Tööstusvoolu-tavavoolu adapter.

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
madis565
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 02 Mai 2019, 13:37

Tööstusvoolu-tavavoolu adapter.

Lugemata postitus Postitas madis565 »

Tahaksin osta tööstusvoolu-tavavoolu adapterit.
Vaatasin, et selliseid pakutakse näiteks Tööriistamarketis.
Kas piisab sellisest: https://www.tooriistamarket.ee/et/adapter-16a-400v230v ?
Või peab olema midagi muud?
Mul maja seina peal on pesa, kus on 5 auku ja see peaks olema tööstusvoolu pesa, kuna
see sai pandud kreissae jaoks, millel on suur elektrimootor.
Aga kuna seda suurt elektrisaagi enam ei kasuta, siis tahaks väljuva pinge sealt samast pesast
saada 220/230V ehk tavalise võrguvoolu peale. Selleks, et näiteks autol akut saaks
laadida jne...
Kas Pärnu Elektriäris on ka sellist adapterit müügil?
Sellel Elektriäril ei ole internetis kaupade valikut välja pandud.
Viimati muutis madis565, 02 Mai 2019, 16:16, muudetud 1 kord kokku.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Tööstusvoolu-tavavoolu adapter.

Lugemata postitus Postitas ifffff »

madis565 kirjutas: 02 Mai 2019, 13:46 Kas Pärnu Elektriäris on ka sellist adapterit müügil?
Sellel Elektriäril ei ole internetis kaupade valikut välja pandud.
Aga telefoninumber ju on ...

Tõenäosus et selle kaupluse müüja seda teemat lugema juhtub on suht olematu.
Ints
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 452
Liitunud: 26 Veebr 2006, 19:43
On tänatud: 3 korda

Re: Tööstusvoolu-tavavoolu adapter.

Lugemata postitus Postitas Ints »

See lingil olev toode EI OLE tööstusvoolu adapter.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Tööstusvoolu-tavavoolu adapter.

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6094
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Tööstusvoolu-tavavoolu adapter.

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

... ja asendaks sellega olemasoleva pistikupesa, siis on kõik võimalused olemas.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Tööstusvoolu-tavavoolu adapter.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ints kirjutas: 02 Mai 2019, 15:28 See lingil olev toode EI OLE tööstusvoolu adapter.
Ja mis oleks selle vidina õige nimetud? Pood müüb ju adapteri nime all.
Madis 565 võiks tõsiselt võtta mõtlemiseks Dumbuseri poolt viidatud ja Küülalise poolt soovitatut!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Tööstusvoolu-tavavoolu adapter.

Lugemata postitus Postitas ping »

Ints kirjutas: 02 Mai 2019, 15:28 See lingil olev toode EI OLE tööstusvoolu adapter.
See on adapter mis käib 3f pesasse ja võimaldab ühendada sinna 1f tarbija.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Ints
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 452
Liitunud: 26 Veebr 2006, 19:43
On tänatud: 3 korda

Re: Tööstusvoolu-tavavoolu adapter.

Lugemata postitus Postitas Ints »

See on adapter mis käib 3f pesasse ja võimaldab ühendada sinna 1f tarbija.
Huvitav,nüüd on antud lingil õige toode.Kui ma eelmise kommentaari kirjutasin,siis oli sellel lingil hoopis teine toode.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6094
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Tööstusvoolu-tavavoolu adapter.

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Ints kirjutas: 02 Mai 2019, 22:42oli sellel lingil hoopis teine toode
Algselt oli tõesti teine toode, mis ei olnud sugugi 400/230 V üleminek.
Madis_
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 65
Liitunud: 14 Veebr 2019, 19:15
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Tööstusvoolu-tavavoolu adapter.

Lugemata postitus Postitas Madis_ »

Mine võta see Elektriärist ära.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Tööstusvoolu-tavavoolu adapter.

Lugemata postitus Postitas ifffff »

No tuleb jälle mingi kaks lehekülge ümber terminite jahumist?
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6094
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Tööstusvoolu-tavavoolu adapter.

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

kunn24 kirjutas: 03 Mai 2019, 08:03Kes seda ühendab? Kas teema autor kaitsejuhist midagi teab
Isand dumbuseri lingil toodud pesa tohib tõesti ainult elektriala inimene ühendada, aga teemaalgataja (muudetud) lingil olev üleminek on lihtsalt 3-faasilisse pessa pistetav.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Tööstusvoolu-tavavoolu adapter.

Lugemata postitus Postitas ping »

Kes väga peenutseda tahab võib seda seadet ka "vooluvõtu keskuseks" nimetada, kus igale faasile on oma pesa.
See pildil on küll riputusaasaga, aga on ka otse seinapistikusse pistetavaid.
Pilt
https://www.esvika.ee/toode/vooluv-kesk ... lj-3x230v/
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 414
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Tööstusvoolu-tavavoolu adapter.

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

Võib ju kasutada ka ühendusotsas tööstusvoolu pistikut, kuhu on ühendatud ainult kaks juhet, üks faasi külge ja teine maandusmärgi külge.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6094
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Tööstusvoolu-tavavoolu adapter.

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Rein Sa kirjutas: 03 Mai 2019, 11:04tööstusvoolu pistikut, kuhu on ühendatud ainult kaks juhet, üks faasi külge ja teine maandusmärgi külge
Justnimelt selliste "elektrike" pärast ei olegi lubatud elektritöid, kus on tegemist ka kaitsejuhiga, teha tavaisikutel.
Ja veel eriti nendel, kes kasutavad terminit "tööstusvool".
Rabarebane
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 336
Liitunud: 16 Aug 2016, 11:48
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Tööstusvoolu-tavavoolu adapter.

Lugemata postitus Postitas Rabarebane »

Küülaline kirjutas: 03 Mai 2019, 11:28
Rein Sa kirjutas: 03 Mai 2019, 11:04tööstusvoolu pistikut, kuhu on ühendatud ainult kaks juhet, üks faasi külge ja teine maandusmärgi külge
Justnimelt selliste "elektrike" pärast ei olegi lubatud elektritöid, kus on tegemist ka kaitsejuhiga, teha tavaisikutel.
Ja veel eriti nendel, kes kasutavad terminit "tööstusvool".
Justnimelt selliste "elektrike" pärast on meil nõutav RVK :D Lisaks, 3-faasilisse pessa 1f tarbija ühendamisel on ju ometi tore see, et praktiliselt kõigi ühendusvariantide puhul (N/PE välja jätta) saab seadme vähemalt korraks vähem või rohkem aktiivselt tööle...
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 414
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Tööstusvoolu-tavavoolu adapter.

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

Mis korraks? Esiteks, ka teemaalgataja ja järgnevad kommijad nimetavad terminit tööstusvoolu ja tavavoolu ehk siis: Tööstusvoolu-tavavoolu adapter, sama nimetus on isegi kaupluse tootel.
Mul on nõuka ajal, umbes 50 aastat tagasi ehitatud maja, samuti aias töökoda jne. Kunagine peremees tegi seal töökojas treipingiga ettevõtetele tööd, samuti on seal puurpink, elektrikäi, kõik need töötavad neljafaasilise vooluga. Samuti on seal nõukaaegsed pistikud, need mustad, kus seina pistikul on 4 avaust, millel ühes on maandusmärgiga klemm ja teistes faasiklemmid. Isane pool ka nelja klemmiga pistik, mis torgatakse seinapeal olevasse. Isegi EE kaabel, mis tuleb tänavalt majasse, on 4 soonega, 3 faasi ja üks kollaroheline ehk siis 0 juhe. Ja nendest juhtmetest saavad kõik pistikud alguse, nii need mustad tööstusvoolu (400V), kui ka tavavoolu (230V) pistikud. Tavavoolu saabki nii, et üks ots on pinge ots ja teine 0 ots. Kõik minu seadmed, nii nõukaaegsed, kui ka kaasaegsed, viimased on küll tavalised kahe klemmiga, nii elektrimuruniiduk, lauasaag jne.
Ma ei ole küll kaasajal õppinud elektrikuks, kunagi nõuka ajal õppisin telemehaanikuks ja siis sai telekaid ja raadiod remonditud, olen ka varem elektroonikat õppinud. Oma majas olen kõigega hakkama saanud, vahetanud kaablid, kuna siin mitu hoonet ja mitmes kohas elektrikilbid vanade erinevate pistikutega, vahel ka probleeme olnud, aga kõige lahendamisega hakkama saanud. Kreissaag on ka nõukaaegne ja juhtmel vana pistik. Mõtlesin just seda vana pistikut, kui tal samasugune ja ei viitsi neid kaasaegse vastu vahetada, siis saaks ka nii, nagu kirjutasin, sest otsad ei saa segi minna, kui sellel mustal isasel õiged otsad ühendada.
Mina olen siin 20 aastat hakkama saanud aga kokku on umbes 50 aastat kõik töötanud, mitte korraks vaid. Muidugi, eks elukutselised pahased, et nendelt teenust ei telli :).
Muuseas, mul naabrimees elektriinsener ja töötab EE-s, kui nõu vaja, saaks ka tema käest küsida. Maja renoveerimisel olen ka kõik tööd ise teinud, v.a. Tulikivi ahju kokkupanek, mis oli hinna sees. Ise pole ühtegi ehituseriala õppinud ja kõik püsib ning probleeme pole tekkinud.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6094
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Tööstusvoolu-tavavoolu adapter.

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Rein Sa kirjutas: 03 Mai 2019, 17:32kõik need töötavad neljafaasilise vooluga
:thumbsup:
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Tööstusvoolu-tavavoolu adapter.

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Rein Sa kirjutas: 03 Mai 2019, 17:32 Mis korraks? Esiteks, ka teemaalgataja ja järgnevad kommijad nimetavad terminit tööstusvoolu ja tavavoolu ehk siis: Tööstusvoolu-tavavoolu adapter, sama nimetus on isegi kaupluse tootel.
Mul on nõuka ajal, umbes 50 aastat tagasi ehitatud maja, samuti aias töökoda jne. Kunagine peremees tegi seal töökojas treipingiga ettevõtetele tööd, samuti on seal puurpink, elektrikäi, kõik need töötavad neljafaasilise vooluga. Samuti on seal nõukaaegsed pistikud, need mustad, kus seina pistikul on 4 avaust, millel ühes on maandusmärgiga klemm ja teistes faasiklemmid. Isane pool ka nelja klemmiga pistik, mis torgatakse seinapeal olevasse. Isegi EE kaabel, mis tuleb tänavalt majasse, on 4 soonega, 3 faasi ja üks kollaroheline ehk siis 0 juhe. Ja nendest juhtmetest saavad kõik pistikud alguse, nii need mustad tööstusvoolu (400V), kui ka tavavoolu (230V) pistikud. Tavavoolu saabki nii, et üks ots on pinge ots ja teine 0 ots. Kõik minu seadmed, nii nõukaaegsed, kui ka kaasaegsed, viimased on küll tavalised kahe klemmiga, nii elektrimuruniiduk, lauasaag jne.
Ma ei ole küll kaasajal õppinud elektrikuks, kunagi nõuka ajal õppisin telemehaanikuks ja siis sai telekaid ja raadiod remonditud, olen ka varem elektroonikat õppinud. Oma majas olen kõigega hakkama saanud, vahetanud kaablid, kuna siin mitu hoonet ja mitmes kohas elektrikilbid vanade erinevate pistikutega, vahel ka probleeme olnud, aga kõige lahendamisega hakkama saanud. Kreissaag on ka nõukaaegne ja juhtmel vana pistik. Mõtlesin just seda vana pistikut, kui tal samasugune ja ei viitsi neid kaasaegse vastu vahetada, siis saaks ka nii, nagu kirjutasin, sest otsad ei saa segi minna, kui sellel mustal isasel õiged otsad ühendada.
Mina olen siin 20 aastat hakkama saanud aga kokku on umbes 50 aastat kõik töötanud, mitte korraks vaid. Muidugi, eks elukutselised pahased, et nendelt teenust ei telli :).
Muuseas, mul naabrimees elektriinsener ja töötab EE-s, kui nõu vaja, saaks ka tema käest küsida. Maja renoveerimisel olen ka kõik tööd ise teinud, v.a. Tulikivi ahju kokkupanek, mis oli hinna sees. Ise pole ühtegi ehituseriala õppinud ja kõik püsib ning probleeme pole tekkinud.
Jutu põhjal jääb mulje, et sa pole põhimõtteliselt võimeline tegema vahet pingel ja voolul aga telekakoolis täiesti kindlasti räägiti sellest. Aga ilmselt pole ka sellest koolist enam kuigi palju meeles kui jutt juba neljafaasiliseks läheb. Kui sa veel aru pole saanud siis selle paljukiidetud nõukaajaga võrreldes on täna kümnetes kordades rohkem vaja igasugu pesasid kuna kõikvõimalikke "elektrisöödikuid" on rohekm. Seega on ka võimalus valesti teha kordades rohkem. See on ka põhjus miks sinusugustele ja veel palju tuhmimatele on see elektriga majandamine ära keelatud. Ma olen näinud neid "50 aastat kõik töötab juba" lahendusi. No ei saa need tüübid aru misasi on vool või koormus või miks peaks rohkemate tarbijate puhul paksema juhtme panema. Ja kui seda neile seletada siis on kõik peale nende lollid. Ja neile isetegijatele ei jõua ka kohale, et süsteemi ei saa paremaks kui liini lõpus mingi juhe jämedamaks teha aga liini algust mitte näppida. Kaks tegelast jäid alles siis uskuma kui neil tuba liiga suure koormusvoolu pärast napilt põlema hakkas. Aga siis on igasugu asjade ümbertegemine veelgi kirvem, kuna seinas oleva juhtme peab välja vahetama. Selle isolatsioon on vähemal või suuremal määral hävinenud. Ja siis hakkabki peale see jutt, et kõik on jõle kirve hinnaga ja mida need kuradi jobud ka teavad ja mul on juba vene ajast saadik jne. Miskipärast ei hakka keegi seletama, et mul on juba vene ajast saadik paarsada pätsi saia ja ikka saab hakkama. Sest see saia omaduste muutumine on kohe näha. Aga kuna igasugu juhtmete/lülitie/kaitsmete/mootorite jne vidinate kulumist ei ole nii hästi näha siis neid peetakse igaveseks. Mõelge natuke selle peale enne kui keegi jälle oma 50 aasta vanust lahendust kiitma hakkab.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Tööstusvoolu-tavavoolu adapter.

