Metabo DH330 moderniseerimine

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Metabo DH330 moderniseerimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kuna varsti hakkab mu paksusmasina garantiiaeg läbi saama, siis küsiks mõningaid ideid ühe tekkinud probleemi kohta selle masina juures. Asi nimelt selles, et etteveo võllid ei taha aeg-ajalt toimida päris nii nagu ette nähtud ehk vahest ei lähe hööveldatav detail sujuvalt läbi ja peab natuke kaasa aitama.
Nüüd enda uitmõte asja parandamiseks. Kuna need etteveo rullid on kaetud kummiga, siis kas annaks efekti kui rullikutele kontaktliimiga peale kleepida no näiteks iga 10-15mm tagant liivapaberist 15-20mm ribad. Liivapaberi karedust hetkel ei oska öelda, aga arvan, et võiks jääda sinna 120-180 vahele. Liivapabereid on saadaval erineva aluspaberi paksusega ja otsiks kõige õhema. Liivapaberi tagavarasid mõõtes oli ühe 100-se karedusega noname paberi paksus 0,44mm. Või parandaks asja jalgratta sisekummist seibide peale venitamine?

Kõik ideed on teretulnud ja tänud ette!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: Metabo DH330 moderniseerimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Vanasti, kui asju saada polnud, taastati kummidetailde elastsus ja algne kuju, keetes neid soodavees.
Niimoodi taastati pidurimansette ja muid kummividinaid.
Keedeti mitu tundi, vaiksel tulel.

Uuemal ajal tekkis müügile spets aerosool, friktsiooniparandaja, rihmülekannete jaoks.
Paistis olema lahustis (piirituses) lahustatud kampol ehk jootevedeliku moodi asi. Sellega vast kõige lihtsam katsetada.
ping
:hello:
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Metabo DH330 moderniseerimine

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Urmas kirjutas: 17 Veebr 2018, 07:36 Kuna varsti hakkab mu paksusmasina garantiiaeg läbi saama, siis küsiks mõningaid ideid ühe tekkinud probleemi kohta selle masina juures. Asi nimelt selles, et etteveo võllid ei taha aeg-ajalt toimida päris nii nagu ette nähtud ehk vahest ei lähe hööveldatav detail sujuvalt läbi ja peab natuke kaasa aitama.
Nüüd enda uitmõte asja parandamiseks. Kuna need etteveo rullid on kaetud kummiga, siis kas annaks efekti kui rullikutele kontaktliimiga peale kleepida no näiteks iga 10-15mm tagant liivapaberist 15-20mm ribad. Liivapaberi karedust hetkel ei oska öelda, aga arvan, et võiks jääda sinna 120-180 vahele. Liivapabereid on saadaval erineva aluspaberi paksusega ja otsiks kõige õhema. Liivapaberi tagavarasid mõõtes oli ühe 100-se karedusega noname paberi paksus 0,44mm. Või parandaks asja jalgratta sisekummist seibide peale venitamine?

Kõik ideed on teretulnud ja tänud ette!
See läbivedamise probleem on ja jääb alatiseks ilma vedavate aluslaua rullikuteta paksusmasinate probleemiks. Kas mingit libestusainet kasutad?

Liivapaber eraldab terasi mis ei meeldi höövliteradele üldse mitte.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Metabo DH330 moderniseerimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 17 Veebr 2018, 10:03 Vanasti, kui asju saada polnud, taastati kummidetailde elastsus ja algne kuju, keetes neid soodavees.
Niimoodi taastati pidurimansette ja muid kummividinaid. ...
Idee küll, aga kahtlustan, et see keetmine ja kampoli moodi asi ei toimi, sest siis hakkavad sinna külge kleepuma peenikest laastupuru ja puidutolmu. Oleks vaja midagi, mis ei nakkuks rullikute peale.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Metabo DH330 moderniseerimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ifffff kirjutas: 17 Veebr 2018, 10:50 See läbivedamise probleem on ja jääb alatiseks ilma vedavate aluslaua rullikuteta paksusmasinate probleemiks. Kas mingit libestusainet kasutad?
Aluslaual poleeritud plekk. Libestit kuhu?
ifffff kirjutas: 17 Veebr 2018, 10:50 Liivapaber eraldab terasi mis ei meeldi höövliteradele üldse mitte.
Jah, mõtlesin ka sellele nüansile, kuid kuna kasutan üpris palju liivapaberit, siis minu tähelepanekute järgi need kleebitud terad seisavad paberi küljes kõvasti ja nühkimisel pigem kuluvad madalamaks. Veorullidel aga nühkimise efekti ei ole, oleks nagu ainult surumine, kui muidugi ei teki libisemist/kinnijäämist.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Metabo DH330 moderniseerimine

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Sinna poleeritud plekile ikka. Ma kasutan seda https://www.stokker.ee/lubrikaator-waxi ... -739332915
Häda pärast kõlbab WD-40 ka. Doseerimisega peab muidugi piiri pidama, et õliplekke puidule ei jää.
Teinekülaline
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 366
Liitunud: 06 Jaan 2009, 23:19
Asukoht: Tallinn, läänepoolne Harjumaa
On tänatud: 22 korda

Re: Metabo DH330 moderniseerimine

Lugemata postitus Postitas Teinekülaline »

Huvitav huvitav. Mul ca 15 aastat kasutusel DeWalti paksusmasin ja etteveo probleemidel neli põhjust: liiga paks laast, terad nürid, märg puit, vaigune puit. Aeg ajalt tuleb pindu tärpentiniga puhastada. Päris probleemivabalt läheb läbi vaid tislerikuiv materjal, muidu tuleb ikka veidi ise kaasa aidata, ilmselt on see alumise rullikuteta pleki puhul paratamatu. Ei kujuta küll ette varianti mingit libestit kasutada, eesmärk ikkagi võimalikult sile ja puhas pind saavutada. Ju ma olen siis kuhugi minevikku kinni jäänud.
Ei ole lahendamatuid probleeme, on vaid vähe aega või raha
Ei ole rumalaid küsimusi, on vaid rumalad vastused
Kuid vastuse võib saada vaid see, kes küsib. 5013245
http://nagi.ee/photos/Teinekulaline
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Metabo DH330 moderniseerimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Teinekülaline kirjutas: 17 Veebr 2018, 12:05 Huvitav huvitav. Mul ca 15 aastat kasutusel DeWalti paksusmasin ja etteveo probleemidel neli põhjust: liiga paks laast, terad nürid, märg puit, vaigune puit.
Liiga paks laast- nii ja naa, terad nürid- välistatud(hetkel), märg puit- oli välistatud, vaigune puit- võimalik.
Ootan veel natuke aega ideid ja teen katse tagumise(peale terasid) rullikuga, kleebin prooviks mõned liivapaberi ribad kahepoolse õhukese teibiga.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Metabo DH330 moderniseerimine

Lugemata postitus Postitas Prill »

Õli asemel võiks kaaluda mõnda libisemispulbrit, näiteks https://spordimaailm.ee/koroona-libisemispulber.html või alternatiivi köögivarudest.
Kuigi libiseva õli ja pulbri puhul tekib küsimus, kui see kuidagi rullikule satub, kas ei tee see olukorda hullemaks.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Metabo DH330 moderniseerimine

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Las see pulber jääb koroona mängimiseks.

Teinekülaline: Ma kirjutasin, et libestiga peab piiri pidama, pind jääbki puhas ja sile. Lased paksuse aluslauale sutsaka peale, pühid paberrätikuga laiali ja üleliigse minema ja liiguvad asjad kohe rõõmsamalt masinast läbi. Ma olen nii teinud aastaid. Loomulikult kui aluslauale laar libestit peale panna ja kohe detailid läbi masina järgi toppida on tulemuseks plekiline pind. Suvalise õli - nagu tõin näiteks wd40 ja spets libestusaine vahe ongi selles, et õige asi ei jäta õliplekke puidule.
Külaline
külaline

Re: Metabo DH330 moderniseerimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

endal on sama masin ja on olnud ka sellist probleemi. laheduseks on aluspaadi tööpinnavahaga libestamine ja rullikute vaigust puhastamine. loomulikult võib laastu paksust vähendada, siis saavad rullikud vähem vatti ega pressi neile niipalju vaigusodi. takistused ilmnevad ka siis, kui laastueemaldus pole piisav. seega, korralik laastuimur abiks. liivapaberit rullikutele kleepida on äärmiselt tobe mõte. terad on selleks liiga kallid ja liimiga keerad need kummipinnad ka tuksi.
Vaiko4
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 18 Veebr 2018, 22:50
On tänanud: 1 kord

Re: Metabo DH330 moderniseerimine

Lugemata postitus Postitas Vaiko4 »

Mul on kah selline masin, praeguseks natuke üle kolme aasta tööd teind ja päris hulga materjali läbi lasknud. Ise olen alusplaadi määrimiseks "VANA KULD" põrandavahaga töötlend. Siiani on toiminud hästi. Viimistlust ei ole mõjutanud.
martitam
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 20 Okt 2018, 00:05
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Metabo DH330 moderniseerimine

Lugemata postitus Postitas martitam »

Kas teil ei ole olnud netis kirjeldatud probleeme, et puidutolm koguneb terade alla ja terad painduvad?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Metabo DH330 moderniseerimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

martitam kirjutas: 17 Nov 2020, 09:11 Kas teil ei ole olnud netis kirjeldatud probleeme, et puidutolm koguneb terade alla ja terad painduvad?
Võtsin enda isendil just hoolduseks terad ära ja ei tähendanud, et midagi hullu oleks, kui mõned vaigused kohad välja arvata. Terad kah nagu sirged.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Metsakraav
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 176
Liitunud: 11 Dets 2019, 23:27
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Metabo DH330 moderniseerimine

Lugemata postitus Postitas Metsakraav »

Töölaua määrimiseks olemas spets määre, ei pea hanerasvaga tegema.
https://www.tooriistamaailm.ee/paksusma ... ann-0-7-kg
Ka metabol olemas aerosool
https://www.metabo.com/ee/et/lisavarust ... 18691.html
martitam
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 20 Okt 2018, 00:05
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Metabo DH330 moderniseerimine

Lugemata postitus Postitas martitam »

Urmas, kas kasutad paksusmasinat koos laastuimuriga? Äkki see aitab kaasa, et tõmbab tolmu masinast välja kohe. Kas töötled peamiselt pehmet või kõvat puitu või segamini?
Endal oleks peaaegu DH330 ostuks läinud, aga leidsin enne kasutatud Metabo HC 260. Küll väiksem läbilaske laius, aga see DH330 kõverduvate terade probleem veidi hirmutas. Olin juba valmis, et saab kohe uuele masinale eritellimusega paksemad terakinnitused teha. Hea kuulda muidugi, et sul seda juhtunud pole.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Metabo DH330 moderniseerimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

martitam kirjutas: 18 Nov 2020, 23:01 Urmas, kas kasutad paksusmasinat koos laastuimuriga? Äkki see aitab kaasa, et tõmbab tolmu masinast välja kohe. Kas töötled peamiselt pehmet või kõvat puitu või segamini?
Ei mul ei ole laastuimurit. Puit on läbisegi, nii pehmet, vaigust ja kõvemat. Mul on rohkem tähtis saada esialgne ühtlane paksus, vajadusel viimase lihvi teen nagunii ekstsentrikuga. Näiteks vanu servamata laudu saada ühe paksuseks. Talvel eriti midagi suuremat läbi ei lase ja saab korraks garaaži juures kerghaagisesse isend paigutatud ja puru jääb kärusse. Suviti maal leiab rohkem kasutust ja see, kuhu laast kukub, ei oma seal erilist tähtsust ehk looduse ringkäik. Suurem osa purust läheb kilekotti, kust võetakse vastavalt vajadusele pliidi, grilli või saunaahju hakatuseks või vaarikapeenrasse või sopaste ilmadega kanaaedikusse, et suvekanad veidi puhtamad välja näeksid. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Tanel22
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 37
Liitunud: 10 Dets 2019, 10:14

Re: Metabo DH330 moderniseerimine

Lugemata postitus Postitas Tanel22 »

ifffff kirjutas: 17 Veebr 2018, 11:48 Häda pärast kõlbab WD-40 ka. Doseerimisega peab muidugi piiri pidama, et õliplekke puidule ei jää.
Häda pärast kõlbab küünal, kui spetsiaalset vaha pole. Vahatada tuleb paksusmasina lauda. Mingi õli või haisev WD40 rikub puitu ja ei püsi laua peal kuigi kaua.
Vasta