HL trapi hydro

Risto69
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 27 Juul 2012, 20:14
On tänanud: 2 korda

HL trapi hydro

Lugemata postitus Postitas Risto69 »

Tegemist hüdroisolatsiooni kinnituskomplektiga HL 83.0
Küsimus lihtne, kas selle terasest flantsi peale tuleb ka panna hydro või jääb ta nii nagu on? Paigaldusjuhendis seda nagu ei mainita.

Pilt
coachman
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 141
Liitunud: 13 Nov 2007, 18:57
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: HL trapi hydro

Lugemata postitus Postitas coachman »

Ei ole tarvis.
Väike Rein
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 18 Veebr 2013, 12:28
On tänanud: 3 korda

Re: HL trapi hydro

Lugemata postitus Postitas Väike Rein »

Head hüdrospetsid, tehke palun mulle lollile asi selgeks!

Nendel HL trappidel tuleb panna tõsterõnga soonde tihend (Üleval pildid ei ole seda tihendit näidatud, asub tõsterõnga alt teises soones).
Kui juhtub, et vesi peaks imbuma läbi plaatide ja jõudma hüdroisolatsioonini ja valgub hüdro peal mööda kallet trapini - siis ei pääse vesi trapi äravoolu. Oletame, põranda kalle on 1cm/1m ja hüdro peal plaadi+segu paksus 1cm: nüüd peaks tekkima ümber trapi umbes 2m läbimõõduga järv, sest vesi ei pääse enne äravoolu, kui on tõusnud väljapool trappi tõsterõnga ülemise servani.
Kas ma saan millegist valesti aru?
:scratch:
Kasutaja avatar
PLAATIJA.EE
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 85
Liitunud: 28 Veebr 2013, 21:53
On tänatud: 1 kord

Re: HL trapi hydro

Lugemata postitus Postitas PLAATIJA.EE »

Kui vesi juba plaatide alla imbub ja sealt trapini voolab, siis on viimane aeg plaadid üles võtta. Töö peaks lihtne olema, sest põranda küljes need enam olla ei saa.
jack11
külaline

Re: HL trapi hydro

Lugemata postitus Postitas jack11 »

Kui nüüd ikkagi täpsemalt tihendi kotis olevat eraldi juhendit vaadata, siis selgub et tihend pannakse ainult siis kui põrandakatte all ei ole hüdrot. Kui hüdro on, siis tihendit ei panda.
Väike Rein
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 18 Veebr 2013, 12:28
On tänanud: 3 korda

Re: HL trapi hydro

Lugemata postitus Postitas Väike Rein »

Et siis HL-i trapid ei olegi "kuradist"! Mul läheb 2 trappi, mõlemad juba ostetud ja HL-id. Hinda küsiti küll nii, nagu hakkaks seal miski võlujook voolama... :grin:
Vat ei taiband seda tihendikoti juttu nii põhjalikult uurida. Mõtlesin loogikat kasutades hüdro ja lõpptulemuse peale ja... ...algul tuli ahastus, siis jooksis juhe kokku, lõpuks tegin eile endale restardi - "Liviko" nupul ei olnud õnneks miskit keerulist juhendipakki kaasas...

Suured tänud! :hello:
cartman
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 981
Liitunud: 01 Okt 2006, 16:57
Asukoht: Kuopio/Viljandi
On tänatud: 6 korda

Re: HL trapi hydro

Lugemata postitus Postitas cartman »

PLAATIJA.EE kirjutas:Kui vesi juba plaatide alla imbub ja sealt trapini voolab, siis on viimane aeg plaadid üles võtta. Töö peaks lihtne olema, sest põranda küljes need enam olla ei saa.
Mis jama sa suust välja ajad.
Staatus ei näita mu oskusi/teadmisi, vaid postituste arvu
P6randakatete paigaldus. P6randate pumpamised kiirsegudega.
timburi
külaline

Re: HL trapi hydro

Lugemata postitus Postitas timburi »

Kui te nüüd hoolega vaatate, siis näete tõsterõnga soonte sees avasid. Need ongi selleks, et väljapoole trappi sattunud vesi saaks õigesse kohta ära valguda.
timburi
külaline

Re: HL trapi hydro

Lugemata postitus Postitas timburi »

Lisaks eelnevale postitusele unustasin mainida, et tihendit ei paigaldata siis, kui on põrandal hüdroisolatsioon. See tihend takistaks antud juhul hüdro peale sattunud vee äravalgumist trapi kõrgenduse soonte kaudu.
Tihend pannakse siis, kui põrandal pole hüdrot.
R.i.h.o
külaline

Re: HL trapi hydro

Lugemata postitus Postitas R.i.h.o »

Kas sellele terasest flantsile (komplekt HL 83.0) on olemas ka mingit alternatiivi ?
Olen Tartus kõik suured ehituspoed, kes seda HL müüvad, läbi käinud ja mitte kusagil ei ole jälgegi sellest flantsist, ning müüjad vaid kehitavad õlgu, kui neile pildi pealt näitan mis detaili ma taga otsin. Keegi müüjatest pole sellist jublakat varem näinud, kuid samas kui küsisin, et kas neid HL trappe ikka ostetakse, siis öeldi, et ikka ostetakse aga nemad ei tea kuidas neile Hüdrot tehakse. Kas tõesti kasutatakse neid trappe ilma hüdrota siis?
timburi
külaline

Re: HL trapi hydro

Lugemata postitus Postitas timburi »

See näitab ainult suurte poodide sitta taset. Mine küsi FEB-ist, see ju Tartus olemas. Nagu eelnevalt mainitud, siis kui juba teha, siis korralikult ja aastateks. See 20€ ära jagatuna tuleviku peale on köömes...
coachman
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 141
Liitunud: 13 Nov 2007, 18:57
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: HL trapi hydro

Lugemata postitus Postitas coachman »

Tallinnas oli ainuke koht, kus see flantsi komplekt kohapeal olemas oli, Kaare tee Espak. Viimati ostsin sealt küll letialuse tühjaks :) aga ehk nende Tartu poest kannataks kah küsida. FEBist saab aga ka Tallinnas oli ainult tellimise peale.
plaatimine
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 02 Dets 2008, 06:46

Re: HL trapi hydro

Lugemata postitus Postitas plaatimine »

Renno
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 170
Liitunud: 25 Mai 2013, 14:42
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: HL trapi hydro

Lugemata postitus Postitas Renno »

Mul paigaldati HL trap ja kummitihend alla ja tõsterõngas peale.
tmburi
külaline

Re: HL trapi hydro

Lugemata postitus Postitas tmburi »

Renno kirjutas:Mul paigaldati HL trap ja kummitihend alla ja tõsterõngas peale.
Oleneb trapi asukohast võib antud teguviis õige olla. Tegelt tuleb tunnistada, et isegi kogenud plaatijad ei tea sellest trapist midagi, rääkimata projektijuhtidest jne. Ma seda trappi esimest korda nägin, tegin ta endale selgeks ja ütlesin projektijuhile, et too nüüd 3 rõngast ka (hind kokku 60€.) Ei toonud, ütles, et tee nii hästi kui saad. Ütlesin, et teen nii hästi kui saan, aga garantiid ei anna. Nii jäigi...
olgu
külaline

Re: HL trapi hydro

Lugemata postitus Postitas olgu »

timburi kirjutas: 24 Mär 2013, 12:20 Kui te nüüd hoolega vaatate, siis näete tõsterõnga soonte sees avasid. Need ongi selleks, et väljapoole trappi sattunud vesi saaks õigesse kohta ära valguda.
Ei taha selle tihendi mittepanekuga noustuda.
Ilma tihendita jõuab korgendusõnga vahelt torustikus olevad gaasid/ hais ruumi.
Tihendid tuleb panna. Aga kas ja kuidas trapi ja kõrgendusrõnga vahele sattunud potentsiaalne veetilk ära saab minna, seda ei tea.
See veetilk/ niiskus võib sinna sattuda mööda hydrot voi korgendusrõnga serva ja liituva plaadivuugisegu vahelt.

