Robottolmuimeja

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
Kriss
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 03 Nov 2009, 11:47

Robottolmuimeja

Lugemata postitus Postitas Kriss »

Otsin robottolmuimejat. On kogemusi, millist ja kust osta?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Robottolmuimeja

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Paar aastat tagasi sai kah ühelt ehitusmessilt ostetud robottolmuimeja ja see naise" laiskus" maksis mingi 5000.-.Naine kiitis, mina ei oska midagi arvata peale selle, et müra on sama tugev kui tavalisel imeja ja asi võtab rohkem aega kui tavalisega tehes. Tavalise tolmuimejaga tõmbad 5 minutiga siuh- säuh toa puhtaks, kuid see robot undab seal toas oma 20 minutit, enne kui tuba puhas on. Minu jaoks oli ainus eelis see, et ei pidanud ise kätt külge panema. Aastaga läksid akud läbi ja uusi otsides avastasime, et need on ikka ropult kallid- 1000.- ja enam. Mõtlesin, et lasen kusagil akud kokku punktkeevitusega, aga tuli välja, et see teenus on veel kallim koos akude maksumusega ja neid seal robotis on kokku ikkagi 32 tükki( AA tüüpi). Võid muidugi vaadata ebay- st, aga jälgi. et laadimispunkt oleks ikka 220V pingega, sest Inglismaalt, USA- st ja veel mõnes teises riigis on 110V pinge laiatarbe kasutuses. Kokkuvõtteks- see laiskus on päris kallis lõbu.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
keegi veel
külaline

Re: Robottolmuimeja

Lugemata postitus Postitas keegi veel »

... robot koristab siis, kui pererahvas on tööl ja maja tühi. Ärkab tunnike-kaks enne pererahva kojutulekut ning teeb oma töö ära.
Suurepärane kogemus - meil pole siin korteris päris toluimejat viimase aasta jooksul vaja läinud. http://www.irobot.ee müüb neid, aga võib välismaa netipoodidest parema hinnaga saada.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Robottolmuimeja

Lugemata postitus Postitas vtl »

Pilt
tommy4
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 437
Liitunud: 06 Apr 2009, 09:15
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Robottolmuimeja

Lugemata postitus Postitas tommy4 »

Electroluxi robottolmuimeja sai ostetud ligi 3 aastat tagasi. Maksis ta tollal vist 12 000 krooni. Töötab siiani ja teeb oma tööd hästi. Võimsuselt jääb muidugi tavaimurile alla, kuid eelis on see, et töötab iseseisvalt siis, kui kedagi kodus pole ja koju tulles on toad alati puhtad. Pole probleem, kui töö võtab tal rohkem aega, kui tavalise imuriga töötades. Kuna koduloomad ( koer ja kass ) ajavad karvu ja muidu mustust, siis imeb robot pea iga päev. Endal jääb aega rohkem muuks tegevuseks.
mmmm
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 57
Liitunud: 01 Sept 2009, 11:08
Asukoht: Tartu

Re: Robottolmuimeja

Lugemata postitus Postitas mmmm »

Lisaks siis veel niipalju, et toitepinget pead vaatama, kuid kui on ameerika variant siis TEVALOS maksis adapter selle loomale 75 krooni ja töötab nagu kellavärk.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Robottolmuimeja

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

vtl kirjutas:Pilt
vtl - G O O D ! :rotfl: :rotfl:
Andrus2
külaline

Re: Robottolmuimeja

Lugemata postitus Postitas Andrus2 »

Ajad on edasi läinud, nüüd on saada päris mõistlikke masinaid http://f.cl.ly/items/2O0o1d1d060d3c0B2K07/mikroPC.pdf See testivõitja Neato on nutikas, kiire, koristab korralikult ja ei puutu seinu ning mööblit praktiliselt üldse.
Varasemad mudelid olid jah keerulisevõitu kasutada, koristasid liiga pikalt ja lohakalt. Lisaks kihutasid suure pauguga mööbli ja seinte otsa jättes korralikud rüüstamisjäljed. Enamus ümmargusi masinaid on endiselt sellised. Paljudel tuttavatel seisavad niisama nurgas.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Robottolmuimeja

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Andrus2 kirjutas:... Lisaks kihutasid suure pauguga mööbli ja seinte otsa jättes korralikud rüüstamisjäljed...
Kui robottolmuimeja koristamise kiirus on kihutamine, siis kahtlustan, et mööbel ja seinad on tehtud sitast materjalist. :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
kyveltech
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 451
Liitunud: 18 Nov 2011, 21:51
On tänatud: 4 korda

Re: Robottolmuimeja

Lugemata postitus Postitas kyveltech »

Naine koristab mul korralikult, undab ka masinaga vist mingi 20 mintsa ringi, minul läheb terve korteri peale kuskil samapalju kui põleb tikk, kiiresti tehes jõuan veel ka riided ära vahetada....

Urmas, luba tsiteerida Su lauset:"Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma!"
Naine on päris kulukas ettevõtmine!
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Robottolmuimeja

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

kyveltech kirjutas:Naine on päris kulukas ettevõtmine!
Kui naisepidamise peamine mõte on tolmuvaba elamine, siis tõesti
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
kyveltech
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 451
Liitunud: 18 Nov 2011, 21:51
On tänatud: 4 korda

Re: Robottolmuimeja

Lugemata postitus Postitas kyveltech »

Ei ole mõtet nüüd nii sõnasõnalt, ikka pool naljaga....
Külaline
külaline

Re: Robottolmuimeja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Õige teema ka täitsa olemas, ei pea keskustolmuimejatega jagama.

Neato tundub asjalik. Hea diktsiooniga video: Neato vs Roomba vs Dyson https://www.youtube.com/watch?v=wGzgmz0dbdk

Leidsin ka video kus Neato 4-5 minutiks ukselävele koperdama ja keerutama jäi: https://www.youtube.com/watch?v=K3Y760kE8dE Väidetavalt järgmisel korral enam samas kohas ei koperdanud. Õppimisvõimeline? Panin tähele, et D-kujulisel korpusel on omad miinused - toksib nurgaga vastu uksi ja mööblit. Mitte küll tugevalt aga siiski. Ümara korpusega seda probleemi poleks.

Kusagil mainiti veel Xiaomi Mi imejat. Kasutab sama SLAM navigeerimistehnoloogiat nagu ka Neato aga aku on suurem (5200 mAh, 2,5h tööd) ja hind parem. Mingi info leidsin siit: http://kodurobotid.com/robot-tolmuimeja ... olmuimeja/
Uuem versioon on Xiaomi Mi robotist on Miji Roborock 2. Seda pakub frog.ee. Põhjalik võrdlus mida pole viitsinud vaadata :) https://www.youtube.com/watch?v=AW6REzDm2EI Kommidest lugesin, et põhiline vahe seisneb äpis ja uuemal on carpet mode. Ja et 200$ hinnavahe räägib selgelt vanema versiooni kasuks.

Kogemusi kellelgi emma-kummaga?
Rabarebane
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 336
Liitunud: 16 Aug 2016, 11:48
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Robottolmuimeja

Lugemata postitus Postitas Rabarebane »

Neato Botvac ei ole ses mõttes õppimisvõimeline, kui üldised tarkvarauuendused välja arvata. Igakordsel käivitamisel on tal puhastatavast alast nö puhas leht ja alustab kaardistuse jms-ga uuesti. Liikumises endas on mingi määramatuse element, ehk väga harva satub ta täpselt sama teekonda läbima. Videos näidatu on mingi spetsiifiline juhtum. Mul suudab ta vahepeal kuhugi söögilaua ja 6 tooli jalgade vahele kinni jääda, aga 99% juhtudel madistab ta ennast sealt välja ka.
Mis puutub ümmargune vs D kuju, ilma lidarita versioonid (varasemad Roombad jms) nii töötasidki ju, et hooga vastu seina, suvaline pööre ja seejärel järgmise seinani. Lidariga ei tohiks ühte või teistpidi väga seinu taguda ja vähemalt minu hinnangul on D kuju parem harjaga nurkadesse mahtumisel.
Külaline
külaline

Re: Robottolmuimeja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Rabarebane kirjutas: 23 Mär 2018, 14:28 Neato Botvac ei ole ses mõttes õppimisvõimeline, kui üldised tarkvarauuendused välja arvata. Igakordsel käivitamisel on tal puhastatavast alast nö puhas leht ja alustab kaardistuse jms-ga uuesti. Liikumises endas on mingi määramatuse element, ehk väga harva satub ta täpselt sama teekonda läbima. Videos näidatu on mingi spetsiifiline juhtum. Mul suudab ta vahepeal kuhugi söögilaua ja 6 tooli jalgade vahele kinni jääda, aga 99% juhtudel madistab ta ennast sealt välja ka.
Mis puutub ümmargune vs D kuju, ilma lidarita versioonid (varasemad Roombad jms) nii töötasidki ju, et hooga vastu seina, suvaline pööre ja seejärel järgmise seinani. Lidariga ei tohiks ühte või teistpidi väga seinu taguda ja vähemalt minu hinnangul on D kuju parem harjaga nurkadesse mahtumisel.
Roboti jaoks peab objekt sobiv olema ja kõik see oli väga tore eksperiment kuniks majja tulid lapsed :) siis oled roboti eest asju koristamas mitte robot sinueest koristamas. Neato akud surid 1,5 aastaga sinna ta jäigi vaadates palju akud maksavad ja kestavad , siis suht raske juhus. Eriti häiriv oli se siis kui keegi pidi koristuspäeval kodus olema , siis jääd lihtsalt robotile ette ja sama pinna tõmbamine ise võtab 10 min kui põhjalikult teha.

Sama raha eest sai palgatud vähemalt aastaks koristaja 2x kuud võtab tolmu riiulitelt ja lampidelt , peseb aknaid :) ja kelle eest ei pea ise asju ära tõstma vaid tema teebki seda sinu heaks.

Kui loote uut kodu, siis mõtelge parem sellele kuhu kesktolmuimeja/robot/varstolmuimeja/tavatolmuimeja paigutada selliselt, et ta silma ei häiriks ja tarvikud kas tõmmatavad või lihtsalt paigutatavad nii, et kesiganes koristab saab need väga kergelt kätte ja ka kergelt ära.
Külaline
külaline

Re: Robottolmuimeja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Koristaja käib 2x kuus ja teeb head tööd. Paraku lemmikloom ajab karva iga jumala päev. Kooli-ikka jõudnud lapsed suudavad juba meeles pidada, et oma asju (väljaspool oma tuba) põrandale vedelema ei jäeta. Lastetubade uksed saab roboti eest kinni hoida. Akud maksavad Hiinas 60-70$. Kvaliteet on muidugi küsimärk. Kunagi ei tea millised 18650 akud konkreetse akupaki sees on. Saan aru, et koristusrobotit ja elusat inimest pole mõtet väga võrrelda aga kasu tast siiski on.

Ümar korpus vs D-kujuline - külghari ulatub ju tegelikult ümarast korpuse alt päris kaugele välja. Minu hinnangul ulatub nurkadesse küll.
Külaline
külaline

Re: Robottolmuimeja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 23 Mär 2018, 14:39 Eriti häiriv oli se siis kui keegi pidi koristuspäeval kodus olema , siis jääd lihtsalt robotile ette ja sama pinna tõmbamine ise võtab 10 min kui põhjalikult teha
Siin ma küll probleemi ei näe. Robotil peaks onoff nupp olema, nupust kinni ja saab puhkepäeva.
Külaline
külaline

Re: Robottolmuimeja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 23 Mär 2018, 15:25
Külaline kirjutas: 23 Mär 2018, 14:39 Eriti häiriv oli se siis kui keegi pidi koristuspäeval kodus olema , siis jääd lihtsalt robotile ette ja sama pinna tõmbamine ise võtab 10 min kui põhjalikult teha
Siin ma küll probleemi ei näe. Robotil peaks onoff nupp olema, nupust kinni ja saab puhkepäeva.
jah , aga keegi peab ju koristama :) vajuta 2x off ja tolmurullid ütlevad tere , robot kaotab mõtte
Külaline
külaline

Re: Robottolmuimeja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ma endiselt ei näe probleemi. Tolmurullid meil 1 päevaga ei teki!

Tööpäevadel on lõunani maja tühi ja valve all. Robot saab rahus koristada. Kui keegi on haige või töötab kodus, siis ta püsib 99% ühes konkreetses ruumis, üldiselt ülakorrusel ja ei tölla alakorrusel robotil jalus. 2x aastas on akende pesu - robot saab vaba päeva. Vahel käib elus koristaja :) - robot puhkab.

2. korruse põrandad püsivad meil palju paremini puhtad. Lemmikloom käib seal harva ja ka inimesed tekitavad vähe sodi. Sinna laseks roboti lahti 1x nädalas, mingil puhkepäeval. Nooremad pereliikmed saavad valida - kas korjavad oma toas kola põrandalt kokku ja leiavad endale paariks tunniks mujal tegevust ... VÕI uisutavad oma vabast ajast tavalise tolmuimejaga. Minul ükskõik :cool:.
siimsusi
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 208
Liitunud: 10 Jaan 2012, 20:53
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Robottolmuimeja

Lugemata postitus Postitas siimsusi »

Mul on nüüd juba üle kahe aasta kasutusel Vorwerk kobold vr 200.
https://homeyard.ee/et/a/robottolmuimej ... bold-vr200
üle päeva käib maja alumisest korrusest 90 % üle ja siiani olen väga rahul.
Aku väsimise probleemi pole veel (vähemalt olulisel tasemel) täheldanud.
Aasta tagasi ostsin uue filtri, harja ja nurgaharja.
Koristuspäeva hommikul kulutan lisa 2 minutit, et tõsta köögis toolid laua peale ja maas vedelevad asjad kuhugi ära panna.
Õhtul koju tulles on põrand koerakarvadest puhas ja "koduabiline" 1. korruse garderoobis laadimas.
Tavaolukorras on garderoobi uks kinni, seega kodus olles silma see seade ei häiri.
Siiani väga rahul.
Kord kuus tuleb teha talle põhjalikum puhastus (ajakulu umbes 10 -15 min).
xiaomi
külaline

Re: Robottolmuimeja

Lugemata postitus Postitas xiaomi »

Olen kasutanud 6 kuud Xiaomi Vacuum robotit. Enne soetamist tuulasin foorumites ja vaatasin youtoube`st võrdluseid. Ühesõnaga 280 eur- parim hinna ja kvaliteedi suhe.
Kodus on endal koer Beagle ja kurivaim ajab niimoori karva, et mine hulluks. See oli ka põhjus roboti soetamiseks.
Mina olen väga rahul. Korter 72m2 on puhas, kui paljajalu käid on ikka mõnus. Koera karvu enam ei ole ja igasugune muu puru on kadunud.
Roboti koristus algoritm hea, seinaääred on puhtad, igasugu taksitustest saab aru ( toolijalad, diivanilaud jne..)
Äpp`st saab erinevat moodi seadistada, näiteks kui võimsalt imeb ja kui palju häält teeb. On olemas ka "night mode", siis on väga vaikne, "turbo max" , ehk siis kõige suurem imemisvõimsus.. Reaalsus pole ma neid kasutanud, ka tava asendis minu jaoks piisavalt vaikne ja ei häiri.
Mis on miinus...Minu jaoks ainult see , et mul on vannitoas uksepiit ja sealt ta üle ei roni . Ehk kui tahan vannituba sauna koristada, siis tõstan roboti käsitsi sinna. Robot alustab tööd ja lõpetab täpselt seal kuhu ma ta panin, kui ei saa ise dokki sõita. Samas ükspäev jäi tuppa riietekuivatus rest, robot pusis aga lõpuks suutis ka torust üle sõita. Kui robot on midagi endale vahele tõmmanud( nt. hommikumantli vöö) siis app saadab teate ja jääb seisma.
Filtrid ja uued harjad on odavad , kui tellida Aliexpress/ebay.
Kui robot osta, siis alguses seadistamine võib olla natukene keeruline. Aga on olemas Youtube videod, kuidas kõike õiges järjekorras teha. Peamine probleem seadistamise on see, et regiooniks tuleb valida "China Mainland" mitte euroopa ja siis kõik toimib.
Robobti kiirus ( korter 3toal 72m2) robot näitab peale puhastamist alaks 48m2 ja aeg ca 48min. Sisuliselt 1m2/min. Eks kõik oleneb kui keerukas on koristada. Ma ei viitsi igakord toole jne. eest ära tõsta ja siis robot keerutab ümber nende.
Kokkuvõtvalt mina olen väga rahul, naine samuti rõõmsam ja ei vingu et vaja tolmu imeda. Just sit back, relax, open beer and cleaning is done :D
Külaline
külaline

Re: Robottolmuimeja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

See ei ole uksepiit, see on lävepakk (millest robot üle ei saa). Mitu mm see on?

Kui koer peaks öösel tuppa hunniku tegema või oksendama (võib juhtuda) ja ise jaole ei saa, siis näeb robot kõvasti vaeva, et seda kraami võimalikult hästi laiali määrida üle kogu korteri. Sit back and relax :mrgreen:
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Robottolmuimeja

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Koerasitast ja kassioksest räägivad millegipärast kõige rohkem need, kellel endal robotit ei ole.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Robottolmuimeja

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Noh ega igakord pole robotit vajagi. https://www.facebook.com/wwwprikolru/vi ... ntd-07I6A0
Külaline
külaline

Re: Robottolmuimeja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Küülaline kirjutas: 25 Apr 2018, 11:44 Koerasitast ja kassioksest räägivad millegipärast kõige rohkem need, kellel endal robotit ei ole.
VEEL ei ole jah aga on tellitud ja tasutud. Koera asemel on kass, tuppa ei situ aga karvapalle oksendab.
Vasta