasin et esialgu panen sinna L koridori ette tõkke ja vaatan kas ta Teisese niidualana seal niita suudab. Kui suudab siis teen piirdekaabliga teiseseks niidualaks, kui ei suuda, siis jätan üldse ilma piirdekaablita ja niidan seal käsitsi.
Jään huviga ootama tulemust. Minu analoogne niiduala on 1,8 x 12 m ristkülik. Selle võrra lihtsam, et loodis.
tommi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 07 Juul 2007, 12:52
Asukoht: tln

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas tommi »

tammekas kirjutas: 07 Mai 2019, 21:58 Täna siis tegin uued põhjalikud testid.
Menüüst Paigaldus-> Leia laadimisjaam: juhtkaabli abil, piirdekaabli abil vasakult + paremalt.
Igaltpoolt toimis, aga L kujulises kitsas korirdoris ukerdas tükk aega ja lõpuks ütles, et niiduk on kinni jäänud. Tegelikkuses jäi tasese maa peal lihtsalt seisma, sest sai vist aru et on loopis. Akut oli vähemalt 70%.

Otsustasin et esialgu panen sinna L koridori ette tõkke ja vaatan kas ta Teisese niidualana seal niita suudab. Kui suudab siis teen piirdekaabliga teiseseks niidualaks, kui ei suuda, siis jätan üldse ilma piirdekaablita ja niidan seal käsitsi.
Ikkagi, mina kaaluks sellisel kohal varianti et viiks sellest koridorist juhtkaabli läbi. Pigem jätaks selle hoovi tagumise nurga ilma juhtkaablita kuhu see sul praegu juhitud on kui mõlemast kohast pole võimalik juhtkaablit läbi viia (liiga pikk?).
tammekas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 04 Mär 2009, 22:44

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas tammekas »

Kui ta seal kahe piirdekaabli vahel (mille vahe on 1,3m) ei suuda ühes suunas välja tulla, siis miks ta peaks seda suutma kui sinna veel juhtkaabli poogen lisada, mille vahe on max 70cm (sest juhtkaabli min kaugus piirdekaablist peab olema 30cm).
Mina seda katsetama ei hakka.

Olen nüüd natuke üle 2 päeva lasknud niidukil niita ja niiduk on käinud ka mitu korda seal L koridoris (sest ma esialgu ei eraldanud seda) ning ise tagasi tulnud. Aga 2x selle aja jooksul on ta sinna ka lõksu jäänud kuni aku tühjaks on saanud.
Seega ma kindlasti nüüd eraldan selle oma niitmisalast välja...

Minu puhul võibolla ka probleemiks see, et seal L koridori lõpus on laadimisjaam suhteliselt lähedal ja võibolla ta sellepärast ei taha sealt L-koridorist välja sõita kui laadima minna vaja, et tunneb laadimisjaama signaali nõrgenemist.

Võibolla seetõttu teistel seda probleemi ei olegi.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Vabandust OT pärast, aga ma ei saa aru teie muredest? :scratch: Mul on tekkinud liiga palju küsimusi. Lugedes neid m2-d, mida on vaja niita, siis kas tõesti ei leia vaba aega ennast 1-2 tundi nädalas või üle kahe nädala tagant ennast liigutada 1-2 tundi? 3-4 aastat tagasi niitsime maal 2+ha lükatava niidukiga. Vanad surid ära ja hooldavat pinda(meie vabal tahtel, endal ilusam vaadata) tuli juurde. Nüüd on eelmiste aastate kogemuste järgi murutraktoriga samaplats 3+ tunniga puhas. Ja te räägite mingitest paarikümnetest m2-st platsidest, kuhu robot ei taipa minna? milleks oli vaja osta lolli robotit? Mida te hakkate peale selle aja või testosterooniga, mida te ei kuluta iga paari nädala tagant oma krundil niiduki tagant lükkamisele? Lähete raha eest jõusaali kaloreid kulutama? Kas tõesti on 2-5cm kõrgem muru on visuaalselt nii kole, tekitab stressi ja tahaks minna poodi nööri ostma? Selmet iga paari nädala takka käia oma plats üle niidukiga, ostate parima robotniiduki+traadid ja robotniiduki poolt tehtava töö arvelt lähete jõusaali. Ja tuleb välja, et see GPS-ga juhitav "tark" robotniiduk on loll nagu saepuruplaadst lauajalg. Arusaamatu raharaiskamine? :scratch: Isegi mu raamatupidaja istub suvel rõõmuga murutrakatsi rooli ja pärast saunalaval kiidab, et murutrakats põristas mõnusalt pekid läbi. Loomulikult murutraktor ei ole Maybach ega prantslaste pehmete vedrudega sõiduauto vaba aja kulgemiseks.
Tänapäeval ei peaks häirima isegi mitte laupäeva hommikul kell 6 niitmine, sest ööbik kisab ka valjemini kui akuniiduk. ;)
Mu mõtted on arendatud sellest, et kuhumaani inimeste laiskus võib viia. Väljasuremiseni rasvumise tõttu?
Olge mureta, minus ei räägi kadedus!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
laurit
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 360
Liitunud: 13 Jaan 2010, 23:15
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas laurit »

Mina ostsin roboti selle pärast, et kui on vaja niita, siis sajab paraku vihma ning vihmaga ei saa niita ning pärast vihma on muru märg. Kui on ilus ilm (niitmiseks sobiv), siis võtaks oma kolm väikest last ja tegeleks pigem nendega, kui mõtleks niitmise peale. Seega oli/on robot minu puhul ainuõige otsus.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas aero »

Urmas kui sa veits süveneksid, siis näeksid, et mitu inimest on valinud justnimelt ilma gps-ta, odavama variandi ja pole üldse probleem mingi osa ise niita. Vōrreldes robottolmuimejaga on niiduk tōepoolest suht loll aga sel on oma pōhjus - juhusliku mustri järgi niites saab parema tulemuse, ei talla rööpaid sisse.

Mind on bensuka lärm ära tüüdanud ja rattad ka tal laiali lagunemas, korduvalt lapitud. Midagi on vaja osta peagi. Akukas on vaiksem aga laurit kirjeldatud probleem jääks ikka. Massiivset aja ülejääki karta küll pole. Toimetamist jagub. Bensukaga kulub mul niitmisele 45min. Koos servade trimmerdamisega tund. Robotiga tuleb trimmerdamist juurde. Loodan, et mu otsus mõjutab pikapeale ka naabreid vaiksema tehnika suunas.

Murutraktoriga olen suurt pinda niitnud. Midagi nauditavat seal pole. Puhas rutiin, tüütu vibra ja monotoonne lärm. Kui võimalik, jätan rutiinsed tööd masinatele.
Viimati muutis aero, 13 Mai 2019, 16:27, muudetud 1 kord kokku.
Suvaline Jope
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 18 Mär 2019, 15:48
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Suvaline Jope »

Urmas kirjutas: 10 Mai 2019, 23:00 Vabandust OT pärast, aga ...niitsime maal 2+ha lükatava niidukiga...
Nõrk oled! Tõeline mees niidab ainult käsivikatiga.
Ja kuidagi enesekeskne ja silmaklappidega ka oled - kui kujutad ette, et kõik kes ei tee nii nagu Sina, ja omavad elus teisi väärtusi - on kohe paksud ja laisad ja nende väärtushinnangud on valed.
anryo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 282
Liitunud: 13 Mai 2016, 10:58
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 8 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas anryo »

... ja kui sul on muru(aed), siis on sul ka maja ja maja juures on 100 muud asja kogu aeg teha. Ega see, et robot niidab ei tähenda veel seda, et aega nüüd kõvasti hakkab üle jääma, et jõusaalis käia või õlli libistada. Tegemist on oma majas alati palju ja pigem teeks midagi loomingulisemat ja huvitavamat, kui niitmine.
Suvaline Jope
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 18 Mär 2019, 15:48
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Suvaline Jope »

ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas ping »

Suvaline Jope kirjutas: 14 Mai 2019, 15:53 GPS'ist on kasu ka: https://tartu.postimees.ee/6683025/vane ... 1551880166
Vajalik jah.
Peaks vist ka alarmi pasuna panema?
Päev varem:
https://tartu.postimees.ee/6682368/ouel ... obotniiduk
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Kasutaja avatar
laurit
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 360
Liitunud: 13 Jaan 2010, 23:15
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas laurit »

Alarm on neil kõigil peal ju. Karjub küll vajadusel.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
nokia555
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 15 Mai 2019, 20:07
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas nokia555 »

Tere,

Lugenud neid teemasid mitmeid siin, mis sellest mudelist arvata? https://saemeister.ee/toode/robotniiduk ... ow-mi-632/. Hoov on ~3000m2
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Veikko »

nokia555 kirjutas: 15 Mai 2019, 20:08 Tere,

Lugenud neid teemasid mitmeid siin, mis sellest mudelist arvata? https://saemeister.ee/toode/robotniiduk ... ow-mi-632/. Hoov on ~3000m2
Selleks, et niita 3000m2 on vaja osta niiduk millel tehase andmed min 4000 m3 ja parem kui oleks 5000 m2.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

Veikko kirjutas: 16 Mai 2019, 13:57
nokia555 kirjutas: 15 Mai 2019, 20:08 Tere,

Lugenud neid teemasid mitmeid siin, mis sellest mudelist arvata? https://saemeister.ee/toode/robotniiduk ... ow-mi-632/. Hoov on ~3000m2
Selleks, et niita 3000m2 on vaja osta niiduk millel tehase andmed min 4000 m3 ja parem kui oleks 5000 m2.
Tahad öelda, et Stihl valetab?
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
rst
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 292
Liitunud: 30 Okt 2013, 17:18
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 10 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas rst »

Veikko kirjutas: 16 Mai 2019, 13:57
nokia555 kirjutas: 15 Mai 2019, 20:08 Tere,

Lugenud neid teemasid mitmeid siin, mis sellest mudelist arvata? https://saemeister.ee/toode/robotniiduk ... ow-mi-632/. Hoov on ~3000m2
Selleks, et niita 3000m2 on vaja osta niiduk millel tehase andmed min 4000 m3 ja parem kui oleks 5000 m2.
Miks on vaja kaks korda võimsamat niidukit?
rst
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 292
Liitunud: 30 Okt 2013, 17:18
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 10 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas rst »

Mul on nüüd kevadest alates Worx Landroid 796.1 töös, mille max niiduala on 1000m2.
Panin siis ta maksimumi niitma, sest niitmine ei ole minu lemmik tegevus. Kaasas oli 180m piirdetraati aga läks lisaks veel 100m.
Tööd teeb hetkel 5h päevas (koos laadimistega) ning niitmiskõrgus on 35-40mm umbes.
Kui siin sadas korralikult paar päeva, siis robot tööd ei teinud ning muru kasvas peale vaadates silmnähtavalt (oli kuivem periood ennem seda). Kui niitma sai hakata, siis kulus tal umbes 2 päeva, et saavutada juba enamvähem ok tulemus ning 4 päeva päeva pärast oli juba kõik ühtlane ja erinevust ei näinud kuskil.
Piirdetraadiga on paar kohta kinnistul ära piiratud tema jaoks. Paar korda on kinni jäänud. Kuid see on lihtsalt olnud enda hooletus, et olen jätnud talle võimaluse ronida kuhugi kuhu tal pole asja.
Lisan ka pildi niidetavast alast. Olen jaganud kogu ala 4 tsooni, siis hea vajadusel mobiilist mõnda ala panna rohkem niitma, kui tekib vajadus.

Niidetav ala
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Prill »

Veikko kirjutas: 16 Mai 2019, 13:57
nokia555 kirjutas: 15 Mai 2019, 20:08 Tere,

Lugenud neid teemasid mitmeid siin, mis sellest mudelist arvata? https://saemeister.ee/toode/robotniiduk ... ow-mi-632/. Hoov on ~3000m2
Selleks, et niita 3000m2 on vaja osta niiduk millel tehase andmed min 4000 m3 ja parem kui oleks 5000 m2.
Huvitaks mindki, kuskohast selline info pärineb.
Husqvarna robotniidukite puhul julgeks arvata isegi vastupidi, kus tootja on pigem lubatud niiduala ruutmeetrite osas konservatiivne ja niiduk saab hakkama ka suurema alaga, kui spetsifikatsioonis märgitud.
Tegelikkuses muidugi see suutlikus oleneb paljudest asjaoludest, ka niidetava pinna keerukusest, sest keerulise pinna puhul peab niiduk palju rohkem põrkama ja tagurdama, mis tähendab, et lõikepea aega on suhteliselt vähem, võrreldes suure tühja pinna niitmisega.
Lisaks on nüanss, kus robotniidukid on akudel toimetavad seadmed ja akude mahutavus teadupärast kipub ajas kasutamise käigus vähenema, mis praktikas tähendab aja jooksul niiduk istub aina rohkem aega laadijas ja vähem aega jääb niitmiseks.
Ei mäleta kuskohast lugesin aga Husqvarna niidukite puhul pidavatki see pinna "konservatiivsus" tulenema sellest aku mahutavuse vähenemise probleemist, kus niidukil on sisse ehitatud "aku eluea mõõdik", mis väidetavalt nõudvat juba 4-6 aasta pärast aku vahetamist. See ei tähenda, et aku oleks pekkis vaid tarkvara hoolitseb, et niiduk oleks ülesannete kõrgusel niidetava pinna osas ja näiteks 20% (minu spekulatsioon) vähenenud mahutavusega aku tuleb uue vastu vahetada.
See viib loogikani, kus andmetes näidatud pind võib olla uue niiduki puhul tegelikkuses hoopis 20% (minu spekulatsioon) suurem, et niiduk saaks vähenenud akumahutavusega 5 aasta pärast ikka lubatud pinnaga hakkama.
Teine põhjus miks niiduki tarkvara võib aku vahetust nõuda, tuleneb turunduslikust maine põhjusest - ükski tootja ei tahaks, et tema niidukeid hakataks halvustama, et ei saa tööga enam hakkama ja ei jaksa ala niidetuna hoida, mis paratamatult juhtuks, kui niiduki aku ainult lineaarselt vananeks kuni lõpliku kustumiseni, a'la 3000m² niiduk suudaks uuena vabalt niita 3500m², 5 aasta pärast 3000m², 10 aasta pärast 2000m², kuni lõpuks ainult 1m² :)
Suvaline Jope
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 18 Mär 2019, 15:48
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Suvaline Jope »

Tundub, et ühe mu naabri aias töötab samalaadne Pilt
Tal maad ehk sutsu rohkem, kui 3000 m3, kuid mul pole aimugi kui suurel alal sellest ta robotil töötada laseb. Igatahes eelmisel suvel temaga suheldes, mees siiralt rõõmustas õnnestunud ostu üle. Muru näeb alati väga niidetud/hooldatud välja ja muu murutehnika kasutamist enam pea-aegu ei näe ega kuulegi.
nokia555
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 15 Mai 2019, 20:07
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas nokia555 »

Husqvarna tundub küll hea, aga 4-5k veits overkill veel hetkel maksta sellise asja eest. 2k on täiesti mõistlik veel. Kuna hoov alles hetkel tühi, hiljem tuleb asju juurde, siis minu puhul alad lähevad väiksemaks isegi. Äppi lahendus ja ala sättimine tundub väga huvitav ja hea lahendus, et saaks lasta mõnes kohas rohkem niita.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Prill »

nokia555 kirjutas: 16 Mai 2019, 15:42 Husqvarna tundub küll hea, aga 4-5k veits overkill veel hetkel maksta sellise asja eest. 2k on täiesti mõistlik veel. Kuna hoov alles hetkel tühi, hiljem tuleb asju juurde, siis minu puhul alad lähevad väiksemaks isegi. Äppi lahendus ja ala sättimine tundub väga huvitav ja hea lahendus, et saaks lasta mõnes kohas rohkem niita.
Automower 430x 3200m² peaks lõdvalt hakkama saama, ja mõnes kohas ei paista ka hind liialt krõbe, nt https://herizon.ee
Tõsi, niiduki hinnale tuleb reeglina juurde arvestada paigalduskomplekt traadid-klemmid-jm ca+10% niiduki maksumusest, kui tellida ka paigaldus, siis see ka vist vähemalt sirka +10% niiduki maksumusest lisaks.
Paar aastat tagasi olid Eesti kaupmeeste robotniidukite hinnad ikka ulme võrreldes väljamaa hindadega, ise toona väljamaalt tellides ja ise paigaldades hoidis pea 800€ kokku võrreldes kohalike hinnapakkumistega. Täna vaatan, et hinnad mõistlikumaks läinud.
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

