Garaasi seina "soojustamine"

kuidas soojustada oma elamist
Vello viistuhat
külaline

Garaasi seina "soojustamine"

Lugemata postitus Postitas Vello viistuhat »

Tere

Mõtlesin siin et mul on üks täiesti tavaline garaasi boks täiesti tavalises eesi väikelinnas kus elavad väikeste linnade lollakad mehed.

Ja lugu siis. garaasi välis sein on topelt tellisest laotud, et on nagu sise sein siis on mingi 15cm vaba ruumi ja siis on välis sein. Mis te arvate kas tasuks see vahe täita kergkruusaga.see on vägagi võimalik kuna juurdepääs vahele on juba tehtud ja võipolla ongi tore kergkruusa kohvitassiga seinasisse õhuvahesse uhada. Või tellin sinna puiste villa? mingit termovahusitasegu ei taha,. sest ma arvan, et ka kivi tahab hingata. samas on ikka jube isu se vahe kergkruusa täis uhada- looduslik. mida arvate? Kuna on otsmine boks siis on otsa sein eriti külm.

Ps : ma ei oska Garaaž kirjutada

Äitähh
Vello viistuhat
külaline

Re: Garaasi seina "soojustamine"

Lugemata postitus Postitas Vello viistuhat »

Puistevilla sisse tulevad äkki hiired või muud tegelased? Se mõte mulle ei meeldi eriti.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10615
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Garaasi seina "soojustamine"

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kõige mõistlikum oleks vahtplastipuru täis uhada. Võid ka termovahtu täis lasta, kuid need sellid küsivad kordades rohkem. Käib hädaga ka kivivill või miski mis niiskust talub.
Kergkruus on liiga halva soojapidavusega.
Vello viistuhat
külaline

Re: Garaasi seina "soojustamine"

Lugemata postitus Postitas Vello viistuhat »

Aga kuidas tselluvilla ga on? niiskustaluvus? Näriliste kindlus? kuigi ühtegi auku ei tohiks olla kust sisse saavad aga mine sa tea. Erinevad töömehed räägivad erinevat juttu.
Fgh
külaline

Re: Garaasi seina "soojustamine"

Lugemata postitus Postitas Fgh »

Kas kivid on seotud? Kuhu toetub katus? Mis on seina mõõtmed, kõrgus ja laius?
Vello viistuhat
külaline

Re: Garaasi seina "soojustamine"

Lugemata postitus Postitas Vello viistuhat »

kivid on omavahel seotud nii et m2 peale on ca 8-9 trraadist (Ca 3-4mm) konksu mis seovad omavahel välis ja sise seina. Vahel on ca 15-18 cm õhuvahe. Katus toetub sisemisele seinale. Ubriku pikkus on seest mõõtes 8m ja laius 3.3m.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10615
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Garaasi seina "soojustamine"

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Klaas ja kivivill võivad küll märguda aga kuna on mineraalne toode siis niiskus neid endid ei kahjusta.
Tselluvill on aga orgaaniline toode, küsi tootjate käest ja su oma riskiks jääb.
aer0
külaline

Re: Garaasi seina "soojustamine"

Lugemata postitus Postitas aer0 »

Tselluvilla ei julgeks sinna panna. Puistevilla on klaas- või kivivillana ka, ma paneks seda. Eps-ipuru ei oska kommenteerida. Kui tellid puisteteenuse siis loenda hoolikalt - mitu kotti masinasse tühjendatakse. Mingil põhjusel on neil lisaks täis kottidele ka mõned tühjad kotid autos kaasas. Sinu seina jaoks tühjendatud kotid visatakse nende (tühjana toodute) kõrvale põrandale. Tee siis pärast vahet...
Külaline
külaline

Re: Garaasi seina "soojustamine"

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui 4-5 m3 läheb siis on kogus õige? :this:
Vello viistuhat
külaline

Re: Garaasi seina "soojustamine"

Lugemata postitus Postitas Vello viistuhat »

tselluvilla paigaldavad sõbraksed ei soovitanud mul sinna villa pana, ütlesid et pole hea plaan. esialgu jääb siis lahtiseks.



Äitäh kõigile kes viitsisid kaasa mõelda.
Külaline
külaline

Re: Garaasi seina "soojustamine"

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Vello viistuhat kirjutas: 21 Dets 2018, 11:02 tselluvilla paigaldavad sõbraksed ei soovitanud mul sinna villa pana, ütlesid et pole hea plaan
ja põhjendus?
Vello viistuhat
külaline

Re: Garaasi seina "soojustamine"

Lugemata postitus Postitas Vello viistuhat »

see oli nii pikk ja keeruline jutt mida rääkisid, aga lõpp oli et üks meestest ütles,. et tema ei paneks, mingi hingamise ja niiskus resiimi jutt.. ja sellistesse 2 kivi vahelistesse õõnsustesse soovitati hoopis mingit purustatud penot vms sitta panna, aga penot ma ei taha niigi on palju plastmassi me ümber.
Külaline
külaline

Re: Garaasi seina "soojustamine"

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Plaanid kütta seda garaazi?
Vello viistuhat
külaline

Re: Garaasi seina "soojustamine"

Lugemata postitus Postitas Vello viistuhat »

Paanin kütta. Ahi juba valmis keevitatud, loodetavasti saab korstnatoru ka siis auk lakke toru paikka ja siis laon toru ümber kivist et välja paistab nagu kivi korsten ja katusel laon samamoodi, siis on visuaalselt kena. Kuna ma esialgu ei tea mis ma nende seintega teen siis panen rõhku ahju paigaldamisele kui see paigas ja mingi soe toas siis vaatan edasi kuidas saab. Kuna ruum on üpriski pikk siis plaan teha vahesein sisse ja ühte pisikest ruumi mis seal tekkib kasutada RC hobitoana kus hea masinat putitada akusid laadida jne... teist osa kasutan keevitustoana kuhu plaanis rajada korralik ventilatsioon.
cronolos
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 16 Nov 2019, 12:54

Re: Garaasi seina "soojustamine"

Lugemata postitus Postitas cronolos »

Tere. Ei hakanud uut teemat tegema.
Olukord üsna sarnane - tüüpiline telliskiviseintega garaaž. Asub keskel, tagasein (ja esisein ka loomulikult) on välissein. Allkorrusel samuti boks, peal katusepaneel.
Eesmärk on garaaž "poolitada" kerge vaheseina ja uksega ja tagumises osas hoida temperatuur veidi üle 0-i (+4-+10) ja puhtana ehk toiduainete säilitamiseks (purgid, õunad jms).
Mis te arvate, kas sellisel juhul on soojustamine vajalik või piisab mingi regulaatoriga väikesest küttekehast?
Või piisab ainult soojustamisest? Aga seda tuleks siis teha seestpoolt ja ei taha hallituse jms riskida. OSB plaadi tahan niikuinii panna seintesse, lakke ja võib olla ka põrandale. Aga küsimus ongi, et kas peaks sinna vahele ka mingit soojustusmaterjali panna ja kui see oleks soovituslik, siis mida kasutada?

Tänan vastajaid ette ja vabandan teema kaaperdamise pärast kui see probleemiks on.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10615
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Garaasi seina "soojustamine"

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Soojustamine pole üldiselt vajalik, kuna võib juhtuda, et saad liiga sooja ruumi. Kui siis ehk paneks villa poolitvale vaheseinale. Tõenäoliselt pole küttekeha vaja, ma hoian ilma küttekehata garaazis kah kartuleid, kõige külmemal talvel jõudis temp vaid 0 juurde aga mitte miinusesse. Garaaz on majaga koos.
Vasta