Probleem mõõdistamisega.

ehituslubadega jms seonduv
plshalp
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 26 Sept 2018, 00:37
On tänanud: 7 korda

Probleem mõõdistamisega.

Lugemata postitus Postitas plshalp »

Sooviks teada inffi, et kui hinnapakkumises on kirjas, et tööd tehakse 4 kuu jooksul ning ma vastasin detsembris, et sobib, kas mul on õigus raha mitte maksta, isegi kui mingi osaga on juba alustatud? Puudutab katastriüksuste mõõdistamist. Mingi lumi n shit on ilmselt takistanud, aga tegelikult oli aega juba ka enne lume tulekut veits, seega idk. Volitus mõõdistamistegevusteks sai juba ammu antud, aga ma ei viitsi ise ka ettevõttet taga ajada.
Lumehelbeke omas mahlas.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10615
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Probleem mõõdistamisega.

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Väga segane jutt.
Üldiselt on nii, et kõik õigused ja kohustused on lepingus kirjas, loe sealt kas on kohustuse mittetäitmisel õigus mitte maksta.
Näiteks on kirjas, et tööd peavad olema tehtud x kuupäevaks ja kui selleks kuupäevaks pole tehtud (kohustus täitmata) siis tekib alles õigus mitte maksta. Kui aga kuupäevaks on kohustus täidetud siis on ka kohustus maksta.
plshalp
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 26 Sept 2018, 00:37
On tänanud: 7 korda

Re: Probleem mõõdistamisega.

Lugemata postitus Postitas plshalp »

Aitäh vastamise eest.

Mingit otsest lepingut ei olegi, lihtsalt hinnapakkumine, kus on kirjas summa, katastriüksuste arv, tegevus ja seal on kirjas, et tööd tehakse 4 kuu jooksul, sain selle e-postiga vastasin ka e-postiga, et sobib.

Tegu päris 1-mehe ettevõttega ei ole, isegi väike kontor olemas.
Lumehelbeke omas mahlas.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Probleem mõõdistamisega.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

plshalp kirjutas: 21 Veebr 2019, 02:10 Sooviks teada inffi, et kui hinnapakkumises on kirjas, et tööd tehakse 4 kuu jooksul ning ma vastasin detsembris, et sobib, kas mul on õigus raha mitte maksta, isegi kui mingi osaga on juba alustatud?
Hinnapakkumine ei ole TÖÖVÕTULEPING ja ülejäänud jutt on mingi soga nagu Kalvis juba mainis. Hinnapakkumine on on Töövõtja risk, läheb pakkumine läbi või mitte, mitte kohustus Tellijale.
Netiavarustes on vägagi kättesaadav Võlaõigusseadus. https://www.riigiteataja.ee/akt/961235
Alustame §-st 8 kuni 34, esialgu .....
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Probleem mõõdistamisega.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

plshalp kirjutas: 21 Veebr 2019, 21:33 Mingit otsest lepingut ei olegi, lihtsalt hinnapakkumine, kus on kirjas summa, katastriüksuste arv, tegevus ja seal on kirjas, et tööd tehakse 4 kuu jooksul, sain selle e-postiga vastasin ka e-postiga, et sobib.
Hetkel ei kujuta ette, millist värvi kass on tellija ja töövõtja vahelt läbi jooksnud, aga millegipärast on mul
mingi karvane tunne, et midagi on teema algataja poolt rääkimata jäetud. :scratch:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
plshalp
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 26 Sept 2018, 00:37
On tänanud: 7 korda

Re: Probleem mõõdistamisega.

Lugemata postitus Postitas plshalp »

(2) Pakkumusele nõustumuse andmisega on leping sõlmitud ajast, mil pakkumuse esitaja nõustumuse kätte sai. Kui nõustumus väljendub teos, mis ei ole otsene tahteavaldus, on leping sõlmitud ajast, mil pakkumuse esitaja teost teada sai, välja arvatud juhul, kui pakkumusest, lepingupoolte vahelisest praktikast või tavast tulenevalt loetakse leping sõlmituks teo tegemisest.

Sisuliselt on see pakkumus siis leping, millega ma nõustusin. Minu küsimus ongi selles, et kas see 4 kuud seal kirjas tähendab seda, et ma saan maksmisest keelduda, kui ei täideta või mitte? Kirjas ei ole, et kui töid ei teostata 4 kuu jooksul, siis võimalus tasumisest keelduda.

Pakkumuse lõpus on tekst: "Töö esitatakse katastrile hiljemalt 4 kuu jooksul tellimuskirja saamisest.
Pakkumus on jõus 1 kuu." Enne seda on lihtsalt tekst tehtavate tööde kohta ja hind, koos käibemaksuga.