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Pilt
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 414
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Tööstusvoolu-tavavoolu adapter.

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

Ja jah, nüüd haarate sõnavääratusest kinni, kui pole midagi asjalikku minu kommi vastu öelda, kirjutasin pistikust, kus on 3 faasi otsa ja üks 0 ots, neljafaasiline oli sõnavääratus. Muudest asjadest, nagu koormus jne. pole üldse rääkinud ja teema küsimus oli, kuidas saada tööstusvoolu pistikust 230V, et laadida auto akut? Akulaadia nüüd küll nii suurt koormust ei võta, et kisama pista. Jutt oli sellest, et 230V saab kahe otsa vahelt 1 faasi ja 0 otsa vahelt, või ei ole nii? Teine teie pilkamine oli sõna tööstusvool, mis selles siis valet oli, kui mujalgi kasutatakse seda sõna, ka teema nimetuses? Paistate lihtsalt tähenärijatest bürokraatidena, kes peavad teisi kõiki lollideks :).
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Tööstusvoolu-tavavoolu adapter.

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Ei ära arva, et mina olen eksimatu. Ma olen ka TV raadio mehaaniku hariduse kätte saanud. Edasi olen ka elektriku pädevuse saanud aga ikkagi on elektrivaldkonna asju mida ma ei tea. Niipalju on siiski kogemus õpetanud, et igavesi asju pole olemas ja see mis eile oli hea võib täna olla napilt sobiv. Aga see tööstusvool on nende väljend kes ei saa asjast kuig palju aru. Väljend tööstusvool lahendab aga nende väheteadlike jaoks kõik asjad. Ja loll pole mitte see kes ei oska vaid see kes ei tee mitte midagi, et rohkem osata. Nagu ikka läheb see jutt juba teemast väga kaugele.
Vasta