Soovitage käsiketassaagi.

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
kruvi keeraja
külaline

Re: Soovitage käsiketassaagi.

Lugemata postitus Postitas kruvi keeraja »

Mina vasakukäelisena olen aru saanud, et siinmail ei saa isegi tööpükse selliseid nagu vaja (taskud valel pool)

Mis saagi puutub, siis varem oli Boschi suur (ja raske) saag parempoolse teraga, et justkui oleks jube hea saagida vasaku käega, tegelikult häiris hoopis see, et lühem talla pool oli pidevalt äralõigatava materjali pool, ei olnud üldse nii mugav ja stabiilne, kui vasakpoolse teraga saag.
Hetkel olen vasakpoolse kettaga rohkem rahul, see sõltub loomulikult töö iseloomust ka ning töövõtetest.
Väga suur pluss on siiski ka uue sae kaal ja kompaktsus, selle kohapealt olen eelmise postitajaga 100% nõus.
Külaline
külaline

Re: Soovitage käsiketassaagi.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere, silmapiiril üks akuketassaag, https://www.k-rauta.ee/p/akuketassaag-m ... searchnode
Plaanin ehitada sinna 300mm pikkuse abinõu , et prusse täisnurka saagida niiöelda põlve otsas. On olemas üks järkamissaag ka, aga sellega 150mm korda 50mm ühe saagimisega läbi ei võta. Seega oleks võibolla uut vaja. Aga plaan on 6meetriste 250mm korda 50mm prussidega ehitada ja küsiks et kas see akusaag võtab sellise prussi läbi, või lööb ülekoormuskaitsmega sae lukku. Aku probleemi mul pole, mul neli 5ah akut kettsae jaoks. Kahe akuga kettsael jõudluse probleemi igaljuhul pole.
Külaline
külaline

Re: Soovitage käsiketassaagi.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 18 Nov 2018, 12:27 Tere, silmapiiril üks akuketassaag, https://www.k-rauta.ee/p/akuketassaag-m ... searchnode
Sinu kirjeldatud tööde jaoks jääks see saag minu jaoks lahjaks. Tehtud saab, aga pole päris see.

Urmas
Kruvi keeraja
külaline

Re: Soovitage käsiketassaagi.

Lugemata postitus Postitas Kruvi keeraja »

Makita kohta ei oska kommenteerida, aga sama raha eest soetasin endale milwaukee 165mm.kettaga akuka, sellega said kõik sarika tapid, osad seina postid, jne lõigatud. Kasutasin 50x200 prussi enda majal. 5.0ah. Aku ja jõust küll puudu ei tulnud. Parim ost mis ma kunagi teinud olen. Juhtme otsas käsiketassaagi ei taha kunagi näha enam.
Aga kiiruse huvides sai siiski enamus karkassi poste järkamissae peal lõigatud
-virks-
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 187
Liitunud: 28 Apr 2013, 12:38
On tänatud: 10 korda

Re: Soovitage käsiketassaagi.

Lugemata postitus Postitas -virks- »

Külaline kirjutas: 18 Nov 2018, 12:27 Tere, silmapiiril üks akuketassaag, https://www.k-rauta.ee/p/akuketassaag-m ... searchnode
Makita DHS680 on palju asjalikum.
Külaline
külaline

Re: Soovitage käsiketassaagi.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Miks?
Vello viistuhat
külaline

Re: Soovitage käsiketassaagi.

Lugemata postitus Postitas Vello viistuhat »

https://www.amazon.com/gp/product/B077S ... 9efea03a80


16- 5/16 in. SKILSAW blade to make perfect cuts right out of the box

hea suur ketas ca 414 mm läbomõõt

video: https://www.youtube.com/watch?v=BRQYafS77Rc

Head lõikamist
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Soovitage käsiketassaagi.

