Ehitustööde teostamine kortermajas

ehituslubadega jms seonduv
Naaber
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 86
Liitunud: 24 Juul 2010, 22:56
On tänanud: 1 kord

Ehitustööde teostamine kortermajas

Lugemata postitus Postitas Naaber »

Ehk keegi oskab öelda kuidas on sätestatud ehitustööde teostamine kortermajas? Vaja paar seina maha lõhkuda ja puurida. Kas öörahu 23 - 07.00 ning muul ajal võib teha? Kuidas on nädalavahetustega, võib samuti lammutada?
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Ehitustööde teostamine kortermajas

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Öörahu ainult jah(Kui ühistu pole kodukorras midagi lisaks otsustanud). Viisakuse poolest võid ju teate üles panna, et hakkad laamendama.
vanaema on sul veteran...
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Ehitustööde teostamine kortermajas

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Inimlik oleks ikka vähemalt 21.00 lõpetada suurem müra.
Naaber
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 86
Liitunud: 24 Juul 2010, 22:56
On tänanud: 1 kord

Re: Ehitustööde teostamine kortermajas

Lugemata postitus Postitas Naaber »

Seda küll, rohkem olin just huvitatud nädalavahetustel töötamisest.
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Ehitustööde teostamine kortermajas

Lugemata postitus Postitas T25 »

Kuidas tänasel päeval see remonditööde teostamine kortermajades on reguleeritud? Elektrik saaks käia peale tööd, kella 18.00- kuni ca 21.00 ja siis nädalavahetustel võiks täiega panna. Ma kujutan ette, et ega majaelanikele see freesimise jms müra eriti ei meeldi, kuid kas neil on õigus nõuda nende tööde lõpetamist? Ma olen kuulnud, et osades kortermajades pidi olema kokku lepitud kodukord, et kella 8-kella 17ni võib teha , mida tahad ja siis edasi vaikus, kuid see pole vist seaduslikult siduv. Mida üldse seadus ütleb, ma tean, et vanasti oli öörahu nimeline asi, aga tänapäeval on kehtestatud mingid müranormid ja nende järgi ausalt öeldes pole võimalik ju remonti korteris teha.
Madis_
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 65
Liitunud: 14 Veebr 2019, 19:15
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Ehitustööde teostamine kortermajas

Lugemata postitus Postitas Madis_ »

Küsi ühistu esimehe käest kuidas teie majas see reguleeritud on.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Ehitustööde teostamine kortermajas

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

T25 kirjutas: 21 Apr 2019, 21:59 Kuidas tänasel päeval see remonditööde teostamine kortermajades on reguleeritud? Elektrik saaks käia peale tööd, kella 18.00- kuni ca 21.00 ja siis nädalavahetustel võiks täiega panna. Ma kujutan ette, et ega majaelanikele see freesimise jms müra eriti ei meeldi, kuid kas neil on õigus nõuda nende tööde lõpetamist? Ma olen kuulnud, et osades kortermajades pidi olema kokku lepitud kodukord, et kella 8-kella 17ni võib teha , mida tahad ja siis edasi vaikus, kuid see pole vist seaduslikult siduv. Mida üldse seadus ütleb, ma tean, et vanasti oli öörahu nimeline asi, aga tänapäeval on kehtestatud mingid müranormid ja nende järgi ausalt öeldes pole võimalik ju remonti korteris teha.
Esmajärjekorras vaata üle oma maja sisekorraeeskirjad ja peale seda käitu majas inimese moodi. Siis pole seda hirmu, et keegi midagi nõudma hakkab või koridoris sinust möödudes sind vihaselt jõllitama jääb.
Kas sulle meeldiks, kui tuled peale tööd koju, tahad natukene rahu ja vaikust, kuid pead kuulama kuidas seina taga keegi midagi freesib? Vahet ju pole kas ütlema tullakse või ei. Fakt on see, et kõik vaatavad kella ning mõtlevad kaua see kestab. Päevasel ajal saad vähemalt panustada sellele, et enamus rahvastikust on tööl ja koolis.
Torutööd Tartus 56 932 898
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ehitustööde teostamine kortermajas

Lugemata postitus Postitas Urmas »

pikk88 kirjutas: 22 Apr 2019, 08:33 Päevasel ajal saad vähemalt panustada sellele, et enamus rahvastikust on tööl ja koolis.
Aga mulle on tulnud rahvastikust üks vähemuse esindaja pretentsioone esitama. ;) Allkorruse omaniku poeg tuli ütlema, et ema tahab ennast välja magada kuna tal olevat tööl öine vahetus. Soovitasin tal probleemiga pöörduda remonditava korteri omaniku poole, et kas too on nõus mulle välja maksma kellegi müravaba uneaega, siis mis mul saab olla tasutatud molutamise vastu. ;) Vist oli omanik vastu, sest tööaegu ei muudetud.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Ehitustööde teostamine kortermajas

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Meil on ju kirjade järgi ikkagi demokraatia. Seega peab arvestama enamuse soovidega. Öösel töötajad ja päeval magajad on ilmselgelt vähemus. Nende õiguste eest võitlevad meil igasugused huvigrupid ;)
Torutööd Tartus 56 932 898
Vasta