Jeldven uksed

Külaline
külaline

Jeldven uksed

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tegemist ehituspoest soetatud ustega. Pm sellised https://www.ehituseabc.ee/ee/uks-mand-3t-8x20 Küsimus nende hingede kohta, et kuidas neid sättida? Mitu ust ette pannud ja kõikidel varem või hiljem on ülemist hinge vaja sättida et uks viltu ees poleks. Lengid on korralikult loodi pandud aga uks vajuks nagu ülemisest hingest eemale. Hinged on sellised https://www.lukuexpert.ee/et/hinged/305 ... G65CR.html
maidor
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 167
Liitunud: 02 Veebr 2013, 17:39
On tänatud: 2 korda

Re: Jeldven uksed

Lugemata postitus Postitas maidor »

Mul on sama uksed ees olnud kolm aastat ja pole kuhugi vajunud. Kui see peaks juhtuma, siis tuleks kruvid üle vaadata.
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 414
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Jeldven uksed

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

Mul ka mitu aastat ees ja pole kuhugi vajunud.
timburi
külaline

Re: Jeldven uksed

Lugemata postitus Postitas timburi »

Mul oli kunagi sama mure, ilmselt mm paindus see nikerdis (hing) ära ja õhuniiskuse muutumise tõttu eri aastaaegadel võivad osad sellised uksed päris korralikult paisuda-mängida, nii et mul hakkaski kolmest kaks vastu lengi käima ja ei jäänud muud üle kui höövel ja liivapaber kätte võtta.
Üritasin küll seda hinge eemaldada ja füüsiliselt mõjutada, aga lõpuks mõjus ikka lihvimine.
Aga muidu võiks olla küll paari millimeetrine reguleerimisvõimalus igas suunas olemas nendel hingedel juba tänapäeval. Nende uste paigaldusel ma olen üritanud mänguruumi ukse ja lengi vahel nii suureks ajada, kuni visuaalselt midagi häirima ei hakka.
maidor
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 167
Liitunud: 02 Veebr 2013, 17:39
On tänatud: 2 korda

Re: Jeldven uksed

Lugemata postitus Postitas maidor »

Neid hingesi saab liigutada üles-alla kuuskant võtmega.
Külaline
külaline

Re: Jeldven uksed

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Üles alla liigutamisest pole tolku. Vaja oleks ukselehte kallutada ülevalt hinge poole.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Jeldven uksed

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Söö sisse, ega muud lahendust ei ole!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Jeldven uksed

Lugemata postitus Postitas Urmas »

maidor kirjutas: 04 Jaan 2019, 15:46 Neid hingesi saab liigutada üles-alla kuuskant võtmega.
Kuhu poole? Pildilt küll aru ei saa, et oleks mingi reguleerimispuhver. No kui ongi üles-alla, siis max 1mm, aga tavaliselt see ei päästa.

Mode Hiid vihje viskas mul ette mingi mälupildi kusagilt ajusoppide sügavustest, et oli ka sarnane probleem. Joonistasin uksele küljes asuva hinge kontuuri, õgvendasin peitli ja veel millegiga mingi paar millimeetrit ning asi sai toimima.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
-virks-
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 187
Liitunud: 28 Apr 2013, 12:38
On tänatud: 10 korda

Re: Jeldven uksed

Lugemata postitus Postitas -virks- »

Urmas kirjutas: 04 Jaan 2019, 17:35
maidor kirjutas: 04 Jaan 2019, 15:46 Neid hingesi saab liigutada üles-alla kuuskant võtmega.
Kuhu poole? Pildilt küll aru ei saa, et oleks mingi reguleerimispuhver. No kui ongi üles-alla, siis max 1mm, aga tavaliselt see ei päästa.
Just paigaldasin ühe sarnase ukse ja uurisin ka neid hingi.
Täpsemalt ei mõõtnud, aga julgelt rohkem liigub kui 1mm. Pigem 5-6mm.
Külaline
külaline

Re: Jeldven uksed

Lugemata postitus Postitas Külaline »

-virks- kirjutas: 06 Jaan 2019, 20:33 Just paigaldasin ühe sarnase ukse ja uurisin ka neid hingi.
Täpsemalt ei mõõtnud, aga julgelt rohkem liigub kui 1mm. Pigem 5-6mm.
Ju siis on teema algatajal uksehingest vale pilt, sest pildil oleval hingel ma ei näe võimalust reguleerimiseks.

Urmas
Külaline
külaline

Re: Jeldven uksed

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tõsta-langetada saab jah ca 5mm
Pilt
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Jeldven uksed

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 07 Jaan 2019, 06:12 Tõsta-langetada saab jah ca 5mm
Pilt
Ikka ei saa aru? Kus on sellel hingel see 5mm puhver, mida annab üles-alla liigutada? Keermestatud osa on lengi küljes fikseeritud. See osa, mis käib ukse külge on ukse küljes fiks asendis. Kui ma nüüd krutiks vastavalt alumist või ülemist kruvi, siis ise küll ei näe, et see ukse küljes käiv osa saaks liikuda üles-alla keermestatud osa suhtes. Sellisel juhul peaks lengi sisse käiva osa ja ukse külge käiva liigendi vahel olema ca 3mm vahel mõlemale poole. No ei näe seda 3mm vahet pildil.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
-virks-
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 187
Liitunud: 28 Apr 2013, 12:38
On tänatud: 10 korda

Re: Jeldven uksed

Lugemata postitus Postitas -virks- »

Urmas kirjutas: 07 Jaan 2019, 21:54
Külaline kirjutas: 07 Jaan 2019, 06:12 Tõsta-langetada saab jah ca 5mm
Pilt
Ikka ei saa aru? Kus on sellel hingel see 5mm puhver, mida annab üles-alla liigutada? Keermestatud osa on lengi küljes fikseeritud. See osa, mis käib ukse külge on ukse küljes fiks asendis. Kui ma nüüd krutiks vastavalt alumist või ülemist kruvi, siis ise küll ei näe, et see ukse küljes käiv osa saaks liikuda üles-alla keermestatud osa suhtes. Sellisel juhul peaks lengi sisse käiva osa ja ukse külge käiva liigendi vahel olema ca 3mm vahel mõlemale poole. No ei näe seda 3mm vahet pildil.
Keermestatud osa ümber olev plastik on liikuv.
hing.jpg
hing.jpg (52.23 KiB) Vaadatud 3666 korda
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Jeldven uksed

Lugemata postitus Postitas Urmas »

-virks- kirjutas: 07 Jaan 2019, 22:07 Keermestatud osa ümber olev plastik on liikuv.hing.jpg
Sellel pildil on arusaadav, et saab liigutada üles-alla.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta