Krundi kaugus tuletõrjehüdrandist.

ehituslubadega jms seonduv
Külaline
külaline

Re: Krundi kaugus tuletõrjehüdrandist.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

pikk88 kirjutas: 03 Nov 2018, 09:24 Asi selles, et tiigis käiakse ju üldjuhul paaki täitmas mitte ei veeta laiali voolikuliine? Sellisel juhul võiks ju tiik asuda ka kaugemal kuid hetkel nagu meeles, et viidatud määruses oli ka jutt vaid hüdrandi kaugusest. Mul asub külatiik umbes poole kilomeetri kaugusel ja peaks ehk olema neile igati sobilik koht paagi täitmiseks
Ei pruugi tiik olla ainult täitmiseks, vaid nad võivad ka oma võimsad mootorpumbad tiigikaldale üles panna ja sealt voolikuliini vedada.

Urmas
Külaline
külaline

Re: Krundi kaugus tuletõrjehüdrandist.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 03 Nov 2018, 09:57
pikk88 kirjutas: 03 Nov 2018, 09:24 Asi selles, et tiigis käiakse ju üldjuhul paaki täitmas mitte ei veeta laiali voolikuliine? Sellisel juhul võiks ju tiik asuda ka kaugemal kuid hetkel nagu meeles, et viidatud määruses oli ka jutt vaid hüdrandi kaugusest. Mul asub külatiik umbes poole kilomeetri kaugusel ja peaks ehk olema neile igati sobilik koht paagi täitmiseks
Ei pruugi tiik olla ainult täitmiseks, vaid nad võivad ka oma võimsad mootorpumbad tiigikaldale üles panna ja sealt voolikuliini vedada.

Urmas
Tuletõrje veevõtukohani peab olema ka piisava kandevõimega tee, et raskeid masinaid kanda.
Ainult "august maas" ei piisa.
Ja tiigi min sügavus oli vist 2,5m, et läbi ei külmuks.
ping
:hello:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Krundi kaugus tuletõrjehüdrandist.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 03 Nov 2018, 10:47 Ja tiigi min sügavus oli vist 2,5m, et läbi ei külmuks.
ping
:hello:
On sul konkreetseid viiteid kustutusvee tehistiigi kohustuslike parameetrite kohta?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: Krundi kaugus tuletõrjehüdrandist.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Urmas kirjutas: 03 Nov 2018, 11:19
Külaline kirjutas: 03 Nov 2018, 10:47 Ja tiigi min sügavus oli vist 2,5m, et läbi ei külmuks.
ping
:hello:
On sul konkreetseid viiteid kustutusvee tehistiigi kohustuslike parameetrite kohta?
Mälu järgi panin.
Mull on detaili järgi ettenähtud tuletõrje veevõtu koht tänavale, koos kinnitatud projektiga sellele, sealt uurisin. (torustik + kaev + Juurdepääsutee + vajaliku veoauto ringipööramise ruumiga).
Aga kuna minu majast jääb hüdrant 140m kaugusele, siis eriti ei süvenenud. Las naabrid toimetavad. ;)
ping
:hello:
Külaline
külaline

Re: Krundi kaugus tuletõrjehüdrandist.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 03 Nov 2018, 12:21 Aga kuna minu majast jääb hüdrant 140m kaugusele, siis eriti ei süvenenud. Las naabrid toimetavad. ;)
ping
:hello:
Ja siis veel soovitatakse, et naabritega peab hästi läbi saama. ;)

