Ehitaja poolt tehtud konstruktsioonilahendused, hind

Uudishimulik123
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 17 Juun 2018, 23:54
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 4 korda

Ehitaja poolt tehtud konstruktsioonilahendused, hind

Lugemata postitus Postitas Uudishimulik123 »

Tere,


Sai tehtud ca 40 m2 toa remont vana puitkonstruktsioonil maja (väljast krohvitud) 2-korrusel.

Vt. fotod tehtust: https://www.dropbox.com/sh/4kgvkvdgwd3o ... bc_ga?dl=0

(Fotode hulgas olevad maja ja katuse fotod olen lihtsalt juurde lisanud, need tööd, mis seoses nendega tehti, hinna sisse ei kuulunud. Seoses toa remondiga sai pandud uus valtsplekk-katus.)

Tehtud tööd, lisan juurde ka nende hinnad: https://docs.google.com/document/d/1TVL ... GHJ9c/edit

Põranda osas, minu poolt sai tehtud vanade materjalide eemaldus ja vanadele põrandalaagidele 100x150 mm prusside külgekruvimine koos nende loodimisega.


Ehitusprojekt kui selline puudus, lahendused sai välja mõeldud koos ehitajaga, sh minu poolt käis paar ehitusinseneri kohapeal lahenduste väljatöötamist nõustamas.


Töö teostas ehitusfirma, maksma läks ca 17 300.- EUR. Teostajateks oli 3 meest, üks neist oli nn. abitööline. Aega võtsid tööd ca 5 nädalat. Maalritöö tehti ühe inimese poolt ca 2 nädalaga.


Ehitusmaterjalide hind, mis mina materjalide saatelehtede järgi võtsin, läks maksma maks. ca 2500.- EUR ilma KM-ta.



Mis arvate, kas tehtud lahendused OK ning kas töö väärtus 17 300.- EUR on sellise töö ees õiglane ?



Suur, suur aitäh kõigile arvamuste ja oma lugude jagamise eest,
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud konstruktsioonilahendused, hind

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Uudishimulik123 kirjutas: 17 Veebr 2019, 20:41 Suur, suur aitäh kõigile arvamuste ja oma lugude jagamise eest,
Maalritööde hind täiesti OK. Mis lugusid sa kuulda tahad?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud konstruktsioonilahendused, hind

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Uudishimulik123 kirjutas: 17 Veebr 2019, 20:41 Tere,
Mis arvate, töö väärtus 17 300.- EUR on sellise töö ees õiglane ?
Töö hinnal ei ole kunagi olemas "õiglast" väärtust.

Kiire kalkulatsioon. Töö maksis 17300€, sealt materjalid ca 3000€(2500€+KM). Märkamata jääb asjaolu, et ega materjalid ei arvutanud ise endi koguseid ega tulnud ka iseseisvalt objektile. Paneme siia 1000€ otsa. Jääb töörahaks 17300€-3000€-1000€=13300€. käibemaks maha jääb järele 11083. 3 meest 5 nädalat teeb kokku 3*5*5*8= 600 töötundi. 11083€ jagatuna 600 tunniga teeb ca 18,47€-tund. Siit kirvemeetodiga veel maha arvestada tööjõumaksud ja ka mingi osa tööriistadele - tööriietele- puhkusefondiks-raamatupidajale-objektile sõitmise kuludele jne jne võiks arvata, et töömees teenis umbkaudu keskmise Eesti palga või sutsu peale. Tundub, et said täitsa "õiglase" hinnaga töö.
Uudishimulik123
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 17 Juun 2018, 23:54
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 4 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud konstruktsioonilahendused, hind

Lugemata postitus Postitas Uudishimulik123 »

Töömehed ütlesid, et nad said üle 1000 EUR neto natuke kui küsisin..
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud konstruktsioonilahendused, hind

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Uudishimulik123 kirjutas: 18 Veebr 2019, 19:13 Töömehed ütlesid, et nad said üle 1000 EUR neto natuke kui küsisin..
Mis ongi umbestäpselt eesti keskmine palk.
Uudishimulik123
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 17 Juun 2018, 23:54
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 4 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud konstruktsioonilahendused, hind

Lugemata postitus Postitas Uudishimulik123 »

Tänan arvamuse eest ! ;)
Uudishimulik123
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 17 Juun 2018, 23:54
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 4 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud konstruktsioonilahendused, hind

Lugemata postitus Postitas Uudishimulik123 »

Tere,

1. Aga peamine, kas keegi teab öelda, kas ehituslikud lahendused on nn "õiged" ?


2. Töö "õiglase" maksumuse osas, mina sain nii: 17 300 (makstud summa ettevõtjale) - 3000 (kõikide ehitusmaterjalide hind kokku) - 3 x 2676 ( eeldusel, et iga töötaja sai 1553 EUR neto 5 nädala eest kätte) = 6272 EUR on siis ettevõtja nö tulu :)

Kas seda liiga palju ei ole ?

Või tõesti ongi ehituses sellised kasumid ?


P.S Minu arust Tellija maksis osa summast sularahas, sest öeldi, et siis saab KM-i võrra soodsamalt !
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud konstruktsioonilahendused, hind

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Uudishimulik123 kirjutas: 21 Veebr 2019, 00:11 1. Aga peamine, kas keegi teab öelda, kas ehituslikud lahendused on nn "õiged" ?
Üheksa korda lõika(ehita kohe valmis) ja mõõta(projekti) pole vajagi!
Uudishimulik123 kirjutas: 21 Veebr 2019, 00:11 2. Töö "õiglase" maksumuse osas, mina sain nii: 17 300 (makstud summa ettevõtjale) - 3000 (kõikide ehitusmaterjalide hind kokku) - 3 x 2676 ( eeldusel, et iga töötaja sai 1553 EUR neto 5 nädala eest kätte) = 6272 EUR on siis ettevõtja nö tulu :)

Kas seda liiga palju ei ole ?

Või tõesti ongi ehituses sellised kasumid ?
Võõras rahakotis soritakse sellepärast, et enda oma on tühi!?
Uudishimulik123 kirjutas: 21 Veebr 2019, 00:11
P.S Minu arust Tellija maksis osa summast sularahas, sest öeldi, et siis saab KM-i võrra soodsamalt !

Ja kui ettevõtja vangi pannakse, kes talle vangimajja raha või asju saadab? Sina ju ei saada. Või, kas sa tead kui suur on hea advokaadi tunnitasu? Sellepärast ettevõtja panebki reeglina mustast rahast suure % hoiule mustadeks päevadeks, sest olenevalt advokaadist ja kohtunikust võivad mustad päevad venida mustade aastate pikkuseks. Ja vanglas on teised reeglid kui sul raha ei ole. Tellijad lihtsalt ei tea seda exceli tabelisse peidetud rea "ootamatud kulutused" väikest nüanssi. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud konstruktsioonilahendused, hind

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Sõna tööjõumaksud ütleb sulle midagi?

See, et keegi sai 1553 eur neto palka tähendab, et see vereimejast ettevõtja maksis riigile 1121,95 tööjõumakse + veel kogu kompoti pealt 534,99 käibemaksu.





Uudishimulik123 kirjutas: 21 Veebr 2019, 00:11 Tere,

1. Aga peamine, kas keegi teab öelda, kas ehituslikud lahendused on nn "õiged" ?


2. Töö "õiglase" maksumuse osas, mina sain nii: 17 300 (makstud summa ettevõtjale) - 3000 (kõikide ehitusmaterjalide hind kokku) - 3 x 2676 ( eeldusel, et iga töötaja sai 1553 EUR neto 5 nädala eest kätte) = 6272 EUR on siis ettevõtja nö tulu :)

Kas seda liiga palju ei ole ?

Või tõesti ongi ehituses sellised kasumid ?


P.S Minu arust Tellija maksis osa summast sularahas, sest öeldi, et siis saab KM-i võrra soodsamalt !
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud konstruktsioonilahendused, hind

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Uudishimulik123 kirjutas: 21 Veebr 2019, 00:11 2. Töö "õiglase" maksumuse osas, mina sain nii: 17 300 (makstud summa ettevõtjale) - 3000 (kõikide ehitusmaterjalide hind kokku) - 3 x 2676 ( eeldusel, et iga töötaja sai 1553 EUR neto 5 nädala eest kätte) = 6272 EUR on siis ettevõtja nö tulu :)

Kas seda liiga palju ei ole ?