Lugemata postitus Postitas Hiid »

-virks- kirjutas: 18 Nov 2018, 14:29
Külaline kirjutas: 18 Nov 2018, 12:27 Tere, silmapiiril üks akuketassaag, https://www.k-rauta.ee/p/akuketassaag-m ... searchnode
Makita DHS680 on palju asjalikum.
Võiks ka ühe Makita akuka omale osta, kui teaks, milline mõistliku hinna-jõudluse suhtega on :scratch:
-virks-
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 187
Liitunud: 28 Apr 2013, 12:38
On tänatud: 10 korda

Re: Soovitage käsiketassaagi.

Lugemata postitus Postitas -virks- »

Hiid kirjutas: 19 Dets 2018, 20:51
-virks- kirjutas: 18 Nov 2018, 14:29
Külaline kirjutas: 18 Nov 2018, 12:27 Tere, silmapiiril üks akuketassaag, https://www.k-rauta.ee/p/akuketassaag-m ... searchnode
Makita DHS680 on palju asjalikum.
Võiks ka ühe Makita akuka omale osta, kui teaks, milline mõistliku hinna-jõudluse suhtega on :scratch:
Oman mõlemat isendit. Peale DHS680 ostmist ei ole vanemat enam kordagi kasutanud...
Teinekülaline
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 366
Liitunud: 06 Jaan 2009, 23:19
Asukoht: Tallinn, läänepoolne Harjumaa
On tänatud: 22 korda

Re: Soovitage käsiketassaagi.

Lugemata postitus Postitas Teinekülaline »

Üks kummaline tähelepanek.
Makita juhtmega ketassaed on paremakäelisele, samas akuketassaed DSS610 ja DHS680 on vasakukäelistele. ?
Kord küsisin seda müügimehe käest aga too jäi mulle sõnatult vastu vahtima nagu ma oleks padranud võõraid keeli.
Ei ole lahendamatuid probleeme, on vaid vähe aega või raha
Ei ole rumalaid küsimusi, on vaid rumalad vastused
Kuid vastuse võib saada vaid see, kes küsib. 5013245
http://nagi.ee/photos/Teinekulaline
Voltamper_
külaline

Re: Soovitage käsiketassaagi.

Lugemata postitus Postitas Voltamper_ »

Männi ja kuuse ehitusmaterjali järkamisega saab ka lahjem saag hakkama. Kui aga on vaja näiteks laudu piki-kiudu servata või nt. tamme jms kõvemat lehtpuud saagida, siis on võimsus juba üsna tähtis.
50x150 prussiga saab sinu lingitud Makita hakkama kindlasti.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Soovitage käsiketassaagi.

Lugemata postitus Postitas Prill »

Ise olen nimekirja pannud selle harjavaba mootoriga DHS680 variandi https://www.verkter.ee/akuketassaag-mak ... ijata.html
Kui meeldib vanem harjadega tehnoloogia, siis DHS610 saab samuti nõks odavamalt, kui eespool linkidel läbi käinud https://www.verkter.ee/akuketassaag-mak ... ijata.html
Külaline
külaline

Re: Soovitage käsiketassaagi.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Prill kirjutas: 20 Dets 2018, 08:55 Ise olen nimekirja pannud selle harjavaba mootoriga DHS680 variandi https://www.verkter.ee/akuketassaag-mak ... ijata.html
Kui meeldib vanem harjadega tehnoloogia, siis DHS610 saab samuti nõks odavamalt, kui eespool linkidel läbi käinud https://www.verkter.ee/akuketassaag-mak ... ijata.html
Siin on veel soodsamad, aga ei tea saatmiskulusid. https://www.idealo.de/preisvergleich/Of ... rce=criteo

Urmas
Külaline
külaline

Re: Soovitage käsiketassaagi.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline
külaline

Re: Soovitage käsiketassaagi.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Teinekülaline kirjutas: 19 Dets 2018, 23:36 Üks kummaline tähelepanek.
Makita juhtmega ketassaed on paremakäelisele, samas akuketassaed DSS610 ja DHS680 on vasakukäelistele. ?
Kord küsisin seda müügimehe käest aga too jäi mulle sõnatult vastu vahtima nagu ma oleks padranud võõraid keeli.
Kui vaadata õppevideoid, siis just juhtmega ketassaed on kasutamiseks vasakukäelistele ja akusaed on kasutatavad ainult ühe, parema käega.
See vist sellest, et enamus ameeriklasi on vasakukäelised ja esimesed saed müüdi sealmaal.
ping
:hello:
Voltamper_
külaline

Re: Soovitage käsiketassaagi.

