Betooni kulu postvundamentil.

Kristo5380
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 26 Okt 2017, 15:43

Betooni kulu postvundamentil.

Lugemata postitus Postitas Kristo5380 »

Plaan ehitata sara. 3.75m lai, 6m pikk. Üks lühike ja pikk külg vundamendiga.
Teised küljed tulevad postide peale. Auk läheb maasse 20cm diameetriga, kuid karjaaia post on trapetsi kujuline(pikk külg 12, lühem 7 ja kõrgus 9.5.
Ehk oskab keegi öelda, palju mul betooni vaja läheb (1tsementi, 3 kruusa)?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Betooni kulu postvundamentil.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kristo5380 kirjutas: 03 Nov 2017, 12:12 Teised küljed tulevad postide peale. Auk läheb maasse 20cm diameetriga, kuid karjaaia post on trapetsi kujuline(pikk külg 12, lühem 7 ja kõrgus 9.5.
Ehk oskab keegi öelda, palju mul betooni vaja läheb (1tsementi, 3 kruusa)?
Sinu antud mõõtude ja mõõtühikute järgi betoonikoguse arvutamine kuulub kas kõrgema matemaatika valdajate või selgeltnägijate nägemuste pädevusse.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: Betooni kulu postvundamentil.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Urmas kirjutas: 03 Nov 2017, 17:41 ... selgeltnägijate nägemuste pädevusse.
:banghead: Nii tark on ikka tark olla, kui ollakse pädev.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Betooni kulu postvundamentil.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 03 Nov 2017, 17:47 :banghead: Nii tark on ikka tark olla, kui ollakse pädev.
Ära tao oma pead vastu seina, see ei mõju hästi sinu ajutegevusele ja kommentaaride sisule!
Kas sa andsid nüüd tarka nõu teema algatajale või mis oli sinu postituse mõte? :scratch: Mind alandada? Ei läinud läbi ja nurka häbenema ei lähe!

Vihjed teema algatajale:
https://et.wikipedia.org/wiki/Trapets
https://www.taskutark.ee/m/umbermoot-pi ... a-ruumala/

Augu ruumalast lahutatakse trapetsi ruumala ja ongi käes betooni kogus m3/liitrites. Kuna juba esimeses postituses oli kirjas retsept, et 1tsementi, 3 kruusa, siis kohe kindlasti ei hakata tegema betooni 5m3 korraga ja seega pole minu arvates vaja täpselt teada betooni kogust grammi pealt. Üleliia ostetud üks 40kg kott tsementi maksab 4,51€ ja arvan, et kruus on poolmuidu. https://www.ehituskaup24.ee/ee/catalogs ... ment+40+kg
Kuna mõõtühikud on endiselt selgusetud, siis rohkem tarka ei oska panna. :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: Betooni kulu postvundamentil.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Urmas kirjutas: 03 Nov 2017, 18:39 Kas sa andsid nüüd tarka nõu teema algatajale või mis oli sinu postituse mõte? :scratch: Mind alandada? Ei läinud läbi
Võid end siniseks kratsida, aga minu postituse mõte kohale ei jõua.
Külaline
külaline

Re: Betooni kulu postvundamentil.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 03 Nov 2017, 18:54 Võid end siniseks kratsida, aga minu postituse mõte kohale ei jõua.
Äkki jätaks minu isiku rahule ja keskenduks teemale?

Urmas
Külaline
külaline

Re: Betooni kulu postvundamentil.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kristo5380 kirjutas: 03 Nov 2017, 12:12 Plaan ehitata sara. 3.75m lai, 6m pikk. Üks lühike ja pikk külg vundamendiga.
Teised küljed tulevad postide peale. Auk läheb maasse 20cm diameetriga, kuid karjaaia post on trapetsi kujuline(pikk külg 12, lühem 7 ja kõrgus 9.5.
Ehk oskab keegi öelda, palju mul betooni vaja läheb (1tsementi, 3 kruusa)?
0,025m3 augu kohta
Külaline
külaline