Või tõesti ongi ehituses sellised kasumid ?
Kui sa arvad, et 6272€ on ettevõtja puhastulu, siis keegi on sind väga sügavale sohu viinud. Ettevõtja kulutused transpordile objektile sõitmiseks ei maksa midagi? Mõtlen amortisatsioonifondi, sest auto või kaubik peab hoolduses käima, 2x aastas rehve vahetama ja iga paari aasta tagant uued rehvid ostma, kindlustused, kaskod jnejne ... Ei tea ettevõtjaid, kes ostavad endale tööauto kohe välja, võib-olla kasutatud jah, aga tavaliselt on auto liisingus ja seega arvesta juurde liisingumaksed. Tark ettevõtja kasutatud autot ei osta. Kas arvad, et transport sõidab ilma kütuseta nagu Loll-Ivani ahi või Aladini imevaip? Kas tööriistad ei kulu või ei lähe katki ja ettevõtjale tuuakse kohe uus eiteakelle poolt kohe objektile? Kui on väheke suurem ettevõtja, siis on tal kontor. Kas kontori üür ei maksa midagi? Kas raamatupidaja või raamatupidamise teenus ei maksa midagi? Kõik need kulutused tunduvad sulle ükshaaval võttes pisisummadena, aga kuu lõikes teevad vägagi arvestatava summa. Tean omast käest. Oma raamatupidaja küsib kuu lõpus, et palju mul umbes kohalikust ehituspoest arve suurus tuleb ja olen arvanud, et eks ta sinna 50€ väikse +/- ga jääb, aga hiljem arvet vaadates tuleb 100€ esialgsele veel juurde panna. Vaatan arvet, terve A4 on täis paarieurosid oste, aga lõppsumma paneb kiruma. Ettevõtja ja tegelikult kõigi jaoks ongi kõikse kulukamad vähe maksvad asjad. Ostes mõtled, et mis see paar eurot ikka on, aga kokkuvõtteks hoia pead kinni. ;)
Kui tahad teada konkreetse ettevõtja reaalset tulu, siis kirjuta talle ja küsi aruannet. Ise juba tean ette, kuhu sind saadetakse. ;)
Viimati muutis Urmas, 21 Veebr 2019, 15:33, muudetud 1 kord kokku.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud konstruktsioonilahendused, hind

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ifffff kirjutas: 21 Veebr 2019, 08:24 Sõna tööjõumaksud ütleb sulle midagi?

See, et keegi sai 1553 eur neto palka tähendab, et see vereimejast ettevõtja maksis riigile 1121,95 tööjõumakse + veel kogu kompoti pealt 534,99 käibemaksu.
Iffff, ta oli tööjõumaksu juba arvestanud. Kui Uudishimuliku arvestatud 1553€ liita 1122€ teebki 2675€ ehk enam-vähem sama suurusjärk, mida ta pakkus oma uudishimulikus postituses. ;) Koma täpsusesse pole mõtet laskuda, me ei ole siin maksuametnikud.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Uudishimulik123
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 17 Juun 2018, 23:54
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 4 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud konstruktsioonilahendused, hind

Lugemata postitus Postitas Uudishimulik123 »

Tere,

Töötajad tulid oma autodega.

Omanikul oli Audi RS sport, mis maksab ca 130 000 eur.

Seda, kas töömeestele maksti palka ametlikult, ei tea, aga panin oma kalkulatsiooni selle sisse, et ametlikult sai iga töömees 5 nädala eest 1553 eur neto kätte.

Igatahes, minu arust 6000 eur nö kasumit võtta, nii väikese objekti pealt, on nõmedus.

Sain omaniku jutust aru, et Ta just otsibki selliseid eraobjekte, suurte professionaalsete peatöövõtjatega Ta tegemist ei tee.
Viimati muutis Uudishimulik123, 21 Veebr 2019, 19:54, muudetud 1 kord kokku.
Uudishimulik123
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 17 Juun 2018, 23:54
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 4 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud konstruktsioonilahendused, hind

Lugemata postitus Postitas Uudishimulik123 »

ifffff kirjutas: 21 Veebr 2019, 08:24 Sõna tööjõumaksud ütleb sulle midagi?

See, et keegi sai 1553 eur neto palka tähendab, et see vereimejast ettevõtja maksis riigile 1121,95 tööjõumakse + veel kogu kompoti pealt 534,99 käibemaksu.




Minu arust Ta ütles, et Ta KM-i ei maksa meie pealt kui maksame sularahas.






