Soemüüri tootlikus

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
merkoland
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 19 Mär 2014, 10:21

Soemüüri tootlikus

Lugemata postitus Postitas merkoland »

Milline peaks olema 130x230x25 pliit-soemüüri ühe ruutmeetri poolt väljaantav soojuskogus. Pliit ja esimene sein kütavad kööki, teine pool ja ainult müüritis 12,6 m2 eluruumi. Murekoht siis selline, et maksimaalne temperatuur, mis viidatud toas on 12 C. Kas selline ainult soemüür on võimeline viidatud pinda ära kütma?
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Soemüüri tootlikus

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Millest see viidatud 12 C sinna saab? Soemüüri pinnast jagub, kuni soemüür on soe.
Pottseppmeister "Kaminahi"
merkoland
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 19 Mär 2014, 10:21

Re: Soemüüri tootlikus

Lugemata postitus Postitas merkoland »

MA oletan, et 12*C võib ka sinna saada alumise naabri kütmisest ja köögis paikneva pliidi kütmisest. Eeldan, et soemüür peaks minema ühtlaselt soojaks, mis annaks alust saada eluruum, eluruumi kvaliteedile vastavaks. Aga ennekõike huvitas kui palju on ühe ruutmeetri soemüüri (pott) tootlikus.
Et teemat avada, siis ostsime korteri, ahjuküttega, ning ei saa ühte tuba soojaks. Külmasillad on enda teada likvideeritud, sestap ka selline teadmistejanu
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Soemüüri tootlikus

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Kas soemüüri saad soojaks? Kui see oleks ühtlaselt nii soe, et kätt enam üldse vastas ei hoia, siis on oleks see üle 60 kraadi ja parimal juhul teeks 500 W/m2. Sinu soemüüril toakülg 3 ruutu. Päris ühtlaselt ei soojene ja ega ta nii palav ka aina ei ole. Võtame uskumuslikult ;) selle võimsuseks 1 kW. Teoori järgi peaks sooja üle jääma, aga kuidas Toots Kiirele selgitaski?
Võtaks teise variandi puudekoguse järgi rehkendamise, aga see oleks koos köögiga. Võta rehkenduseks 1 kg kuivi halgusi ja usu, et nendest saad 3 kWh soojust. 10 kilost saab juba 30 kWh. Jaga see ööpäevaks laiali. Pole paha, aga see soojus ei jaotu siiki ööpäevas üldsegistmitte ühtlaselt. Pliit soemüüriga on hea asi, aga ahjuga ei võrdleks kui vaja kütta eluruumi.
Kirjutatu on ka uskumuslik, mitte teaduslik arusaam sinu küsitule.
Pottseppmeister "Kaminahi"
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Soemüüri tootlikus

Lugemata postitus Postitas motamees »

Kui soesein oleks pidevalt soe, siis oleks ka tuba soe. Potist soemüür püsib kütvalt soe veel kolm tundi peale kütmist, aga edasi on jälle külm. Sellepärast sa tuba soojaks ei saagi.
Muidugi on palju lahtisi otsi. Nüüd saime teada, et soojustasid külmasildasid. Rohkem aga ei teagi. Ja mis pliita on üldse sooja seina kütmas. Kuipalju sinna puid mahub ja palju sa paned.
Tegelikult sa juba tead, et ära ei küta. Kui praegu ei küta, miks edaspidi järsku peaks hakkama. Ilmselt tuleb kardinaalseid muudatusi teha.
.
Tel 5o9279o
merkoland
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 19 Mär 2014, 10:21

Re: Soemüüri tootlikus

Lugemata postitus Postitas merkoland »

Ma eile õhtul veel kirjutasin siia, palju kütta vaja on. Kirjutan uuesti.
Ma kütan puitbriketiga, pliit on koos praeahjuga. Päevas kulub vähemalt 10kg briketti, mis on kuiv ja mis pliidi rauagi soojaks kütab. Alla lähevad 20 cm pilpad. Sellest hoolimata on toas 12C ja soemüür vaid kergelt leige. Kätt saan vastu panna ja hoida seal tunde.

1600W radikaga sain ilusti 21C.

