kaugloetav veemõõtja

saunad, santehnika, boilerid jne
Oll2019
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 18 Apr 2019, 17:06

Re: kaugloetav veemõõtja

Lugemata postitus Postitas Oll2019 »

Kusjuures ise olen arendamas kauglugemis platvormi. See küll eeldab, et loetav koht on suuremate linnade piires...Harjumaa, Narva, Pärnumaa, Tartu. Arvesti umbes 100 euro kanti pluss paigaldus, aga on ka kuu tasu kuskil 2-3 euri kuu. Ei ole vaja wifit,interneti ega kaablit ja ei pea kohapeal ka käima. Näidud võib saata näiteks e-maili peale....

O.
Madis_
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 65
Liitunud: 14 Veebr 2019, 19:15
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: kaugloetav veemõõtja

Lugemata postitus Postitas Madis_ »

Oll2019 kirjutas: 18 Apr 2019, 17:17 Kusjuures ise olen arendamas kauglugemis platvormi. See küll eeldab, et loetav koht on suuremate linnade piires...Harjumaa, Narva, Pärnumaa, Tartu. Arvesti umbes 100 euro kanti pluss paigaldus, aga on ka kuu tasu kuskil 2-3 euri kuu. Ei ole vaja wifit,interneti ega kaablit ja ei pea kohapeal ka käima. Näidud võib saata näiteks e-maili peale....

O.
See teeb siis 5 aasta peale (soovituslik veemõõtja kasutusiga kortermajades ja tihti ka nii tehakse) 265 eur lisakulu võrreldes tavalise veemõõtjaga. Vaatan just 2-liikmelise pere veearveid ja ütleks, et see teeb u. 25% vee hinnast ehk sisuliselt kaugloetava mõõtjaga maksad vee eest 25% rohkem. Aitäh, ei soovi! :)
Kui see mõõtja on veel ka natuke suurem tavalisest (ja ilmselt on), siis päris paljudes kohtades tuleb teha päris arvestatavaid torutöid, et see üldse ära mahutada. Vahel on probleeme juba ühe tootja tavalise mõõtja vahetamisel teise tootja tavalise vastu kuna ega ehitajad ju ei mõtle selle peale, et kõik mõõtjad ei ole ühesugused.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: kaugloetav veemõõtja

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Oll2019 kirjutas: 18 Apr 2019, 17:17 Ei ole vaja wifit,interneti ega kaablit ja ei pea kohapeal ka käima. Näidud võib saata näiteks e-maili peale....
Ma ei käigi kohal, veeteenuste osutaja saadab raamatupidajale(ma ei ole korteri omanik) nagunii iga kuu arve e-meilile. Miks peaks selle eest kellegile veel lisaks maksma iga kuu 2-3€ + 100€ mingi mooduli eest? :scratch: Nagunii enam pole vaja veefirmale andmeid saata, sest mulle teadmata ajal sõidab veefirma "mooduliga" auto majast mööda, mis registreerib kõik näidud.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Oll2019
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 18 Apr 2019, 17:06

Re: kaugloetav veemõõtja

Lugemata postitus Postitas Oll2019 »

Jutt on korteritest. Veefirmat ei huvita mis korterites toimub ja ta ka ei vaheta neid, teda huvitab ainult üldveemõõtja. KÜ aga peab vaeva nägema ise et kõigilt näidud saada. Minu probleem algas sellest, et ma unustasin koguaeg näitu vaadata ja saata..kuigi minul on eramaja (eramajaga on sama teema mis KÜ üldmõõtjaga ja sellega tegeleb veefirma). See et keegi peab veel maja eest läbi sõitma on tegelikult eilne muusika. Veemõõtja ei ole oluliselt suurem. Ja tegelikult teema algataja otsis endale lahendust, kuna üürilised ei saada talle näite. Antud lahenduse puhul on väga lihtne, ta ei peab minema ukse taha ja talle tulevad näidud ilusti e-mailile. Või hoopis kohe otse lähevad näidud sinna korteriühistu veebi või kuhugi mujale ning ei pea üldse sellele mõtlema. Eks muidugi jah on ta kulu aga mõnel juhul on see parem lahend kui vaeva näha (üürilised, KÜ korterid).
Viimati muutis Oll2019, 18 Apr 2019, 22:32, muudetud 1 kord kokku.
Oll2019
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 18 Apr 2019, 17:06

Re: kaugloetav veemõõtja

Lugemata postitus Postitas Oll2019 »