Urmas
Külaline
külaline

Re: Krundi kaugus tuletõrjehüdrandist.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Urmase poolt viidatud Riigi Teataja lõik 3 lisaks lugege ka lõike 2 lõppu ja eriti lõiget 4.
Lõige 2: sisuliselt määrus seadustab hoonevälise tuletõrjega tegelemisel projekteerimisnormid (mitte ainult veevarustuse oma, vaid ka ühe teise, selles on TVK tüüpjooniseid) ja lõige 4 jätab projekteerijale laia mängumaa. Iseasi muidugi on see, mida ametniku aju analüütiliselt välja suudab rehkendada. Olen mõnele epaneti mudelit näidanud ja see tundus talle küll ulmeteadus.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Krundi kaugus tuletõrjehüdrandist.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

pikk88 kirjutas: 22 Sept 2018, 10:17 Nõudmisega on lood niiviisi, et selle kasutegur on null ja vastuseks tuli, et tema võib mulle trahvi teha puudulikult koostatud projekti esitamise eest.
Ma saan aru, et ei sa enam sellise ametnikuga argumenteeritud vestlusse laskuda ei soovi, aga kui tuleb juhus, siis võiksid talle mainida, et sulle trahvi tegemise asemel las teeb trahvi kõigepealt KOV ehitusministrile või valla volikogule, kelle laualt ja koosoleku päevakorrapunktidest on ehitusloa taotlused ja lubamised läbi käinud. Nende asi on juhtida tähelepanu puudustele projektides ja nõuda enne loa väljastamist puuduste kõrvaldamist. Mille kuradi pärast neile projekte üldse esitatakse kui projektide sisu neid ei huvita? A`la, esitan projekti tuumajaamale, sest nagu tuleb välja, et nad nagunii ei süvene, kas kõik vastab seadusandlusele või mitte, saan vallalt nõusoleku, ehitan välja, aga pärast tuleb välja, et kustustusveetiiki pole ja tuumajaama ei saa kasutusele võtta. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Krundi kaugus tuletõrjehüdrandist.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

pikk88 kirjutas: 22 Sept 2018, 10:17 Nõudmisega on lood niiviisi, et selle kasutegur on null ja vastuseks tuli, et tema võib mulle trahvi teha puudulikult koostatud projekti esitamise eest.
Ma saan aru, et ei sa enam sellise ametnikuga argumenteeritud vestlusse laskuda ei soovi, aga kui tuleb juhus, siis võiksid talle mainida, et sulle trahvi tegemise asemel las teeb trahvi kõigepealt KOV ehitusministrile või valla volikogule, kelle laualt ja koosoleku päevakorrapunktidest on ehitusloa taotlused ja lubamised läbi käinud. Nende asi on juhtida tähelepanu puudustele projektides ja nõuda enne loa väljastamist puuduste kõrvaldamist. Mille kuradi pärast neile projekte üldse esitatakse kui projektide sisu neid ei huvita? A`la, esitan projekti tuumajaamale, sest nagu tuleb välja, et nad nagunii ei süvene, kas kõik vastab seadusandlusele või mitte, saan vallalt nõusoleku, ehitan välja, aga pärast tuleb välja, et kustustusveetiiki pole ja tuumajaama ei saa kasutusele võtta. ;)
Uskumatu, et ühe abihoone ehitamise pärast päästeametnik on otsustanud ennast lolliks teha.
Kas abihoonele on üleüldse põhjendatud nii kõrged tuleohutuse nõuded? Kas see ei mõte, et tegemist ikkagi abihoonega, ei kõlba §54 lg4 mööndusteks?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: Krundi kaugus tuletõrjehüdrandist.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Urmas kirjutas: 04 Nov 2018, 22:28
pikk88 kirjutas: 22 Sept 2018, 10:17 Nõudmisega on lood niiviisi, et selle kasutegur on null ja vastuseks tuli, et tema võib mulle trahvi teha puudulikult koostatud projekti esitamise eest.
...
Uskumatu, et ühe abihoone ehitamise pärast päästeametnik on otsustanud ennast lolliks teha.
...
Ametnik kaitseb nii ennast ja oma perekonda, sest õnnetuse korral minnakse ka tema ja vara kallale. Kes soovib oma lapsi lageda taeva alla jätta? Mööndustega?
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Krundi kaugus tuletõrjehüdrandist.

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Külaline kirjutas: 05 Nov 2018, 21:33Ametnik kaitseb nii ennast ja oma perekonda, sest õnnetuse korral minnakse ka tema ja vara kallale
Mis vara kallale, ükski ametnik ei vastuta oma varaga enda tehtud vea eest.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Krundi kaugus tuletõrjehüdrandist.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 05 Nov 2018, 21:33 Ametnik kaitseb nii ennast ja oma perekonda, sest õnnetuse korral minnakse ka tema ja vara kallale.
On sul tuua mõni konkreetne näide? Viidet paluks! Päästeametnike palganumbreid ja elukallidust võrreldes, ei tohiks päästeametnikul olla mingit vara peale tasuta antava vormiriietuse ja kui päästeametnik suudab oma palga eest soetada vara, siis selle uurimisega peaksid tegelema juba vastavad organid. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: Krundi kaugus tuletõrjehüdrandist.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Urmas kirjutas: 06 Nov 2018, 06:54 On sul tuua mõni konkreetne näide? Viidet paluks!
Näiteks sobib haldusõiguse algkursus. Ametniku otsust vaidlustades lahendatakse vaided halduskohtus , mõningatel juhtudel ka asutusesisestes komisjonides. Seega, kui teil on probleeme konkreetse ametnikuga, siis aitab üldjuhul ainult kõrgema ametnikuga suhtlemine.

Olles ise korduvalt ametnike otsuseid vaidlustanud võib julgelt öelda, et ametnikul otsene vastutus puudub, kui eksibki, siis otsustab teine ametnik teisiti ja elu läheb edasi.

Võib olla, kui ollakse ikka väga väga loll, siis teiste ametnike jaoks suureneva halduskoormuse tõttu ehk lastakse kedagi kunagi lahti , kuid pigem ikka tõstetakse pikas perspektiivis palka :D Suurema vastutuse rakendumiseks peab olema korruptant või tegema midagi kriminaalset, aga selleks ei pea just ametnik olema.

Jahute siin juba kolmandat lehte , probleem ei ole selles kus see hüdrant asub või mida te tegema peaksite, probleem on selles, et projekt ei ole piisavalt selge. Selgeks peab selle tegema projekteerija.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Krundi kaugus tuletõrjehüdrandist.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 06 Nov 2018, 09:34 Jahute siin juba kolmandat lehte , probleem ei ole selles kus see hüdrant asub või mida te tegema peaksite, probleem on selles, et projekt ei ole piisavalt selge. Selgeks peab selle tegema projekteerija.
Millegipärast olen kirjeldatud juhtumi osas endiselt arvamusel, et projekteerija jama see ei ole, vaid päästeinspektori mingi arusaamatu kinnisidee. Jah, abihoone on ehitis, aga kas tõesti nii kõrgendatud tuleohtlukkusega, et enam ei piisa mõnesaja meetri kaugusel asuvast hüdrandist, vaid selleks on eraldi mahutit või tehistiiki vaja? Isegi kui projekteerija tegigi vea, siis kõigepealt oleks tähelepanu pidanud juhtima nii suurele puudusele KOV ehitusminister, kes on kohustatud projekte kontrollima, et kõik seal kirjapandu ja joonistatud vastaks seadusele. Kas krundil on ruumi 10m3 mahuti paigaldamiseks? Kui ei ole, siis millistel alustel anti ehitusluba? Jnejne ... kelle tegemata töö praegune probleem ikkagi on? Olen kindel, et Pikk88 on jälginud abihoone ehitamisel ka nõutavaid tuleohutuskujasid eluhoonete suhtes. Kas sa tahad tõesti väita, et kui ma nüüd soovin maakodus ehitada korralikku puukuuri/abihoonet, no ikka Aeroc 500-st ja kivikatusega(raha mul selleks jätkub ;) ), siis pean hakkama tegema tehistiiki või mahutit maase kaevama? Jaburus kuubis!

Olen endiselt kindel, et ehitajatel pole selle teemaga midagi pistmist, vaid see on puhas juristide mängumaa, kuidas ametnikule asi selgeks teha tema nõudmiste mõtetused. Üks hullemaid nähtusi, mis saab olla, on riigiametis olev idioodi järjekindlusega aktiivne loll. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Krundi kaugus tuletõrjehüdrandist.

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

pikk88 kirjutas: 20 Sept 2018, 18:54Olen hädas oma abihoone projektile päästeameti nõusoleku saamisega
See on 3 lk tagasi sinu esimene lause.
Kas sa projekti tellides leppisid millegipärast projekteerija (firmaga) kokku, et sina kooskõlastad projekti?
Tavaliselt kooskõlastavad ikka projekteerijad, sest alati tuleb ette igasuguseid tõrkeid ja ootamatusi ning projekti on vaja vahel korduvalt ringi teha ja parandada, enne kui saab kõik kooskõlastused korda. Vahel läheb sellega mitu kuud.
Ja veel lõplikult kooskõlastamata projekti vigade eest trahviga ärvardamine on ennekuulmatu. See vigade parandamine ja korduv ümbertegemine kooskõlastamiste käigus kuulubki projekteerimise juurde.
Midagi on selles loos algusest peale valesti.
Lisks kõigele juba paar aastat ei käi keegi projekti kaust näpus ametnike jutul. Dokumendid laetakse EHR-i üles ja ametnikud vastavad selle kaudu kirjalikult.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Krundi kaugus tuletõrjehüdrandist.

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Kuivõrd ma ise, oma väikeste valgete kätega selle projekti valmis tegin, siis pean ka mina ise selle projekti kooskõlastama. Sellega olen ma täiesti kursis, et selline jooksmine käib asjaga kaasas. Kas just SELLINE aga taoline. Päästeametnik soovitas küll minna ning võtta endale projekteerija kuid kuna seaduse järgi võib kuni 60 ruutrmeetrist hoonet ka ise projekteerida siis ei näe ma mingit vajadust projekteerija jutule ronida. Ja seda vastasin ma ka päästeametnikule.
Torutööd Tartus 56 932 898
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Krundi kaugus tuletõrjehüdrandist.

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Nojah, siis ei oska nõu anda, projekteerijatel on lihtsalt suuremad kogemused ja kui alguses on kokku lepitud projekti hind, siis kãib kogu see jama selle raha eest.
Külaline
külaline

Re: Krundi kaugus tuletõrjehüdrandist.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

pikk88 kirjutas: 07 Nov 2018, 08:43 Kuivõrd ma ise, oma väikeste valgete kätega selle projekti valmis tegin, siis pean ka mina ise selle projekti kooskõlastama. Sellega olen ma täiesti kursis, et selline jooksmine käib asjaga kaasas. Kas just SELLINE aga taoline. Päästeametnik soovitas küll minna ning võtta endale projekteerija kuid kuna seaduse järgi võib kuni 60 ruutrmeetrist hoonet ka ise projekteerida siis ei näe ma mingit vajadust projekteerija jutule ronida. Ja seda vastasin ma ka päästeametnikule.
Peaksid võtma nõuuuuu kuulda.
Küsima soovitatud projekteerija kontaktid ja palkama tema kooskõlastama.
Antud juhul paistab, et VALE isik kooskõlastust sealt ei saa. ;)

(Ma olin ka "vale isik", kui oma maja projekti kooskõlastasin.
Lasin teha 12 erinevat maja välisvaadet, aga ehitusfüürer keeldus lihtsalt projekti kinnitamast, põhjendusega et tema arust on selline maja kole.)
ping
:hello:
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Krundi kaugus tuletõrjehüdrandist.

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Ilmselt neid "iseprojekteerijaid" peedistataksegi? Proffidele ei hakka hammas peale.
Külaline
külaline

Re: Krundi kaugus tuletõrjehüdrandist.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Küülaline kirjutas: 07 Nov 2018, 11:44 Ilmselt neid "iseprojekteerijaid" peedistataksegi? Proffidele ei hakka hammas peale.
Sõltub, on omavalitsusi mis lihtsalt kaitseb kildi ja kus isetegija saab läbi, aga selleks kulub 4x aega. Ega nad seaduse vastu ju lõppkokkuvõttes ei saa , aga lihtsalt aeglustada protsessi saavad maksimumtähtaegade piires. Mis muidugi ei ole normaalne, aga inimesed sageli ei olegi normaalsed :) ainus normaalne tüüp vaatab peeglist vastu.

Isetegijal ongi raskem isegi , kui tahet on ja oskusi on, siis ametnikul ei teki lihtsalt usaldust või on muud huvid/lobid olulisemad. Ei on alati lihtsam ütelda, kui jah.
Külaline
külaline

Re: Krundi kaugus tuletõrjehüdrandist.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Küülaline kirjutas: 07 Nov 2018, 11:44 Ilmselt neid "iseprojekteerijaid" peedistataksegi? Proffidele ei hakka hammas peale.
Asi pole mitte "iseprojekteerimises", vaid isikus kes kooskõlastust taotleb.
Tuttavaga, kes on "mängus sees", on julgem kalõmmi üle kaubelda.
Kuna arhitektuuriga tegelevad isikud on suurelt jaolt koolivennad, siis on see siseringi teema, kust tahetakse võõrad eemale hoida, kui on näha kuskilt kerget tulu paistmas.
ping
:hello:
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Krundi kaugus tuletõrjehüdrandist.

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Külaline kirjutas: 07 Nov 2018, 12:03Tuttavaga, kes on "mängus sees", on julgem kalõmmi üle kaubelda
Tänapäeval jääb kalõmmi üle kauplemine vähemaks, kuna enam ei käida paberkaustadega ametniku kabinetis vestlusel.
Külaline
külaline

Re: Krundi kaugus tuletõrjehüdrandist.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 07 Nov 2018, 12:03
Küülaline kirjutas: 07 Nov 2018, 11:44 Ilmselt neid "iseprojekteerijaid" peedistataksegi? Proffidele ei hakka hammas peale.
"... Kuna arhitektuuriga tegelevad isikud on suurelt jaolt koolivennad, siis on see siseringi teema, kust tahetakse võõrad eemale hoida, kui on näha kuskilt kerget tulu paistmas.
ping
:hello:"
Ping, ega siis selist tõde nii suure kella külge ei pea panema? Minu erialal saab varsti juba 10a, kui kõrgemates koolides keegi avaldust erialaõppimiseks pole esitanud. Pole konkurentsi, pole probleeme.
Külaline
külaline

Re: Krundi kaugus tuletõrjehüdrandist.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Pikk88-le, kas sinu abihoone vastab selles artiklis kirjutatule? Kui jah, siis ma ei saa aru, miks on vaja päästeametniku nõusolekut? Nagu esimesest lehekülge uuesti läbi lugesin, siis oleks tegu nagu hajaasustusega.
http://digileht.maaleht.delfi.ee/seadus ... d=84153489

Urmas
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Krundi kaugus tuletõrjehüdrandist.

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Urmas mina algul sain ka aru, et tegemist hajaasustusalaga. Kuid mingist seadusepunktist lugesin välja, et vähemasti tänapäeval käib arvestus tihe-ja hajaaasustuse vahel selle loogika järgi, et kui naabri hooned on minu ehitatavale hoonele lähemal, kui 40 meetrit siis tegemist juba tiheasustusalaga...
Eks järgmine nädal saab vast selgemaks mis ja kas sest siis peaksin ma koos oma advokaadiga valda minema...
Õhtupoole loen artikli ka läbi, praegu pole sellejaoks lihtsalt aega.
Torutööd Tartus 56 932 898
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Krundi kaugus tuletõrjehüdrandist.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Leidsin veel huvitavaid mõisteid nagu "hajaasustusega asula" jms. Vaata allpool olevast viitest alates 48 leheküljelt. See pole küll seadus, aga viiteid võib vist leida. https://www.siseministeerium.ee/sites/d ... _kohta.pdf
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta