Üldine teema ahiküttest.

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Üldine teema ahiküttest.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Tagasi teemasse.

Võin öelda, et minu Kanada fb sõprade toel ehitatud ahi Jaapani fb sõbra kodus. Aga tähtis on vaid see, et see on uhke kajastus uhkest tööst. Olen seda lugu saanud algusest pihta jälgida. Ainult rõõm!

https://www.youtube.com/watch?v=yY_ZNbd ... ture=share

nüüd on kombekas kummardada.
Pottseppmeister "Kaminahi"
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Üldine teema ahiküttest.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

See on tõesti vaid teema ahiküttest ja palun moderaatorit suhtuda sellesse just nii.
Pottseppmeister "Kaminahi"
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Üldine teema ahiküttest.

Lugemata postitus Postitas ping »

Tavalugeja kirjutas: 25 Jaan 2018, 10:33 Andke andeks mu otsekohesus aga see video on väga normaalne. Ei mingit targutamist. Kõik on ära öeldud kahe minutiga ja ei mingit probleemi. Video ahjust on teleklipi autoritelt omapoolseks kaunistuseks.

Järeldus. Suhtume ahikütte teemasse positiivse lugupidamisega.
See video ongi õige ja väga hea, spetsialisti jaoks, aga see ei õpeta rumalat ahju kütma.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Üldine teema ahiküttest.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

ping kirjutas: 25 Jaan 2018, 22:31
Tavalugeja kirjutas: 25 Jaan 2018, 10:33 Andke andeks mu otsekohesus aga see video on väga normaalne. Ei mingit targutamist. Kõik on ära öeldud kahe minutiga ja ei mingit probleemi. Video ahjust on teleklipi autoritelt omapoolseks kaunistuseks.

Järeldus. Suhtume ahikütte teemasse positiivse lugupidamisega.
See video ongi õige ja väga hea, spetsialisti jaoks, aga see ei õpeta rumalat ahju kütma.
:hello:
See on üldine ahikütte teema. Mida sa konkreetselt soovid? Seni oled kõigele vaid vastu olnud.
Pottseppmeister "Kaminahi"
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Üldine teema ahiküttest.

Lugemata postitus Postitas ping »

Tavalugeja kirjutas: 25 Jaan 2018, 22:44
ping kirjutas: 25 Jaan 2018, 22:31
Tavalugeja kirjutas: 25 Jaan 2018, 10:33 Andke andeks mu otsekohesus aga see video on väga normaalne. Ei mingit targutamist. Kõik on ära öeldud kahe minutiga ja ei mingit probleemi. Video ahjust on teleklipi autoritelt omapoolseks kaunistuseks.

Järeldus. Suhtume ahikütte teemasse positiivse lugupidamisega.
See video ongi õige ja väga hea, spetsialisti jaoks, aga see ei õpeta rumalat ahju kütma.
:hello:
See on üldine ahikütte teema. Mida sa konkreetselt soovid? Seni oled kõigele vaid vastu olnud.
Olen selle poolt ja toetan kahe käega, seda et potsepad tahavad õpetada, rumalaid õieti ahju kütma. (Spets oskab isegi.)
Sellised õpetused mis on küll õiged aga tehtud spetsi vaate läbi ei pruugi rumala peal toimida kui rumal ei saa sellest aru.

Ja ma näen, et need videod ei ole rumala jaoks tehtud.
Sellise õppevideo järgi EI SAA õppida õiget ahju kütmist.
Kuna sellise video järgi ei saa õppida õiget ahju kütmist, siis on raske neid ka nimetada, "Õige ahjukütmise" ÕPPEvideoks.

(Selles tekstis ei tähenda sõna "rumal" mitte vaimupuudega isikut vaid teemaga "mitte kursis olevat" isikut. Ka mina võin mõne koha pealt "rumal" olla.)
ping
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Üldine teema ahiküttest.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Ping, oled omale tekitanud segaduse sellega, et oled vales teemas. Teema on ahikütte üldiseks aruteluks ja mitte, et pottsepad kedagi õpetada tahavad.
Rohkem ma ei saa tõesti seletada ja ära sina rohkem oma küsimust küsi ka.
Pottseppmeister "Kaminahi"
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Üldine teema ahiküttest.

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Nõustun Pingiga et kindlasti saab ja tasuks teha klipp kus samm sammult näha kuidas ahju täita puudega ja süüdata.
Kes ikka ei ole kunagi sellega kokku puutunud see ei pruugi ka taibata et põlemiseks on puud mõistlik "kohevalt" laduda mitte ühtse tiheda pakina ja üksikut halgu kuhja peal on palju keerulisem põlema saada võrreldes "haokubuga".
Jutt jutuks aga pilt on ikka hoopis teine asi.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Üldine teema ahiküttest.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

rokikas kirjutas: 26 Jaan 2018, 10:21 Nõustun Pingiga et kindlasti saab ja tasuks teha klipp kus samm sammult näha kuidas ahju täita puudega ja süüdata.
Kes ikka ei ole kunagi sellega kokku puutunud see ei pruugi ka taibata et põlemiseks on puud mõistlik "kohevalt" laduda mitte ühtse tiheda pakina ja üksikut halgu kuhja peal on palju keerulisem põlema saada võrreldes "haokubuga".
Jutt jutuks aga pilt on ikka hoopis teine asi.
Kõik ei saa olla ühes teemas ja õpetamisega tegelevad vaid volitatud isikud. On minulgi see omapoolne õpetus üleval olnud ja rohkem ei pane. Põhjus eelpool.
Rein Sa kirjutas: 24 Jaan 2018, 15:08 Õigest kütmisest liiguvad igasuguseid erinevaid ja tihti vastukäivaid nõuandeid. Soovitaks lugeda ka seda: https://tulepesa.wordpress.com/2011/01/ ... sti-kutta/
Viimati muutis Tavalugeja, 26 Jaan 2018, 10:49, muudetud 1 kord kokku.
Pottseppmeister "Kaminahi"
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Üldine teema ahiküttest.

Lugemata postitus Postitas aero »

ping kirjutas: 26 Jaan 2018, 01:28...
Sellised õpetused mis on küll õiged aga tehtud spetsi vaate läbi ei pruugi rumala peal toimida kui rumal ei saa sellest aru.

Ja ma näen, et need videod ei ole rumala jaoks tehtud.
Sellise õppevideo järgi EI SAA õppida õiget ahju kütmist.
Korrigeerin end enne kui teema ära puhastatakse. Tahtsin enne öelda, et see video on väga hea SÜÜTAMISE õpetus. Eelpool soovitatud https://tulepesa.wordpress.com/2011/01/ ... sti-kutta/ tasub kindlasti läbi lugeda.

E: Lugesin põgusalt üle, kodanik Flynn'il on üks vaieldav seisukoht: "Kui tuli juba hästi põleb, võib siibri osaliselt kinni lükata, kui on vaja läbi lõõride tõmmet vähendada." Levinud seisukoht on minu teada siiski see, et siiber on kas lahti või kinni. Midagi muud ei tasu proovida: Allpool kommentaarides vaidleb blogipidaja ise ka Flynnile vastu selles osas.

Kohevalt ladumine ... loogiliselt võttes peaksid tihedalt laotud puud aeglasemalt süttima. Just sellepärast laon mina oma puud ahju pigem tihedalt! Mul ei ole kusagile kiiret 8). Ma vastupidi soovin, et puud süttiksid aeglaselt ja tuli leviks ülalt allapoole pikkamööda. Mulle meeldib ahju kütmisest just see faas kus puud tasapisi põlevad ja kolle väga intensiivselt veel ei kiirga. Siis saab rahulikult ahju vaadata ilma nägu varjamata. Ma ARVAN, et ka ahjule sobib aeglasem soojenemine paremini kui kiire ja intensiivne start :roll: . Süüteklotsikest kasutades lähevad mu puud restkoldes ALATI põlema, ükskõik kui tihedalt need laotud on.
Viimati muutis aero, 26 Jaan 2018, 11:22, muudetud 1 kord kokku.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Üldine teema ahiküttest.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Aero jutuga olen täega nõus ja tema jutu kohta on olemas ka teaduslik uuring. On ka teised ja tähtsamadki uuringud. Kes meist suudaks neid kõiki korraga järgida :P
On erinevad kolded, nendes on erinevad põlemistingimused jne.

Kui on huvi, siis on võimalik huvilisel luua vastav teema.
Pottseppmeister "Kaminahi"
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Üldine teema ahiküttest.

Lugemata postitus Postitas rokikas »

aero kirjutas: 26 Jaan 2018, 10:48 Kohevalt ladumine ... loogiliselt võttes peaksid tihedalt laotud puud aeglasemalt süttima. Just sellepärast laon mina oma puud ahju pigem tihedalt! Mul ei ole kusagile kiiret 8). Ma vastupidi soovin, et puud süttiksid aeglaselt ja tuli leviks ülalt allapoole pikkamööda. Mulle meeldib ahju kütmisest just see faas kus puud tasapisi põlevad ja kolle väga intensiivselt veel ei kiirga. Siis saab rahulikult ahju vaadata ilma nägu varjamata. Ma ARVAN, et ka ahjule sobib aeglasem soojenemine paremini kui kiire ja intensiivne start :roll: .
Ilmselt mõlemad oleme "näpud tahmaseks" teinud aga seisukohad erinevad. :oops:
Kui mõtlen ahjule siis automaatselt mõtlen sellest kui küttesüsteemist ja esikohale sean omale just seda aspekti ning ahju ees "mekutamist" kipun unustama. Eks igaühele oma.

Arvan et mida kiiremini saavutada kõrge põlemistemperatuur koldes seda parem nii ahjule, rahakotile kui ka korstnale. Need küttekolded mis sellele, igapäevakasutuses mitte kord kuus mekutamiseks, vastu ei pea ... milleks selline?
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Üldine teema ahiküttest.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

"Ahi peab olema õigesti ehitatud ehk halud peavad põlemisel paiknema lõuna-põhja suunas, siis põlemine kiireneb oluliselt, sest ioonid liiguvad peamiselt risti Maa magnetvälja jõujoontega."
Pottseppmeister "Kaminahi"
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Üldine teema ahiküttest.

Lugemata postitus Postitas ping »

Kuna see teema algas viitega artiklile "õige" ja "vale" kütmise eristamisest siis see peaks vägagi õige koht olema "laiadele rahvahulkadele" valgustustöö tegemiseks?

Muidugi on kolded erinevad, ja siis peaks ka kohe teksti alul olema märgitud, et millise kolde kohta kirjutis käib, autori arvates.

Spetsiifiliste valdkondade jaoks võiks eraldi teemad teha. Näiteks: "Klaasuksega kolde kütmine" või leivaahju kütmine.
ping
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Üldine teema ahiküttest.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

ping kirjutas: 26 Jaan 2018, 11:48 Kuna see teema algas viitega artiklile "õige" ja "vale" kütmise eristamisest siis see peaks vägagi õige koht olema "laiadele rahvahulkadele" valgustustöö tegemiseks?

Muidugi on kolded erinevad, ja siis peaks ka kohe teksti alul olema märgitud, et millise kolde kohta kirjutis käib, autori arvates.

Spetsiifiliste valdkondade jaoks võiks eraldi teemad teha. Näiteks: "Klaasuksega kolde kütmine" või leivaahju kütmine.
ping
:hello:
Palun, Ping, tee teemad, esita oma küsimused.
Pottseppmeister "Kaminahi"
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Üldine teema ahiküttest.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Pottseppmeister "Kaminahi"
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Üldine teema ahiküttest.

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Tavalugeja kirjutas: 21 Jaan 2018, 21:27 Olen oma mõtted kirja pannud ja kuna need on stabiilsed, siis lisan ka siia teemakohasele foorumilehele.

Kõik asjalikud lisad on üldisele teabele seda täiendades kasuks.

http://ehitusruudus.delfi.ee/ehitusjare ... d=78110692
Kust saab lugeda et soomes on kohustuslik mingiski ehitatavas majas puudega köetav ahi? http://finlex.fi/fi/laki/ajantasa/1999/19990132
Palun viidet kus oleks tõestatud et ahju pinnalt ja radiaatorilt kiirgav soojus oleks erinev?
Koldest põlemisel tulev soojuskiirgus loomulikult iseasi.
Ahi kui tolmu vähendaja elamisest ... eks ta ole, usku peab lihtsalt olema.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6094
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Üldine teema ahiküttest.

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

rokikas kirjutas: 26 Jaan 2018, 13:31et ahju pinnalt ja radiaatorilt kiirgav soojus oleks erinev ... Ahi kui tolmu vähendaja elamisest
Eks see on sama, nagu et puupliidil keedetud kartulid on maitsvamad, kui elektripliidil keedetud. Ahi toas ikka suurendab tolmu kindlasti - puude toomime, tuha võtmine.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Üldine teema ahiküttest.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Küülaline kirjutas: 26 Jaan 2018, 13:48
rokikas kirjutas: 26 Jaan 2018, 13:31et ahju pinnalt ja radiaatorilt kiirgav soojus oleks erinev ... Ahi kui tolmu vähendaja elamisest
Eks see on sama, nagu et puupliidil keedetud kartulid on maitsvamad, kui elektripliidil keedetud. Ahi toas ikka suurendab tolmu kindlasti - puude toomime, tuha võtmine.
Toon kord nädalas kuurist puud, aiakäruga 2 kärutäit treppi, lepapuud, kuivad, kärust toon korviga, laon koridoris puudehoidu.
Teen siibri lahti, toon puudehoiust korviga puud ahju ette ja laon need korvist koldesse. Viin korvi ära. Pühin ahjusuus põranda. Süütan koldes tule. Kaks korda vähendan koldetäie põlemise jooksul õhuava suurust. Määran selle vajaduse leegi järgi hinnates ja võimalik ka korstnatermomeetrit abiks kasutada. Olen sedagi teinud. Nüüd toimetan juba kogemuslikult. Naisu on siiski kogemuslikum. Kui puud põlenud, sulgen siibri. Kasutegurist pole aastate jooksul mõelnud kordagi. Temperatuure olen mõõtnud koldes, lõõristikus, korstnasisendis, katusel korstna otsas. Küll aga olen kogenud mitmel korral ka alevis elades elekrikatkestust.

Tuha eemaldan tuharuumist ca pooleteise kuu intervalliga, mis teeb kütmisperioodi jooksul max 4-5 korda, iga kord sa 5 kg, sest mõõtmistulemusel sai ühe kütmiskorra kohta ca 100g, vist oli äkki mõni gramm rohkem . Iga päev kütan vähemalt 15 kg puid ja sellek on vaja ca 150 m3 õhku. Minu ahju siseneb õhk koldesse toa kaudu. Soovitan. Kust tolm tuli ja kuhu ta sai? Aga kui on tahtmine uskuda, et ahiküte on jama, must ja räpane, siis see on täiesti võimalik.
Üks ei saa ilma ahjuta, teisega tükkis teisiti.

Seda seadust ahjudest loeksin originaalist rõõmuga, seni ikka meediast ja raamatutest selle saanud. Ega ma pole mujalt uurinud ka . Mulle on seegi loogiline.

PS jagan fb -st oma värsket postitust.

Räägin ükspäev sõber Peebuga ja ahjujuttu. Kliendid küsivad Peebult, et kas sina ka seda ribidega V kollet oskaks teha? Noh, minu käest küsitakse ikka sama. Tänagi küsiti.
Noh, seesama mees arvas, et tema pottahjusi vaadanud ja näinud küll, aga nii ilusaid pole näinudki. Eks ta põhjendas ka, miks just need meeldivad, aga ärme maitse üle arutame. Maitse üle ikka kakeldakse.
Pottseppmeister "Kaminahi"
kahjur
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 179
Liitunud: 16 Apr 2012, 13:55
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Üldine teema ahiküttest.

Lugemata postitus Postitas kahjur »

Tavalugeja kirjutas: 26 Jaan 2018, 10:52 Aero jutuga olen täega nõus ja tema jutu kohta on olemas ka teaduslik uuring. On ka teised ja tähtsamadki uuringud. Kes meist suudaks neid kõiki korraga järgida :P
On erinevad kolded, nendes on erinevad põlemistingimused jne.