Urmas kirjutas: 18 Apr 2019, 20:06
Oll2019 kirjutas: 18 Apr 2019, 17:17 Ei ole vaja wifit,interneti ega kaablit ja ei pea kohapeal ka käima. Näidud võib saata näiteks e-maili peale....
Ma ei käigi kohal, veeteenuste osutaja saadab raamatupidajale(ma ei ole korteri omanik) nagunii iga kuu arve e-meilile. Miks peaks selle eest kellegile veel lisaks maksma iga kuu 2-3€ + 100€ mingi mooduli eest? :scratch: Nagunii enam pole vaja veefirmale andmeid saata, sest mulle teadmata ajal sõidab veefirma "mooduliga" auto majast mööda, mis registreerib kõik näidud.
Oled kindel et veefirma sõidab mööda...niipalju kui ma tean siis seda pakub ka üks firma teenusena ja KÜ on vastavad mõõtjad paigaldanud ning teenus tasu on arvesse sisse kirjutatud..ka umbes 1-2 või nii eurot korter. Vähemalt nende KÜ -dega millega ma kokkupuutunud olen ning veefirmadel on ka kirjas et mõõdetakse üldmõõtja järgi ja korteris olev mõõtja on omaniku omand ja mitte vee firma....korteris olev mõõtja on ainult selleks et sa enda osa eest maksaksid...
Oll2019
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 18 Apr 2019, 17:06

Re: kaugloetav veemõõtja

Lugemata postitus Postitas Oll2019 »

Madis_ kirjutas: 18 Apr 2019, 17:38
Oll2019 kirjutas: 18 Apr 2019, 17:17 Kusjuures ise olen arendamas kauglugemis platvormi. See küll eeldab, et loetav koht on suuremate linnade piires...Harjumaa, Narva, Pärnumaa, Tartu. Arvesti umbes 100 euro kanti pluss paigaldus, aga on ka kuu tasu kuskil 2-3 euri kuu. Ei ole vaja wifit,interneti ega kaablit ja ei pea kohapeal ka käima. Näidud võib saata näiteks e-maili peale....

O.
See teeb siis 5 aasta peale (soovituslik veemõõtja kasutusiga kortermajades ja tihti ka nii tehakse) 265 eur lisakulu võrreldes tavalise veemõõtjaga. Vaatan just 2-liikmelise pere veearveid ja ütleks, et see teeb u. 25% vee hinnast ehk sisuliselt kaugloetava mõõtjaga maksad vee eest 25% rohkem. Aitäh, ei soovi! :)
Kui see mõõtja on veel ka natuke suurem tavalisest (ja ilmselt on), siis päris paljudes kohtades tuleb teha päris arvestatavaid torutöid, et see üldse ära mahutada. Vahel on probleeme juba ühe tootja tavalise mõõtja vahetamisel teise tootja tavalise vastu kuna ega ehitajad ju ei mõtle selle peale, et kõik mõõtjad ei ole ühesugused.
Sa räägid mehaanilisest veemõõtjast. Tegemist on ultraheli veemõtjatega milles pole liikuvaid osi. Eluiga võiks arvestada nii 15 aasta paiku ja rohkem. 5 aasta tagant peab taatlema kortermajade üldmõõtjat ja eramajade mõõtjat ja kuna need on veefirma omand siis teeb seda tema. Aga korteris olevad mõõtjad on omaniku enda asi või siis KÜ asi. Veefirmad üle eesti lähevad vaikselt üle ultraheli mõõtjatele tegelikult...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: kaugloetav veemõõtja

