Pesumasina paigaldus

saunad, santehnika, boilerid jne
marleene
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 70
Liitunud: 07 Juun 2018, 09:18
On tänanud: 3 korda

Pesumasina paigaldus

Lugemata postitus Postitas marleene »

Kas pesumasina äravoolutoru võib ikka olla otse kraanikausi alla ühendatud? S.t. ta on põrandast ca 45 cm kõrgusel. Vanal pesumasinal hakkas aasta tagasi seistes vesi trumlisse kogunema. Millest see võis olla? Lõpuks hakkas elektroonika jupsima,aga sai pesta viimase ajani, nüüd siis kaputt. Tean et paigaldusele on mingid kindlad nõuded (vooliku kõrgus näiteks). Ei taha, et uus masin kiiresti hukka läheks. Vana pidas vastu veidi üle 10 aasta.
AbistajaABC
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 28 Dets 2018, 15:57

Re: Pesumasina paigaldus

Lugemata postitus Postitas AbistajaABC »

Ikka tohib aga soovitus oleks alates ca 60 cm kõrgusel (Ehk siis vooliku kõrgus)
Vanal pesumasinal hakkas tagasi trumlisse kogunema sellepärast, et masin oli vana juba sul ja ei teinud sa puhastust talle ja masin oli näinud juba päevi.
marleene
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 70
Liitunud: 07 Juun 2018, 09:18
On tänanud: 3 korda

Re: Pesumasina paigaldus

Lugemata postitus Postitas marleene »

Huvitav, miks peab äravoolutoru nii kõrgel olema? Parandusest ütles spetsialist, et 11-12 aastat on liiga lühike tööiga pesumasinal (Electrolux). spetsiaalset puhastust ei teinud tõesti, sest vaatasin, et pulbris on pehmendaja sees. Aga vaja oleks ikka jah.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Pesumasina paigaldus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Pesumasina äravoolu voolikul peaks olema esimene looge kõrgemal kui pesumasinas oleva vee max tase. tavaliselt on selleks pesumasinaga kaasasolev jubin, mida saab seinale kinnitada. Kui kaasas ei ole, siis hästivarustatud santehnikapoodides on seda müügil.
Selline jubin https://interbauen.ee/pesumasina-aravoolu-hoidja.html
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Pesumasina paigaldus

Lugemata postitus Postitas Hiid »

marleene kirjutas: 28 Dets 2018, 17:34 Huvitav, miks peab äravoolutoru nii kõrgel olema?
Ei pea olema nii kõrgel, aga looge peab olema. See töötab haisulukuna. Et lebrunni tuppa ei viskask kanalkast. :shock:
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Pesumasina paigaldus

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Looge peab olema ja mitte haisuluku pärast. Urmas ütles õieti. Ma kunagi ühendasin otse ja ei saanud aru kohe miks vesi muudkui jookseb. Masinat veega täites tekkiski igavene täitmine - pealetulnud vesi jooksis otse kanalisatsiooni ja nivooandur jäigi ootama kuniks vesi tasemeni jõuab.
oleneb
külaline

Re: Pesumasina paigaldus

Lugemata postitus Postitas oleneb »

Oleneb masinast. Näiteks mu Siemensil väljub äravoolu volla masina ülaservast - looge on juba "tehasest kaasas" :). Sisendvoolik muide samamoodi.

Vanasti olidki kodumasinad paremad. Muidugi kallimad ka. Järjest tihenev konkurents surub müügihinnad alla, tootjad on sunnitud järjest odavamaid lahendusi kasutama. Kui Marleene praegune masin ka 10a vastu peab, siis on vedanud.
timburi
külaline

Re: Pesumasina paigaldus

Lugemata postitus Postitas timburi »

Ärge nüüd põdege, me elame ajal, kus tehnika areneb. Samsung lubas mitu aastat tagasi, et lähiaastatel on kogu keskklassi kodutehnika wifi võrgus, isegi veekeedu kann, rääkimata külmikust. Tänapäeval tasub osta normaalse välimusega enda vajadustele vastav soodne direct drive masin, mis on vaikne ja ökonoomne. Imelik, et 300 eurist pesumasinat ostes inimesed muretsevad, kas peab 10 aastat vastu ja samal ajal ostavad samas või suuremas hinnaklassis mobiiltelefoni, mis kohe päris kindlasti üle 2 aasta vastu ei pea. (klaas katki, aku läbi, aeglane, ebatrendikas jne)
Muidugi vanematekoju sai kunagi ostetud tolle aja ülim tipptase Aeg Oko Lavamat. Paremat sel hetkel väga saada polnud, maksis ka raibe usinalt. Sellel aparaadil on küll 10+ aastaring käsil, minu teada ka remondita. Aga välimus jäi tal juba 3-4 aasta pärast kõigile odava otsa masinatele alla. Valge suur igav kast, muud miskit.
Külaline
külaline

Re: Pesumasina paigaldus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

timburi kirjutas: 29 Dets 2018, 20:05 Imelik, et 300 eurist pesumasinat ostes inimesed muretsevad, kas peab 10 aastat vastu ja samal ajal ostavad samas või suuremas hinnaklassis mobiiltelefoni, mis kohe päris kindlasti üle 2 aasta vastu ei pea. (klaas katki, aku läbi, aeglane, ebatrendikas jne)
:thumbsup: Väga hea tähelepanek! ;)

Urmas
Praktiline
külaline

Re: Pesumasina paigaldus

Lugemata postitus Postitas Praktiline »

Meil ei ole pesumasin elutoas (on “pesuga tegelemise toas”), seega selle välimus on vist küll kōige viimane asi mis (meie peres) kedagi huvitab.

Androidi telefonid - 2 aastat ja siis mind enam ei kuuldud normaalselt. Näritud ōunaga tooted - näen, et kestavad paremini. Üks on 2 a, teine vähemalt 4 aastat vana ja mōlemad töötavad korralikult.
praktiline
külaline

Re: Pesumasina paigaldus

Lugemata postitus Postitas praktiline »

Praktiline kirjutas: 30 Dets 2018, 00:36 Meil ei ole pesumasin elutoas (on “pesuga tegelemise toas”), seega selle välimus on vist küll kōige viimane asi mis (meie peres) kedagi huvitab.

Androidi telefonid - 2 aastat ja siis mind enam ei kuuldud normaalselt. Näritud ōunaga tooted - näen, et kestavad paremini. Üks on 2 a, teine vähemalt 4 aastat vana ja mōlemad töötavad korralikult.
Parandus - neid ōunaga on peres 3 tk ja kolmest kaks (uuemat) kaotavad aegajalt oma sim-kaardi ära :( . Kōige vanemal on suurem sim, see töötab. Uuematega on siiski peavalu.

Loomulikult ma tahan, et pesumasin kestaks vähemalt 10a ära. See valdkond ei arene nii kiiresti kui sidevahendid ja mind ei koti absoluutselt kas mu masinal on wifi tugi /etherneti pesa vōi mitte. Pesu ei saa masinasse panna yle neti! Pesemisomadused ja madal müratase on oluline. Ja see ka, et kaalub ise pesu ära ja valib sobiva vee koguse.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Pesumasina paigaldus

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Üldiselt kipub jah need uuemate töökindlus probleem olema.
On 2 uut pesumasinat (candy ja whirpool) ca 2 a. töö järel surnuks läinud - ühel pealaager (ootab lahtivõtmist, seda saaks isegi parandada) ja teisel trummel. Asemele toodud 10-15 a. vana Zanussi mehaanilise juhtplokiga töötab tänaseni.
Pesumasin on siiski pesu pesemiseks, mitte internetis surfamiseks. Paraku mitte ükski tuntud firma ei hiilga töökindlusega - vahet pole, kas on Beko või Electrolux, eriti just uued mudelid on väikse töökindlusega. (vanad mudelid vastupidi on kõik elus). Seepärast ei tasu väga palju pappi kulutada, sest kõik kõlava nimega maailma esinumbrid toodavad hiinast tuntud kvaliteediga masinaid. Ei imestaksi kui laagri lahtivõtmisel mõnelt jupilt made in china avastan.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6094
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Pesumasina paigaldus

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Kalvis kirjutas: 30 Dets 2018, 12:18Ei imestaksi kui laagri lahtivõtmisel mõnelt jupilt made in china avastan
Imestada ei ole tõesti midagi. iPhonid ja kallis elektroonika on ju samuti China.
Külaline
külaline

Re: Pesumasina paigaldus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kalvis kirjutas: 30 Dets 2018, 12:18 Üldiselt kipub jah need uuemate töökindlus probleem olema.
On 2 uut pesumasinat (candy ja whirpool) ca 2 a. töö järel surnuks läinud - ühel pealaager (ootab lahtivõtmist, seda saaks isegi parandada) ja teisel trummel. Asemele toodud 10-15 a. vana Zanussi mehaanilise juhtplokiga töötab tänaseni.
Pesumasin on siiski pesu pesemiseks, mitte internetis surfamiseks. Paraku mitte ükski tuntud firma ei hiilga töökindlusega - vahet pole, kas on Beko või Electrolux, eriti just uued mudelid on väikse töökindlusega. (vanad mudelid vastupidi on kõik elus). Seepärast ei tasu väga palju pappi kulutada, sest kõik kõlava nimega maailma esinumbrid toodavad hiinast tuntud kvaliteediga masinaid. Ei imestaksi kui laagri lahtivõtmisel mõnelt jupilt made in china avastan.
Probleem pole isegi mitte selles, et antud laager oleks praak või halvasti tehtud, vaid see, et antud sõlme valitaksegi nii nõrk laager mille ressurss lõppeks täpselt pärast garantiiaja lõppu.
Aegu tagasi arvestati "suure valge kodutehnika" ekspluatatsiooni ajaks 15 aastat, praegu on see aeg hulka lühem.
ping
:hello:
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Pesumasina paigaldus

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Tehnikainimesena ei imestanud üldse selle pärast.
Mu eesmärk oli üles kutsuda inimesi mitte panustada überkallisse pesumasinasse (tehnikasse) kui see nagunii laguneb kohe peale garantiiaja lõppu (et vits valusam oleks, sain 2 korda nuhelda) siis on kaotuse määr natuke väiksem.
Alexy
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 285
Liitunud: 26 Mär 2008, 12:46
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Pesumasina paigaldus

Lugemata postitus Postitas Alexy »

Kalvis kirjutas: 31 Dets 2018, 09:36 Tehnikainimesena ei imestanud üldse selle pärast.
Mu eesmärk oli üles kutsuda inimesi mitte panustada überkallisse pesumasinasse (tehnikasse) kui see nagunii laguneb kohe peale garantiiaja lõppu (et vits valusam oleks, sain 2 korda nuhelda) siis on kaotuse määr natuke väiksem.
Tänaseks tehnikavõõrana ei ole päris nõus: 2003 sai ostetud Bompani masin, kolme aastaga sai lastud kaks korda vahetada trummli laager. Peale viimast vahetust masin töös pole olnud, ootab kaminaruumis. Vihaga(kuniks masin oli remondis), ostsin Siemensi ja unustasin probleemi. Maksis teine küll ca 14 tuhat, aga täna olen rahul mõistliku rahakulutusega. Lagunenud on ukse avamise plastik...uue hinda vaadates õpetasin naispere jõudu kasutama metalli peal näpukestega...viis aastat pole virisetud.


Kui otsa saab, kasutan Bompani lõpuni ja siis soetan siiski kallima asja.

Ma ei ole nii rikas, et minu mugavus ei maksaks.
Külaline
külaline

Re: Pesumasina paigaldus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Paigaldusest läheb teema küll järjest enam mööda, aga põnev on sellegi poolest.
Mina olen seda usku, et tänapäeval läheb tehnika ikka järjest paremaks, lihtsalt valik on suurem ning ostetakse tihti lugu odavat kraami,(mitte alati hinnalt) millelt loodetakse tippkvaliteeti.
Loomulikult tarbimisühiskond tekitab seda probleemi, et asjad on üha ajutisemad, ning neid on vaja üha kiiremini välja vahetada. Tehakse tänagi väga kvaliteetset kodutehnikat, lihtsalt mere turg nõuab midagi muud.
timburi
külaline

Re: Pesumasina paigaldus

Lugemata postitus Postitas timburi »

Eino ärge nüüd nii ka kohe hakake, et pesumasinaga internetis surfama. Ma ei arvanud seda ka kunagi, et mobiiltelefoniga saab pilti teha, muusikat kuulata ja taksot-süüa-tellida või lapsele kinoraha kanda. Ussimäng oli lagi.

Tõenäoliselt wifis olev pesumasin saadab sulle telefonile lihtsalt alerdi, et millal sa sooviksid käivitada oma musta pesu pesemise, kuna sul on homme kalendris trenn ja ma olen musta pesu täis. Või et pane pesu kuivama duud. Või et loputusvahendi anuma näit on 15 of 100. Või igakuine vee ja elektri kokkuvõte - ära pese pooltühja masinaga 4 korda pesu, vaid pese 2 korda täispaagiga ja säästa vett ja raha nii ja niipalju.

Käige ajaga kaasas ja mõelge kastist välja. 5 aasta pärast tulen otsin selle teema üles ja siis vaatame...
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Pesumasina paigaldus

Lugemata postitus Postitas aero »

Kui pesu on juba sorditud ja masin täis pandud siis pole pōhjust pesemist mäâramatult edasi lükata. Vōib oodata esimese ööni, odavam elekter ja häirib vähem. Selleks piisab taimerist. Minu masin juba praegu kaalub pesu ära ja valib veehulga vastavalt. Pigem huvitaks mind nutikas kylmik mis saadaks mulle kriitiliste parim-enne kpv-dega piima, koore jne info. Ma vaatan yle, lisan yhtteist juurde ja saadan poele edasi. Pood saadab kinnituse vastu - mis kellaks nad kauba kokku panevad ja ära toovad.
Külaline
külaline

Re: Pesumasina paigaldus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tulevikus on nii, et külmkappe pole üldse vaja, sest süüa pole vaja.
Vasta