Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
tequila
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 01 Jaan 2017, 10:25
On tänatud: 6 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas tequila »

Sa ajad nüüd asju segi nagu pudru ja kapsaid ;)

Kõigepealt, RDR ja RD on totaalselt erinevad asjad. RDR on spetskett päästjatele, Stihl teeb täiesti eraldi saage selleks. Palju õnne kui miskit tavapärast saagida üritad ;) natuke googelda, saad teada, mis värk on.
Jah, loomulikult, need kõik (st need terminaatorid ja värk) on ~100cc saagide jaoks, 3/8" ja 1,6mm gauge. Hinda ka vaatasid? ca 400...500 euri on 20" RDR koos latiga.

RD kaotab hambad suust, kui naelaga kohtub.

Ma täielikult spekuleerin, aga kas ei tule lihtsam ja odavam otsida üks odav suur hiinakas, mille saab komplekteerida .404 peale ja seda kasutada? Alla täismõõdu 3/8 on kõik paras tilulilu.
Teine võimalus on otsasaag, mis on igas suhtes mõistlikum ja ohutum ja ka odavam.

Aga see "miks-" küsimus, tavaline kettsaag pole disaini mõttes sobilik taolisteks ülesanneteks (lammutust mõtlen). Põhiline probleem on see, kui lati ots peaks puutuma vastu naelu või mingit metalldetaili. Noh näiteks saed mingit tala nii et lati otsa ei näe ja taga on näiteks koba. Või suur nael vms.
Viimati muutis tequila, 08 Jaan 2019, 12:57, muudetud 1 kord kokku.
tequila
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 01 Jaan 2017, 10:25
On tänatud: 6 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas tequila »

Noh, kuidas päästja käes hoiab ja lõikab? Pmslt pidi võtma vaid lati otsast 5" ja kui hoiad allapoole nurga all. Niisama ristikiudu lõikamisel pidi lihtsalt suitsema :D Nad on disainitud katuste sisse aukude tegemiseks.
Nii vähemalt foorumis kirjutati, mingi tüüp oli endale kändudega tegelemiseks ostnud. Aga muidu pidi toimima samamoodi, nagu karu suvel suusatab.
tequila
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 01 Jaan 2017, 10:25
On tänatud: 6 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas tequila »

Noh, sealt esimese video pealt on hea näha, kuidas RDR võtab, laseb lati otsaga kogu aeg.

Muidu see päris päästjate saag ise näeb selline välja-
https://www.stihl.com/STIHL-power-tools ... 461-R.aspx

Telliselõikajatest koomikud aga polnud kuulnud nendest riistadest :D
https://www.stihl.com/STIHL-power-tools ... e-saw.aspx

LISATUD:
Leidsin sellise video, saab veidi aimu, mismoodi need rescue ketid sihtotstarbeliselt kasutades käituvad.
https://www.youtube.com/watch?v=6RztUm7RSaE
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Vau, hea teema taastatud. Aga tekkis küsimus, et miks see nn päästjate saag ei võta tagantpool? Minu arusaamise järgi peaks võtma ju terve keti ulatuses?
Kui nüüd minna tagasi kogemusteni keti teritamise osas, siis kõrvalt kogenumaid kuulates, olen loobunud mõttest osta neid Handymanni poolt pakutavaid elektrilisi teritajad. Õnneks olen võitu saanud emotsiooniostust. Enne ei osanudki tähelepanu pöörata mõningatele pisisjadele nagu, et väikse plastiktihvti kulumise lokse võib mõjutada nii palju nurka. :shock: Hiilisin isegi vahepeal seda Ozakit, aga vist sai kaine(?) mõistus võitu. Metsas käimiste sae keti teritus maksab 1€/tk ja tagavaraks on paar ketti. Õnneks me ei ole oma metsas palgalised puudelangetajad.
Kodus on katlapuude parajaks tegemiseks16" latiga tagamootoriga Makita. Oli kaks ketti, üks kaasas, ühe ostsin tagavaraks. Kuna ei kasuta ainuisikuliselt saagi ja suudeti üks kett sinnasamusesse keerata, siis ostsin K-Rautast sooduka ajal uue(11€, Makita karbis). Küttepuud on metsakuiv ja 50cm poolekssaagimisel tuleb saepuru, mitte tolmu. Ma ei ütleks, et peale talvehooaega ca 25r30m puude saagimist oleks kett nüri. Kevadel või suvel lõikab 30-50cm läbimõõduga nagu niuhti. Samas, metsas olijad ikka aeg-ajalt(päeva jooksul) viilivad ketti.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
tequila
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 01 Jaan 2017, 10:25
On tänatud: 6 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas tequila »

Ma saan aru, et hamba geomeetria + lati kuju.

Ozeki kohta oskan arvata seda, et 150.- on tema eest palju. Ise maksin (küll mitu aastat tagasi) alla saja euro, oli mingi soodukas. Põhimõtteliselt et midagi teha saaks, tuleb kõik reguleerimiskruvid üle käia (mina vahetasin lukustusmutrid üldse välja). Noh, töötab. Samas kui rahast kahju ei hakka, soovitaks osta üldse taolise, kus saab keti kinnitust liigutada edasi-tagasi (vaata praegu Oregoni pakutavat, saad aru, mida mõtlen). Aga see vist oli üle 300 euro ja koju mõttetult kallis. Ozekil saab seda sama reguleerimist teha kruviga, mis on renni keskel, aga see on selline üsna jura variant, ütleks. Miks seda vaja on- saad hamba pikkuse samaks ilma reguleerimata, kui teise poole hambaid teed.
Nende roosade kividega teritamine tahab harjutamist ja endal pole siiamaani päris käpas (aga ma pole näiteks noa teritamist suutnud ka 100% ära õppida, niiet tihendi küsimus :D )
Keti teritamise spets kivi (mitte teemant, mingi karbiid vms materjal on hoopis) maksab üle soti, niiet kui kodus erinevad saed, siis.... ühesõnaga saab roosade kividega ka :D

Põhimõtteliselt saab hakkama ka viilirakisega. Tundub jube nikerdis algul, aga töötab küll. Minu arust saab veidi teravam kui käiaga lasta, aga ajakulu on ikka kordades suurem. Noh ja paar korda lükata kannatab täitsa vaba käega ka, ei juhtu midagi halba.

Endal on kah see Makita olemas. Noh, umbes kolme paagi peale (õli siis) peaks natuke ikka teritama (ja minu arust võtab õli ikka kõvasti vähem, kui võrreldav mootorsaag). Nende Makita kettide (=Oregon) kohta midagi paha ei oska küll öelda. Proffidel niikuinii teised saed ja teised ketid.

Muidu kui tolmu hakkab tulema on juba hilja. Hääle järgi tunned ära ja kui enam ei vaju ise sisse (ei pea tagasi hoidma).
tequila
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 01 Jaan 2017, 10:25
On tänatud: 6 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas tequila »

Proovisin pilta teha, ei kukkunud kõige paremad välja- telefon ei taht ära teravustada miskipärast.
Kett on 95VPX, teritatud 55/30/10 ja 4,8mm kiviga. Sedapidi vaadates tundub, et jube sügavale on lastud, aga kõik on siiski õige :D
IMG_20190112_125018.jpg
IMG_20190112_124617.jpg
tequila
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 01 Jaan 2017, 10:25
On tänatud: 6 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas tequila »

Ei ole, see on mingi veider peegeldus või kida + veidi fookusest väljas pilt. Vaata, kuidas hamba serv jookseb. Ja pane parem oma relakatöö üles.

Kui Sa ülevalt lugesid, mida üldse küsiti, siis saad ehk pihta ka, miks sellised rakursid ja mis pildi pealt paistma peab.
tequila
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 01 Jaan 2017, 10:25
On tänatud: 6 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas tequila »

?
Ma saan aru küll, et nädalalõpp jne ;)

Ketti küll ja enam. Väikse sae jaoks standardkett, iga pood müüb ja soodukaga saad 10 euriga 15". Kolm paaki ja läheb jälle käia, elu on lill. Lõikab muide paremini, kui kõvasulam et Sa teaks ;)
Ma saaks aru, kui noriksid, et miks micro chisel ja safety ja üldse .325, laste värk ;)
tequila
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 01 Jaan 2017, 10:25
On tänatud: 6 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas tequila »

Ei, ketas on täpselt õige. Peenikese kettaga jääb gullet kole nagu kardulamaa. Ja vähemalt minul läheb serv siniseks tee või tina.

Muide, milline see kestev kett on .325 pixelile? Kohe huviga tahaks teada? Eestis on 3 varianti, Oregon, Husq (see uus udupeen x cut) ja Stihl?
Viimati muutis tequila, 12 Jaan 2019, 18:52, muudetud 1 kord kokku.
tequila
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 01 Jaan 2017, 10:25
On tänatud: 6 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas tequila »

Jeesus, Sa ei väsi :D

Saad aru, et need ketid reaalselt lõikavad tavalist puud ca kolmandik sitemini :D Ja need PD ketid on KÕVASULAM PLAATIDEGA. vaata pildi pealt kui ei usu. apsull mõttetu asi tavalise kasutuse jaoks. Nendelt samadelt Stihli PD hammastelt lööb tükke välja, olen ise näinud. Täiesti tavalist kuivanud puud saagides.

Kordan veel, tänapäeval on mingite s1ttuste lõikamiseks otsasaag või multitool. Või ma ei tea, paned ketassaele musta puu ketta, see elab näiteks betoonijäägid ja naelad üle. Kettsaag ei ole selle jaoks ja Sa oled seda siin pikalt ise tõestanud :D
tequila
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 01 Jaan 2017, 10:25
On tänatud: 6 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas tequila »

Sa ei pannud tähele, mida ma väitsin ;)
Nimelt et TAVALIST puud lõikab kõvasulam sitemini. Sinu pandud videos on just nimelt see juhtum, mille jaoks need kõvasulamketid tehtud. Teine kett ei lõika seal üldse midagi, sest ta läheb kohe nüriks.
Looduses toimetab kõvasulam niimoodi (samuti sihtotstarbeline kasutus)-
https://www.youtube.com/watch?v=hkAJ-mv2x74

Pane tähele, kui räsitud see kett välja näeb ja kui sitasti ta tegelikult lõikab.

Näide terava ketiga lõikamisest (muidugi saag umbes 4x võimsam, aga ikkagi)
https://www.youtube.com/watch?v=9hIJnWYeNoI

Just sealt ladva pool töötamisel ja lati pealt lõikamisel on näha, kui hästi kett võtab.

Või nt pisike 42cc saag Stihli 3/8" lopro chisel ketiga (mul on endal täpselt sama saag, ainult euro mudel, .325 variant)
https://www.youtube.com/watch?v=sRkQy6q8SIU
tequila
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 01 Jaan 2017, 10:25
On tänatud: 6 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas tequila »

Ja mina olen korduvalt öelnud, et võta otsasaag ja sawzall kõvasulam tera. Saed nagu valge inimene ükskõik mida.
tequila
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 01 Jaan 2017, 10:25
On tänatud: 6 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas tequila »

Kärss kärnas ja maa külmand.

Tegelikult kasutatakse näiteks viljapuude kärpimisel ja üle pea lõikamisel aias, olen ise lasnud ca 10+ cm läbimõõduga oksi nagu ludiseb. Ja 5x15 tala võtab ka täiesti vabalt.
Jah, jõudlus väiksem kui kettsael. Ja kipub viltu vedama. Aga kui on ikkagi mingit jura vaja lõigata siis nii on ja kettsaag ei ole variant. Minu arust naeltele vastupidavuse puhul on küsimus juba lõiketera liikumise kiiruses. Ja teine asi on see, et keti lüli lõikab ju n.ö. lennus olles (kett on lati küljest lahti liikudes).
Kui see "vastupidava" keti tegemine lihtne oleks, küll siis ka tehtud saaks.
tequila
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 01 Jaan 2017, 10:25
On tänatud: 6 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas tequila »

Oregon kasutab terast OCS-01, mida iganes see tähendab (arvata on, et oregon chain steel :D )

Karastatud on needid, hammas on kroomkattega ja tera moodustab kroomi serv. Lennukate ideede osas aga vaata näiteks seda- https://www.youtube.com/watch?v=mX_UCer6bc4
Seal on ilusti näha, kuidas kett lati peal "elab", k.a. parajasti lõikav hammas.
Need lained või keti võnked on muide sellised, et kui üritad lõigata puntras olevaid peenikesi oksi vms viskab keti täiesti konkreetselt maha, seda pinguse puhul, kui üle poole hamba soonest välja ei kergita.

Metalli lõikavaid kettsaage on muide täitsa olemas. Näiteks- http://www.northtowncompany.com/ics_Pow ... g_saw.html

Mis võiks mõtlema panna, et nii sellel jurakal kui ka nt Stihli kivisael on jahutus. Et see HSS ja karbiid, see selleks, aga põhi probleem on ilmselt siiski hamba kuju, mis on eri materjalide jaoks üsna ilmselt erinev (pmslt on puud lõigates tegu peitliga, nagu ka hamba nimi viitab ;) ) ja jahutuse vajadus. Muuseas, selle Stihli rescue sae üks eripära oli suurem õlipaak. Keti materjalide muutmisest üksi ei piisa, vaja on põhimõtteliselt erinevat disaini.

Ma jõuan oma poindini tagasi. Tavasaag ja -kett on disainitud puu lõikamiseks. Universaalne "kõigelõikaja" on otsasaag, universaalset keti ja sae kombinatsiooni kõige lõikamiseks (ja- mõistliku hinnaga!) ei eksisteeri. On erilahendused, mille hind väljub mõistlikest piiridest. Või- näiteks need rescue- ketid, on kasutatavad teatud kitsendustega (lühiajaliselt, väga kitsal otstarbel) jne.

Ja siis on võimalik võtta vana p...s kett ja relakas ning kah kuidagi hakkama saada (kahtlustades kõiki tootjaid üleilmses ehitajate vastases vandenõus). Pikas perspektiivis kindlasti mitte ülearu tervislik, aga nii on.

MOTT
Lambivend
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 03 Aug 2016, 20:00
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas Lambivend »

tequila kirjutas: 12 Jaan 2019, 16:25 Proovisin pilta teha, ei kukkunud kõige paremad välja- telefon ei taht ära teravustada miskipärast.
Kett on 95VPX, teritatud 55/30/10 ja 4,8mm kiviga. Sedapidi vaadates tundub, et jube sügavale on lastud, aga kõik on siiski õige :D
IMG_20190112_125018.jpg
IMG_20190112_124617.jpg
Ei ütleks ,et jube sügavale lastud, tundub okei.Sul see pink siis hoiab ilusti seda 10 kraadist nurka? Minu omal kui alt pingutama hakkan, liigub sealt 10 kraadi märgist ära ;/

Pean ka täna keti pinki panema, läks langetuslabidale kallale ja tegi korraliku damaget. :D
tequila
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 01 Jaan 2017, 10:25
On tänatud: 6 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas tequila »

Sa vaata see video ise ka läbi, kett käitub seal täpselt nii millest ma rääkisin ;) naljatilk. Ja üks kopipaste- "Hardened rivets provide a high-quality, load-bearing surface that resists wear and improves strength" (Oregoni kettide tutvustusest)

Powersharp on kodukasutajatele mõeldud teritussüsteem, ketti teritatakse "pealtpoolt". Müüakse nt elektrisaagesid, millel on korpusel nupp, vajutad ja kett teoorias terav. Koduperenaiste värk.

Eks see Ozeki üks paras nikerdis ole. 10 kraadi hoiab ilusti, aga horisontaalsuuna tõmbab keti kinnipigistamisega ära (noh selle ektsentriku liigutamisega). Ma võtsin selle "pea" korra lahti ja puhastasin määrisin ära, aga ega ta oluliselt parem ei saanud, see on disainiviga. Oregon müüb praegu teritajaid, kus kinnitus on kas hüdrauliline või keeratava pingutuskruviga. Teine selle teritaja viga on hamba asukoha külgsuunas reguleerimine, uutel teritajatel nihutatakse tervet pead vs see lollakas tugikruvi, millega ei saagi korralikult miskit paika saama minu arust. Teoorias peaks see asi töötama nii, et keerad alt vedru parajalt pingesse nii et kannatab pead soovitud asendisse keerata ja siis peaks ta paika jääma, aga ma keeran lihtsalt kruvi lõpuni kinni, muidu see pea jääbki töllerdama.

Vaata, kuidas see pink välja näeb-
http://oregon.ee/ketiterituskaiad-ja-pi ... 19789.html

Kusjuures seda "kala" pole ka sellel variandil ära parandatud, et keti põrktoe külgsuunas reguleerimise kruvi lahti ei tuleks :D ma kompunnisin ise sinna kontraga süsteemi, tavalised ehituspoe liblikad on väga head.
Lambivend
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 03 Aug 2016, 20:00
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas Lambivend »

tequila kirjutas: 14 Jaan 2019, 15:28 Sa vaata see video ise ka läbi, kett käitub seal täpselt nii millest ma rääkisin ;) naljatilk. Ja üks kopipaste- "Hardened rivets provide a high-quality, load-bearing surface that resists wear and improves strength" (Oregoni kettide tutvustusest)

Powersharp on kodukasutajatele mõeldud teritussüsteem, ketti teritatakse "pealtpoolt". Müüakse nt elektrisaagesid, millel on korpusel nupp, vajutad ja kett teoorias terav. Koduperenaiste värk.

Eks see Ozeki üks paras nikerdis ole. 10 kraadi hoiab ilusti, aga horisontaalsuuna tõmbab keti kinnipigistamisega ära (noh selle ektsentriku liigutamisega). Ma võtsin selle "pea" korra lahti ja puhastasin määrisin ära, aga ega ta oluliselt parem ei saanud, see on disainiviga. Oregon müüb praegu teritajaid, kus kinnitus on kas hüdrauliline või keeratava pingutuskruviga. Teine selle teritaja viga on hamba asukoha külgsuunas reguleerimine, uutel teritajatel nihutatakse tervet pead vs see lollakas tugikruvi, millega ei saagi korralikult miskit paika saama minu arust. Teoorias peaks see asi töötama nii, et keerad alt vedru parajalt pingesse nii et kannatab pead soovitud asendisse keerata ja siis peaks ta paika jääma, aga ma keeran lihtsalt kruvi lõpuni kinni, muidu see pea jääbki töllerdama.

Vaata, kuidas see pink välja näeb-
http://oregon.ee/ketiterituskaiad-ja-pi ... 19789.html

Kusjuures seda "kala" pole ka sellel variandil ära parandatud, et keti põrktoe külgsuunas reguleerimise kruvi lahti ei tuleks :D ma kompunnisin ise sinna kontraga süsteemi, tavalised ehituspoe liblikad on väga head.
Eks ta jah kodukasutaja aparaat ole aga kindlasti parem kui need väiksed junnid. Aga üldiselt peaks saama sama tulemuse mis oregoni käiadega.

Oregoni ei jaksa nagunii osta, kui siis võtaks hortulusest selle tecomec jolly käia. Tecomec vist toodabki oregonile neid käiasid.

Tõmbasin täna käiaga keti üle, eks ole näha kuidas lõikab. Hambad näevad suht näljased välja küll :D

Aaa aga mis su kogemus muidu nende ozaki ketastega oli? Need mis kaasa tulid 3.5mm ja 4.5mm
NLS
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 181
Liitunud: 21 Jaan 2014, 17:09
On tänatud: 3 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas NLS »

Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

NLS kirjutas: 14 Jaan 2019, 19:07 Dremeli omaga ei ole kogemusi?
https://www.dremeleurope.com/ee/et/saek ... 227-ocs-p/
Kahtlustan, et käiapulk kulub liiga kiiresti. On endal ka üks minifrees, millega olen kasutanud sinna otsa käivaid käiakettaid ja need kuluvad küll hämmastavalt kiiresti. Näiteks kui on vaja olnud toru lõikeserv ka seestpoolt ilusaks saada. Võib olla on Dremeli käiapulgad vastupidavamad, ei tea.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
tequila
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 01 Jaan 2017, 10:25
On tänatud: 6 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas tequila »

Ei oska paremaid kettaid hetkel tahta ja enda kasutamisega pole veel ära kulunud. Ilmselt samad asjad, mis Oregoni sildiga müüakse.
See teritaja töötab küll, aga kuidagi nagu enamat ootasin. Kodukasutaja asi siiski päris kindlasti ei ole. Aga üle tahab käimist nagu ütlesin. Seal pea sees need fiksaatorkuulide pesad jne üle nikitseb saab ikka parem.

Ega see Jolly Star on ka üsna krõbeda hinnaga, need odavamad on samaväärsed. Eks nad kõik tule ühest tehasest ;)

Dremeli rakise kohta on kusagil foorumis mitte eriti hästi öeldud. Ilmselt need 12V pealt käivad asjad siiski töötavad, Granberg ja kes neid teevad. https://www.youtube.com/watch?v=qDUEgifScCk

Aga nohh ausalt öeldes on käiaga siiski lihtsam ja kui ei ole, saab viiliga ka. Ja pigem juba viilirakis, kui aega on ja jube korralikult tahab teha. Sinna käivad tavalised viilid sisse ja pole vaja mingeid spetspulki.

Panen ühe Soome e-poe lingi kust saab Granbergi osta. https://www.sahanpuru.com/
NB! Kestvuse kohta ei oska miskit öelda, Amazonis vms kohas on kurdetud, et nt File-n-Joint raam on ära murdunud. Ilmselt ka nemad vorbivad tänapäeval Hiinas asju teha. Endal on Oregoni oma. Vaesel ajal käib küll, aga kui leiba lauale teenima peaks sellega, jääks nälga. Videos näeb muidu oluliselt koledam välja, kui päris elus on.

https://www.youtube.com/watch?v=oGfV9BtohXk&t=300s
Lambivend
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 03 Aug 2016, 20:00
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas Lambivend »

Mitte jolly star vaid jolly evo. Visuaalselt tundub päris korralik.
Ei ole küll mingit hüdro lukustit aga vähemalt pea on reguleeritav.
http://www.hortulus.ee/index.php?produc ... ct_details

Aga noh, hetkel ei plaani küll uut osta.

Nii ,et sa siis kasutad seda originaalset ozaki ketast?
tequila
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 01 Jaan 2017, 10:25
On tänatud: 6 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas tequila »

Jah, originaalkettad.

Evo minu arust ka ei omaks pointi upgrademiseks, tal on parem ainult see sängi nihutamine. Aga need oluliselt paremad on rämedalt kallid. See hüdrovärk ilmselt ei olegi nii tähtis, kui need edevamad kruustangid.

Ma soovitaks pea korra maha keerata ja pinnad üle vaadata. Ainult see vedru pingutuskruvi hoiabki paigal. Vaata ainult, et kuule ära ei kaota ;) need on seal lahti.
Pärast tõmbad õhukese kihi määret peale.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

milleks seda sängi nihutada on vaja?
Ma ei teadnudki, et see featuur olemas on, enne kui teie vestluse peale oma ozekit kaema lähe4malt läksin-
Lambivend
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 03 Aug 2016, 20:00
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas Lambivend »

tequila kirjutas: 15 Jaan 2019, 11:53 Jah, originaalkettad.

Evo minu arust ka ei omaks pointi upgrademiseks, tal on parem ainult see sängi nihutamine. Aga need oluliselt paremad on rämedalt kallid. See hüdrovärk ilmselt ei olegi nii tähtis, kui need edevamad kruustangid.

Ma soovitaks pea korra maha keerata ja pinnad üle vaadata. Ainult see vedru pingutuskruvi hoiabki paigal. Vaata ainult, et kuule ära ei kaota ;) need on seal lahti.
Pärast tõmbad õhukese kihi määret peale.
Ma juba olen selle pea kunagi lahti võtnud. Puhastasin ja määrisin ära, hakkas sujuvamalt liikuma küll, ning selle seibi kuhu vedru vastu surub vahetasin ka ära, panin vähe tummisema.

Käisin täna metsas, no blat ei tea, kohe üldse ei taha puitu sisse tirida, uisutab ainult puidu peal.Aga kui korralikult jõudu taha panna siis nagu lõikab ja viskab enam-vähem kamakaid välja :? Tahaks ,et ikka tiriks mõnuga puitu sisse.

Hiid, see on selleks ,et ketas hamba suhtes tsentris oleks. Kui ketas on hamba suhtes sentris siis eemaldab käi mõlemal hambal sama palju materjali, ja ei pea tegema mingeid parandusi kui teritusnurka 90 kraadi keerata.
Ja sellest lähtuvalt jäävad mõlema poole hambad sama pikad.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Saeketi teritamine - kuidas ja millega?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

aaa. Loll on loll olla :oops:
ma olen alati näppind, nii et vähe ei ole :lol:
Vasta