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Oll2019 kirjutas: 18 Apr 2019, 22:21 Jutt on korteritest. Veefirmat ei huvita mis korterites toimub ja ta ka ei vaheta neid, teda huvitab ainult üldveemõõtja. KÜ aga peab vaeva nägema ise et kõigilt näidud saada. Minu probleem algas sellest, et ma unustasin koguaeg näitu vaadata ja saata..
;) Jaa, loomulikult ma saan aru sinu mõttest ja loomulikult veefirmat huvitab ainult üldmõõtja ja KÜ raamatupidaja peab muretsema korteritest laekuvate numbrite eest. Selle unustamise vastu on üks väga lihtne retsept ja selleks on kirjutada vee üldkaod ja vahe näidud unustanute arvele juurde. Usu mind, nad hakkavad ennetähtaegselt ja väikese ettemaksuna(suurem kulu) numbreid näitama. Mul raamatupidaja teeb "vabatahtlikult"(keegi peab ju seda tegema) pisikese KÜ(8 korterit) arvepidamist. No meie KÜ-s kohe kindlasti ei oleks mitte ükski sinu start-up ideest vaimustatud juba rahalises mõttes. Ma kahtlen, et kas sa leiad mõttekaaslasi oma ideele ka Õismäe "hiina müüri" korteriomanike hulgas, kuigi sealt saadav summa oleks sinu idee teostumisel vägagi ahvatlev? Mitu korterit on Õismäe "hinna müüris"? ;)
Muide, kortermajas, mida hetkel täielikult renoveeritakse ja kus oman korteriomandit, siis seal paigaldatakse igale korterile juba veemõõtjad(soe ja külm vesi), mis saadavad andmed otse ühistu esimehe arvutisse(asub lokaalses katlamajas).
Nii, et meie KÜ on sinu idee juba ära nullinud. :cray:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Oll2019
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 18 Apr 2019, 17:06

Re: kaugloetav veemõõtja

Lugemata postitus Postitas Oll2019 »

Urmas kirjutas: 19 Apr 2019, 00:10
Oll2019 kirjutas: 18 Apr 2019, 22:21 Jutt on korteritest. Veefirmat ei huvita mis korterites toimub ja ta ka ei vaheta neid, teda huvitab ainult üldveemõõtja. KÜ aga peab vaeva nägema ise et kõigilt näidud saada. Minu probleem algas sellest, et ma unustasin koguaeg näitu vaadata ja saata..
;) Jaa, loomulikult ma saan aru sinu mõttest ja loomulikult veefirmat huvitab ainult üldmõõtja ja KÜ raamatupidaja peab muretsema korteritest laekuvate numbrite eest. Selle unustamise vastu on üks väga lihtne retsept ja selleks on kirjutada vee üldkaod ja vahe näidud unustanute arvele juurde. Usu mind, nad hakkavad ennetähtaegselt ja väikese ettemaksuna(suurem kulu) numbreid näitama. Mul raamatupidaja teeb "vabatahtlikult"(keegi peab ju seda tegema) pisikese KÜ(8 korterit) arvepidamist. No meie KÜ-s kohe kindlasti ei oleks mitte ükski sinu start-up ideest vaimustatud juba rahalises mõttes. Ma kahtlen, et kas sa leiad mõttekaaslasi oma ideele ka Õismäe "hiina müüri" korteriomanike hulgas, kuigi sealt saadav summa oleks sinu idee teostumisel vägagi ahvatlev? Mitu korterit on Õismäe "hinna müüris"? ;)
Muide, kortermajas, mida hetkel täielikult renoveeritakse ja kus oman korteriomandit, siis seal paigaldatakse igale korterile juba veemõõtjad(soe ja külm vesi), mis saadavad andmed otse ühistu esimehe arvutisse(asub lokaalses katlamajas).
Nii, et meie KÜ on sinu idee juba ära nullinud. :cray:
Ei ma täitsa usun sind, ega ma ei vaidlegi vastu. Ma ise elasin mõned aastad tagasi mustamäel. Seal tehti nii, et kõikidele pandi kaugloetavad arvestid. Arvestide hind jagati kolme kuu peale (suvekuud kus on arve väiksem). Ja andmete lugemine, ehk siis maja eest läbi sõitmine läks igale korterile arvele juurde, see siis 2 euri või midagit.
Maja eest sõitvale lahendusel on vaja trepikodadesse veel lisa jaamad panna mis tegelikult korteritest andmed kokku kogub ja siis see autoga sõitev tegelane saab andmed neist lisajaamadest (suuremate majade puhul).Meil oli kuskil 144 korterit.

Üks asi mis selle uuema lahenduse puhul on, et sa saad vaadata päeva kaupa või isegi tunni kaupa igapäeva kohta kui palju sul vett on kulunud. Võibolla mitte vajalik aga mõnel juhul jälle vajalik. Elektri puhul ma vaatan aegajalt millal ja miks mul ikkagi niipalju kulus, ilmselt tahaks vahel vaadata ka vee kohta, et mis päeval mul seda nii palju läks...korteris olevaid mõõtjaid ei pea ka taatlema ja nende eluiga on päris pikk. Muidugi töötavad patareidega, mille eluiga on 16 aastat(kui korra päevas saadetakse näit pilve).

Üks asi veel, on see et näiteks kui sind ei ole kodus ja tekib mingi leke või hakkab vesi uhama...siis saadaks kohe sulle e-maili peale teate või siis sms -i. E-mail on tänapäeval telefonis olemas ja annab teate kohe uuest emailist aga kindluse mõttes võib panna alarmid smsi saatma.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: kaugloetav veemõõtja

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Oll2019 kirjutas: 19 Apr 2019, 10:59 Üks asi mis selle uuema lahenduse puhul on, et sa saad vaadata päeva kaupa või isegi tunni kaupa igapäeva kohta kui palju sul vett on kulunud. Võibolla mitte vajalik aga mõnel juhul jälle vajalik.
Millal on see vajalik? Kokkuhoiu mõttes tõmban vetsus vee peale alles siis kui on juba vähemalt 2x käidud häda tegemas?
Oll2019 kirjutas: 19 Apr 2019, 10:59 Üks asi veel, on see et näiteks kui sind ei ole kodus ja tekib mingi leke või hakkab vesi uhama...siis saadaks kohe sulle e-maili peale teate või siis sms -i. E-mail on tänapäeval telefonis olemas ja annab teate kohe uuest emailist aga kindluse mõttes võib panna alarmid smsi saatma.
Aga kui olen kodus ja otsustasin terve päeva voolava duši all veeta(no on mul siuke kiiks), kas siis jääbki alarme saatma? Lekke kohta on teised süsteemid, mis reageerivad põrandal vms kohas olevate andurite Kaudu.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Oll2019
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 18 Apr 2019, 17:06

Re: kaugloetav veemõõtja

Lugemata postitus Postitas Oll2019 »

Ega ma ei üritagi sind ümber veenda, et minul on parem :D ja ka nende kaugloetavate arvestitel mis sul on korteris peaks olema kuumaks, see on lihtsalt arvesse uputatud kui eraldi pole...kas sa tõesti arvad et keegi omast suvast käib vabatahtlikult sul autoga maja eest läbi sõitmas. Lihtsalt kulu on suht sama vb. gramm rohkem aga natuke rohkem võimalusi ja lihtsam ülesse seada suurte majade puhul (ei pea lisajaamasid panema ja ei pea keegi maja ette sõitma, aga on võrgutasu ühe seadme kohta, mis ei ole üldse minule). Kellel juba on kaugloendurid ega muidugi pole mõtet ümber veenda. Lihtsalt võibolla kes kaalub korteritesse panna siis ma pakuks kaasaegsemat lahendust ja kulu ei ole tohutult suurem...
Ärilises mõttes on nii et maja eest sõitjad saavad kogu kuumaksu endale, uuemal lahendusel aga on pool võrgutasu ja lisaks ka veel serveri tasu...nii et minu kasu on seal üliväike...

Kui sul vesi päev otsa jookseb siis ilmselt annab jah ta alarmi...isegi kui väga aeglaselt liigub edasi pikemat aega siis annab alarmi...ja eks asju saab ka seadistada....
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 416
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: kaugloetav veemõõtja

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

Ma elan küll oma majas, aga arve on sama suur, kui enne, siis kui kaugloetavaid veemõõtjaid polnud, auto sõidab mööda ja salvestab andmed, veefirma auto. Tegelikult ma vett neilt ei ostagi, oma puurkaev, aga selle järgi arvutatakse kanalisatsiooni tasu.
Kasutaja avatar
Lauri_s
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 174
Liitunud: 12 Jaan 2013, 23:38
On tänatud: 2 korda

Re: kaugloetav veemõõtja

Lugemata postitus Postitas Lauri_s »

Lähiajal saab hakata suure tõenäosusega IOT veemõõtjaid (ja ka muid seadmeid) tasuta kasutama :hello:

Pilootprojektid on töös, kus veemõõtja puhul räägime akuga u 8 aastase elueaga mõõtjast, mis maksab u 50€ ning mille kasutamise eest raha ei pea kellegile maksma. Seade suhtleb raadiovõrguga ja edastab infot sinna kuhu seda soovitakse. Lahendus on eriti atraktiivne kortermajadele kus pidev veemõõtja teavituse probleem.

Usun, et 2020 alguses on rohkem kõlapinda ka meedias, täna tegeleme esimeste pilootidega.

Lauri
Uber is just a software tool, they don’t own any cars, and are now the biggest taxi company in the world
Airbnb is now the biggest hotel company in the world, although they don’t own any properties.

World is changing!
Vasta