Minu eesmärk on aru saada, kas see temperatuur on nimetatud müüri okei või saab seda käsitleda kui mitte töökorras olevat?
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Soemüüri tootlikus

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Tundub küll, et see vajab värskesse õhku teisaldamist. Aga kui sellest kargest kaunidusest pildi lisad, saame targemaks kõik.
Pottseppmeister "Kaminahi"
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Soemüüri tootlikus

Lugemata postitus Postitas ifffff »

merkoland kirjutas: 14 Jaan 2019, 15:44 Ma eile õhtul veel kirjutasin siia, palju kütta vaja on. Kirjutan uuesti.
Ma kütan puitbriketiga, pliit on koos praeahjuga. Päevas kulub vähemalt 10kg briketti, mis on kuiv ja mis pliidi rauagi soojaks kütab. Alla lähevad 20 cm pilpad. Sellest hoolimata on toas 12C ja soemüür vaid kergelt leige. Kätt saan vastu panna ja hoida seal tunde.

1600W radikaga sain ilusti 21C.

Minu eesmärk on aru saada, kas see temperatuur on nimetatud müüri okei või saab seda käsitleda kui mitte töökorras olevat?
Mulle tundub, et sa nagu tahaks kütmata sooja saada. No arvutame siis natuke kirvemeetodil. 10kg puitbriketti on ideaalis ca 50kwh sooja. Pliidi kasuteguriga - no ütlema 0,7 läbi korrutades jääbi järgi 35kwh sooja. Puusalt pannes läheb pliidi enese kui suure kivihunniku soojakskütmiseks + läbi pliidiraua tuppa tulevaks soojaks sellest ära 2/3. Jääb soemüüri jaoks järele ca 12kwh sooja. Panid siibri kinni ka võibolla tunnike hiljem kui oleks olnud ideaalne - jälle paar kwh sooja kadunud. Ütleme et jäi järele 10kwh sooja sinna soemüüri. Soemüüril on ka kaks poolt. Üks kütab seda külma tuba, teise poole soe läheb mujale. Ehk siis jääb sinna tuppa järele 5kwh jagu sooja. Jagad selle veel 24 tunniga ja tulemuseks saad ? :D :D :D
Su 1600w radiaator on kordades võimsam küttekeha ja selleks sa saad ka toa soojaks.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Soemüüri tootlikus

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Kilovatt-tund

Kilovatt-tund (ühik kWh) on energiaühik.
Üks kilovatt-tund on energia, mida tarbib (või toodab) ühtlasel võimsusel üks kilovatt töötav seade ühe tunni jooksul.
Pottseppmeister "Kaminahi"
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Soemüüri tootlikus

Lugemata postitus Postitas val »

Tüüpilise 100a vanuse palkmaja ja sinu kirjeldusele sarnase soemüüri peaks kahe-kolme (oleneb sise-välis temperatuurist ja küttematerjalist) pliiditäiega nii soojaks saama, et kätt ei taha pikalt peal hoida. Sa pane suve siiber kinni esmalt. Edasi abiks korstnapühkija või mõni pottsepp juba.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Soemüüri tootlikus

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Tavalugeja kirjutas: 14 Jaan 2019, 21:04 Kilovatt-tund

Kilovatt-tund (ühik kWh) on energiaühik.
Üks kilovatt-tund on energia, mida tarbib (või toodab) ühtlasel võimsusel üks kilovatt töötav seade ühe tunni jooksul.
Said aru küll, mida ma kirjutasin. Pole vaja tähte närima hakata. Eriti foorumis kus niikuinii 3/4 juttu on delfi tasemel anonüümne plära.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Soemüüri tootlikus

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

ifffff kirjutas: 15 Jaan 2019, 08:31


Ära tõsta teravusi. See on tegelikult päris ülejõu käiv arusaamine ka pottseppade presiidiumile. Eputatakse teaduse ja arvutamisega aga mõisted ja suurused on tõesti trollide tasemel. Siin foorumis sellest teemagi. Ma saan aru, et eksitakse, aga tuleb siiski eksimust tunnistada ja õppida.

Püüan sinu märgirud 3/4 suurust vähendada. :blush:
Pottseppmeister "Kaminahi"
merkoland
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 19 Mär 2014, 10:21

Re: Soemüüri tootlikus

Lugemata postitus Postitas merkoland »

ifffff kirjutas: 14 Jaan 2019, 20:36
merkoland kirjutas: 14 Jaan 2019, 15:44 Ma eile õhtul veel kirjutasin siia, palju kütta vaja on. Kirjutan uuesti.
Ma kütan puitbriketiga, pliit on koos praeahjuga. Päevas kulub vähemalt 10kg briketti, mis on kuiv ja mis pliidi rauagi soojaks kütab. Alla lähevad 20 cm pilpad. Sellest hoolimata on toas 12C ja soemüür vaid kergelt leige. Kätt saan vastu panna ja hoida seal tunde.

1600W radikaga sain ilusti 21C.

Minu eesmärk on aru saada, kas see temperatuur on nimetatud müüri okei või saab seda käsitleda kui mitte töökorras olevat?
Mulle tundub, et sa nagu tahaks kütmata sooja saada. No arvutame siis natuke kirvemeetodil. 10kg puitbriketti on ideaalis ca 50kwh sooja. Pliidi kasuteguriga - no ütlema 0,7 läbi korrutades jääbi järgi 35kwh sooja. Puusalt pannes läheb pliidi enese kui suure kivihunniku soojakskütmiseks + läbi pliidiraua tuppa tulevaks soojaks sellest ära 2/3. Jääb soemüüri jaoks järele ca 12kwh sooja. Panid siibri kinni ka võibolla tunnike hiljem kui oleks olnud ideaalne - jälle paar kwh sooja kadunud. Ütleme et jäi järele 10kwh sooja sinna soemüüri. Soemüüril on ka kaks poolt. Üks kütab seda külma tuba, teise poole soe läheb mujale. Ehk siis jääb sinna tuppa järele 5kwh jagu sooja. Jagad selle veel 24 tunniga ja tulemuseks saad ? :D :D :D
Su 1600w radiaator on kordades võimsam küttekeha ja selleks sa saad ka toa soojaks.
Siinkohal ei nõustu. Kirjeldasin, et 10kg+ vajab see pliit puitu. Soemüüri tagasein ei lähe ühtlaseltkui üldse soojaks. Suvesiibrit ei pea ei lahti ega kinni tegema, sest tõmme on võimas. Selle koguse kütte juures saab köögi küll okeilt soojaks. samuti on suurem osa laiusest teises toas. köögis on 5cm paksuest. Tagatoas 15 cmMA ei näe põhjust, miks soemüüri küttes seesamune tuba püsib regulaarselt 12 c juures.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Soemüüri tootlikus

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Viska oma mittenõustumise kinnituseks siis mingi arvutuskäik ka oma jutule taha. Ilmselgelt kui tahta pliidiga tube kütta tuleks seal ära kütta 50+kg küttematerjali, mitte 10kg. Mis on selline väheldane mehe sületäis.

Kas see võimas tõmme, mille muutumine suvesiibri avamisest -sulgemisest ei muutu ei või tähendada, et kusagil on mõni lõõri vahesein ära kukkunud ja suitsugaasid panevad otse korstnasse?
merkoland kirjutas: 15 Jaan 2019, 15:03
ifffff kirjutas: 14 Jaan 2019, 20:36
merkoland kirjutas: 14 Jaan 2019, 15:44 Ma eile õhtul veel kirjutasin siia, palju kütta vaja on. Kirjutan uuesti.
Ma kütan puitbriketiga, pliit on koos praeahjuga. Päevas kulub vähemalt 10kg briketti, mis on kuiv ja mis pliidi rauagi soojaks kütab. Alla lähevad 20 cm pilpad. Sellest hoolimata on toas 12C ja soemüür vaid kergelt leige. Kätt saan vastu panna ja hoida seal tunde.

1600W radikaga sain ilusti 21C.

Minu eesmärk on aru saada, kas see temperatuur on nimetatud müüri okei või saab seda käsitleda kui mitte töökorras olevat?
Mulle tundub, et sa nagu tahaks kütmata sooja saada. No arvutame siis natuke kirvemeetodil. 10kg puitbriketti on ideaalis ca 50kwh sooja. Pliidi kasuteguriga - no ütlema 0,7 läbi korrutades jääbi järgi 35kwh sooja. Puusalt pannes läheb pliidi enese kui suure kivihunniku soojakskütmiseks + läbi pliidiraua tuppa tulevaks soojaks sellest ära 2/3. Jääb soemüüri jaoks järele ca 12kwh sooja. Panid siibri kinni ka võibolla tunnike hiljem kui oleks olnud ideaalne - jälle paar kwh sooja kadunud. Ütleme et jäi järele 10kwh sooja sinna soemüüri. Soemüüril on ka kaks poolt. Üks kütab seda külma tuba, teise poole soe läheb mujale. Ehk siis jääb sinna tuppa järele 5kwh jagu sooja. Jagad selle veel 24 tunniga ja tulemuseks saad ? :D :D :D
Su 1600w radiaator on kordades võimsam küttekeha ja selleks sa saad ka toa soojaks.
Siinkohal ei nõustu. Kirjeldasin, et 10kg+ vajab see pliit puitu. Soemüüri tagasein ei lähe ühtlaseltkui üldse soojaks. Suvesiibrit ei pea ei lahti ega kinni tegema, sest tõmme on võimas. Selle koguse kütte juures saab köögi küll okeilt soojaks. samuti on suurem osa laiusest teises toas. köögis on 5cm paksuest. Tagatoas 15 cmMA ei näe põhjust, miks soemüüri küttes seesamune tuba püsib regulaarselt 12 c juures.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Soemüüri tootlikus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Miks ootavad inimesed, et 19 sajandi lõpul või 20 sajandi alguses ehitatud majade konstruktsioonid peavad käesoleval hetkel vastavama EU 22 sajandi nõuetele? :scratch: Kas tõesti teemaalgataja ei ole võimeline mõistma, et oma pliidiküttega ta tekitab ülemaailmset kliimasoojenemist? Alles täna kuulsin raadiost ähvardust, et kui kogu Antrktika ja Arktika jää sulab ää, siis on meil ka siin Eestimaal puuks, sest ookeanide veetase tõuseb 57 meetrit ja minu arvates ei tasu raisata oma väheseid hallrakke nii tühistele probleemidele nagu "soojamüüri tootlikus". merkoland asemel ise mõtleks Pamiiri jalamile krundi soetamisest! See on tulevikuinvesteering, mida sinu silmad ei pruugi näha, aga mõtle oma geenide seitsmendale põlvele! :thumbsup:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Soemüüri tootlikus

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Kui siiski veel kaasajas püüaks kaasa arvata, siis siin on näide, et arvuta kuidas jaksad, praktiline tulemus on midagi muud ja väga konkreetne. Kui soemüür on külm, siis tuba see soojaks ei küta. Kahele väikesele eluruumile kütteks üle 10 kg halgusi põletada, siis ongi kliima soojendamine.

Kui soemüür ka mitme tunnise kütmise järel palavaks ei lähe, siis võid lõhkuma hakata :)
Pottseppmeister "Kaminahi"
merkoland
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 19 Mär 2014, 10:21

Re: Soemüüri tootlikus

Lugemata postitus Postitas merkoland »

Vaadake. Mul ei ole tegemist vaid ühe kütteallikaga. Mul on ahi ka, mis muide on uus, töötab, kütab. Need kütteseadmed on erinevad. Ka kööki.
Seda 50kg puude juttu võid rääkida naabrinaisele ehk. Minu küsimuse alge peitus selles, et kui palju on soemüüri pinna ühe ruutmeetri välja andmine. Isegi kui pliidiplaat annab palju sooja ja sealt jõuab lahja soe soemüüri, oleksin ma oma 10m2 köögis kui saunas. Sellist asja pole. Arvesta nüüd vähe sellega, et suurima külmasilla ehk akna plaatisin kinni ning termokaamera lekkeid ei näita. Kahjuks temperatuuri ei saanud mõõta, sest termopildi tegemiseks kütsin viidatud toa soojaks. Korralikult, et lekked näha oleks.
Ma ikka imestan, et need inimesed, kes räägivad, et ahjuküte teeb halba, saastab loodust, teeb kliima soojaks. Selle selgitamiseks tuleb vaadata kasvuhoonegaaside mõiste, kuidas töötab, miks valgus hajub ja seetõttu soojuse tekitab ning miks seda ressurssi ära kasutada ei osata. Korraliku ahju puhul on põlemine puhas ja loodusreostus minimaalne. Samuti on kliima soojenemine ja külmenemine toimunud kordi enne meie aega. Seetõttu jah.

