PVC-aknad firmast "Aknakoda"

Anakonda
külaline

Re: PVC-aknad firmast "Aknakoda"

Lugemata postitus Postitas Anakonda »

Ikkagi sõlmisin lepingu "Aknakojaga". Neil on paksemad profiilid ikkagi olemas, kuigi natuke imelik tundub, et nad alguses ei pakkunud mulle neid, isegi siis, kui otseselt küsisin... Kui olin juhtinud tähelepanu, et neil koduleht näitab ka paksemaid profiile, siis olid nad aga väga varmad mulle erinevaid hinnapakkumisi tegema ja asju lahti seletama. Veider, aga elan üle :)

Ma ei ole ka väga nõudlik inimene, hermeetilist helikindlust ei ootagi ning samuti ei ole minu jaoks oluline aknatehnika moeröögatuse viimane sõna. Laste kisa peaks 3-kordne klaas (6-4-4 mm) aitama summutada küll. Pealegi on see probleem ainult suvel, muudel aastaaegadel on enamasti haruldaselt vaikne.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10756
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 306 korda
On tänatud: 383 korda

Re: PVC-aknad firmast "Aknakoda"

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Anakonda kirjutas: 30 Mär 2018, 14:12 Laste kisa peaks 3-kordne klaas (6-4-4 mm) aitama summutada küll. Pealegi on see probleem ainult suvel, muudel aastaaegadel on enamasti haruldaselt vaikne.
Ei tea kuidas sul, aga suvel on meil aken enam-vähem 24/7 tuulutuse peal avatud ja laste kisa puhul pole vahet, kas avatud aken on 2x või 3x paketiga. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Anakonda
külaline

Re: PVC-aknad firmast "Aknakoda"

Lugemata postitus Postitas Anakonda »

Lapsed ei karju 24/7. Tavaliselt suviti õhtupoolikuti ja õhtul, ja enamasti ainult maja ees. Sel ajal saab ju teisel pool maja oleva akna lahti teha, kui maja ettepoole jääv aken kinni on ;)
Anakonda
külaline

Re: PVC-aknad firmast "Aknakoda"

Lugemata postitus Postitas Anakonda »

Sain aknad vahetatud ja umbsuse probleem on suurem, kui ma arvasin. Praeguste ilmadega pole ka mikrotuulutusest erilist kasu ja samuti ei aita, kui akent teises toas lahti hoian. Päeva ajal on kogu aeg lämbumise tunne, kui aken just päris lahti ei ole. Siis aga tuleb sisse müra, mille vastu ju aken paigaldatud sai. Nokk kinni, saba lahti? Mõtlen, et võiks lasta paigaldada raamide või lengide sisse ventilatsiooniklapid. Aga kas see annaks midagi oluliselt rohkemat kui akna mikrotuulutuse asend õhu sissevoolu mõttes? Ning mil määral need klapid ka müra summutavad, ei tea... :blush:

A.
Külaline
külaline

Re: PVC-aknad firmast "Aknakoda"

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Anakonda kirjutas: 13 Mai 2018, 01:16 Aga kas see annaks midagi oluliselt rohkemat kui akna mikrotuulutuse asend õhu sissevoolu mõttes? Ning mil määral need klapid ka müra summutavad, ei tea... :blush:

A.
Ei. Sul tuleb leida muud lahendused, a`la kõrvatropid, ära kolida metsatallu vms. Ideaalkeskkonnas oled alles pärast oma maise teekonna lõppu. Vist? Täpselt ei tea, veel pole seal olnud.

Urmas
Külaline
külaline

Re: PVC-aknad firmast "Aknakoda"

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui majas ventilatsioon puudub, siis ei tasu seda probleemi akende kaela ajada ja normaalses majas aknad ei pea täitma ventilatsiooni eesmärki. :wave:
Tartlane
külaline

Re: PVC-aknad firmast "Aknakoda"

Lugemata postitus Postitas Tartlane »

Anakonda kirjutas: 21 Mär 2018, 23:13 Aga kuidas siis ventilatsiooni puudumise probleemi kõige parem lahendada oleks? :oops:

Ma kaldun praegu ikkagi "Aknakoja" poole, katsun neilt igasugused lisaandmed paketi helkindluse kohta välja peilida. Ei taha ka väga palju investeerida korterisse, kust plaanin ära kolida hiljemalt kümne aasta pärast.

Laste hoovis mängimise üle on muidugi hea meel, ma olen ise ka hämmingus, et vana hea traditsioon on vähemalt selles Tartu nurgas säilinud. Vanad head luurekad on elus ja suvel on hoov lapsi pungil täis. Kui ainult ise suur vaikusearmastaja ei oleks, võiks öelda, et atmosfäär on suurepärane.

Vaikusearmastaja +kortermaja :lol:
Voltamper
külaline

Re: PVC-aknad firmast "Aknakoda"

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Igasugune mikrotuulutus, klapid jms laseb müra kolinal läbi. Isegi kui aknatihend on väsinud, hakkab müra läbi tulema.
Kui sa nägid vaeva, et leida helikindlam aken, siis pole mõtet seda ära nullida.
Kas toas vähemalt ventilatsiooni äratõmme on, või on täiesti kinnine karp?


Anakonda kirjutas: 13 Mai 2018, 01:16 Sain aknad vahetatud ja umbsuse probleem on suurem, kui ma arvasin. Praeguste ilmadega pole ka mikrotuulutusest erilist kasu ja samuti ei aita, kui akent teises toas lahti hoian. Päeva ajal on kogu aeg lämbumise tunne, kui aken just päris lahti ei ole. Siis aga tuleb sisse müra, mille vastu ju aken paigaldatud sai. Nokk kinni, saba lahti? Mõtlen, et võiks lasta paigaldada raamide või lengide sisse ventilatsiooniklapid. Aga kas see annaks midagi oluliselt rohkemat kui akna mikrotuulutuse asend õhu sissevoolu mõttes? Ning mil määral need klapid ka müra summutavad, ei tea... :blush:

A.
Anakonda
külaline

Re: PVC-aknad firmast "Aknakoda"

Lugemata postitus Postitas Anakonda »

Ei ole midagi teha, tuleb lihtsalt suviti laste kisaga arvestada ja ära harjuda. Leidsin ka akna lahtioleku asendi, mis summutab veidi, nii et päris 100% läbi ei kosta. Sellega võib juba harjuda. Lämbuda ei taha. Vähemalt on nüüd süda rahul, et sai võimalik lahendus ära proovitud. Ja ilusamad aknad on nüüd kindlasti ka :D. Talvel on soojem ;). Mees on rahul :grin:

Neile, kes arvavad, et kortermaja ja vaikus ei saa kuidagi kokku käia: majas, kus ma elan, ei kuule naabreid peaaegu üldse ja v. a. suvel on tavaliselt nii vaikne, et võiks kuulda nõela kukkumist põrandale. Selline tunne on, nagu maal elaks. Rohelus ümberringi.

A.
paavo7303
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 30 Jaan 2019, 14:25

Re: PVC-aknad firmast "Aknakoda"

Lugemata postitus Postitas paavo7303 »

Tere,

Lisan ka endapoolse kogemuse pealkirjas nimetatud ettevõttega "Aknakoda".
Kortermaja ehitatud 2015 aastal, sinna paigaldatud Aknakoda OÜ töötajate poolt nende oma tehase toodang kolmekordse klaaspaketiga Rehau-Euro 70.

Mitme halva komponendi koosmõjul (puudulik tootekvaliteet, kehv paigaldus) on minu hinnangul need aknad hullemad kui veneaegsed puitaknad.
- Külmasillad (paigalduse puudulikkus)
- Läbi akna raami tehtud tuulutus (jahutab terve aknaraami maha)
- Kahekordne tihendus ainult (teistel konkurentidel 3-kordne tihendus)
- Kõverad raamid (ka paketi raam)
- Liiga pehme raam, vajub läbi (tuleb iga kevad uuesti reguleerida suluseid)
- Puudulik vihmavee ärajuhtimise süsteem

Pilti iseloomustavad termokaameraga tehtud fotod.

Ühesõnaga, toote kvaliteet ning klienditeenindus on puudulikud.



Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
seen
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 205
Liitunud: 11 Juun 2015, 22:22
On tänanud: 2 korda

Re: PVC-aknad firmast "Aknakoda"

Lugemata postitus Postitas seen »

Tänan pilte ja selgitusi jagamast! Ehk keegi selgitab mulle kui võrdlemisi võhikule, mis paigaldamise sammud külmasilla põhjustasid ja mida oleks tulnud teisiti teha? Ja kas teised aknatootjad paigaldavad tuulutuse teistmoodi (kuidas?)?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10756
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 306 korda
On tänatud: 383 korda

Re: PVC-aknad firmast "Aknakoda"

Lugemata postitus Postitas Urmas »

paavo7303 kirjutas: 30 Jaan 2019, 14:44 Lisan ka endapoolse kogemuse pealkirjas nimetatud ettevõttega "Aknakoda". ...
Termopilte ei kommenteeri, kuid niiskuskahjustus aknapalel ja märg aken viitavad minu enda kogemustele tuginedes puudulikule ventilatsioonile akende juures. Kuigi, 2015 ehitatud majadel peaks olema sundventilatsioon, aga võibolla ei jõua akendeni, a´la paksud kardinad või muud teised asjaolud.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
klaverimeister
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 101
Liitunud: 05 Veebr 2015, 14:50
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: PVC-aknad firmast "Aknakoda"

Lugemata postitus Postitas klaverimeister »

Peaks olema ju teoreetiliselt võimalik garantii korras asi ära korraldada. Võtta raami U-arv ning välja arvutada, kui soe peaks raam seestpoolt olema. Ehk, siis kui raam ei vasta lubatud normidele on see kas praak või on paigaldusega midagi väga nihu läinud. See kas, aken on kahe või kolme tihendiga, on juba maitse asi - saad seda, mida tellid.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4360
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: PVC-aknad firmast "Aknakoda"

Lugemata postitus Postitas ping »

Läbi aknaraami tehtud tuulutus?
Selle tuulutuse jaoks peab olema läbi lengi FREESITUD õigete mõõtmetega ava, kuhu paigaldatakse vastav tuulutuse läbiviik, tuulutuse jaoks. See läbiviik eraldab läbi tuulutuse liikuva õhu kambrites olevast õhust.

Olen kohanud sellist asja, et seda ava ei freesita, vaid lastakse drelliga (odavam) läbi lengi augud ja pannakse tuulutusrestid (ilma läbiviiguta) kahele poole lengi. Väljast paistab nagu päris, aga tegelikult hakkab tuul raami kambrites vuhisema ja jahutab raami maha.
ping
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
krissu1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 22 Veebr 2019, 16:03
On tänatud: 1 kord

Re: PVC-aknad firmast "Aknakoda"

Lugemata postitus Postitas krissu1 »

Kuidas Pärnu Aknakojaga kogemusi?
vetu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 18 Mär 2009, 19:52

Re: PVC-aknad firmast "Aknakoda"

Lugemata postitus Postitas vetu »

Aknakoja tehas ongi Pärnus. Tartus ainult müügisaal ja ladu. Mina aastaid nende pakutavaid kasutanud eri ehitistel ja siiani rahul.
Vasta