Vent seade Airobot S1 vs Systemair SAVE VSR 300 vs Vallox 110 MV

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
Külaline
külaline

Re: Vent seade Airobot S1 vs Systemair SAVE VSR 300 vs Vallox 110 MV

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 25 Apr 2018, 10:43
Külaline923 kirjutas: 24 Apr 2018, 00:35 Mul tehtud süsteem Netatmo mõõtjatega mis on kõigis magamistubades ja elutoas, kui ühes neist õhk vilets siis paneb vent hoogu juurde ja kodust ära minnes automaatselt min. peale
Ega see ka väga loogiline pole, ühes toas probleem -> keerame kogu majas venti peale.
ehitaja15 kirjutas: 24 Apr 2018, 14:57 Millist vent seadet kasutad? Ja kas sul on siis igas toas eraldi Netatmo Weather station?
Netatmo puhul on kindlasti vaja keskseadet (pikem julk, Home Coach?, jälgib üht ruumi) ja soovides samaaegselt mitut ruumi jälgida - ka lisamooduleid (lühikesed julgad). Pmst saab põhilise info kätte ka ühe julgaga. Ma ei tahtnud asja keeruliseks ajada ja totaalne jälgimine ei paku huvi. Kasutan üht julka ja tõstan selle vajadusel järgmisse ruumi.
Parem keerata kogu majas venti juurde kui magada 4000ppm co² ga. Muidugi oleks parem kui andur juhiks mootoriga klappe aga kahjuks läeks siis süsteem väga kalliks.
Külaline
külaline

Re: Vent seade Airobot S1 vs Systemair SAVE VSR 300 vs Vallox 110 MV

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kust sa selle 4000 välja lugesid? On sul endal ehitusfoorumisse kirjutades ikka hapnikku piisavalt? :twisted:
Külaline
külaline

Re: Vent seade Airobot S1 vs Systemair SAVE VSR 300 vs Vallox 110 MV

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 26 Apr 2018, 09:46 Kust sa selle 4000 välja lugesid? On sul endal ehitusfoorumisse kirjutades ikka hapnikku piisavalt? :twisted:
Ilma ventilatsioonita läheb 10m² magamistoas kahe inimesega vabalt co² 4000ppm ni. Juhul kui sul on täbapäevane maja, mitte puukuur.
ehitaja15
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 143
Liitunud: 28 Juul 2015, 12:10

Re: Vent seade Airobot S1 vs Systemair SAVE VSR 300 vs Vallox 110 MV

Lugemata postitus Postitas ehitaja15 »

Küsin vahepeal, kas keegi kodumaist Airoboti toodangut kasutab juba? Hind kallim ja firmal ajalugu pole, äkki liiga riskantne osta.
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Vent seade Airobot S1 vs Systemair SAVE VSR 300 vs Vallox 110 MV

Lugemata postitus Postitas arno14 »

Osta Systemair ära, lihtne ja lollikindel, kui tahad midagi targemat juurde saad seda teha juba hiljem mõne targa kodu lahendusega koos
ehitaja15
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 143
Liitunud: 28 Juul 2015, 12:10

Re: Vent seade Airobot S1 vs Systemair SAVE VSR 300 vs Vallox 110 MV

Lugemata postitus Postitas ehitaja15 »

Seesama VSR 300 või on mingi uuem mudel? Ventileeritavat pinda on 148m2.
Külaline
külaline

Re: Vent seade Airobot S1 vs Systemair SAVE VSR 300 vs Vallox 110 MV

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 26 Apr 2018, 11:03
Külaline kirjutas: 26 Apr 2018, 09:46 Kust sa selle 4000 välja lugesid? On sul endal ehitusfoorumisse kirjutades ikka hapnikku piisavalt? :twisted:
Ilma ventilatsioonita läheb 10m² magamistoas kahe inimesega vabalt co² 4000ppm ni. Juhul kui sul on täbapäevane maja, mitte puukuur.
On täNapäevane aga kasutan venti. Kui vent peaks pekki minema, jätan akna tuulutusasendisse. Ma ikka ei saa aru kust see 4000 ppm tuleb. Ükski aken ei avane?
Külaline
külaline

Re: Vent seade Airobot S1 vs Systemair SAVE VSR 300 vs Vallox 110 MV

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 26 Apr 2018, 11:50
Külaline kirjutas: 26 Apr 2018, 11:03
Külaline kirjutas: 26 Apr 2018, 09:46 Kust sa selle 4000 välja lugesid? On sul endal ehitusfoorumisse kirjutades ikka hapnikku piisavalt? :twisted:
Ilma ventilatsioonita läheb 10m² magamistoas kahe inimesega vabalt co² 4000ppm ni. Juhul kui sul on täbapäevane maja, mitte puukuur.
On täNapäevane aga kasutan venti. Kui vent peaks pekki minema, jätan akna tuulutusasendisse. Ma ikka ei saa aru kust see 4000 ppm tuleb. Ükski aken ei avane?
4000 tuleb sellest, et keegi väitis et ühe magamistoa kõrge co2 pärast ei ole mõtet kogu maja ventilatsiooni tugevamaks keerata. Mul ei lähegi 4000ni. Üle 1000 tavaliselt ei lähe.
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Vent seade Airobot S1 vs Systemair SAVE VSR 300 vs Vallox 110 MV

Lugemata postitus Postitas arno14 »

ehitaja15 kirjutas: 26 Apr 2018, 11:46 Seesama VSR 300 või on mingi uuem mudel? Ventileeritavat pinda on 148m2.
Mul on VTR 300 ca 125 m2
vcp
külaline

Re: Vent seade Airobot S1 vs Systemair SAVE VSR 300 vs Vallox 110 MV

Lugemata postitus Postitas vcp »

ehitaja15 kirjutas: 26 Apr 2018, 11:17 Küsin vahepeal, kas keegi kodumaist Airoboti toodangut kasutab juba? Hind kallim ja firmal ajalugu pole, äkki liiga riskantne osta.
käisin ehitusmessil vaatamas seda airobotit ning tundus kvaliteetne ja tõsine asi olevat. lähiajal ongi plaanis seade välja vahetada ning ilmselt valin selle. tootja poolt välja töötatud lahenduse toimivad alati paremini, kui hakata siin nüüd ise jamama mingi anduritega jne.
Külaline
külaline

Re: Vent seade Airobot S1 vs Systemair SAVE VSR 300 vs Vallox 110 MV

Lugemata postitus Postitas Külaline »

vcp kirjutas: 26 Apr 2018, 16:34
ehitaja15 kirjutas: 26 Apr 2018, 11:17 Küsin vahepeal, kas keegi kodumaist Airoboti toodangut kasutab juba? Hind kallim ja firmal ajalugu pole, äkki liiga riskantne osta.
käisin ehitusmessil vaatamas seda airobotit ning tundus kvaliteetne ja tõsine asi olevat. lähiajal ongi plaanis seade välja vahetada ning ilmselt valin selle. tootja poolt välja töötatud lahenduse toimivad alati paremini, kui hakata siin nüüd ise jamama mingi anduritega jne.
Ei usu, et alati toorja lahendused parimad on. Näiteks systemairi originaal lahendus ei kannata küll kriitikat. Igal tänapäevasel seadmel peaks olema ka avatud kasutajaliides, et saaks kodus kõik kütte ja vendi ja mis iganes seadmed ja andurid koos töötada.
Külaline
külaline

Re: Vent seade Airobot S1 vs Systemair SAVE VSR 300 vs Vallox 110 MV

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Võiks küll. Aga millistel tootjatel see on avatud?
Külaline
külaline

Re: Vent seade Airobot S1 vs Systemair SAVE VSR 300 vs Vallox 110 MV

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 26 Apr 2018, 18:55 Võiks küll. Aga millistel tootjatel see on avatud?
Nii kaua kui ei ole avatud ongi mõtekas kasutada andureid ja termostaate selliseid millel on need avatud. Pea kõigil tootjatel on potentsvabad kontaktid väliste lülitite ühendamiseks ja sinna on lihtne ehitada süsteem foobot, netatmo, zwave baasil.
Külaline
külaline

Re: Vent seade Airobot S1 vs Systemair SAVE VSR 300 vs Vallox 110 MV

Lugemata postitus Postitas Külaline »

arno14 kirjutas: 26 Apr 2018, 11:27 Osta Systemair ära, lihtne ja lollikindel, kui tahad midagi targemat juurde saad seda teha juba hiljem mõne targa kodu lahendusega koos
Ja plussiks on pikalt Eestis tegev hooldus ja teenindus.
netatmo
külaline

Re: Vent seade Airobot S1 vs Systemair SAVE VSR 300 vs Vallox 110 MV

Lugemata postitus Postitas netatmo »

Külaline kirjutas: 26 Apr 2018, 20:06Pea kõigil tootjatel on potentsvabad kontaktid väliste lülitite ühendamiseks ja sinna on lihtne ehitada süsteem foobot, netatmo, zwave baasil.
Mul on koduses on wifi-võrgus Netatmo home coach. Co2 vaatan nutiseadmega äpist. Mis lüliti või seade mul nüüd veel lisaks peaks olema, et co2 info ka ventseadmesse hakkaks jõudma? Eeldusel, et need vajalikud kontaktid vendil olemas on. Väliste andurite lisamise võimalus on tal küll.
muhlui
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 92
Liitunud: 27 Okt 2008, 21:19
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Vent seade Airobot S1 vs Systemair SAVE VSR 300 vs Vallox 110 MV

Lugemata postitus Postitas muhlui »

netatmo kirjutas: 27 Apr 2018, 14:58
Külaline kirjutas: 26 Apr 2018, 20:06Pea kõigil tootjatel on potentsvabad kontaktid väliste lülitite ühendamiseks ja sinna on lihtne ehitada süsteem foobot, netatmo, zwave baasil.
Mul on koduses on wifi-võrgus Netatmo home coach. Co2 vaatan nutiseadmega äpist. Mis lüliti või seade mul nüüd veel lisaks peaks olema, et co2 info ka ventseadmesse hakkaks jõudma? Eeldusel, et need vajalikud kontaktid vendil olemas on. Väliste andurite lisamise võimalus on tal küll.
Vendi kopsikutel 0-10v anduri lisamise võimalus (mitte rusikareegel muidugi) aga systemairil , wolfi ja komfovendil ühendusskeemil olid need olemas. Oleneb mudelist ka muidugi. vb klient otsustab co2 anduri asemel kasutada kombineeritud andureid vms. eraldiseisev tarknutihuipu mõõteseade vajaks sel juhul 0-10v väljundit, et ventseadmele end arusaadavaks teha. On veel modbus ühendus, kuid see teema käib mulle kindlat üle jõu :)
Külaline
külaline

Re: Vent seade Airobot S1 vs Systemair SAVE VSR 300 vs Vallox 110 MV

Lugemata postitus Postitas Külaline »

netatmo kirjutas: 27 Apr 2018, 14:58
Külaline kirjutas: 26 Apr 2018, 20:06Pea kõigil tootjatel on potentsvabad kontaktid väliste lülitite ühendamiseks ja sinna on lihtne ehitada süsteem foobot, netatmo, zwave baasil.
Mul on koduses on wifi-võrgus Netatmo home coach. Co2 vaatan nutiseadmega äpist. Mis lüliti või seade mul nüüd veel lisaks peaks olema, et co2 info ka ventseadmesse hakkaks jõudma? Eeldusel, et need vajalikud kontaktid vendil olemas on. Väliste andurite lisamise võimalus on tal küll.
Mul on systemairi seadmesse 3paari klemmide alla pandud sellised https://www.nexa.se/vara-produkter/syst ... gare-kron mida juhin https://telldus.com/produkt/z-wave-gate ... ite-ver-2/ kontrolleriga
Netatmo ja telldusi saad omavahel rääkima panna kas ifttt või conradconnectiga näiteks
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Vent seade Airobot S1 vs Systemair SAVE VSR 300 vs Vallox 110 MV

Lugemata postitus Postitas insippo »

Mul tuli ka millalgi mõte panna soojustagastusega vent seade majja. Laed on 2400 kõrgel ja teine korrus on peal. Maja kõrge viilkatusega. Jutt käib esimesest korrusest. Räästakast ja samal kõrgusel kui toa lagi. Kuhu panna vendi torud ? Mulle tundub see olukord keeruline. Panin lihtsa fresh klapi ja sooja ilmaga on suht ok. Talvel aga keeruline. Tõmbab toa külmaks. Hetkel on 2 ahju aga sügiseks peaks jõudma radikad panna. Katel saab olema teises majas.
ehitaja15
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 143
Liitunud: 28 Juul 2015, 12:10

Re: Vent seade Airobot S1 vs Systemair SAVE VSR 300 vs Vallox 110 MV

Lugemata postitus Postitas ehitaja15 »

Mina paneks sellisel juhul toru mõõda laeäärt jooksma ja teeksin viisaka ja minimaalse kipsist kasti ümber. Köögis on tavalise selline lahendus tehtud toru peitmiseks köögikappide kohal.
Kasutaja avatar
Lauri_s
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 174
Liitunud: 12 Jaan 2013, 23:38
On tänatud: 2 korda

Re: Vent seade Airobot S1 vs Systemair SAVE VSR 300 vs Vallox 110 MV

Lugemata postitus Postitas Lauri_s »

Teemaalgajale - aega on küll nüüd mööda läinud enne kui teema peale komistasin, aga sinu valitutest on ainuke Airobot mida hetkel teadaolevalt veel väga lihtsasti targa koduga liita ei saa. Neil oli oma äpp ja autonoomne seade - mis on ka muidugi vahva ja sa ei peagi tarka kodu omama. Võibolla on tänaseks neil modbusi liides ka juba valmis, ei tea. Vallox ja Systemair on mõlemad Fibaro ja muude targa kodu süsteemidega juhitavad üle Modbusi. Kõige kergemini täna minu kogemusel saab aga siduda targa koduga Komfoventi - tal on kõik vajalik selleks juba komplektis olemas. Lihtsalt netikaabel järgi ja üle IP aadressi saab juba suhtlema panna Modbus-iga.

Lauri
Uber is just a software tool, they don’t own any cars, and are now the biggest taxi company in the world
Airbnb is now the biggest hotel company in the world, although they don’t own any properties.

World is changing!
Vasta