Vaheseina heliisolatsioon

külaline29
külaline

Vaheseina heliisolatsioon

Lugemata postitus Postitas külaline29 »

Tere,

Hetkel ootavad majal vaheseinad tegemist ning uurin, milline lahendus ka heli peaks.
Bauroc kodulehe järgi on 100 ja 150mm seina õhumüra isolaatsioon vastavalt 36 ja 40. viide - > https://bauroc.ee/projekteerijale/heliisolatsioon/
Paremad näitajad saab metallkarkass kips seina puhul juba 75mm ja ühekordse kipsi puhul (Rw= 41dB)
viide - > http://www.framewall.ee/public/document ... seinad.pdf
Samuti tundub, et seina paksuse tõstmine kipsseinas erilist rolli ei mängi. Pigem siis juba topelt kips kohe.
Kas olen numbreid õigesti tõlgendanud?

Millist variant eelistaksite ja miks?
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 799
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Vaheseina heliisolatsioon

Lugemata postitus Postitas xil »

Suvaline (kõige odavam) vill isoleerib helimüra kümmekond korda paremini, kui mistahes plaatide/kivide kombo.
Kui on soov löögimüra isoleeriga (keegi võib peaga vastu seina taguma hakata, kui mõistus otsa lõppeb), siis mida suurem seina mass, seda effektiivsem - monoliitbetoon vist parim.
Külaline
külaline

Re: Vaheseina heliisolatsioon

Lugemata postitus Postitas Külaline »

xil kirjutas: 16 Nov 2018, 09:57 Suvaline (kõige odavam) vill isoleerib helimüra kümmekond korda paremini, kui mistahes plaatide/kivide kombo.
Kui on soov löögimüra isoleeriga (keegi võib peaga vastu seina taguma hakata, kui mõistus otsa lõppeb), siis mida suurem seina mass, seda effektiivsem - monoliitbetoon vist parim.
:rotfl:
külaline29
külaline

Re: Vaheseina heliisolatsioon

Lugemata postitus Postitas külaline29 »

Kipssein ilmselgelt villaga. Ei osanud arvatagi, et keegi pakub selle tegemist ilma villata.
Kui vaevuda knaufi faili avama, siis õhumüra isolatsiooni väärtuste juures ka vajalik villa paksus juures.
Ja ilmselgelt 10x paremini ei isoleeri vill müra, kuna seina ja villa paksuse suurendamine suurendab Rw'd olematult.
Lisaks peaga seina tagumise koha pealt ei ole monoliitbetoon kindlasti helisummutuselt parim, paneelmajades liigagi hästi kostab igasugune seinade kopsimine/puurimine läbi, kuid see juba OT.
timburi
külaline

Re: Vaheseina heliisolatsioon

Lugemata postitus Postitas timburi »

Kurvastusega pean tunnistama, et olen oma ehitajakarjääri jooksul teinud kipsvaheseinu rohkem ilma villata, kui villaga.

Olen küll hakanud töö käigus rääkima, et vill ka...

Misasja, miks? Kips peab ju ka heli? See on ju kinnine sein, rumal oled või, ei hakka 20 eurot kulutama siin...

Siis ma olen vaikselt pühkinud liivapaberiga ära oma kujuteldava pisara ja pannud kipsi kinni. Nii et villa pole.

Hüdroisolatsioonist ei hakka rääkimagi. Loendamatuid vannitubasid tehtud ilma hüdrota. Põhjus seesama - miks? Misasja - 50 eurot? Vanasti polnud ka ju?
les
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 29 Dets 2014, 11:13
On tänatud: 1 kord

Re: Vaheseina heliisolatsioon

Lugemata postitus Postitas les »

Mõningad raamatud räägivad, et mõistliku helipidavusega vaheseina mass peab olema 50 kg/m2. Ise kasutasin vaheseina ehitamiseks esmalt 13mm OSB plaate (OSB-60mm villa-OSB), seejärel mõlemale poole seina 42mm kipsikarkass ja kahekordne kips, ka kipsikarkassi sisse (kipsi alla) vill vahele. Ei kumise ja on helipidav.

Kui aga seina helipidavusga juba niipalju vaeva näha, siis tuleb ka lävepakuga uksi kasutada (ja uste kvaliteedile - massile - tähelepanu pöörata). Ilma lävepakuta pappuste puhul piisab 75..100 mm kipskarkassil ühekordsest kipsist vaheseinast ka ;)
algajaseinamees
külaline

Re: Vaheseina heliisolatsioon

Lugemata postitus Postitas algajaseinamees »

Pean vabandama, aga kuulen esimest korda, et esmalt tehakse OSB-st sein, ja siis ehitatakse kahele poole seina veel sein. Valgustage algajat valgusega.
aer0
külaline

Re: Vaheseina heliisolatsioon

Lugemata postitus Postitas aer0 »

Mina ka vabandan ja küsin - millist valgust sul vaja on? les kirjutas üsna täpselt kuidas ta tegi. Loogiline, et mida rohkem kihte ja kaalu, seda rohkem dB kinni peab. 20kHz peab ka vill üksinda kinni, 100Hz jaoks on massi vaja.
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Vaheseina heliisolatsioon

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Kuidas vaheuste puhul lävepakku suhtuda kui igas toas ka ventilatsiooni sund sissepuhe?

Ma oma maja teisel korrusel vaheseinad tegin 95 met. karkass 100 vill keskel karkassi müratihend + topelt kips mõlemal pool. 1kr on 100mm aeroc plokk, kipsplaat mõlemal pool ja helipidavus suht jama.
anryo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 282
Liitunud: 13 Mai 2016, 10:58
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Vaheseina heliisolatsioon

Lugemata postitus Postitas anryo »

aer0 kirjutas: 19 Nov 2018, 17:57 20kHz peab ka vill üksinda kinni, 100Hz jaoks on massi vaja.
Vastupidi just. Madalate sageduste summutamiseks on (lisa)massi vaja!
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Vaheseina heliisolatsioon

Lugemata postitus Postitas arno14 »

külaline29 kirjutas: 15 Nov 2018, 17:52 Tere,

Hetkel ootavad majal vaheseinad tegemist ning uurin, milline lahendus ka heli peaks.
Bauroc kodulehe järgi on 100 ja 150mm seina õhumüra isolaatsioon vastavalt 36 ja 40. viide - > https://bauroc.ee/projekteerijale/heliisolatsioon/
Paremad näitajad saab metallkarkass kips seina puhul juba 75mm ja ühekordse kipsi puhul (Rw= 41dB)
viide - > http://www.framewall.ee/public/document ... seinad.pdf
Samuti tundub, et seina paksuse tõstmine kipsseinas erilist rolli ei mängi. Pigem siis juba topelt kips kohe.
Kas olen numbreid õigesti tõlgendanud?

Millist variant eelistaksite ja miks?
Endal poorbetoon seinad. 150 mm seinte helipidavus on kasin, 200 mm omade on hea. Toetun oma subjektiivsele kogemusele, aga 1x või 2x kips + vill on kindlasti kehvem kui, poorbetoon seina 150 mm.
Vasta