Radika värv.

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
Külaline
külaline

Re: Radika värv.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Värvisin ca kuu tagasi malmradika yle Eskaro Element radika värviga.
Probleem seisneb selles, et alati kui ma kytan haiseb terve tuba selle värvi järele. On see normaalne või kui kaua ta peaks veel haisema nii? Ei ole mingi tugev lõhn, aga kaua võib noh :)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Radika värv.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 03 Jaan 2019, 21:40 Probleem seisneb selles, et alati kui ma kytan haiseb terve tuba selle värvi järele.
Milline on radikate max temperatuur kütmise ajal? Kui rohkem kui viites, siis pole midagi imestada ja jääb üle ainult seda haisu nuusutada. Kahjuks. Ma ei kujuta ette, mis haisu siis saab nuusutada kui värvitud pind ajada sinna 100+ kraadi lähedale. Tootja lubab värvi kirjeldades, et peab vastu kuni 120 kraadi.

Võib kasutada soojade (kuni 45ºC) radiaatorite värvimiseks.

Allikas http://eskaro.ee/products/catalog1/vrvi ... lement_ee/
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: Radika värv.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Urmas kirjutas: 03 Jaan 2019, 22:00
Külaline kirjutas: 03 Jaan 2019, 21:40 Probleem seisneb selles, et alati kui ma kytan haiseb terve tuba selle värvi järele.
Milline on radikate max temperatuur kütmise ajal? Kui rohkem kui viites, siis pole midagi imestada ja jääb üle ainult seda haisu nuusutada. Kahjuks. Ma ei kujuta ette, mis haisu siis saab nuusutada kui värvitud pind ajada sinna 100+ kraadi lähedale. Tootja lubab värvi kirjeldades, et peab vastu kuni 120 kraadi.

Võib kasutada soojade (kuni 45ºC) radiaatorite värvimiseks.

Allikas http://eskaro.ee/products/catalog1/vrvi ... lement_ee/
Tekib kysimus juba toote kohta, et kas max kytmis temp on si 45 kraadi :D :D Ometi kirjas et 120 peab vastu.
Temperatuuri kohta ei oska midagi öelda, katlas näitab ca70 kätt väga kaua ei hoia radika peal
timburi
külaline

Re: Radika värv.

Lugemata postitus Postitas timburi »

Mul seda värvi kasutades on häiriv hais paari päevaga kadunud.
Kuigi enamus radiaatoreid olen värvinud üle seinavärviga - jääb toon toonis pluss ei haise ka. Tänapäeval kuivatatakse pesu pesurestil, aga jällegi olen ka tsentrifuugikuiva asja proovinud vee baasil seinavärviga radikal kuivatada ja ei radikaga ega riideesemega pole midagi juhtunud.
timburi
külaline

Re: Radika värv.

Lugemata postitus Postitas timburi »

Ja järgmised teravninad võiksid õlivärvi asemel võtta

Vivacolor Special Radiator Akva - Veepõhine radiaatorivärv

- Kiiresti kuivav
- Lihtne värvida ja hästi tasanduv
- Peaaegu lõhnatu
- Hea kuumakindlus (120)
- Kulumiskindel ja pestav pind
Külaline
külaline

Re: Radika värv.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

timburi kirjutas: 03 Jaan 2019, 22:30 Ja järgmised teravninad võiksid õlivärvi asemel võtta

Vivacolor Special Radiator Akva - Veepõhine radiaatorivärv

Mõlemad tooted on vesialuselised
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Radika värv.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 03 Jaan 2019, 22:06 Tekib kysimus juba toote kohta, et kas max kytmis temp on si 45 kraadi :D :D Ometi kirjas et 120 peab vastu.
Temperatuuri kohta ei oska midagi öelda, katlas näitab ca70 kätt väga kaua ei hoia radika peal
Vastuse saamiseks on siinne foorum vale koht. Õige on kirjutada sinna http://www.eskaro.ee/kontaktid/
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Radika värv.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

timburi kirjutas: 03 Jaan 2019, 22:30 Ja järgmised teravninad võiksid õlivärvi asemel võtta
Vivacolor Special Radiator Akva - Veepõhine radiaatorivärv
Jah, muidu hea värv, aga üks väike miinus- allub kergesti mehaanilisele vigastamisele. Olen sellega üle värvinud tehnoluukide ja elektrikilpide katteid seinaga sama tooni, kuid iga väiksemgi vastuminek millegi natukene teravama asjaga tekitab kohe värvidefekti. Tegelikult on see miinus minu enda tekitatud, sest tootja ütleb, et see värv ei sobi tööstuslikult värvitud radikate ülevärvimiseks, kuigi enne ülevärvimist kergelt karestasin. Eks peab vist hakkama eelnevalt kruntima alküüdkrundiga.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
timburi
külaline

Re: Radika värv.

Lugemata postitus Postitas timburi »

Külaline kirjutas: 03 Jaan 2019, 22:37
timburi kirjutas: 03 Jaan 2019, 22:30 Ja järgmised teravninad võiksid õlivärvi asemel võtta

Vivacolor Special Radiator Akva - Veepõhine radiaatorivärv

Mõlemad tooted on vesialuselised
Jep, my bad, kiiruga arvasin, et alküüd on see Eskaro. Aga nagu ütlesin, siis Eskaro omaga värvides pole üle paari päeva seda häirivat lõhna tundnud. Võibolla keskmises keskküttega korteris pole radikad nii kuumad või värvi partiist oleneb...ei tea. Näiteks Sadolin
See 45 kraadi tähendab seal seda, et värvimise hetkel ei ole soovitatav, kui radiaatori temperatuur on kõrgem. Üldiselt soovitatakse värvida tavalisel toatemperatuuril radiaatoreid, mitte kuumasid.
timburi
külaline

Re: Radika värv.

Lugemata postitus Postitas timburi »

Näiteks Sadolin ei tähenda midagi ülemises tekstis, see oli uitmõte ja kirjaviga.
Külaline
külaline

Re: Radika värv.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kirjutasin neile otse, eks siis kuuleb mis nad oskavaf öelda.
netcat
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 18 Jaan 2019, 12:03

Re: Radika värv.

Lugemata postitus Postitas netcat »

Sellest on jupp aega tagasi, kui ise pidin viimati valima vanale malmradikale värvi. Ma ausalt öeldes ei mäleta, mis värv see täpselt valitud sai (vist ikka Vivacolori oma), igastahes oli ka veepõhine, aga kolme erinevat radiaatorivärvi vaatasin poes ja lõpuks otsustasin selle kasuks, millel oli kõige madalam VOC näitaja. Ega kahetsenud. Ei haise. Kuigi radikad köetakse kindlasti pidevalt kuumemaks kui 45 kraadi (pole kahjuks enda kontrollida see).

Eriti kolkimist ei kannata see värv tõesti, vähemalt mitte vanale alküüdikihile peale kantuna.
Vasta