Ehitustolmuimeja

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Ypsilon
külaline

Ehitustolmuimeja

Lugemata postitus Postitas Ypsilon »

Olen otsimas kodusesse kasutusse ehitustolmuimejat. Kindlasti on nõudmiseks filtripuhastus süsteem.
Hetkel olen nii kahevahel kas Kächer MV 5 Premium või Makita VC2512L.
Hinnaklass jääks siis kuskile 150€ ringis.
Mis arvate nendest masinatest? Makita plussiks siis lisaseadme pistik aga Kärcheril tundub filtri eemaldamise süsteem parem olevat ja lapik filter.
Külaline
külaline

Re: Ehitustolmuimeja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ypsilon kirjutas: 05 Jaan 2019, 01:07 Olen otsimas kodusesse kasutusse ehitustolmuimejat. Kindlasti on nõudmiseks filtripuhastus süsteem. ... Makita plussiks siis lisaseadme pistik ......
Kuidas aru saada EHITUStolmuimeja KODUSEST kasutusest? Mis sul kodus toimub, et tavaline, kodukasutuse oma ei kõlba? Mida kavatsed imeda? Milleks on sul vajalik/eelistus, et tolmuimejal oleks paralleellülituse olemasolu? Väiketööstus elutoas? Jäi natuke arusaamatuks filtri puhastussüsteemi nõue. Ei, sa ei pea kõiki oma saladusi avaldama, aga ikkagi. Ehk on pakkuda ka teisi variante, millest sul ei ole aimugi. :scratch:

Urmas
Ypsilon
külaline

Re: Ehitustolmuimeja

Lugemata postitus Postitas Ypsilon »

Eks ikka sellepärast tahaks midagi tõsisemat, et kodus käsil remont ja on vaja imeda nii pahtlitolmu, kipisotolmu, vana saepuru jääke, krohvisodi jpm. Küll hilisemalt saaks nii autot puhastada korralikult ja garaažis ja katlamajas vast ka ei jääks hätta selline masin.
Küll aga ei oleks aparaat nii palju kasutuses kui ehitusel vaid ikka nõda kuidas aega on remonti teha.
maidor
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 167
Liitunud: 02 Veebr 2013, 17:39
On tänatud: 2 korda

Re: Ehitustolmuimeja

Lugemata postitus Postitas maidor »

Mina tegin selle töö ära kõige odavama tolmuimejaga. Ei oleks olnud kahju, kui rikki läheb. Paraku töötab tänaseni muretult edasi. Ainuke miinus,et kott saab ruttu täis. Selleks tegin tänavu talle vahele eraldi tsükloni põhimõttel töötava kogumisämbri, millega tuhka nüüd imen.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Ehitustolmuimeja

Lugemata postitus Postitas Prill »

Endale sai katlast tuhavõtmiseks https://www.tooriistamarket.ee/et/tuha- ... %A4rjaimur oli sügisel soodushinnaga 155€ pole peale tuhaimemise muud sellega teinud aga tundub päris asine tükk olema nii filtrite valiku, puhastamise, kui mahutavuse poolest.
Ainuke miinus, mis seni märganud, et imeja tühjendamine on veidike tülikas, enamus sodi on alumises anumas, siis osa peenemat on teises astmes sõela peal, ning lõpuks nailonfilter ka hea puhtaks raputada - kõige parem seda teha on kuskil tuule käes, kus peenema sodi allatuult naabri poole lased :) - jääd ise suhteliselt puhtaks.
Subjektiivse hinnangu järgi imemisvõimsus jääb grammikese Kärcher WD 3-ele alla.
Ypsilon
külaline

Re: Ehitustolmuimeja

Lugemata postitus Postitas Ypsilon »

Näiteks kunagi olen kasutanud ühte WD3 tüüpi masinat, välimus sama aga ca 10 vana mudel. Sellega pahtlitolmu ja puidulihvimistolmu tõmmata pikalt ei saanud, filter kohe umbes ja puhastamine jõle tüütu. Muidugi oli sell hetkel viga see, et polnud ka kotti sees aga no natuke võiks saada ka ilma.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Ehitustolmuimeja

Lugemata postitus Postitas Prill »

See padrunfiltriummistumine oli häda ka nende kunagi müüki tulnud odavate tuhaimejate puhul, kus esimese imemisega oli filter umbes ja masin kuumenes üle. Ise jõudsin leiutada kasutatud tolmuimeja kotist filtrile ümbrise mis vältis filtriummistumist. Tänastel müüdavatel tuhaimuritel on selline kott juba komplektis või eraldi võimalik juurde soetada.
Samasugust kott päästaks ka WD filtri ummistumise peenosakestega.
See filtrikott ummistub muidugi ka, aga mu eelmisel odavtuhaimejal piisas koti raputamiseks imeja koputamisest ja imemisvõimsus taastus.
Mu eelmise posti LAVOR-il on see filtripuhastuse koputus juba sisse ehitatud ja nupuvajutuse kaugusel.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Ehitustolmuimeja

