HUSQVARNA TS 346

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
karukusti
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 22 Juul 2013, 10:57
On tänanud: 1 kord

HUSQVARNA TS 346

Lugemata postitus Postitas karukusti »

Pole vist kõige õigem koht aga küsin siiski kas keegi omab pealkirjas mainitud murutraktorit või on sõbra-tuttava käest midagi kuulnud selle kohta. Plaan uus trakats soetada ja jäi silma poes see mudel. Müüjate käest adekvaatset infot pole mõtet küsida, sest need kukuvad kohe kiitma seda toodet mida vähe pikemalt vaatama jääd. Niiet üritan siit oma vastuse saada. Raiderit ärge hakake soovitama, kuna need jätavad väheke pikema heina puhul suht rõveda tulemuse, erinevalt külgväljaviskest, mis paiskab heina ühtlaselt laiali. Kõik plussid ja miinused selle murutraktori kohta on väga teretulud ja oodatud :) Tänud tähelepanu eest :)
Külaline
külaline

Re: HUSQVARNA TS 346

Lugemata postitus Postitas Külaline »

hea trakats on. niidukvaliteet on väga hea. saab päris kõvasti koormust, kuna ostsime ühistule ja seda lammutavad mitmed inimesed. mingeid probleeme pole olnud kahe aasta jooksul.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: HUSQVARNA TS 346

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Miks poole odavamad ei sobi? Ise ka valin omale trakatsit. Aga nii kallist küll ette ei kujuta.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: HUSQVARNA TS 346

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Nomaeitea? Kiikasin TS 346 kasutusjuhendit ja ei näinud põhimõttelisi erinevusi meie Mccullogh 145-107T, välja arvatud hind ja et 346-l on mõned näidikud digitaalsed. Räägiks siis natuke meie traktorist. Meie oma maksis kolm aastat tagasi 1400 eurot. Maamaja ümber on niidetavat pinda on kuskil 2+(?)ha ja meie ühistu ümbrus ca 1ha lisaks. Kui rääkida niidu kvaliteedist, siis raider, millel niiduk ees, oleks olnud etem.Traktori esirattad suruvad ikkagi niidetava muru vastu maad ja see paljukiidetud õhupööris, mis peaks rohu üles tõstma, ei tööta ikka nii nagu vaja ning päevakese pärast on näha, et jäljes on muru sutsu kõrgem. Meie elukvaliteeti see pisiviga ei mõjuta. Eile sai tehtud mõlemas kohas viimane niitmine enne traktori talvekorterisse panemist. Noh, eks rohi oli natuke ülekasvanud ja märg ning väljaviskeava kippus aeg-ajalt ummistuma. Oma laiskuse viga, et lasime rohul nii pikaks kasvada. Suvel normaalse ja kuivema rohuga seda probleemi ei esine. Maal on aias umbes 10-15 viljapuud ja hunnik põõsaid, siis jällegi oleksin eelistanud raiderit, millel manööverdusvõime parem, aga jällegi hind. Kui juba maal oleme, siis see pool tundi nikerdamist pole ka just eriti märkimist väärt. Niidame siiski oma ilumeele jaoks, mitte ei osuta teenust, kus tähtis oleks ka töö kiirus ja manööverdusvõime ümber puude-põõsaste.
Diginäidikutest. Näiteks, mida annab mulle aku laetuse näidik? Ainult hinnalisa. Hooaja alguses sai aku täis laetud ja eile maha võetud ning laadima pandud. Kolme minuti pärast näitas laadija, et aku on täis laetud. Nagu poleks vahepeal üldse kasutanud. ;) Või töötundide näitaja. Maal läheb niitmisega 3-4 tundi ja ühistu ümbrus ca 1 tund, siis peale ühte hooaega olen vahetanud õli. Eelmine aasta oli töötunde vist rohkem, sel aastal vähem. Kogu kupatuse ühekordseks niitmiseks kulub umbes 6-7-8l bensiini.
Ma ei näinud TS 346-l niiduki katte peale veevoolikule kiirliidet. Peale niitmist sõidan traktoriga kaevu juurde, ühendan vooliku, vesi jooksma, traktor käima ja paari minuti pärast on enam-vähem puhas. Eile sai niiduki alt tehtud ka survepesuga ja vaatasin, et on mõned haljad kohad. Mõtlen veel talve jooksul, et kas kevadel kiskuda niiduki kate maha ja pritsida kivikaitsevahendiga üle või mitte.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
karukusti
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 22 Juul 2013, 10:57
On tänanud: 1 kord

Re: HUSQVARNA TS 346

Lugemata postitus Postitas karukusti »

Külaline kirjutas: 22 Sept 2018, 21:50 hea trakats on. niidukvaliteet on väga hea. saab päris kõvasti koormust, kuna ostsime ühistule ja seda lammutavad mitmed inimesed. mingeid probleeme pole olnud kahe aasta jooksul.
Soovitati hoopis TS 343, millel oluliselt tugevam niidukorpus ja terapukid, samuti lukustatav differ. Tõsi, hind ka veidi kallim.
karukusti
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 22 Juul 2013, 10:57
On tänanud: 1 kord

Re: HUSQVARNA TS 346

Lugemata postitus Postitas karukusti »

Urmas kirjutas: 23 Sept 2018, 10:36 Nomaeitea? Kiikasin TS 346 kasutusjuhendit ja ei näinud põhimõttelisi erinevusi meie Mccullogh 145-107T, välja arvatud hind ja et 346-l on mõned näidikud digitaalsed. Räägiks siis natuke meie traktorist. Meie oma maksis kolm aastat tagasi 1400 eurot. Maamaja ümber on niidetavat pinda on kuskil 2+(?)ha ja meie ühistu ümbrus ca 1ha lisaks. Kui rääkida niidu kvaliteedist, siis raider, millel niiduk ees, oleks olnud etem.Traktori esirattad suruvad ikkagi niidetava muru vastu maad ja see paljukiidetud õhupööris, mis peaks rohu üles tõstma, ei tööta ikka nii nagu vaja ning päevakese pärast on näha, et jäljes on muru sutsu kõrgem. Meie elukvaliteeti see pisiviga ei mõjuta. Eile sai tehtud mõlemas kohas viimane niitmine enne traktori talvekorterisse panemist. Noh, eks rohi oli natuke ülekasvanud ja märg ning väljaviskeava kippus aeg-ajalt ummistuma. Oma laiskuse viga, et lasime rohul nii pikaks kasvada. Suvel normaalse ja kuivema rohuga seda probleemi ei esine. Maal on aias umbes 10-15 viljapuud ja hunnik põõsaid, siis jällegi oleksin eelistanud raiderit, millel manööverdusvõime parem, aga jällegi hind. Kui juba maal oleme, siis see pool tundi nikerdamist pole ka just eriti märkimist väärt. Niidame siiski oma ilumeele jaoks, mitte ei osuta teenust, kus tähtis oleks ka töö kiirus ja manööverdusvõime ümber puude-põõsaste.
Diginäidikutest. Näiteks, mida annab mulle aku laetuse näidik? Ainult hinnalisa. Hooaja alguses sai aku täis laetud ja eile maha võetud ning laadima pandud. Kolme minuti pärast näitas laadija, et aku on täis laetud. Nagu poleks vahepeal üldse kasutanud. ;) Või töötundide näitaja. Maal läheb niitmisega 3-4 tundi ja ühistu ümbrus ca 1 tund, siis peale ühte hooaega olen vahetanud õli. Eelmine aasta oli töötunde vist rohkem, sel aastal vähem. Kogu kupatuse ühekordseks niitmiseks kulub umbes 6-7-8l bensiini.
Ma ei näinud TS 346-l niiduki katte peale veevoolikule kiirliidet. Peale niitmist sõidan traktoriga kaevu juurde, ühendan vooliku, vesi jooksma, traktor käima ja paari minuti pärast on enam-vähem puhas. Eile sai niiduki alt tehtud ka survepesuga ja vaatasin, et on mõned haljad kohad. Mõtlen veel talve jooksul, et kas kevadel kiskuda niiduki kate maha ja pritsida kivikaitsevahendiga üle või mitte.
Kurat ma ostan siis juba pigem vikati kui mcculloci. Minul nendesse usku pole.
karukusti
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 22 Juul 2013, 10:57
On tänanud: 1 kord

Re: HUSQVARNA TS 346

Lugemata postitus Postitas karukusti »

Hiid kirjutas: 23 Sept 2018, 08:04 Miks poole odavamad ei sobi? Ise ka valin omale trakatsit. Aga nii kallist küll ette ei kujuta.
Osta siis mu käest lt 151 ära :) 10 hooaega teeninud ja teenib kindlasti veel mõned aastat aga eks aeg teeb oma töö ja vahel tahab juba putitamist saada.Sobivad ikka poole odavamad ka plaan nüüd vähe moodsam ja võimsam osta et ka talvel töösse rakendada kui lund peaks kogematta sadama :)
Külaline
külaline

Re: HUSQVARNA TS 346

Lugemata postitus Postitas Külaline »

karukusti kirjutas: 23 Sept 2018, 18:33 Kurat ma ostan siis juba pigem vikati kui mcculloci. Minul nendesse usku pole.
Mulle tunduvad küll nii huski kui makgullok olevat ühe ema lapsed. ;)

Urmas
karukusti
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 22 Juul 2013, 10:57
On tänanud: 1 kord

Re: HUSQVARNA TS 346

Lugemata postitus Postitas karukusti »

Külaline kirjutas: 23 Sept 2018, 19:20
karukusti kirjutas: 23 Sept 2018, 18:33 Kurat ma ostan siis juba pigem vikati kui mcculloci. Minul nendesse usku pole.
Mulle tunduvad küll nii huski kui makgullok olevat ühe ema lapsed. ;)

Urmas
järelikult pole te neist kummagiga kokku puutunud :)
Külaline
külaline

Re: HUSQVARNA TS 346

Lugemata postitus Postitas Külaline »

karukusti kirjutas: 23 Sept 2018, 19:34 järelikult pole te neist kummagiga kokku puutunud :)
Ja minu pikk jutt jäi lugemata, sest teises lauses oli sõna "McCullogh"? Kolmas hooaeg lõppes ja siiani ei torise.

Urmas
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: HUSQVARNA TS 346

Lugemata postitus Postitas Hiid »

karukusti kirjutas: 23 Sept 2018, 18:37
Osta siis mu käest lt 151 ära
Ei taha, see on moraalselt vananenud juba, vbla ka füüsiliselt väsinud :|
Külaline
külaline

Re: HUSQVARNA TS 346

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 23 Sept 2018, 19:20
karukusti kirjutas: 23 Sept 2018, 18:33 Kurat ma ostan siis juba pigem vikati kui mcculloci. Minul nendesse usku pole.
Mulle tunduvad küll nii huski kui makgullok olevat ühe ema lapsed. ;)

Urmas
sel juhul on üks laps pisut pooletoobine ja nõrga luustikuga. kaks korda võid arvata kumb neist. :mrgreen:
Külaline
külaline

Re: HUSQVARNA TS 346

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Üks tuttav sai MC murutraktorit ostes mootorsae kaasa. Saag töötas 1 a, traktor 2 a. :wave:
Lambivend
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 03 Aug 2016, 20:00
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

Re: HUSQVARNA TS 346

Lugemata postitus Postitas Lambivend »

