Terrassi laua poole valimine

Terrass
külaline

Terrassi laua poole valimine

Lugemata postitus Postitas Terrass »

Ostsime täna Bauhofist oma elu esimesed terrassi lauad ja laomees lahkelt jagas infot, milline laua pool peab jääma üles ja milline alla. Nimelt see sooneline pind pidavat olema õige ikka alla sättida, et tuulutus kenasti toimiks ja sile pind ülespoole.
Enda visioon asjast on vastupidine ja kõikjal olen näinud ka ikka soonelist poolt pealpool, mitte allpool. Mis siis on tegelikult õige ja kui oluline see on, kuspool need sooned asetsevad? Endal plaanis teha kõrgemat sorti trepp kus õhk peaks igati liikuma ning lauad päris külg külje kõrvale ka ei käi.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6094
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Terrassi laua poole valimine

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Tuulutusega küll ei ole midagi pistmist. Tehakse ka mõlemalt poolt siledaid laudu. Pannakse mõlemat pidi, mulle meeldib rohkem sile peal.
officer
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 499
Liitunud: 19 Jaan 2014, 09:19
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Terrassi laua poole valimine

Lugemata postitus Postitas officer »

...kui sooneline pool on üleval, siis peale vihma terrass on märg kauem.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Terrassi laua poole valimine

Lugemata postitus Postitas Hiid »

pole näinud terrassi, mis tehtud libe pool üleval.... Sooned ikka üles.
Aer0
külaline

Re: Terrassi laua poole valimine

Lugemata postitus Postitas Aer0 »

Hiid kirjutas: 21 Juun 2018, 07:18 pole näinud terrassi, mis tehtud libe pool üleval...
Guugelda deck terrace ja saad isu täis vaadata.

Maitse asi. Oleneb laua laiusest, terrassi suurusest jne. Mul 6 soont ülespidi praegu, eelmine oli sile pool ülal. Värskelt ōlitatuna, kui märjaks sajab, oli see liiga libe minu maitsele.
ht99
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 19 Okt 2016, 15:07

Re: Terrassi laua poole valimine

Lugemata postitus Postitas ht99 »

Mina paneks soonelise poole üles, alusprussi ja laua vahele selline tuulutusliist.
Pilt
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6094
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Terrassi laua poole valimine

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Aer0 kirjutas: 21 Juun 2018, 08:36Värskelt ōlitatuna, kui märjaks sajab, oli see liiga libe minu maitsele
Kui tihti sa värskelt õlitatud terrassil ja veel vihmaga ikka jalutad?
Fgh
külaline

Re: Terrassi laua poole valimine

Lugemata postitus Postitas Fgh »

Ostate immutatud prussi , mis mõeldud olema ka pinnasega kokkupuutes, aga muretsete ulmelises niiskuse pärast, mis hakkab tuulduva konstruktsiooni vahele pugema. Tavalise puidu puhul võiks kuidagi,midagi mõista.... Just selliste lollakate jutu pärast selline plastliist välja on mõeldud. Ilmselt peaks kordama, et lollidelt tuleb raha ära võtta vms.

Ei tea kust see sooned alla teema on tekkinud, aga antud profiil on mõeldud sooned üles paigaldamiseks ja mõeldud just libeduse tõrjeks ja esteetilise välimuse saamiseks.Enamik sellist profiili on tagant nii koleda hööveldanisega, et normaalne inimene ei tule selle mõtte peale ka, et see üles paigaldada.
Vasta