Mingit musta kassi otseselt ei ole, aga tahan lihtsalt teada, et kas mul on õigus 4 kuu möödudes endale uus pakkuja valida või mitte, ilmselt ilmast tingituna ei ole töid veel tehtud ja kohe kuhugi ei ruttagi, aga tekkis huvi.
Lumehelbeke omas mahlas.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Probleem mõõdistamisega.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

plshalp kirjutas: 21 Veebr 2019, 22:35 Pakkumus on jõus 1 kuu
Nagu mainisin, Pakkumus ei ole Leping ega kohusta ei mitte millekski ei Töövõtjat ega Tellijat, välja arvatud kui kui Tellija on lubanud töödega alustada vastavalt eelnevatele suulistele või kirjalikekele kokkulepetele. Loe VÕS-st. Olen selles omad vitsad saanud ja tellijat ka kohtusse andud. No ei lase ennast lüpsta! Õnneks on selliseid tellijaid olnud 0,001%.
plshalp kirjutas: 21 Veebr 2019, 02:10 Sooviks teada inffi, et kui hinnapakkumises on kirjas, et tööd tehakse 4 kuu jooksul ning ma vastasin detsembris, et sobib, kas mul on õigus raha mitte maksta, isegi kui mingi osaga on juba alustatud?
Töödega alustamisega lubamist loetakse Lepingu tingimuste, sinna hulka kuulub ka Hinnapakkumus, nõustumisega. Hakka lugema VÕS alates 4.jaost kirjutatud §-e!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
plshalp
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 26 Sept 2018, 00:37
On tänanud: 7 korda

Re: Probleem mõõdistamisega.

Lugemata postitus Postitas plshalp »

Ma täpselt ei saa Sinu jutust aru Urmas. Pakkumus on ju leping sellest hetkest, kui ma nõustusin. Ehk kas sellest nõustumise kuupäevast 4 kuu möödudes, võin lepingu üles öelda? Pakkumuses kirjas ei ole, et võiks, on ainult kirjas see, mis ma enne tsitaadina välja tõin:

"Töö esitatakse katastrile hiljemalt 4 kuu jooksul tellimuskirja saamisest. Pakkumus on jõus 1 kuu."
Lumehelbeke omas mahlas.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Probleem mõõdistamisega.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

plshalp kirjutas: 22 Veebr 2019, 00:17 Ma täpselt ei saa Sinu jutust aru Urmas. Pakkumus on ju leping sellest hetkest, kui ma nõustusin. Ehk kas sellest nõustumise kuupäevast 4 kuu möödudes, võin lepingu üles öelda? Pakkumuses kirjas ei ole, et võiks, on ainult kirjas see, mis ma enne tsitaadina välja tõin:

"Töö esitatakse katastrile hiljemalt 4 kuu jooksul tellimuskirja saamisest. Pakkumus on jõus 1 kuu."
Kui sa Pakkumisele vastasid(fikseeritud elektrooniliselt e-kirjadega), et olid Hinnapakkumisega nõus ja panite paika konkreetsed tähtajad, siis seda loetakse VÕS järgi Lepinguks ja võid esitada nõudmisi. Kui Töövõtja vabatahtlikult Lepingust tulenevaid kohustusi ei täida, siis kahjunõuded Töövõtja vastu tegemata töö eest tuleb sul arvatavasti lahendada kohtu kaudu. Ei tea keegi meist konkreetseid asjaolusid, seega parim, mida saan soovitada- pöördu pädeva juristi poole.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
plshalp
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 26 Sept 2018, 00:37
On tänanud: 7 korda

Re: Probleem mõõdistamisega.

Lugemata postitus Postitas plshalp »

Selge, aitäh.

Ma kahjunõuet ei tahagi esitada, sest kahju on ainult ajaline, tahtsin lihtsalt teada, et kas ettevõttel on võimalik minult mingit raha nõuda, kui nad tähtajast kinni ei pea.
Lumehelbeke omas mahlas.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Probleem mõõdistamisega.

Lugemata postitus Postitas Prill »

Väga kahtlane teema, vägisi jääb mulje, et teemaalgataja on tellimuse osas ümber mõelnud ja tahab tellimusest ning sellele tehtavatest kulutustest vabaneda.
Minu soovitus on, jää enda ja teiste suhtes ausaks, kui soovid mis iganes põhjusel tellimusest loobuda, võta tellimuse täitjaga võimalikult kiiresti ühendust ja anna oma tahtest teada. Sain aru, et juba mingeid töid on tehtud, korrektne oleks tehtud tööde osa tegijale kompenseerida.

Kui päriselt on töö täitmise ajaline osa kriitiline, oleks mõistlik seda töö tegijale rõhutada - usun, et enamus töövõtjaid võimalusel arvestab kriitiliste asjaoludega ja tahab oma võetud kohustusi igati korrektselt täita. Ei ole vale ka hoiatada (hoiatus ei ole ähvardus :) ), et lepingukohustuste rikkumise juhul soovid "leppetrahvi", näiteks töö eest vähem maksta.

Kõige kehvem variant kipub siit läbi kuvama, kus lased töötegijal heas usus tööd teha, lootusega, et teine rikub mõnda kokkuleppepunkti ja selle pealt saab kogu töö tasumisest keelduda - kellele seda jama vaja on, pärast on kõik tigedad ja pahased, halvimal juhul võivad mõlemad kaotada, kui hakkavad vaidlused juristide-advokaatide palkamised, kohtussegi minek ei ole võimatu.
Ja ka kohtus ei ole võit kindel, kohus võib vabalt kohustada tellijat töö eest tasuma, ent tähtajast ülemineku osas töötäitjat mõistlikus osas kahjutasu maksma.
plshalp
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 26 Sept 2018, 00:37
On tänanud: 7 korda

Re: Probleem mõõdistamisega.

Lugemata postitus Postitas plshalp »

Aitäh jällegi vastuse eest!

Uuesti vaadates võib tunduda küll, et kahtlane motiiv, arusaadav. Tegelikult ma olen ikka üsna eetiline inimene ja mingit tahtlikku ülelaskmist kohe kindlasti ei harrasta. Probleem on lihtsalt töövõtja passiivsuses, isegi peale kontoris käiku pidin meelde tuletama, et hinnapakkumise saadaks jnejne. Sisuliselt ma ei viitsi inimesi taga ajada, nagu keegi oleks mulle midagi võlgu.

Kindlasti võtan enne uue ettevõtte otsimist ka töövõtjaga ühendust ja tegelikult on paar nädalat veel aega ka, lihtsalt mõtlesin endale selgeks teha, et kuidas ma juriidiliselt seda teha saaks. Mingeid suuri kulusid neil tehtud ei saa olla, sest pole veel kohapealgi mõõdistamas käinud (pole täpselt selle protsessiga kursis though).

Seda leppetrahvi osa mõtlesin ise ka kusjuures, kui nad ikkagi on nõus ära tegema, aga läheb lubatust kauem aega, siis pakun seda varianti ka, siis äkki mõtlevad natuke rohkem järgmine kord kui suvaliselt mingeid tähtaegu välja pakuvad. Kui kokkulepe sai tehtud, siis ma rõhutasin, et kiirus on minu jaoks oluline.
Lumehelbeke omas mahlas.
plshalp
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 26 Sept 2018, 00:37
On tänanud: 7 korda

Re: Probleem mõõdistamisega.

Lugemata postitus Postitas plshalp »

Tahan tüki maatulundusmaad detailplaneeringu järgi elamumaa jt tükkideks jagada.
Lumehelbeke omas mahlas.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Probleem mõõdistamisega.

Lugemata postitus Postitas Prill »

Saan rohkem niimoodi aru, et planeering on olemas, järelikult on ka planeeringu tegemise tarvis geoalus samuti olemas olnud. Nüüd tahab lihtsalt planeeringu (mis olemuses on kavand või ehitusmeeste sõnavara kasutades projekt) järgi maatüki jagada väiksemateks tükkideks. See vist on katastriüksuse jagamine, sisulise poole pealt piiride mõõdistamine, kõlvikute-kitsenduste täpsustamine. Kõrguste mõõtmisel ei ole selle töö tarbeks otsest vajadust, või mida nende kõrgustega seal piiride ümberjoonistamisel peale hakata.
plshalp
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 26 Sept 2018, 00:37
On tänanud: 7 korda

Re: Probleem mõõdistamisega.

Lugemata postitus Postitas plshalp »

Detailplaneeringu alusel katastriüksuste jagamiseks tuleb mingid toimikud vist luua jms, ma täpselt ei mäleta, kohapeal midagi selgitati aga jah, protsessi ei tea, otseselt ei huvita ka, aga kindlasti tuleb piiripunktid ikka kohapeal välja mõõta.
Lumehelbeke omas mahlas.
plshalp
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 26 Sept 2018, 00:37
On tänanud: 7 korda

Re: Probleem mõõdistamisega.

Lugemata postitus Postitas plshalp »

Selles osas ma ei muretse, et mind valesti mõisteti või midagi, selgelt loeb välja, et katastriüksuste moodustamiseks tehtavad tööd. Selleks juba võeti ammu ka volitus ja kõik, et alustada, aga näis siis, mind huvitab ainult see ajaline osa hetkel. Miinuskraadidega vist väga ei tehta neid välitöid järelikult?
Lumehelbeke omas mahlas.
plshalp
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 26 Sept 2018, 00:37
On tänanud: 7 korda

Re: Probleem mõõdistamisega.

Lugemata postitus Postitas plshalp »

Aitäh Kunn24, oleme juba natukene teemast kõrvale läinud. See lume ja jääga märkimine oli lihtsalt minu eeldus. Sain oma küsimustele vastused ja võtan mingihetk töövõtjaga ühendust. :)
Lumehelbeke omas mahlas.
Vasta