Kui on huvi, siis on võimalik huvilisel luua vastav teema.
Kes veel pole aru saanud - see teema on mõeldud Raivo artikli kiitmisele! :grin:
Asju võib teha talupojamõistusega - kui sellel talupojal on mõistust targematelt nõu küsida!
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Üldine teema ahiküttest.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

kahjur kirjutas: 26 Jaan 2018, 21:52
Tavalugeja kirjutas: 26 Jaan 2018, 10:52 Aero jutuga olen täega nõus ja tema jutu kohta on olemas ka teaduslik uuring. On ka teised ja tähtsamadki uuringud. Kes meist suudaks neid kõiki korraga järgida :P
On erinevad kolded, nendes on erinevad põlemistingimused jne.

Kui on huvi, siis on võimalik huvilisel luua vastav teema.
Kes veel pole aru saanud - see teema on mõeldud Raivo artikli kiitmisele! :grin:
Õpetad teisi aga ise ei kiidagi. Oled usutavalt täiskasvanu, mis on sinu mõte sellest teemast? On sul oma mõte või arvad, et tegid järjekordse heateo....mul pole mõistust, et seda vaenu mõista, mis sinul tekib pisimast võimaluse saamisest.
Oli siin foorumis igasugu kustisi, keda KordnikKoit juhatas vägitükkidele. Koidul tõmmati MTÜ-s püksid maha, aga koolkond jätkab. mis mõte on tulla teemasse kui oma mõtet ei olegi. Mina sellest ei kannata, pole mõtet loota.
Uskumatu järjekindlus.
Foorumis pole hea komme nimesi nimetada, aga vastuteenena ma põõrdun Andrese Selli poole ja palun tal olla avameelne.
Pottseppmeister "Kaminahi"
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Üldine teema ahiküttest.

Lugemata postitus Postitas motamees »

aero kirjutas: 26 Jaan 2018, 10:48... Allpool kommentaarides vaidleb blogipidaja ise ka Flynnile vastu selles osas...
Jahh, allpool saangi vaielda. Tõlkes pole viisakas kirjutaja mõtteid muuta. Flinn palus mul tõlkida ja selle asja ma ka organiseerisin. Muutsin ainult mõnda meie oludesse mittesobivat kohta.
.
Tel 5o9279o
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Üldine teema ahiküttest.

Lugemata postitus Postitas ping »

Küülaline kirjutas: 26 Jaan 2018, 13:48
rokikas kirjutas: 26 Jaan 2018, 13:31et ahju pinnalt ja radiaatorilt kiirgav soojus oleks erinev ... Ahi kui tolmu vähendaja elamisest
Eks see on sama, nagu et puupliidil keedetud kartulid on maitsvamad, kui elektripliidil keedetud. Ahi toas ikka suurendab tolmu kindlasti - puude toomime, tuha võtmine.
Erinevad pinnad kiirgavad erinevaid sagadusi.
Erinevate sagadustega infrapuna kiirgus neeldub erinevalt pekikihis.
Teatud sageduste jaoks on pekikiht "läbipaistvam" ja selline kiirgus soojendab lihast peki all.
Sellise nähtuse pärast tunnevad ka erineva rasvapolstriga inimesed erinevates infrapunasaunades ennast erinevalt.
Samamoodi erineb liha praadimine kas läikiva roostevabapanni või musta malmpanni peal.
ping
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6094
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Üldine teema ahiküttest.

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

ping kirjutas: 27 Jaan 2018, 15:52Erinevad pinnad kiirgavad erinevaid sagadusi
Sellest võib aru saada, aga kas selle kiirgava pinna all on tuleleek või takistustraat, ei tohiks vahet olla.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Üldine teema ahiküttest.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Pagarifirma soetas hinnalise pagariahju, puhtast roostevabast, maast laeni, elektroonikat servani täis. Küpsetas, jahutas, niisutas, kuivatas kõike nupumängust... Ja kivid laoti sisse, mitusada ühikut.
Pottseppmeister "Kaminahi"
raga
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 504
Liitunud: 22 Apr 2009, 23:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 22 korda

Re: Üldine teema ahiküttest.

Lugemata postitus Postitas raga »

no siis said nad igati nutika kiviahju 8)
Vasta