Re: Betooni kulu postvundamentil.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 03 Nov 2017, 22:41
Kristo5380 kirjutas: 03 Nov 2017, 12:12 Plaan ehitata sara. 3.75m lai, 6m pikk. Üks lühike ja pikk külg vundamendiga.
Teised küljed tulevad postide peale. Auk läheb maasse 20cm diameetriga, kuid karjaaia post on trapetsi kujuline(pikk külg 12, lühem 7 ja kõrgus 9.5.
Ehk oskab keegi öelda, palju mul betooni vaja läheb (1tsementi, 3 kruusa)?
0,025m3 augu kohta
Kulu sõltub augu sügavusest.
:hello:
Külaline
külaline

Re: Betooni kulu postvundamentil.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Urmas kirjutas: 03 Nov 2017, 18:39
Külaline kirjutas: 03 Nov 2017, 17:47 ...
...
Kuna mõõtühikud on endiselt selgusetud, siis rohkem tarka ei oska panna. :)
Meenus üks projekteerimiskoosolek, kus loeti ette siis projekteerija vigu. Üks neist oli, et joonisel ei ole põhja-lõuna suunda näitavat tähist ja ei ole ka täheldatud mõõtühikuid.
Vastus oli muidugi lihte: kui joonisel puudub põhja-lõuna suunda näitav märgis siis joonis ongi juba põhja suunas. Kui mõõtühikud pole eraldi välja toodud siis on joonis alati millimeetermõõdus.

Ütleme nii, et pole elu sees näinud punasemat inimese nägu ja rohkem selle norijaga probleeme polnud.

Teemasse kah: kas tõesti on raske kolme mõõdu alusel ruumala välja arvutada? Kui arvutada ei oska siis kritselda autocad-s asi kolmemõõtlemiselt välja ja properties aknast saad ruumala :-P
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Betooni kulu postvundamentil.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 04 Nov 2017, 21:48 Teemasse kah: kas tõesti on raske kolme mõõdu alusel ruumala välja arvutada?
Millise kolme mõõdu? "Ülesandes" on kolm arvu pikk külg 12, lühem 7 ja kõrgus 9.5. Kaks arvu võib eeldada, et on sentimeetrites, aga see kolmas arv? Kirjuta meile kõigile, mida ta mõtles selle 9.5 all. Ülesande lahendamiseks ei pea foorumlased ise midagi välja mõtlema ega tuletama, sest kui hakkame siin fantaseerima, siis valede eelduste korral tuleb ka vale vastus ja ülesande püstitaja omakorda võib tuletada valest vastusest, et foorumlased on lollid, kes ei oska isegi arvutada. ;)
Nüüd läheme augu ruumala arvutamise juurde. "Ülesandes" on antud ainult üks arv(augu diameeter 20cm), aga pole augu sügavust(silindri pikkust), pole teada kui sügavale pistetakse karjaaia post, või kui palju jääb karjaaia postist paistma august ülespoole. Kas sina tead? Palun arvuta nüüd augu ruumala ainult diameetri põhjal. Minu teadmised matemaatikavalemitest seda ei võimalda ja mulle tunduski see kõrgema matemaatikana.
Kui minu esimese postituse märkustele ei reageeritud, siis tähendab, et tal pole neid arvusid vaja. Järgmised neli postitust olid niisama möla(minu "austaja" ja vastused talle). Kuues vastus oli juba konkreetne arv, aga kuidas ta selle sai, on minu jaoks jälle kõrgem matemaatika. Seitsmes postitaja kirjutas, et see arv ei pruugi õige olla, sest puudub arvutamiseks üks arv(augu sügavus).
Loodan, et andsin külalisele põhjaliku selgituse, miks ei saa esimese postituse alusel teha arvutusi ja siit tekkis mul sulle omakorda küsimus, et miks ei lahendanud sina seda ülesannet, vaid oma postituses pühendasid tähelepanu ainult minu isikule? :scratch: Näide oli hea, aga see ei käinud minu pihta ja ennast ei tundnud puudutatuna, ei punastanud ja ei läinud nurka häbenema ei praegu ega lähe ka lähitulevikus ning norin edaspidi puuduste ilmnemisel "ülesannete" lahendamise võimatusest. Muidugi eeldusel, et oodatakse õigeid vastuseid, mitte umbropsu arve. :)

Olen meelitatud, aga järgmine kord keskendu ülesande lahendamisele ja tänan postitusega minu isikule tähelepanu pööramise eest? Tšau!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: Betooni kulu postvundamentil.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

12x7x9,5=798 postitaja kuupühikut.
Augu number diameetriga on saadud ringi pindala arvutamisega, kui teaks sügavust siis saaks ka mahu, lihtne ju m²-st teha m³? Aga kui sinna auku veel midagi jämedat pistetakse siis selle maht tuleks ju maha lahutada, hakkab veel äkitsi üle ääre ajama?
mkubi
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 350
Liitunud: 14 Nov 2016, 17:38
On tänanud: 26 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Betooni kulu postvundamentil.

Lugemata postitus Postitas mkubi »

Kui matemaatikat ei oska, siis osta näiteks 20 kotti tsementi ja siis kui need valatud, vaata silma järgi, palju puudu umbes jääb ;)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Betooni kulu postvundamentil.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 05 Nov 2017, 16:28 12x7x9,5=798 postitaja kuupühikut.
Juba hakkab pärleid tulema! Braavo! Sinu arvutuste järgi on karjaaia trapetsi kujuline post pooliku telliskivi suurune. :)
Trapetsi pindala on (12+7):2x9,5=90,25 ruutühikut. Sellest on vähe, sest postil on olemas ka pikkus, mis pistetakse maa sisse 20cm diameetriga auku, milles sügavus on samuti x suurus.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: Betooni kulu postvundamentil.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Urmas kirjutas: 05 Nov 2017, 19:07 Juba hakkab pärleid tulema! Braavo!
Siiani ainus tõeline pärl on...
Urmas kirjutas: 03 Nov 2017, 17:41 ... selgeltnägijate nägemuste pädevusse.
Külaline
külaline

Re: Betooni kulu postvundamentil.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Urmas, kas teate, kuidas kopsumahtu mõõdetakse?
Määrige endal suurim sõrm vaseliiniga kokku ja pistke, teate küll kuhu. Samal ajal mõõtke suust väljuva sooja õhu kogust. :jooma
abe
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 191
Liitunud: 30 Dets 2009, 15:38
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Betooni kulu postvundamentil.

Lugemata postitus Postitas abe »

Eeldades:
1. trapetsikujulise posti alused on 12cm ja 7cm ja trapetsi kõrgus 9,5cm
2. augu läbimõõt on 20cm
3. post ulatub augu põhja ja auk täidetakse betooniga maapinnani
saame betoonikoguse kuupmeetrites valemiga V[betoon] = 0,0314 * h - 0,009025 * h , kus h on augu sügavus meetrites.
Kõik, mis teeme, parandame kohe ära!
to abe
külaline

Re: Betooni kulu postvundamentil.

Lugemata postitus Postitas to abe »

Kui lähteandmed ongi cm-s siis miks teete arvutused kuupmeetrites? Inseneerias selline asi täpsuse mõttes lubatud pole. Kohati neli kohta peale koma, siis kuus. Oi oi oi, TPI füüsika praktikumist tulete välja triibuliste tagumiste põskedega.
Teemaalgataja postitusest on kenasti aru saada, miks osata oma emakeelt. Lisaks triviaalne põhikooli matemaatika.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Betooni kulu postvundamentil.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kuna minu sünniaasta jääb eelmisse sajandisse, siis olen näinud ja tean, millised näevad välja nõukaaegsed kolhoosides-sovhoosides kasutusel olnud betoonist karjaaia postid, aga tundub, et anonüümsed külalised on selle sajandi väljalase. :)
Kas kasutaja abe on näinud 9,5cm kõrgust karjaaia posti? Võiks osata natuke mõttes visualiseerida esimeses postituses antud numbreid.
Teades, millised need postid välja näevad, arvan, et teema algataja on postitusse kirjutanud posti ristlõike mõõdud ja unustanud pikkuse kirjutamata. Sama ka augu sügavusega.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
abe
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 191
Liitunud: 30 Dets 2009, 15:38
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Betooni kulu postvundamentil.