karukusti kirjutas: 23 Sept 2018, 18:33
Urmas kirjutas: 23 Sept 2018, 10:36 Nomaeitea? Kiikasin TS 346 kasutusjuhendit ja ei näinud põhimõttelisi erinevusi meie Mccullogh 145-107T, välja arvatud hind ja et 346-l on mõned näidikud digitaalsed. Räägiks siis natuke meie traktorist. Meie oma maksis kolm aastat tagasi 1400 eurot. Maamaja ümber on niidetavat pinda on kuskil 2+(?)ha ja meie ühistu ümbrus ca 1ha lisaks. Kui rääkida niidu kvaliteedist, siis raider, millel niiduk ees, oleks olnud etem.Traktori esirattad suruvad ikkagi niidetava muru vastu maad ja see paljukiidetud õhupööris, mis peaks rohu üles tõstma, ei tööta ikka nii nagu vaja ning päevakese pärast on näha, et jäljes on muru sutsu kõrgem. Meie elukvaliteeti see pisiviga ei mõjuta. Eile sai tehtud mõlemas kohas viimane niitmine enne traktori talvekorterisse panemist. Noh, eks rohi oli natuke ülekasvanud ja märg ning väljaviskeava kippus aeg-ajalt ummistuma. Oma laiskuse viga, et lasime rohul nii pikaks kasvada. Suvel normaalse ja kuivema rohuga seda probleemi ei esine. Maal on aias umbes 10-15 viljapuud ja hunnik põõsaid, siis jällegi oleksin eelistanud raiderit, millel manööverdusvõime parem, aga jällegi hind. Kui juba maal oleme, siis see pool tundi nikerdamist pole ka just eriti märkimist väärt. Niidame siiski oma ilumeele jaoks, mitte ei osuta teenust, kus tähtis oleks ka töö kiirus ja manööverdusvõime ümber puude-põõsaste.
Diginäidikutest. Näiteks, mida annab mulle aku laetuse näidik? Ainult hinnalisa. Hooaja alguses sai aku täis laetud ja eile maha võetud ning laadima pandud. Kolme minuti pärast näitas laadija, et aku on täis laetud. Nagu poleks vahepeal üldse kasutanud. ;) Või töötundide näitaja. Maal läheb niitmisega 3-4 tundi ja ühistu ümbrus ca 1 tund, siis peale ühte hooaega olen vahetanud õli. Eelmine aasta oli töötunde vist rohkem, sel aastal vähem. Kogu kupatuse ühekordseks niitmiseks kulub umbes 6-7-8l bensiini.
Ma ei näinud TS 346-l niiduki katte peale veevoolikule kiirliidet. Peale niitmist sõidan traktoriga kaevu juurde, ühendan vooliku, vesi jooksma, traktor käima ja paari minuti pärast on enam-vähem puhas. Eile sai niiduki alt tehtud ka survepesuga ja vaatasin, et on mõned haljad kohad. Mõtlen veel talve jooksul, et kas kevadel kiskuda niiduki kate maha ja pritsida kivikaitsevahendiga üle või mitte.
Kurat ma ostan siis juba pigem vikati kui mcculloci. Minul nendesse usku pole.

Mcculloch = Husqvarna
Põhimõtteliselt on tänapäeva Mcculloch sama mis oli vanasti Partner.
Külaline
külaline

Re: HUSQVARNA TS 346

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Põhimõtteliselt sama, aga ainult natuke s*tem. :D
karukusti
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 22 Juul 2013, 10:57
On tänanud: 1 kord

Re: HUSQVARNA TS 346

Lugemata postitus Postitas karukusti »

Külaline kirjutas: 24 Sept 2018, 10:08 Põhimõtteliselt sama, aga ainult natuke s*tem. :D
vanad partneri tööriistad oli väga korralikud, aga u 10 viimsast aastat teeb täielikku sitta!
Külaline
külaline

Re: HUSQVARNA TS 346

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Lambivend kirjutas: 24 Sept 2018, 09:18 Mcculloch = Husqvarna
Põhimõtteliselt on tänapäeva Mcculloch sama mis oli vanasti Partner.
karukusti kirjutas: 24 Sept 2018, 17:19 vanad partneri tööriistad oli väga korralikud, aga u 10 viimsast aastat teeb täielikku sitta!
Kas nende kahe tsiteeringu põhjal võib siis järeldada, et Mccullogh=Partner=Husqvarna ehk üks pask kõik? :scratch: ;)

Urmas
Külaline
külaline

Re: HUSQVARNA TS 346

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Praeguse aja McCulloch kindlasti.
ossssssa
külaline

Re: HUSQVARNA TS 346

Lugemata postitus Postitas ossssssa »

Husqvarna tehastest tuleb mitme nime all tooteid.

Ilmselgelt parima masina saadki Husqvarna nime all.
Seejärel Jonsered ( tänapäeval vist enam jonsered husqvarna alla ei kuulu )
Ja siis odavam seerija oli Partner.

Tänapäeval vist enam partnerit pole ja tundubki ,et mcculloch on selle koha üle võtnud.


Aga usun ,et see mculloch kestab sama kaua kui husqvarna, eeldusel masinat hooldatakse korrapäraselt.
Olen näinud ka 2 aastat vanu murutraktoreid millel niiduorganid läbi ussitanud.

Kui raha on, siis muidugi osta husqvarna.
karukusti
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 22 Juul 2013, 10:57
On tänanud: 1 kord

Re: HUSQVARNA TS 346

Lugemata postitus Postitas karukusti »

ossssssa kirjutas: 24 Sept 2018, 21:25 Husqvarna tehastest tuleb mitme nime all tooteid.

Ilmselgelt parima masina saadki Husqvarna nime all.
Seejärel Jonsered ( tänapäeval vist enam jonsered husqvarna alla ei kuulu )
Ja siis odavam seerija oli Partner.

Tänapäeval vist enam partnerit pole ja tundubki ,et mcculloch on selle koha üle võtnud.


Aga usun ,et see mculloch kestab sama kaua kui husqvarna, eeldusel masinat hooldatakse korrapäraselt.
Olen näinud ka 2 aastat vanu murutraktoreid millel niiduorganid läbi ussitanud.

Kui raha on, siis muidugi osta husqvarna.
ega ei kesta küll culloc sama kaua kui husq.- materjalide kvalikteet juba ei võimalda seda. Ja seda ka ei usu, et paari aastaga niiduorgan läbi mädaneb, husq. oma vähemalt mitte. Laisk naabrimees meil ei pese oma traktorit isegi talveks puhtaks ja kärutas ka viiendat hooaega. Tegemist muidugi husqvarna mudeliga. Keegi eespool kirjutas kuidas osteti mcculloci traktor ja kaasa anti sama firma saag mis aasta pärast otsa sai. Traktor olevat aasta kauem kestnud. Sellist saasta ei tohiks üldse müügile lubadagi. Mul husq lt 151 kümme suve ära teeninud ja suht ok. korras veel.
Külaline
külaline

Re: HUSQVARNA TS 346

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ma tean kahte naabrimeest, kes mõlemad ostsid mäkkkulluki mingi sooduskampaania hullutuses. ühel kestis 1a, teisel mingi 1,5a. kõik laguneb ja pudeneb, logiseb jõhkralt. :lol:
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: HUSQVARNA TS 346

Lugemata postitus Postitas aero »

Urmas kirjutas: 23 Sept 2018, 10:36 Eile sai niiduki alt tehtud ka survepesuga ja vaatasin, et on mõned haljad kohad. Mõtlen veel talve jooksul, et kas kevadel kiskuda niiduki kate maha ja pritsida kivikaitsevahendiga üle või mitte.
Kui sellise asja ühe talvega välja mõtled, oled päris nobe sell? :D Su põka kaalub 180 kg. Toetad 2 prussi otsapidi trepiastmele, sõidad peale ja lased oma kivikaitse alt üles. 10 min ja korras.

Mu oma teraskorpusega niiduk on 16 aasta jooksul äkki kõva 3 korda altpesu saanud. Märg muru kuivab kõvaks koorikuks, mis kaitseb kivikeste eest piisavalt.
Külaline
külaline

Re: HUSQVARNA TS 346

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Seal koorikuks kuivanud muru all ongi roostetamiseks head tingimused.
Külaline
külaline

Re: HUSQVARNA TS 346

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 26 Sept 2018, 11:09 Seal koorikuks kuivanud muru all ongi roostetamiseks head tingimused.
just. see tekitab märja happelise kompressi ega lase pinnal kuivada. kuivana näib ainult pealmine pind peale nädalast seismist. :banghead:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: HUSQVARNA TS 346

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Olen peale niitmist ikka korraks vooliku otsa toppinud, et suuremat sodi ei jääks niiduki korpuse külge. Selles suhtes on külalistel õigus, et see korpuse külge jäänud rohi on rooste aktivaator.
aero kirjutas: 26 Sept 2018, 10:50 Kui sellise asja ühe talvega välja mõtled, oled päris nobe sell? :D Su põka kaalub 180 kg. Toetad 2 prussi otsapidi trepiastmele, sõidad peale ja lased oma kivikaitse alt üles. 10 min ja korras.
Eks see mõtlemine sihuke laiskuse värk ole. ;) Asi on veel selles, et kuna garantii on läbi, siis huvitaks lähemalt vaadata, kuidas terad alt ära käivad, ehk on vaja teritada, kuidas rihmad jooksevad ja kuidas neid vahetada kui juhtuvad katki minema jnejne. Uudishimutsemiseks ajutise estakaadi tegemine pole probleem.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta