Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
vassiili
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: 10 Mai 2016, 10:25

Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas vassiili »

Plaan teha puid kütvale ahjule keraamilise või laavakivist sisuga moodulkorsten. Pakkujaid on mitmeid.
Kas keegi oskab kommenteerida erinevate tootjate korstnate kvaliteeti?
Kas eelistada keraamilist või laavakivist sisu?
Kas keegi on võtnud vaevaks detailselt hindu võrrelda?

Nt keraamilise sisuga:
Schiedel Rondo Plus http://www.schiedel.ee/tooted/rondo-plus
Fibo. http://www.weber.ee/fibo-plokitooted-ja ... ulkorstnad
Konekt. http://www.mkorsten.ee
Kolekt. http://www.katlad.eu/est/keraamilisedkorstnad.php
Tona. http://www.tona.ee
Eko. http://www.ehitatargalt.ee/et/eko-moodulkorsten
Jawar. http://www.e-kamin.ee/?page=2002&lang=1&o=6700

Nt laavakivist:
Schiedel Isokern. http://www.schiedel.ee/tooted/isokern
Scanore. http://www.scancore.ee
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas motamees »

vassiili kirjutas:...Kas eelistada keraamilist või laavakivist sisu?...
Sellest portsust valiks mina laavakivi.
.
Tel 5o9279o
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Sinna aitab tavaline Isokern küll.
T87
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 57
Liitunud: 05 Nov 2012, 16:31
On tänanud: 3 korda

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas T87 »

Mina sain kõige soodsama pakkumise Konektile Mkorstnalt ja ilmselt selle ära tellin ka.
Edasi järjest kallimaks läks: EKO moodulkorsten, TonaTec, Scancore, Isoker, Rondo Plus, millest kaks viimast olid vastavalt 2 ja 2.5 korda kallimad kui Konekt.
Ei oska hinnata, milline neist rohkem või vähem oma hinda väärt on, kõigil on uhked serdid ja pikk garantii jne olemas..
vassiili
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: 10 Mai 2016, 10:25

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas vassiili »

Võtsin Schiedeli laavakivist Isokerni, sest tavalise ahju suitsugaasid ei ole nii külmad, et vajaksid kondentsveega toimetulemiseks keraamilise sisuga kallimat korstent.

Korstnaplokid ise ei ole kallid, raha kulus hoopis märkimisväärselt Schiedeli originaalse roostevabast terasest tuhaluugile ja siibrile ning alumiiniumist korstnamütsile.

Kui ahi valmis, tarvis korstnale-ahjule pass ka hankida.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1489
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

vassiili kirjutas:
Kui ahi valmis, tarvis korstnale-ahjule pass ka hankida.
Kuulu järgi ässamad pottsepad passimisest elatuvadaki. Keskine küsimine kisub 500 peale. Pead sellega aegsasti arvestama. :?
Pottseppmeister "Kaminahi"
ahjupealne
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 161
Liitunud: 29 Mär 2011, 18:37
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas ahjupealne »

Tänan hr. Tavalugejat kasuliku info eest. Mina rumal inimene pole osanud paberite eest raha küsida. Mis ahju passi puutub, siis kütmise reeglid tuleb võimalikult lahti kirjutada ja igale lehele allkiri võtta. Üks klient suutis kütmise käigus väiksemat sorti plahvatuse korraldada. Kas tingis selle puhastamata korsten või siis laskuvad lõõrid ja altühendus ? Oletusi mitmeid.

A.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4361
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas ping »

ahjupealne kirjutas:Tänan hr. Tavalugejat kasuliku info eest. Mina rumal inimene pole osanud paberite eest raha küsida. Mis ahju passi puutub, siis kütmise reeglid tuleb võimalikult lahti kirjutada ja igale lehele allkiri võtta. Üks klient suutis kütmise käigus väiksemat sorti plahvatuse korraldada. Kas tingis selle puhastamata korsten või siis laskuvad lõõrid ja altühendus ? Oletusi mitmeid.

A.
Või suur hunnik paberit süütamiseks ja märjad puud?
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1921
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 76 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas aero »

vassiili kirjutas:...Kui ahi valmis, tarvis korstnale-ahjule pass ka hankida.
Kui ma korstna ise kokku ladusin kas siis piisab tootja sertifikaadist või pean kirjalikult kinnitama, et ise tegin?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10756
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 306 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

aero kirjutas:Kui ma korstna ise kokku ladusin kas siis piisab tootja sertifikaadist või pean kirjalikult kinnitama, et ise tegin?
ES lubab ka ise teha. Ise paigaldatud küttesüsteemide õnnetusjuhtumite korral kindlustusfirmad vist mööndusi ei tee! Korsten kuulub küttesüsteemi või on väehemalt selle osa. Kui sul on keegi allkirjaõiguslik, kes aktsepteerib kogu kogu seda värki, lase käia!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
T87
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 57
Liitunud: 05 Nov 2012, 16:31
On tänanud: 3 korda

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas T87 »

Urmas kirjutas:
aero kirjutas:Kui ma korstna ise kokku ladusin kas siis piisab tootja sertifikaadist või pean kirjalikult kinnitama, et ise tegin?
ES lubab ka ise teha. Ise paigaldatud küttesüsteemide õnnetusjuhtumite korral kindlustusfirmad vist mööndusi ei tee! Korsten kuulub küttesüsteemi või on väehemalt selle osa. Kui sul on keegi allkirjaõiguslik, kes aktsepteerib kogu kogu seda värki, lase käia!
Vähemalt kõigi kolmekihiliste keraamislise sisuga korstende paigaldusjuhenditest ja infolehtedest on jäänud silma, et sellise korstna võib iga mees endale ise püsti panna seaduslikult. Kas siin võib siis tekkida konflikt kindlustusfirmaga, kui selgub, et olen korstna ise ladunud, sest korstnatootja/müüja lubab nii?

Ise ostsin kõige soodsama moodulkorstna. Korstent püsti pannes häiris natuke see, et plokid olid kergelt mõõdust väljas. Just sisemised mõõdud sealt, kuhu vill käib vahele, olid +- 5mm koonuses. Pidi jälgima hoolikalt, mispidi järgmine plokk asetada, kuna valetpidi pannes hakkas plokk villa rebima ja lõhkuma. Kas sellist mõõdust väljas olemist on keegi kallimatel korstendel ka märganud või käivadki plokid ainult ühte pidi?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10756
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 306 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

T87 kirjutas:Vähemalt kõigi kolmekihiliste keraamislise sisuga korstende paigaldusjuhenditest ja infolehtedest on jäänud silma, et sellise korstna võib iga mees endale ise püsti panna seaduslikult. Kas siin võib siis tekkida konflikt kindlustusfirmaga, kui selgub, et olen korstna ise ladunud, sest korstnatootja/müüja lubab nii?
Idee järgi ei tohiks mingit konflikti tekkida, sest TuOS §8 lg1 ja §9 lg2 täiesti lubavad seda teha. Igaks juhuks oleks kasulik vist paberitega korstnapühkijale ette näidata, et ta väljastaks akti korstna/küttekolde kõikidele kehtivatele normatiividele vastavuse kohta. See lisapaber hoiab sinu pee puhtamana kindlustuse ees. :)
Allikas https://www.riigiteataja.ee/akt/13314859
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

T87 kirjutas: 06 Juun 2016, 10:57 Mina sain kõige soodsama pakkumise Konektile Mkorstnalt ja ilmselt selle ära tellin ka.
Edasi järjest kallimaks läks: EKO moodulkorsten, TonaTec, Scancore, Isoker, Rondo Plus, millest kaks viimast olid vastavalt 2 ja 2.5 korda kallimad kui Konekt.
Ei oska hinnata, milline neist rohkem või vähem oma hinda väärt on, kõigil on uhked serdid ja pikk garantii jne olemas..
Kas autot ka ostad nii,et hinnad kõrvuti ja parim pakkumine?
Konekt maksab vähem ja ühelegi kundele ma seda ei soovita,soovitan schidelit.Pane sisetorud kõrvuti ja võrdle seinapaksusi.Schidelil on tubli 2 cm,konekt poole vähem või isegi 5mm.Lõpptulemus on maksad vähem ja saad vähem ja sisetoru seinapaksuse vahe minu jaoks kvaliteedi vahe.suitsutoru sisse pannes on ka toore jõuga schidel lõhutud,konnekti ei julge katsudagi.
Tona korsten täis rämps,olen tandemit paigaldanud,liiteelemendi jaoks plokk vaja lahti üks külg lõigata ja selle ära lõikad siis pooleks ja korras,schjdelil pole kordagi sellist jama olnud.
kaks viimast ju mõlemad schjidel tooted ja isokerni konekt ei pakugi.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1489
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

ahjuke kirjutas: 27 Mär 2018, 19:18

Konekt maksab vähem ja ühelegi kundele ma seda ei soovita,soovitan schidelit.Pane sisetorud kõrvuti ja võrdle seinapaksusi.Schidelil on tubli 2 cm,konekt poole vähem või isegi 5mm.
Oskab keegi seda võrdlust kommenteerida?
Pottseppmeister "Kaminahi"
ahjuke
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 593
Liitunud: 18 Mär 2013, 18:44
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 31 korda

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas ahjuke »

DSCN4276.JPG
pildil on konnekt korstna liides kuhu pliit läheb,seina paksus napp 5 mm.

Tule käes puruneb paksu seinaline schideli sisetoru,mida see sisuliselt paber tule käes teeb?Tahaks kangesti testida.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas motamees »

Alati ei ole nii, et paksem on parem. Näiteks paksuseinaline (1cm terasleht) saunaahi saab kiiremini otsa, kui 4mm terasest tehtu. Õhemas materjalis jaotuvad pinged paremini laiali. Nii, et ainult visuaalset paksust vaadates ei julgeks mina küll väita, kumb parem on.
Pingesse ei tohi toru jätta. Alati tuleb arvestada, et keraamika sisse aetud teine toru paisutab välistoru lõhki, kui pole paisumispilu jäetud. Samuti saab hukatuslikuks, kui väljundi/sisendi auk on jäetud liiga ülemise ääre vastu.
.
Tel 5o9279o
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10756
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 306 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
MARKS1000
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 06 Apr 2018, 20:20

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas MARKS1000 »

Tere.Mina sain väga halva suhtumise osaliseks kui ehitaja tellis minu majale uued korstnad...........(nime ei kirjuta,ehitaja soovil).Laavakivi.Maksin ära arve summas1133,36€ .Korstna moodulid tõi....... ise ära,arvel oli kiri transport tasuta. Kui plokid ära toodi ja tegin alused lahti selgus et plokid on külmunud kinni.Plokide sees ja vahel oli jää.Plokkide nurgad olid katkised, plokkide mõõdud erinesid. Helistasin, rääkisin müügimehega.Ta soovitas ehitada soojal ajal. Aga mul on vaja kütta.Potsepp keeldus vettinud ja külmunud plokke ladumast.Soovitati potsepp välja vahetada. Vaidlesime päris palju. Ütlesin et soovin plokid saata tagasi kuna ei saa ehitada.Käskis ise plokid ära tuua.Pärast õnnestus ikka plokid tagasi saata,viisid ise ära.Raha kanti tagasi 1049,36
Ehk 84€ vähem.Väga halb kogemus mulle ja kaotasin 84€ sellega.Tellisin uued plokid ISOKERN. Olid küll veidike kallimad aga samas polnud vettinud ega külmunud.Olid ka üle mõõtes samas mõõdus ja parema valuga.Alguses tellitud plokid olid seisnud õues.Vihm lumi sajab peale.Kiledes on sulanud augud ja nii saavad plokid vett ja külmudes külmakahjustusi.Eelistan nüüd Schidel ISOKERN laavakivi plokke.Mul puuküttega ahi ja pliit.Sain ka uued korstnad ülesse, tõmmet on küll.
huvituja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 01 Juul 2017, 15:11

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas huvituja »

Tere.
Mida oskate Tona korstna kohta ütelda. Mõtlen eriti ventlõõri ja keraamilise suitsulõõriga lahendust. Hind pea poole odavam( messipakkumises) kui schiedeli analoogne asi, aga kas ka sama võrra kehvem. Igasugu sertifikaadid ja asjad olemas. Kas Schiedelilga on nii, et mingi osa hinnast moodustab nimi, või on ka parem kui konkurendid. Varsti peab tegema valiku ja oleksin tänulik kui keegi aitab heade soovitustega edasi.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas motamees »

Miks sul üldse peab olema keraamilise sisuga korsten? On ka teist sorti korstnaid.
.
Tel 5o9279o
Monier
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 106
Liitunud: 29 Sept 2011, 18:32
Asukoht: Eesti
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 5 korda
Kontakt:

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas Monier »

Kui erinevate tootjate pakkumistel on hinnavahe eespool mainitud 2-2,5 korda, siis soovitan peale hinna ka sügavamalt pakkumiste sisusse süveneda, sest tavaliselt on nii suure hinnaerinevuse puhul vahe sees ka korstnakomplekti kompleksuses. Veendu, et mõlemal pakkumisel olemas kõik sarnased detailid nt. siiber, vihmamüts, katteplekid, katuseläbiviik, segud, transport jm? Teinekord kiputakse isegi võrdlema erinevaid plokitüüpe nt. ühelõõriline vs. ühelõõrine koos vent. lõõriga.

Võta meiega ühendust, hea meelega aitame sul komplekteerida täpselt sinu vajadustele sobivaima korstnalahenduse. Vajadusel vaatame ka juba tehtud pakkumised üle, sest erinevatel hetkeldel on käimas erinevad kampaaniad ning ka need võivad samuti hinda mõjutada.

https://www.schiedel.com/ee/kontaktid/
Monier - lihtsaim tee uue katuseni!
Kui soovid, et sinu katuse ehitaks tunnustatud meister, vali Monier Partner-Ehitaja.
www.monier.ee
huvituja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 01 Juul 2017, 15:11

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas huvituja »

motamees kirjutas: 26 Apr 2018, 13:08 Miks sul üldse peab olema keraamilise sisuga korsten? On ka teist sorti korstnaid.
Tegelikult ei peagi. Asi lihtsalt selles, et on soovitatud panna selline korsten, kus suitsulõõri kõrval oleks ka lõõr mille kaudu ahi saaks lisaõhku, kuna maja peaks tulema selline, kust midagi läbi ei puhu, seepärast nagu aru olen saanud, siis võivad tõmbega probleemid tekkida. Shiedelil sarnane asi ja ka tona peaks olema selline. Tunnistan ausalt, et konkreetne teema minu jaoks üpris võõras, sestap uuringi võimalusi. Uurisin ka kaminaid ja kütteseadmeid müüvast ja paigaldavast poest, nemad soovitasid hoopis mingi minu jaoks tundmatu nimega korstent, äkki oli jawar või midagi taolist, igatahes pidi väga kvaliteetne asi olema, kindlasti soovitasid ahjule lisaõhu tekitada, kas siis korstna kaudu või põranda alt. Kui keegi aitaks hea nõuga, oleksin väga tänulik.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1489
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Küttesüsteemi moodustavad ahi ja korsten ja põlemisõhk. Need peavad omavahel sobima. Ahju valikust ei tea me midagi.
Pottseppmeister "Kaminahi"
huvituja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 01 Juul 2017, 15:11

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas huvituja »

Ahju tehnoloogia jätaks spetsialisti otsustada. Tuleb glasuurpotist ahi, mis ei ole maja põhikütteks. Selles samas kaminapoes pakuvad nemad ka potsepa teenust. Nemad soovitasid umbkoldega ahju, sellist lahendust pakkus ka kohalik pottsepp. Võibolla on soovitused sellised seepärast, et ütlesin oma soovist vahepeal koldesse mõne pajaroa visata. Aga ja lõpliku otsustamise jaätan ikka asjatundjale.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Millise tootja moodulkorstent eelistad?

Lugemata postitus Postitas motamees »

huvituja kirjutas: 27 Apr 2018, 08:53 Ahju tehnoloogia jätaks spetsialisti otsustada...
Siis tuleb ka korstna osas rääkida otsustajaga. Keraamilise sisuga korstnal peab juba korstna paigaldamise ajal teadma, kuhu tulevad avad. Isokern tüüpi korstnal saab avasid teha suvalisel ajal ja mittevajatvaid sulgeda.
Juhin ka tähelepanu kondentsi teemale. Eriti päevakorral on see just keraamilise sisuga või metallmoodulitel. Tuleb teha vee drenaas korstna põhja.
.
Tel 5o9279o
Vasta