Uudishimulik123 kirjutas: 21 Veebr 2019, 00:11 Tere,

1. Aga peamine, kas keegi teab öelda, kas ehituslikud lahendused on nn "õiged" ?


2. Töö "õiglase" maksumuse osas, mina sain nii: 17 300 (makstud summa ettevõtjale) - 3000 (kõikide ehitusmaterjalide hind kokku) - 3 x 2676 ( eeldusel, et iga töötaja sai 1553 EUR neto 5 nädala eest kätte) = 6272 EUR on siis ettevõtja nö tulu :)

Kas seda liiga palju ei ole ?

Või tõesti ongi ehituses sellised kasumid ?


P.S Minu arust Tellija maksis osa summast sularahas, sest öeldi, et siis saab KM-i võrra soodsamalt !
Uudishimulik123
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 17 Juun 2018, 23:54
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 4 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud konstruktsioonilahendused, hind

Lugemata postitus Postitas Uudishimulik123 »

Minu arust Ta ütles, et Ta KM-i ei maksa meie pealt kui maksame sularahas.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud konstruktsioonilahendused, hind

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Uudishimulik123 kirjutas: 21 Veebr 2019, 19:41 Igatahes, minu arust 6000 eur nö kasumit võtta, nii väikese objekti pealt, on nõmedus.
Vist ei ole hullemat asja kui eestlase kadedus. Mõni eestlane tee juudile ka 1:0! sellisele järeldusele jõudsin Uudishimulik123 kommentaare lugedes.
Uudishimulik123 kirjutas: 21 Veebr 2019, 19:41 Sain omaniku jutust aru, et Ta just otsibki selliseid eraobjekte, suurte professionaalsete peatöövõtjatega Ta tegemist ei tee.
Võin sulle, Uuudishimulik13, saladuskatte all öelda, et ise ka väldin suurte peatöövõtjatega töösuhteid. Lihtsalt ennetan nendepoolset "ajukeppi", elukorralduse projekt tuleb lihtsam.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Uudishimulik123
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 17 Juun 2018, 23:54
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 4 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud konstruktsioonilahendused, hind

Lugemata postitus Postitas Uudishimulik123 »

Tere, ei, kade ma ei ole, tõesti ei ole.
Viimati muutis Uudishimulik123, 23 Veebr 2019, 18:45, muudetud 1 kord kokku.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud konstruktsioonilahendused, hind

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Uudishimulik123 kirjutas: 21 Veebr 2019, 21:50 Tere, ei, kade ma ei ole, tõesti ei ole, ma lihtsalt ei mõista, miks Ta töölistele rohkem raha ei maksnud ;)
Ma juba lootsin, et Lenini ideed on juba igeveseks ajaloo prügikasti kadunud ja unustatud, aga tuleb välja, et eksisin. Ja looda siis veel tulevasele põlvkonnale. Vist jääbki unistuseks. :cry:

Nüüd üles, keda needus rõhub,
Nälg, orjus ikkes hoiawad,
Keeb mässul rind ja wõitlus lõhub
Me orjakütked, ahelad!
Me wägiwalla häwitame,
Uus, parem ilm on meie püüd,
Uus ilm, kus wõidul ülendame
Neid, keda orjus rõhub nüüd.

Oeh, minu silmad küll seda ei näe, et millal tekib ülemaailmne võrdsus, aga lastest on kahju. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Uudishimulik123
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 17 Juun 2018, 23:54
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 4 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud konstruktsioonilahendused, hind

Lugemata postitus Postitas Uudishimulik123 »

Olen nõus, et hingega tehtud ja kvaliteetne töö peab korralikult tasustatud saama ! Aga samas, ehitaja ei kutsunud ühtki ehitusinseneri / konstruktorit meile kohapeale, kellega lahendused kõik läbi oleks räägitud. Küsisin, kas Ta rääkis kellegagi läbi ka need lahendused, mina sain aru, et Ta ei teinud seda.

Minu arust oleks aus nii, et ehitajal võiks olla mingisugunegi eetikatunnetus eraisikute suhtes, kes ehitusest palju ei tea, aga on soov ka puhtalt ja soojas energiasäästlikus ruumis elada, neile võiks just ju nö. "heast tahtest" teha tööd.

Raha peaks teenima ikka töötades suurte mõjuvõimsate ehitusfirmade (peatöövõtjate) jaoks. Minu arust see näitab just sisu, kui seal saadakse edukalt hakkama !
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud konstruktsioonilahendused, hind

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Uudishimulik123 kirjutas: 22 Veebr 2019, 04:35 Aga samas, ehitaja ei kutsunud ühtki ehitusinseneri / konstruktorit meile kohapeale, kellega lahendused kõik läbi oleks räägitud. Küsisin, kas Ta rääkis kellegagi läbi ka need lahendused, mina sain aru, et Ta ei teinud seda.
EhS järgi peab suuremateks ehitustöödeks olema projekt ja projekt on tööde tellija mure. Kuigi jah, ka ehitaja oleks pidanud nõudma projekti. Nüüd on juba hilja küsida, et kas ehitaja tegi õigesti. Kui tegigi valesti, siis vastavalt EhS hea tava kohaselt. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1357
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud konstruktsioonilahendused, hind

Lugemata postitus Postitas keemik »

Mulle tundubki, et viimasel ajal tehakse selliseid õngitsemise pakkumisi, et väga nagu ei taha tööd teha, aga kui saab korraliku raha, siis võib teha.

Ehk nõudlus ja pakkumine paneb asja paika.
Uudishimulik123
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 17 Juun 2018, 23:54
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 4 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud konstruktsioonilahendused, hind

Lugemata postitus Postitas Uudishimulik123 »

Kahju jah sellest ca 6500 eur-st, mis ehitaja nö niisama endale võttis. Lisaks ei maksnud ta ka käibemaksu nagu mina aru sain, sest tegi väikese allahindluse selle võrra nagu aru sain.

Kas keegi ehituslahendusi ja tehtud tööde kirjeldust vaatas ?

Kas läheb kõik ikka täpselt kokku.

Kas paberi asemel oleks võinud hoopis nn. Hingava kile panna, st membraanidega ?

Minu arust ta pani müürilatilt ehk tuulekastist tuuleliikumise pööningule ka kinni.

Meil on siis see probleem, et tuulekast avatud ainult ühest otsast ühe kaldlae ulatuses.

Meil rõdu ja seal bituumenkatte ülespööre, seega tuulekasti avad nö kinni.

Oleks pidanud puurima mina arvan, et augud katusetaladesse seal allosas, et kindel olla, et tuul saab liikuda nende kollaste jäikade mineraalvillaplaatide alt pööningule.

See avaus sai tehtud siis eelkõige nn. Niiskuse väljakuivamiseks.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud konstruktsioonilahendused, hind

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Uudishimulik123 kirjutas: 23 Veebr 2019, 18:35 Kahju jah sellest ca 6500 eur-st, mis ehitaja nö niisama endale võttis. Lisaks ei maksnud ta ka käibemaksu nagu mina aru sain, sest tegi väikese allahindluse selle võrra nagu aru sain.
.... jne bla-bla-blaa ..., siis sain aru, et sind enam maapeale tagasi ei too. Proovi kaineks saada või mine kooli! Kas kooli minek aitab? Jääks eriarvamusele! ;) Paar rida Lydia Koidula luuletusest tuli meelde:

Silm, üles taeva poole tõuse,
kui koormab vaev sind, ahastus,
sealt tähe paistelt jõudu nõua,
kui siin sind kiusab kadedus.
Uudishimulik123 kirjutas: 23 Veebr 2019, 18:35 Kas keegi ehituslahendusi ja tehtud tööde kirjeldust vaatas ?
Ei, ei ja veelkord ei. Oi jeerum-jeerum, neid tagantjärgi projektita õiguse/normatiivde/seaduse järgijate nõudmisi!
Uudishimulik123 kirjutas: 23 Veebr 2019, 18:35 Kas läheb kõik ikka täpselt kokku.
Millega? Projekti pole, tehtud töödel joonlauda mõõtkava arvestamiseks pole, ehitaja poolt tehtu andmeid pole, mida konkreetselt kasutati jnene ... sinu tahtmisi või kontrollmõõtmisi SI-süsteemi mõõtühikutes ei ole. Mida sa tahad? VE foorumlased tõesti ei ole "marilynkerrod".
Uudishimulik123 kirjutas: 23 Veebr 2019, 18:35 Minu arust ta pani müürilatilt ehk tuulekastist tuuleliikumise pööningule ka kinni.
Pane kang vahele ja tee tuuleliikumine lahti!
Uudishimulik123 kirjutas: 23 Veebr 2019, 18:35 Meil on siis see probleem, et tuulekast avatud ainult ühest otsast ühe kaldlae ulatuses.
Tee siis teine pool ka lahti! Kangid on isegi sitasti varustatud ehituspoodides(a´la Coop Ehituskeskus) müügil. Või löö teine pool ka kinni. Kruvisid ja ühekordseid akutrelle on eelmainitud(sulgudes) poodides müügil.
Uudishimulik123 kirjutas: 23 Veebr 2019, 18:35 Meil rõdu ja seal bituumenkatte ülespööre, seega tuulekasti avad nö kinni.
No aga tee avad lahti!
Uudishimulik123 kirjutas: 23 Veebr 2019, 18:35 Oleks pidanud puurima mina arvan, et augud katusetaladesse seal allosas, et kindel olla, et tuul saab liikuda nende kollaste jäikade mineraalvillaplaatide alt pööningule.
Kas keegi on sul puuri käest ära võtnud? Kui jah, siis kohe õiguskantsleri poole kiri teele, enne kui asi päris hulluks läheb ja keegi tuleb õigusvastaselt sinult puuri ära võtma.

Kokkuvõtteks on sinu mure köki-möki võrreldes Urve Palo väljaöelduga: "Nagu ma ühes EPL artiklis olen välja toonud, omab praeguse valitsuse üleüldine majanduspoliitiline suundumus enam fookustatud ja diferentseeritud perspektiivi, kus on tugevasti esindatud poliitika sektori- ja harukeskne vaade."
Mine magama ja ära uudishimutse! ;)
Viimati muutis Urmas, 24 Veebr 2019, 02:24, muudetud 2 korda kokku.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud konstruktsioonilahendused, hind

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Uudishimulik123 kirjutas: 23 Veebr 2019, 18:35 Kahju jah sellest ca 6500 eur-st, mis ehitaja nö niisama endale võttis.
Ma ei tea, kas VE foorumil on palgaline adminn või EV prokuratuuris või mõnes teises õiguskaitseorganis on keegi palgaline, kes loeb/jälgib VE foorumit? Kui ei, siis panen märksõna "Allah Akbar". Äkki reageeritakse? :wave: Kui keegi, kas KaPo või prokuratuur reageerib eelmainitud märksõnale, siis juhin tähelepanu, et VE foorumi kasutaja Uudishimulik123 kommentaarid/mõtted tunduvad mulle kehtiva riigikorra kukutamise üleskutsetena. Tema senised selles teemas avaldatud mõtted on kuidagi väga sarnased Lenini ideedega? :scratch: ;)
Viimati muutis Urmas, 24 Veebr 2019, 01:52, muudetud 1 kord kokku.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud konstruktsioonilahendused, hind

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Uudishimulik123 kirjutas: 21 Veebr 2019, 19:41 Omanikul oli Audi RS sport, mis maksab ca 130 000 eur.
Ja ma, ullike, olin arvamusel, et Lenini ideed on surnud koos 1917 aastal Petrogradi Talvepalee vallutanutega. Isegi kõik, ennast kirja pannud 127 inimest, kes koos Leniniga tassisid 5m palki kommunistlikul laupäevakul, on kah ammuilma surnud. Oh, mind lihtsameelset! Olen vist eksinud? Uudishimulik123 südames Lenini ideed elavad edasi. ;) Peab ikka Putinile ettepaneku tegema, et kaevaku oma Lenini jaoks auk ja ajagu muld peale, muidu jäävdki Lenini ideed elama. Kus kuradi kohast sa selle Audi RS Sport hinna võtsid? Kui vana oli ettevõtja konkreetne auto? Äkki sai päranduseks? Näidati sulle müügi-ostu dokumente? Hakka asju ajama ja konfiskeerime auto! Edasi, seltsimehed, ülemaailmse kommunismi võiduni! Näitame neile, kapitalistidele, mis tunne on omada Audi RS Sport-i! :banghead: Tegelikult soovitaks sul elada oma elu ja mitte torkida oma uudishimulikku nina igale poole, adekvaatseid ja sind rahuldavaid vastuseid sa nagunii ei saa.
Uudishimulik123, palun ära võta enam sõna! Uudishimu ja kadedus ei ole südametegevust stimuliseerivad emotsioonid! Üks mõttetera Maalehest:

Lolliks tehakse ennast reeglina omast materjalist!(A.Ülviste)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud konstruktsioonilahendused, hind

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Tühja tuult tallad Urmas. Ei selliste paadunud sotsialistide mõttemaailma muuda.
Vasta