Lugemata postitus Postitas abe »

Urmas kirjutas: 06 Nov 2017, 06:07 Kas kasutaja abe on näinud 9,5cm kõrgust karjaaia posti? Võiks osata natuke mõttes visualiseerida esimeses postituses antud numbreid.
abe kirjutas: 05 Nov 2017, 23:04 Eeldades:
1. trapetsikujulise posti alused on 12cm ja 7cm ja trapetsi kõrgus 9,5cm
2. augu läbimõõt on 20cm
3. post ulatub augu põhja ja auk täidetakse betooniga maapinnani
saame betoonikoguse kuupmeetrites valemiga V[betoon] = 0,0314 * h - 0,009025 * h , kus h on augu sügavus meetrites.
0,009025 on trapetsikujulise ristlõikega posti ristlõike pindala ruutmeetrites. Korrutades selle postiosa pikkusega, mis läheb betooni sisse, saame ruumala, mis lahutatakse postiaugu ruumalast.
to abe kirjutas: 05 Nov 2017, 23:20 Kui lähteandmed ongi cm-s siis miks teete arvutused kuupmeetrites?
Kuupmeetrid on hoomatavamad, kui kuupsentimeetrid. 1 m3 = 1000000 cm3 =~ 10 aiakäru kastitäit.
Kõik, mis teeme, parandame kohe ära!
Külaline
külaline

Re: Betooni kulu postvundamentil.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Urmas kirjutas: 06 Nov 2017, 06:07 Kuna minu sünniaasta jääb eelmisse sajandisse, siis olen näinud ja tean, millised näevad välja nõukaaegsed kolhoosides-sovhoosides kasutusel olnud betoonist karjaaia postid, aga tundub, et anonüümsed külalised on selle sajandi väljalase. :)
Kas kasutaja abe on näinud 9,5cm kõrgust karjaaia posti? Võiks osata natuke mõttes visualiseerida esimeses postituses antud numbreid.
Teades, millised need postid välja näevad, arvan, et teema algataja on postitusse kirjutanud posti ristlõike mõõdud ja unustanud pikkuse kirjutamata. Sama ka augu sügavusega.
Urmas pidi küll ikka väga rikkas kolhoosis tegev olema, et karjaaia postid betoonist olid. Minu omad olid kuusepuust; hilisemalt jah, ka metallist. Ai kurja jah, ma tegelesin rohkem lehmadega, veistega olid lood teised, nood viimased olid mõnikord kurjad.
Urmas, anna mulle andeks, aga teemaalgataja postitus oli vägagi segane ja insenerile tavaks selliste numbrite alusel tõsist otsust teha ei tohiks. Samas on inseneridemaailmas selliseid libedikke, kes arvavad, et igast numbrist või üheööliblikast pressib välja kasumi. Aga ei ole ma nõus, sest see toimub tihtilugu teiste inimeste elu hinnaga.
Valabki teine betooni ära, onn kukub kokku ja keegi saab surma, mis siis saab? Magad öösel rahulikult?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Betooni kulu postvundamentil.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 06 Nov 2017, 18:29 Urmas pidi küll ikka väga rikkas kolhoosis tegev olema, et karjaaia postid betoonist olid. Minu omad olid kuusepuust; hilisemalt jah, ka metallist.
Aga mina olen näinud ka betoonist nn karjaaia poste ja ma tean millised need välja nägid.
Külaline kirjutas: 06 Nov 2017, 18:29 Urmas, anna mulle andeks, aga teemaalgataja postitus oli vägagi segane ja insenerile tavaks selliste numbrite alusel tõsist otsust teha ei tohiks. Samas on inseneridemaailmas selliseid libedikke, kes arvavad, et igast numbrist või üheööliblikast pressib välja kasumi.
Proovi siin foorumis ainult mainida poole sõnaga, et kui ise ollakse juhm, siis tuleb pöörduda targemate poole, kes teevad korraliku projekti koos kasutatavate materjalide ja kogustega. Aga see lõbu maksab.
Kasvõi seegi teema viewtopic.php?f=3&t=60600 või see viewtopic.php?f=12&p=346997#p346997
Külaline kirjutas: 06 Nov 2017, 18:29 Aga ei ole ma nõus, sest see toimub tihtilugu teiste inimeste elu hinnaga.
Valabki teine betooni ära, onn kukub kokku ja keegi saab surma, mis siis saab? Magad öösel rahulikult?
Kirjutada vastavatele organitele? EV-s pole sellist ametitki, mis tegeleks lolluste ennetamisega. :) Kahjuks pole minu võimuses hoida eemale kõiki maailma lolle tegelemast lollustega ja seoses sellega pole mu unel häda midagi, vahest näen isegi unenägusid.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
abe
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 191
Liitunud: 30 Dets 2009, 15:38
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Betooni kulu postvundamentil.