Lugemata postitus Postitas Voltamper_ »

Külaline kirjutas: 29 Dets 2018, 12:00
Teinekülaline kirjutas: 19 Dets 2018, 23:36 Üks kummaline tähelepanek.
Makita juhtmega ketassaed on paremakäelisele, samas akuketassaed DSS610 ja DHS680 on vasakukäelistele. ?
Kord küsisin seda müügimehe käest aga too jäi mulle sõnatult vastu vahtima nagu ma oleks padranud võõraid keeli.
Kui vaadata õppevideoid, siis just juhtmega ketassaed on kasutamiseks vasakukäelistele ja akusaed on kasutatavad ainult ühe, parema käega.
See vist sellest, et enamus ameeriklasi on vasakukäelised ja esimesed saed müüdi sealmaal.
ping
:hello:
Kustkohast selline arusaam tuleb? Ikka paremakäelistele on mõeldud, aga saab ka vajadusel vasaku käega töö tehtud.
Teinekülaline
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 366
Liitunud: 06 Jaan 2009, 23:19
Asukoht: Tallinn, läänepoolne Harjumaa
On tänatud: 22 korda

Re: Soovitage käsiketassaagi.

Lugemata postitus Postitas Teinekülaline »

Mul kama kaks, mida näitavad õppevideod. Käelisus tuleneb sellest, kumb käsi hoiab lülitiga põhikäepidemest nii, et sae ketas jääb väljapoole, saepuru lendab eemale. Vastupidi kätte võttes, st ketas jääb käte ja kõhu vahele, on saagimine suisa ohtlik Olles ise vasakukäeline, on sellised probleemid tööriistadega vägagi tuttavad.
Manused
BSS610Z1.jpg
HS7611.jpg
Ei ole lahendamatuid probleeme, on vaid vähe aega või raha
Ei ole rumalaid küsimusi, on vaid rumalad vastused
Kuid vastuse võib saada vaid see, kes küsib. 5013245
http://nagi.ee/photos/Teinekulaline
Külaline
külaline

Re: Soovitage käsiketassaagi.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Teinekülaline kirjutas: 29 Dets 2018, 19:52 Mul kama kaks, mida näitavad õppevideod. Käelisus tuleneb sellest, kumb käsi hoiab lülitiga põhikäepidemest nii, et sae ketas jääb väljapoole, saepuru lendab eemale. Vastupidi kätte võttes, st ketas jääb käte ja kõhu vahele, on saagimine suisa ohtlik Olles ise vasakukäeline, on sellised probleemid tööriistadega vägagi tuttavad.
Täpse lõikejoone jälgimiseks peaks ju nägema, et tera ka mööda ettemärgitud joont lõikaks.
Kui ühe käega detaili hoida ja teise käega lõigata, siis millises poosis see peaks toimuma, et samal ajal ka lõikejoont oleks võimalik jälgida?
:hello:
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Soovitage käsiketassaagi.

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Vot seda ma mõtlesin, et miks mu Milwaukee akusaag nii mõnus on, aga AEG elektrikas täiesti mööda
Ühel on näha, mis toimub, aga teisel saab vaid pilu piiluda :mrgreen:
Külaline
külaline

Re: Soovitage käsiketassaagi.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 29 Dets 2018, 20:41
Teinekülaline kirjutas: 29 Dets 2018, 19:52 Mul kama kaks, mida näitavad õppevideod. Käelisus tuleneb sellest, kumb käsi hoiab lülitiga põhikäepidemest nii, et sae ketas jääb väljapoole, saepuru lendab eemale. Vastupidi kätte võttes, st ketas jääb käte ja kõhu vahele, on saagimine suisa ohtlik Olles ise vasakukäeline, on sellised probleemid tööriistadega vägagi tuttavad.
Täpse lõikejoone jälgimiseks peaks ju nägema, et tera ka mööda ettemärgitud joont lõikaks.
Kui ühe käega detaili hoida ja teise käega lõigata, siis millises poosis see peaks toimuma, et samal ajal ka lõikejoont oleks võimalik jälgida?
:hello:
selliselt lõigates on palju olulisem, et sae talla laiem osa ei jääks ära lõigatava materjali poole, vaid vastupidi ikka.
mina üldiselt jälgin ikkagi ülevalt sae liikumist mitte küljelt, sõltub muidugi olukorrast.
Külaline
külaline

Re: Soovitage käsiketassaagi.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ülal oleval piltidel, siis ülemine, ehk akusaag on vasaku käelistele, alumine juhtmega paremakäelistele
Külaline
külaline

Re: Soovitage käsiketassaagi.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 29 Dets 2018, 23:50
Külaline kirjutas: 29 Dets 2018, 20:41
Teinekülaline kirjutas: 29 Dets 2018, 19:52 Mul kama kaks, mida näitavad õppevideod. Käelisus tuleneb sellest, kumb käsi hoiab lülitiga põhikäepidemest nii, et sae ketas jääb väljapoole, saepuru lendab eemale. Vastupidi kätte võttes, st ketas jääb käte ja kõhu vahele, on saagimine suisa ohtlik Olles ise vasakukäeline, on sellised probleemid tööriistadega vägagi tuttavad.
Täpse lõikejoone jälgimiseks peaks ju nägema, et tera ka mööda ettemärgitud joont lõikaks.
Kui ühe käega detaili hoida ja teise käega lõigata, siis millises poosis see peaks toimuma, et samal ajal ka lõikejoont oleks võimalik jälgida?
:hello:
selliselt lõigates on palju olulisem, et sae talla laiem osa ei jääks ära lõigatava materjali poole, vaid vastupidi ikka.
mina üldiselt jälgin ikkagi ülevalt sae liikumist mitte küljelt, sõltub muidugi olukorrast.
Kui lõikejoont ei näe, siis pole suurt vahet, kuhu saag toetub, umbes lõige tekkib ikkagi.

Ma pean täpseks lõikeks seda, et kui tõmban noaga puidule joone, siis saen selle joone pikkupidi pooleks, et pool joont peaks alles jääma.
Nagu metallitööl, et märke naaskliga tõmmatud joonest peab pärast lõikamist pool alles jääma.
ping
:hello:
Külaline
külaline

Re: Soovitage käsiketassaagi.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 30 Dets 2018, 00:14
Külaline kirjutas: 29 Dets 2018, 23:50
Külaline kirjutas: 29 Dets 2018, 20:41
Teinekülaline kirjutas: 29 Dets 2018, 19:52 Mul kama kaks, mida näitavad õppevideod. Käelisus tuleneb sellest, kumb käsi hoiab lülitiga põhikäepidemest nii, et sae ketas jääb väljapoole, saepuru lendab eemale. Vastupidi kätte võttes, st ketas jääb käte ja kõhu vahele, on saagimine suisa ohtlik Olles ise vasakukäeline, on sellised probleemid tööriistadega vägagi tuttavad.
Täpse lõikejoone jälgimiseks peaks ju nägema, et tera ka mööda ettemärgitud joont lõikaks.
Kui ühe käega detaili hoida ja teise käega lõigata, siis millises poosis see peaks toimuma, et samal ajal ka lõikejoont oleks võimalik jälgida?
:hello:
selliselt lõigates on palju olulisem, et sae talla laiem osa ei jääks ära lõigatava materjali poole, vaid vastupidi ikka.
mina üldiselt jälgin ikkagi ülevalt sae liikumist mitte küljelt, sõltub muidugi olukorrast.
Kui lõikejoont ei näe, siis pole suurt vahet, kuhu saag toetub, umbes lõige tekkib ikkagi.

Ma pean täpseks lõikeks seda, et kui tõmban noaga puidule joone, siis saen selle joone pikkupidi pooleks, et pool joont peaks alles jääma.
Nagu metallitööl, et märke naaskliga tõmmatud joonest peab pärast lõikamist pool alles jääma.
ping
:hello:
Kui sa sellist täpsust taga ajad, siis oled ikka väga kindla käega vend, kui suudad 0.5 mm. täpsusega osb plaadi pooleks lõigata.
Mina olen veel äpu, kasutan sirget piiret kui vaja täpselt lõigata.
tequila
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 01 Jaan 2017, 10:25
On tänatud: 6 korda

Re: Soovitage käsiketassaagi.

Lugemata postitus Postitas tequila »

Worm drive saed on vasakul oleva kettaga. Pole kahjuks proovida saanud, aga tugev kahtlus, et nagu öö ja päev tavaliste, nn sidewinder saagedega. Minu arust ainuke asi, mida tavaline saag tõesti hästi teeb on laua servast riba ära lõigata piiraja abil. Kõik muu on selline, .....meh.. (ma pole proff kah, aga siiski).

Kui ma "täppi pooleks tahan lasta" siis võtan kas sukelsae või miiuka, no problemo, iga kord. Käsikettaga on see täpsus +- 2mm ja seda heal juhul (mul on Swanson, ei pea seda soovitama). Peabki nii olema, sest seda pilu vahid viltu (saage "õigesti" käes hoides).

Uurisin (katsusin, õieti, infot väga ei liigu), et mis põhjus on, et neid nn skilsaw asju euros ei liigu (teeb ka nt Makita, aga 120V variant paraku)- igatahes jutt mingitest regulatsioonidest ei päde, sest DeWalt Flexvolt wormdrive on täitsa võimalik osta. Ja põhimõtteliselt läbi ussim... saab ka Skilsaw 230V variandi, aga hind on siis ka kodukasutaja jaoks liiga kirves. Käelisusse ja ohutusse igatahes need põhjused ei puutu. Või kui, siis pigem vastupidi- puki peal lõigates peab paremal oleva ketta korral jätma üle serva palju rohkem.

Muide, mul jääb näiteks latt/nurgik paksema materjali korral mootorile ette- noh kui ketast rohkem välja lasta. Minuarust on see ka üks põhjuseid, miks see mootor piki peab olema ;) täpselt sama värk elektrikettsaagedega, kus risti mootoriga saag on ikka paras s...nikerdis kui aus olla.
NLS
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 181
Liitunud: 21 Jaan 2014, 17:09
On tänatud: 3 korda

Re: Soovitage käsiketassaagi.

Lugemata postitus Postitas NLS »

tequila kirjutas: 01 Jaan 2019, 12:27 Uurisin (katsusin, õieti, infot väga ei liigu), et mis põhjus on, et neid nn skilsaw asju euros ei liigu (teeb ka nt Makita, aga 120V variant paraku)- igatahes jutt mingitest regulatsioonidest ei päde, sest DeWalt Flexvolt wormdrive on täitsa võimalik osta. Ja põhimõtteliselt läbi ussim... saab ka Skilsaw 230V variandi, aga hind on siis ka kodukasutaja jaoks liiga kirves. Käelisusse ja ohutusse igatahes need põhjused ei puutu. Või kui, siis pigem vastupidi- puki peal lõigates peab paremal oleva ketta korral jätma üle serva palju rohkem.
See Dewalt-i flexvolt on wormdrive tüüpi sidewinder.
Makita samasugune tagakäepidemega akukas pidavat siinmail müügile jõudma kevadel. hinnaklass u. 400+km ainult kerel.

https://www.protoolreviews.com/buying-g ... saw/35150/
Vasta