Staatiline elekter paugutab

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
seen
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 205
Liitunud: 11 Juun 2015, 22:22
On tänanud: 2 korda

Staatiline elekter paugutab

Lugemata postitus Postitas seen »

Mul on tolmuimeja metallist prügianuma ja plastmassist voolikutega; voolikud tekitavad hõõrdudes kõva staatilise elektri laengu, mis vallandub eeskätt prügianuma vastu minnes (ka läbi riiete). Kohati on jube valus ja elektrikaare pikkus on üle sentimeetri.

Kas mingi antistaatiline käepael võiks aidata?
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Staatiline elekter paugutab

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Antistaatiline sprei aitab natuke. Parim rohi on osta antistaatiline imivoolik ja metallanum maandada.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Staatiline elekter paugutab

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Võta mingi traadijupp siis kätte ja sellega puutu seda metalltünni. Siis käib laks selle metallitüki ja tünni vahel.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Staatiline elekter paugutab

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Harju ära, ei aita seal midagi. Kui soovid, siis enda lohutuseks võid ju keti lohisema panna nagu paarkümmend aastat tagasi oli veoautodel ja sõiduautodel mingi kummiriba, millel vist traadid sees. Omal oli pikalt plastikust Kärcher ja selle küljest sai samuti pidevalt nätakaid, praegu 20l Glint.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Staatiline elekter paugutab

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 12 Mär 2019, 09:44 Algne soovitus oli küll veidi üle võlli, kuid proovi teisi jalanõusid.
Ega see teine soovituski parem pole. ;) Kas oskad soovitada maandusega jalanõusid? Mina ei tea või ei ole minu kõrvu siiani jõudnud. Kas poodises müüdavatel turvajalatsitel ei ole mingeid maandusega variante? :scratch: Või jääb variant nagu vanadest filmidest nähtud vangide jalavõrud, millede ketti lohiseb vastu maad? Maandus kogu aeg olemas!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Rabarebane
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 336
Liitunud: 16 Aug 2016, 11:48
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Staatiline elekter paugutab

Lugemata postitus Postitas Rabarebane »

Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Staatiline elekter paugutab

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Proovisin lugeda paari tootetutvustust, aga minu arvates osad tingimused(isoleeritud ja ergonoomilised sisetallad) välistavad täielikult kontakti ehk maanduse ümbritseva keskkonnaga. Kas sokid on isolaator või ei ole? :scratch: Või olen millestki väga valesti aru saanud? :scratch:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Staatiline elekter paugutab

Lugemata postitus Postitas ping »

Urmas kirjutas: 12 Mär 2019, 19:02
Proovisin lugeda paari tootetutvustust, aga minu arvates osad tingimused(isoleeritud ja ergonoomilised sisetallad) välistavad täielikult kontakti ehk maanduse ümbritseva keskkonnaga. Kas sokid on isolaator või ei ole? :scratch: Või olen millestki väga valesti aru saanud? :scratch:
Higised sokid ei ole isolaator staatilise elektri jaoks!
Need staatikat maandavad jalanõud ei pruugi olla täielikud isolaatorid, vaid omavad piisavalt suurt takistust, et mahalaadida staatilist elektrit. Samas võrgupinge jaoks saaks neid lugeda isoleertaldadeks.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Staatiline elekter paugutab

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Vahest on juhtunud, et mõnele naisterahvale terekätt andes ei ole aru saanud, kas tema on särtsakas või olen selleks särtsakaks meesterahvaks olnud ise. Igaks juhuks olen ise esimesena särtsakaks tunnistanud naisterahvast ja naerame mõlemad. Vaidlusi ei ole siiani tekkinud. ;)
OT. Kas tehisvärgist staatiliste riiete kandmine südame või teiste organite rütmihäireid ei põhjusta? Ei ole vist kaugel see aeg kui avastatakse, et staatiline elekter põhjustab tervisehäireid ja kõik hakkavad käima "sabadega". "Suur-suur äitah" teile, loomakaitsjad, kes te sunnite käima kunstmaterjalidest riietega nii, et enne poe uksest kinnivõtmist pean igaks juhuks staatilise elektri maandamiseks teadlikult ühe "ähvardava" liigutuse ukse suunas tegema! Ja seda juhtub eriti tihti kui olen just autost väljunud. Loomade elu nimel olen nõus kandma/käima staatilist elektrit maandava sabaga. Viimati öeldut paluks mitte tõsiselt võtta!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Staatiline elekter paugutab

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Võta autovõtme metallosa sõrme vahele ja torgi sellega ust. Ammuilma proovitud ja töötav lahendus. Auto puhul on sama teema kummimattidega. Eriti kuiva ilmaga. Sel juhul aitab see kui autost väljudes võtad ukse metallosast või kasvõi B piilarist kinni (ei pea olema haljas metall, isegi värvikhi alla olev metall sobib) ja alles siis paned jala maha. Aga üldiselt on see igasugu kummitallaga tegelaste teema. Muude papudega on seda jama palju harvem. Ma olen ise suutnud kunagi tanklas bensupaagi ja püstoli vahele tekitada 3 cm sädet. Siis polnud enam üldse naljakas olla.
kalmaarikalmer
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 77
Liitunud: 13 Aug 2018, 08:56
On tänatud: 3 korda

Re: Staatiline elekter paugutab

Lugemata postitus Postitas kalmaarikalmer »

ESD on lühend, mida pead otsima jalanõudelt
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Staatiline elekter paugutab

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 13 Mär 2019, 08:29 Ära demo oma teadmatust
Läksin nurka häbenema. :blush:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta