Maja ehitus

Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Maja ehitus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Lainelaudur kirjutas: 14 Mär 2019, 14:01 Kas siis enam sellisel moel ehitada ei saa....
Täpselt ei tea, aga kahtlustan, et ventilatsiooni nõue on seotud kuidagi euronormidega. Riik hoolitseb ise sinu tervise, et ikka kauem elaksid, jõuaksid kauem rügada riigi heaks ja oma rahakoti(EE on nagu riigifirma) eest. ;)
Lainelaudur kirjutas: 14 Mär 2019, 14:01 ...mu vanemate majal, mis ehitatud 1960 on ainsaks vendiks korstnajalas olev rest ja uksed aknad.
Kas sa ehitusajaloos veel kaugemale ei taha kiigata? 17-18 sajandil "eramajadel"(talumajadel) aknaid praktiliselt üldse ei olnud, enamjaolt ainult mingi suitsuauk. Tänapäeval on aknad nii suured ja vaata, palju need kõikse parema soojusjuhtivusega aknad maksavad. Mitu aastat saaksid LED lampe põletada kui aknaid ei paigalda? Kas tahad samasuguseid aknaid nagu vanematel? Kui tuul on akende poolt, siis kardinad liiguvad, talveks topid vahed vatti täis ja kleebid liimipaberiga kinni, muidu ei jõua tuba soojaks kütta ja kevadel kisud/leotud uuesti lahti? Seda varianti mõtlesid. Milline on tänapäeva akende tuule läbilaskvus? 0 ehk akende kaudu ei toimu mingit ventilatsiooni ja pole ka midagi, mis saaks korstnajalas oleva resti kaudu välja minna!
Tere tulemast tänapäeva!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
mõte
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 94
Liitunud: 23 Dets 2018, 21:53
On tänatud: 7 korda

Re: Maja ehitus

Lugemata postitus Postitas mõte »

Lainelaudur kirjutas: 14 Mär 2019, 14:01 loen ja vaatan... ehituskauge inimene, nagu ma olen, no milleks peaks siis majja ventilatsiooni ehitama, kui see nii kulukas on....mu vanemate majal, mis ehitatud 1960 on ainsaks vendiks korstnajalas olev rest ja uksed aknad. Kas siis enam sellisel moel ehitada ei saa....
Kui proovid võrrelda 1960 saada olevadid materjale ja täna saada olevaid ehitusmaterjale siis peab ikka eriline fanatism olema, et täna eihtada 60ńdate maja, läheb kidasti kallimaks kui tänapäevane maja, just tööraha arvelt..

Miks siis ehtatakse tänapäevaseid majasid umbseks ning siis pannake sundvent, eks ikka soojusenergia kokkuhoiuks ning sellesks et oleks mida hingata. Lisaks on vent oluline õhtlike ühendidte eluruumidest välja ventileerimisel.
Sundvent tagab sulle selle, et alati tuleb venilatsoonist täpne kogus õhku mis on antud ruumis vajalik ning viib niiskuse välja ruumidest kus tuleb liigsest niiskusest lahti saada (pesuruumid, köök), et välitda hallituse teket.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4430
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Maja ehitus

Lugemata postitus Postitas ping »

mõte kirjutas: 14 Mär 2019, 19:08
Lainelaudur kirjutas: 14 Mär 2019, 14:01 loen ja vaatan... ehituskauge inimene, nagu ma olen, no milleks peaks siis majja ventilatsiooni ehitama, kui see nii kulukas on....mu vanemate majal, mis ehitatud 1960 on ainsaks vendiks korstnajalas olev rest ja uksed aknad. Kas siis enam sellisel moel ehitada ei saa....
Kui proovid võrrelda 1960 saada olevadid materjale ja täna saada olevaid ehitusmaterjale siis peab ikka eriline fanatism olema, et täna eihtada 60ńdate maja, läheb kidasti kallimaks kui tänapäevane maja, just tööraha arvelt..

Miks siis ehtatakse tänapäevaseid majasid umbseks ning siis pannake sundvent, eks ikka soojusenergia kokkuhoiuks ning sellesks et oleks mida hingata. Lisaks on vent oluline õhtlike ühendidte eluruumidest välja ventileerimisel.
Sundvent tagab sulle selle, et alati tuleb venilatsoonist täpne kogus õhku mis on antud ruumis vajalik ning viib niiskuse välja ruumidest kus tuleb liigsest niiskusest lahti saada (pesuruumid, köök), et välitda hallituse teket.
Sundvent joonistatakse majale peamiselt selle pärast, et see maja enne pangalaenu maksmise lõppu ära ei mädaneks, elanike valede käitumisharjumuste pärast.
On olemas kaasaegseid, niiskust läbilaskvaid materjale, millest ehitatud maja ise praktiliselt venti ei vaja.
Aga kes riskib need suvalisse projekti joonistada?
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Maja ehitus

Lugemata postitus Postitas aero »

mõte kirjutas: 14 Mär 2019, 19:08 Sundvent tagab sulle selle, et alati tuleb venilatsoonist täpne kogus õhku mis on antud ruumis vajalik ning viib niiskuse välja ruumidest kus tuleb liigsest niiskusest lahti saada (pesuruumid, köök), et välitda hallituse teket.
Vendi normatiivsed õhuhulgad arvutatakse ruumide m3 järgi arvestusega, et õhk vahetuks 2h tagant. See on inimeste pärast, ruumil ja konstruktsioonil nii head õhuvahetust vaja ei ole. Paraku vendi normid ei arvesta inimeste arvuga ruumis. Põhimõtteliselt saab vendile lisada õhu kvaliteedi (co2 kogus) andureid mille abil vent muudab intensiivsust (üldiselt ei ole plug-n-play). Samuti saab vendi juhtseadmed siduda valvesüsteemiga. Kui valve peal, väheneb vent konstruktsioonile vajaliku miinimumini. Kas see ei ole plugnplay üldiselt.
Suletud