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Tegelikult kui vähegi oma tervisest hoolid võiks ehitusel ja ka mujal kasutatav tolmuimeja olla M klassi masin.
Külaline
külaline

Re: Ehitustolmuimeja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mina soovitaks vaadata mida rendifirmad kasutavad. Enamuses starmix masinad. Need saavad ilget vatti. Pmst bosch gas seeria on samasugune endal gas 25 liitrit anumaga. Tolmukotid on krdi kallid, aga säästavad filtrit, mis veel kallim. Aga seda filtrit saab ikka päris kümneid kordi enne puhastada kui otsa saab. .
Külaline
külaline

Re: Ehitustolmuimeja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 05 Jaan 2019, 15:32 Mina soovitaks vaadata mida rendifirmad kasutavad. Enamuses starmix masinad. Need saavad ilget vatti. Pmst bosch gas seeria on samasugune endal gas 25 liitrit anumaga. Tolmukotid on krdi kallid, aga säästavad filtrit, mis veel kallim. Aga seda filtrit saab ikka päris kümneid kordi enne puhastada kui otsa saab. .
Kas anonüümne külaline saaks siia panna ka mõne viite, millised tema poolt nimetatud tolmuimejad, Starmix ja Bosch GAS seeria omad mahuvad teema algataja poolt etteantud hinnaklassi?
Ypsilon kirjutas: 05 Jaan 2019, 01:07 Hinnaklass jääks siis kuskile 150€ ringis.
Urmas
Valdur1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 05 Jaan 2019, 21:14

Re: Ehitustolmuimeja

Lugemata postitus Postitas Valdur1 »

Väga suurt vahet sinu pakutud Kärcheril ja Makital polegi, lihtsalt pisiasjad. Kärcheril on näiteks ka puhumisfunktsioon, mida on mugav kasutada filtri puhastamiseks. Samas jällegi mulle isiklikult ei meeldi Kärcheri käepide - see on selline suur ja lai. Samuti konteinerile ligi pääsemise lahendus on pisut imelik, peab käepideme teatud asendisse lükkama. Makital on see-eest vana hea kahelt poolt küljelt klõpsudega avamine. Muidugi nagu sa mainisid on filtrile ligi pääsemine Kärcheri puhul kõvasti mugavam. Makita miinuseks võib lugeda vooliku kinnitust tolmuimejale, mis käib vana hea surumise teel erinevalt kärcheri klõpsuga süsteemist.

Kärcherist öeldakse, et nende tolmuimejatega ilma tolmukotita kuiva tolmu imeda EI TOHI. Makita aga selles osas kätt ette ei pane, kuid on oht et filter tõmbab kiiresti täis. Mingi jutt käis et Makital võis kasutada ka tavalist prügikotti tolmukoti asemel aga ma ei ole selle loogikale pihta saanud ja pead ei anna kas see ka tõele vastab.

Minu soovitus on - käi ise poes koha peal, vaata ja näpi neid masinaid. Vast siis on lihtsam otsustada.
Külaline
külaline

Re: Ehitustolmuimeja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 05 Jaan 2019, 15:39
Külaline kirjutas: 05 Jaan 2019, 15:32 Mina soovitaks vaadata mida rendifirmad kasutavad. Enamuses starmix masinad. Need saavad ilget vatti. Pmst bosch gas seeria on samasugune endal gas 25 liitrit anumaga. Tolmukotid on krdi kallid, aga säästavad filtrit, mis veel kallim. Aga seda filtrit saab ikka päris kümneid kordi enne puhastada kui otsa saab. .
Kas anonüümne külaline saaks siia panna ka mõne viite, millised tema poolt nimetatud tolmuimejad, Starmix ja Bosch GAS seeria omad mahuvad teema algataja poolt etteantud hinnaklassi?
Ypsilon kirjutas: 05 Jaan 2019, 01:07 Hinnaklass jääks siis kuskile 150€ ringis.
Urmas
tõepoolest see jäi mul kahe silma vahele. Nende hinnad algavad umbes 300 eur.
vassiili
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: 10 Mai 2016, 10:25

Re: Ehitustolmuimeja

Lugemata postitus Postitas vassiili »

Hankisin mõni aasta tagasi endale Bosch GAS 20. Oli kõige väiksem, kergem ja kõige odavam nn profiimejatest. Siiani väga rahul. Kotid on Eestis kallid, neid ostan www.svh24.de
Vasta