HL trapp on minu teada ainuke, mis ei hakka haisema, kui ruumi kaua pole kasutatud ja haisulukust vesi ära kuivanud.
timmburiTra
külaline

Re: HL trapi hydro

Lugemata postitus Postitas timmburiTra »

Trapil on olemas konkreetne tootjapoolne paigaldusjuhend, mis nõuab või keelab tihendi paigaldamist. Aga mind see trapp üldse ei huvita, kasutan juba aastaid kuivtrappe. Membraaniga. Mingi seisev ja ärakuivav ollus põrandas on minu jaoks minevik.
timburi
külaline

Re: HL trapi hydro

Lugemata postitus Postitas timburi »

olgu kirjutas: 07 Okt 2018, 14:38
timburi kirjutas: 24 Mär 2013, 12:20 Kui te nüüd hoolega vaatate, siis näete tõsterõnga soonte sees avasid. Need ongi selleks, et väljapoole trappi sattunud vesi saaks õigesse kohta ära valguda.
Ei taha selle tihendi mittepanekuga noustuda.
Ilma tihendita jõuab korgendusõnga vahelt torustikus olevad gaasid/ hais ruumi.
Tihendid tuleb panna. Aga kas ja kuidas trapi ja kõrgendusrõnga vahele sattunud potentsiaalne veetilk ära saab minna, seda ei tea.
See veetilk/ niiskus võib sinna sattuda mööda hydrot voi korgendusrõnga serva ja liituva plaadivuugisegu vahelt.

HL trapp on minu teada ainuke, mis ei hakka haisema, kui ruumi kaua pole kasutatud ja haisulukust vesi ära kuivanud.
Tahaks, et see asi ükskord ikka lõplikult selgeks saaks. Sarnaste tõsterõngastega trappidel (tece, viega, HL jne) on kaasas kasutusjuhend. Absoluutselt kõigil on see ühtemoodimoodi tehase poolt ette nähtud (vist järelikult siis ikkagi õige) - hüdroisolatsiooni olemasolul takistab tihend vee ära voolamist mööda kõrgendusrõnga sooni, mis on selleks spetsiaalselt tehtud.

Ah et kust satub vesi plaadi alla ja hüdroisolatsiooni peale? Tegelikult ei ole plaadid ega ka vuugisegu 100% veekindlad. Miks see viga ei reeglina ei avaldu on see, et tänapäeva vuugisegud on juba päris-päris veekindlaks aetud, plaadisegud nii kangeks aetud, et seal olev vesi haakumisele ei mõju ja lisaks põrandaküte aurustab selle tilgakese ära, mis sinna satub.

Gaasid ja lõhnad? Kui nüüd seda trappi hoolikalt vaadata, siis gaasid ega lõhnad õige paigalduse korral ei saa tulla vannituppa, kuna kõrgendusrõngas on paigaldatud nii, et seal pole sellist kohta, kust õhul vannituppa liikuda. Tõsterõnga ääred on pealt kas vuugisegu või silikooniga tihendatud. Ainus koht, kuhu see paha hais ja gaas võib minna, on plaadi alla. Ma arvan, et kui ta lähebki mööda seda tillukest veekanalit, siis seda tunneb ainult hiirepoeg seina sees, kui tunneb. Tegelt ei tohiks tunda, kui hüdro on ilusti tehtud ja loodetavasti on kass ka majas.

Kasutan illustreerivaks jooniseks viega trapi joonist, kus on näidatud helesinisega voolav vesi ja tema asukoht. Loodan, et on abi, aga kui ei ole siis laksige neid tihendeid kuidas soovite. Üldjoontes ei muutu midagi lähiaastatel (garantiiajal), kui kõik on tehtud enamvähem korralikult ja põrandat köetakse.

Pilt
Vasta