Mu küsimuse mõte oligi selles, et kas isegi poolt rehkendust tehes, peaks sellise suurusega soemüür selle ära kütma. Kui jah, siis olen sunnitud teavitama endist omanikku ning .. juriidiline plapla
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Soemüüri tootlikus

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Juriidika vaevalt siin aitab. Kui sinu soemüür on külm, kätt saab uhkelt vastus hoida, siis kas sa ei küta :scratch: või kütad ilma ehk saadad sooja otse harakatele. Too üks võrgutäis halgusi. Lase need toas nädala kuivada ja küta need siis ära. Hoia pidevalt korralik tuli koldes kuni võrk tühi. Seni tee paar pilti ja laadi siia üles.
Pottseppmeister "Kaminahi"
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Soemüüri tootlikus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Tavalugeja kirjutas: 15 Jaan 2019, 18:32 Kahele väikesele eluruumile kütteks üle 10 kg halgusi põletada, siis ongi kliima soojendamine.
Kas tumerohelistele pole veel tulnud idee minna Brasiilia vihmametsadesse propageerima lõkke peal toidu valmistamise kahjulikkusest planeedi Maa kliimasoojenemisse panuse andmisest?
Kaks vastuolulist artiklit Postimehest!
Esimene, mis räägib, et Tartu Karlova linnaosa õhk on mürgine "tänu" ahjuküttele ja siis paar päeva hiljem artikkel, et kogume kokku toas kuivanud kuused ja paneme põlema. Mitte lihtsalt põlema, vaid seda nimetatakse tuleskulptuurideks ja kunstiliseks vaatemänguks. Aga EV ning sealt alluvate KOV seadustuste järgi on lõkete tegemine keelatud! Kusjuures kliimasoojendamise eest maksab Tartu linn veel pealegi, samas keelates eramajade piirkonnas lehtede põletamist? :shock: Siit need kaks artikklit

https://tartu.postimees.ee/6492885/karl ... 1494473310

"Linnamajanduse osakonna keskkonnateenistuse spetsialist Juhan Voolaid ütles, et linnavalitsus on andnud kuusekogumise peakorraldajale 1880 eurot keskkonnateemaliste väikeprojektide toetust."

Allikas https://tartu.postimees.ee/3974775/tart ... 1494473310

Millele toetust? Vähki tekitavate ühendite levitamisele? Ja selle eest makstakse veel peale? Jabur!!! Ei saa aru, miks sellisel juhul pannakse vangi antraksiga kirjapommitajad, samas, kui Tartu LV maksab vähki tekitavate ühendite levitmise eest, see on veel seaduslik ja veel maksumaksja raha eest?
Viimati muutis Urmas, 15 Jaan 2019, 20:39, muudetud 3 korda kokku.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Soemüüri tootlikus

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Noh mina nüüd mõtlesi vaid ilma soojendamist :)

Kui Tartus on olnud nii viletsad ? pottsepad, et tossavad ahjud inimesi kimbutavad, siis olekski vaja võtta aeg ja seda viga tunnistada. Olen lugenud, et Tartus oli kavatsus ja vajadus ehitada 40 000 uut ahju või loodan, et oli ikka ainult 4000 ;)

Üks abistav juhis ka pliidiga kütjatele. Vaadake korstent kui puid alla lisate. Ja lisada tuleb ju tihti, nagu Nordpreis ahjukesele.
Pottseppmeister "Kaminahi"
merkoland
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 19 Mär 2014, 10:21

Re: Soemüüri tootlikus

Lugemata postitus Postitas merkoland »

25 kilo ja soemüür on soem, mitte tuline. Suitsugaaside sisenemise kohapealt isegi võiks öelda mõnus lämmi, mujalt selline leigem. Kütan huvi pärast veel, vaatan kas toa temperatuur ka areneb.

Ma segan neid teemasid nüüd omavahel. Usun, et nende kuuskede põletamine on väiksem probleem kui "volodjad, kes käsitlevad kollet kui prügikasti. Karlova õhu mürgisust ei saa täielikult vaadata ahjude taustal vaid tuleb mõelda, mis on Karlovaga külgnevate Võru ja Riia tn. liikluskoormus. Suur on. Transpordivahendid tekitavad kordades enam kantserogeenseid ühendeid, kui korralik ahi, mida köetakse puitmaterjaliga. Seega ma ei näe põhjiust lärmi löömiseks. Põletatakse taastuvaid maavarasid.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Soemüüri tootlikus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

merkoland kirjutas: 15 Jaan 2019, 21:03 Ma segan neid teemasid nüüd omavahel. Usun, et nende kuuskede põletamine on väiksem probleem kui "volodjad, kes käsitlevad kollet kui prügikasti. Karlova õhu mürgisust ei saa täielikult vaadata ahjude taustal vaid tuleb mõelda, mis on Karlovaga külgnevate Võru ja Riia tn. liikluskoormus. Suur on. Transpordivahendid tekitavad kordades enam kantserogeenseid ühendeid, kui korralik ahi, mida köetakse puitmaterjaliga. Seega ma ei näe põhjiust lärmi löömiseks. Põletatakse taastuvaid maavarasid.
Ah, et kuuskede põletamine on väike probleem? Ja kui keegi hajaasustuses penskar põletab pliidi all kaks piimapakki, siis on see looduse reostamine? Ja kui palju elab Karlovas "Volodjasid"? Kas Karlova on "volodkin rajon"? Kas kasutaja merkoland on Eesti 200 aktiivne liige, et selline jutt? Kas sellist varianti ei eksisteeri, et teeks kõigepealt maja/korteri välispiirete soojapidavuse korda? Soojustamise vihjet oli vist mainitud, kuid milles küsimus? Ei saanud aru? Rahakoti sisu ei võimalda? Siis tuleb natuke aega külmetada või minna tasuvamale tööle ja mitte elada üle oma võimete.
Kas merkoland artiklit ikka luges? Vist ei! Selles artiklis ei mainita isegi mitte ühegi komagagi autode tekitatud heitgaaside kohta mitte ühtegi sõna, vaid jutt käib ahjude kütmisest tekitatud mürgiste ühendite kohta.
Sa oled ehtne sots, keskerakondlane või eesti200-kondlane! Welcome to real world! ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
restauraator
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 681
Liitunud: 12 Mai 2005, 08:15
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Soemüüri tootlikus

Lugemata postitus Postitas restauraator »

Kle lõpeta see arutu kütmine. Kui soemüürist tuli õieti läbi ei käi, siis kütad korstna punaseks ja see võib kurvasti lõppeda. Ega see korsten siis noorem pole, kui see katkine soemüür.
Iga ehitus on norm iseendale.
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Soemüüri tootlikus

Lugemata postitus Postitas val »

merkoland kirjutas: 15 Jaan 2019, 21:03 25 kilo ja soemüür on soem, mitte tuline. ....
Ei ole see asi õige. Ega sa esimest korda küta ? Suvesiiberi jutt oli sul imelik. Tee kütmise ajal mõni müüri tahmaluuk lahti ja saad kohe aru, kas miskit müüri jõuab või kütad otse korstnasse.
klaverimeister
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 101
Liitunud: 05 Veebr 2015, 14:50
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Soemüüri tootlikus

Lugemata postitus Postitas klaverimeister »

Toon siis näite oma pliidiga. Soemüüri suurus 120x240x25cm (LxKxS). Pliidiraua suurus 800x800. Soemüür on tehtud 8cm paksusest tellisest. Kui kütan ära 10kg-se paki turbabriketti, siis läheb müür soojaks ning esimese lõõri juurest katsudes üsna kuumaks. Kui ma kütan poolteist pakki, ehk ca 15kg turbabriketti, siis läheb müür tervikuna väga soojaks ning esimese lõõri juures nii kuumaks, et kätt pikalt peal ei taha hoida. Siia juurde peab arvestama ka peotäie pilpaid, et saaks briketi põlema.
Jahtumisega on nii, et kui kütan 10kg briketti on müür järgmiseks päevaks ära jahtunud. Kui kütan 15kg, siis on leige.
Sellest lähtuvalt julgeks arvata, et korras ja puhas pottidest soemüüriga pliit peaks 10kg turbabriketiga müüri kenasti soojaks, kui mitte kuumaks kütma, kuna pott on poole õhem tellisest.
Usun, et on võimaik üsna lihtsalt ka küttepuude peale asi ümber kalkuleerida.
Vasta