Lugemata postitus Postitas abe »

abe kirjutas: 06 Nov 2017, 08:35
Urmas kirjutas: 06 Nov 2017, 06:07 Kas kasutaja abe on näinud 9,5cm kõrgust karjaaia posti? Võiks osata natuke mõttes visualiseerida esimeses postituses antud numbreid.
abe kirjutas: 05 Nov 2017, 23:04 Eeldades:
1. trapetsikujulise posti alused on 12cm ja 7cm ja trapetsi kõrgus 9,5cm
2. augu läbimõõt on 20cm
3. post ulatub augu põhja ja auk täidetakse betooniga maapinnani
saame betoonikoguse kuupmeetrites valemiga V[betoon] = 0,0314 * h - 0,009025 * h , kus h on augu sügavus meetrites.
0,009025 on trapetsikujulise ristlõikega posti ristlõike pindala ruutmeetrites. Korrutades selle postiosa pikkusega, mis läheb betooni sisse, saame ruumala, mis lahutatakse postiaugu ruumalast.
to abe kirjutas: 05 Nov 2017, 23:20 Kui lähteandmed ongi cm-s siis miks teete arvutused kuupmeetrites?
Kuupmeetrid on hoomatavamad, kui kuupsentimeetrid. 1 m3 = 1000000 cm3 =~ 10 aiakäru kastitäit.
Oskan visualiseerida. Trapetsi paralleelseid külgi nimetatakse alusteks ja ülejäänud kaht külge haaradeks. Aluste vahelist kaugust nimetatakse trapetsi kõrguseks.
Valemis on posti ruumala väljendatud avaldisega 0,009025 * h , kus h on posti pikkus. Nt 2 m pikkuse posti maht on 0,01805 m3 ehk 18050 cm3 ehk 0,18 käruühikut. Kas on mu arvutustes kuskil viga? No nii visuaalselt vaadates ;)
Kõik, mis teeme, parandame kohe ära!
Külaline
külaline

Re: Betooni kulu postvundamentil.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

abe kirjutas: 06 Nov 2017, 21:00 Oskan visualiseerida. Trapetsi paralleelseid külgi nimetatakse alusteks ja ülejäänud kaht külge haaradeks. Aluste vahelist kaugust nimetatakse trapetsi kõrguseks.
Valemis on posti ruumala väljendatud avaldisega 0,009025 * h , kus h on posti pikkus. Nt 2 m pikkuse posti maht on 0,01805 m3 ehk 18050 cm3 ehk 0,18 käruühikut. Kas on mu arvutustes kuskil viga? No nii visuaalselt vaadates ;)
Ära nüüd hakka Kristo5380 eksitama mingite arvude, mõõt- ja käruühikutega :) , ta ei saa nagunii aru. Esimeses postituses ei olnud posti pikkuseks "näiteks 2m", vaid posti pikkust ei olnud absoluutselt mainitud ei sõnadega ega numbriliselt, sest posti pikkus on Kristo5380 isiklik saladus, mille ta viib endaga hauda kaasa ning seega jätaks kõrvale "oletused ja näiteks". Sellest ka minu esimene vastus Kristo5380 murele, et puuduvad arvutusteks vajalikud andmed.

Urmas
Kristo5380
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 26 Okt 2017, 15:43

Re: Betooni kulu postvundamentil.

Lugemata postitus Postitas Kristo5380 »

Andke andeks palun. Augu sügavuseks on 1m. Muud mõõtmed olid sentimeetrites.
abe
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 191
Liitunud: 30 Dets 2009, 15:38
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Betooni kulu postvundamentil.

Lugemata postitus Postitas abe »

0,0224 m3 augule. Ehk 22,4 liitrit. Ehk kärutäiega saad u. 3 auku valatud. Nüüd targemad ütlevad, palju saab mahuliselt 40 kg tsementi segatuna 120 kg kruusaga?
Kõik, mis teeme, parandame kohe ära!
Vasta