Prill kirjutas: 16 Mai 2019, 15:22
Veikko kirjutas: 16 Mai 2019, 13:57
nokia555 kirjutas: 15 Mai 2019, 20:08 Tere,

Lugenud neid teemasid mitmeid siin, mis sellest mudelist arvata? https://saemeister.ee/toode/robotniiduk ... ow-mi-632/. Hoov on ~3000m2
Selleks, et niita 3000m2 on vaja osta niiduk millel tehase andmed min 4000 m3 ja parem kui oleks 5000 m2.
Huvitaks mindki, kuskohast selline info pärineb.
Husqvarna robotniidukite puhul julgeks arvata isegi vastupidi, kus tootja on pigem lubatud niiduala ruutmeetrite osas konservatiivne ja niiduk saab hakkama ka suurema alaga, kui spetsifikatsioonis märgitud.
Tegelikkuses muidugi see suutlikus oleneb paljudest asjaoludest, ka niidetava pinna keerukusest, sest keerulise pinna puhul peab niiduk palju rohkem põrkama ja tagurdama, mis tähendab, et lõikepea aega on suhteliselt vähem, võrreldes suure tühja pinna niitmisega.
Lisaks on nüanss, kus robotniidukid on akudel toimetavad seadmed ja akude mahutavus teadupärast kipub ajas kasutamise käigus vähenema, mis praktikas tähendab aja jooksul niiduk istub aina rohkem aega laadijas ja vähem aega jääb niitmiseks.
Ei mäleta kuskohast lugesin aga Husqvarna niidukite puhul pidavatki see pinna "konservatiivsus" tulenema sellest aku mahutavuse vähenemise probleemist, kus niidukil on sisse ehitatud "aku eluea mõõdik", mis väidetavalt nõudvat juba 4-6 aasta pärast aku vahetamist. See ei tähenda, et aku oleks pekkis vaid tarkvara hoolitseb, et niiduk oleks ülesannete kõrgusel niidetava pinna osas ja näiteks 20% (minu spekulatsioon) vähenenud mahutavusega aku tuleb uue vastu vahetada.
See viib loogikani, kus andmetes näidatud pind võib olla uue niiduki puhul tegelikkuses hoopis 20% (minu spekulatsioon) suurem, et niiduk saaks vähenenud akumahutavusega 5 aasta pärast ikka lubatud pinnaga hakkama.
Teine põhjus miks niiduki tarkvara võib aku vahetust nõuda, tuleneb turunduslikust maine põhjusest - ükski tootja ei tahaks, et tema niidukeid hakataks halvustama, et ei saa tööga enam hakkama ja ei jaksa ala niidetuna hoida, mis paratamatult juhtuks, kui niiduki aku ainult lineaarselt vananeks kuni lõpliku kustumiseni, a'la 3000m² niiduk suudaks uuena vabalt niita 3500m², 5 aasta pärast 3000m², 10 aasta pärast 2000m², kuni lõpuks ainult 1m² :)
Automowerite puhul on niidetav pindala määratud tootja poolt tolerantsiga 20% olenevalt niidupiirkonna keerukusest, st 450X saab 6000 m²'l jalgpalliväljakul vabalt hakkama ka kahe aasta pärast, mil aku mahtuvus on vähenenud ca 20%. See, kui suurt ala robotniiduk suudab tegelikult niita, oleneb peamiselt terade seisukorrast, muru tüübist, kasvukiirusest ja niiskusest ning aku seisukorrast.
Endal vurab kolmandat aastat 430X, töötunde ca 1400, akude mahtuvus on langenud ca 20%, kuid kuna robotniiduk sai paigaldatud mõistliku insenertehnilise varuga, siis akude käidu aeg on tavalisest pikem ja akusid veel nii pea vahetama ei pea.
Tarkvara manipuleerimisest aku kasutusajaga kuulen esimest korda. Palun too välja sellekohased allikad.
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Vasta