Pottahjuga miskit ette võtta.

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
clondike
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 376
Liitunud: 10 Jaan 2015, 21:13
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 9 korda

Pottahjuga miskit ette võtta.

Lugemata postitus Postitas clondike »

Väsinud moega pottahjuga oleks vaja miskit ette võtta. Hetkel näeb välja selline:
Pilt
Ahi iseenesest väga eakas pole- 20 aastat turjal, aga ju on kunagi eelmise omaniku ajal ahjule liiga tehtud või on teostus kehv olnud. Igastahes pudiseb pottide vahe tühjaks, korra olen tavalise vuugiseguga täitnud parema väljanägemise nimel, aga kasu lühiajaline. Pildilt paistva osa teise rea vasak nurgapott on käega katsudes kergelt loksuv. Mida siis nüüd teha, tahaks remonti teha selles toas, aga ahi jääks päris näotu sellisel kujul. Mida pottsepad arvavad, ideaalis sooviks looduskiviga kaetud küttekeha lõpptulemusena, aga kas sellest ahjust kannatab seda välja võluda või tuleb suurem remont ennem teha ahjule?
leegisoojus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 03 Okt 2017, 12:51

Re: Pottahjuga miskit ette võtta.

Lugemata postitus Postitas leegisoojus »

Enne tuleb ahi ikka korda teha. Kuna tegemist on glasuurpott ahjuga, siis enne looduskivide paigaldamist tuleb glasuuri kiht eemaldada.
See kõik on aga väga aeganõudev ja ka mitte eriti odav lõbu, targem on ehitada uus ahi.
Kuna see ahi pudeneb ja potid tulevad välja, siis võib see tähendada, et terve ahi tuleb võib-olla ümber lapata, enne kui sinna hakata looduskivi plaate peale panema.
Kui sellele ahjule ilma remondita panna looduskivi plaat peale, siis püsib see ahi nii kaua ilus kuni sinna tuld alla ei tehta, kui aga kütta ka mõtled seda ahju, siis näeb ta mõne aja pärast välja samasugune nagu praegu, ainult et looduskivi imitatsiooniga.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Pottahjuga miskit ette võtta.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

leegisoojus kirjutas: 03 Okt 2017, 17:53 . Kuna tegemist on glasuurpott ahjuga, siis enne looduskivide paigaldamist tuleb glasuuri kiht eemaldada.
See kõik on aga väga aeganõudev ja ka mitte eriti odav lõbu,
See vajab küll lisaselgitust :( Mis ameti mees ise oled? Sinu postituste järgi on raske arvata.
Pottseppmeister "Kaminahi"
ahjupealne
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 161
Liitunud: 29 Mär 2011, 18:37
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Pottahjuga miskit ette võtta.

Lugemata postitus Postitas ahjupealne »

Tere.
Lugesin soovitust nagu `Hirmu- ja õudusjutte maalt ja merelt`.

Andres
53267676
leegisoojus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 03 Okt 2017, 12:51

Re: Pottahjuga miskit ette võtta.

Lugemata postitus Postitas leegisoojus »

Vastus Tavalugejale: Kuna tõid välja küsimuse plaatimisest, siis võin olla plaatija. Mina aga käsitlesin ahju teemat tervikuna, mis võib osutuda aega nõudvaks ja mitte eriti odavaks. Lihtsalt selle ahju karestamine ja plaatimine ei võta väga palju aega. Mina seda ahju oma silmaga näinud ei ole, ja seega ei ütelnud ma kindlalt, et nii on, kirjas oli võib-olla...

Andresel soovitan panna oma teema kirja selle ahju kohta, kui raamatu lugemisest aega üle jääb.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Pottahjuga miskit ette võtta.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

leegisoojus kirjutas: 04 Okt 2017, 19:05 Vastus Tavalugejale: Kuna tõid välja küsimuse plaatimisest, siis võin olla plaatija. Mina aga käsitlesin ahju teemat tervikuna, mis võib osutuda aega nõudvaks ja mitte eriti odavaks. Lihtsalt selle ahju karestamine ja plaatimine ei võta väga palju aega. Mina seda ahju oma silmaga näinud ei ole, ja seega ei ütelnud ma kindlalt, et nii on, kirjas oli võib-olla...

Andresel soovitan panna oma teema kirja selle ahju kohta, kui raamatu lugemisest aega üle jääb.
Kui tahtsid lihtsalt tarka panna, siis mõistetav. Ülejäänus vastas sulle Andrus. Vastas konkreetselt :thumbsup:
Pottseppmeister "Kaminahi"
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Pottahjuga miskit ette võtta.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

leegisoojus kirjutas: 04 Okt 2017, 19:05 Vastus Tavalugejale: Kuna tõid välja küsimuse plaatimisest, ...
:confused:
Pottseppmeister "Kaminahi"
leegisoojus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 03 Okt 2017, 12:51

Re: Pottahjuga miskit ette võtta.

Lugemata postitus Postitas leegisoojus »

Vastus Tavalugejale: Jah Andres vastas konkreetselt, et loeb seiklusjutte "MAALT JA MERELT". Mina vastasin temale ka konkreetselt.
Mina ei pane tarka, vaid mul on selles vallas ka teadmised ja kogemused.
Ma ju tõesti pole seda ahju oma silmaga näinud. Võib ju oletada, et see ahi on seest heas korras, siis piisaks vaid sidumisest väljast ja plaadid peale.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Pottahjuga miskit ette võtta.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

leegisoojus kirjutas: 03 Okt 2017, 17:53 Kuna tegemist on glasuurpott ahjuga, siis enne looduskivide paigaldamist tuleb glasuuri kiht eemaldada.
See kõik on aga väga aeganõudev ja ka mitte eriti odav lõbu, ...
On sul õpetlikud kogemused siis näidata...
Pottseppmeister "Kaminahi"
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Pottahjuga miskit ette võtta.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

leegisoojus kirjutas: 04 Okt 2017, 22:03 Võib ju oletada, et see ahi on seest heas korras, siis piisaks vaid sidumisest väljast ja plaadid peale.

Kuidas siduda, millega. Jaga kogemusi.
Pottseppmeister "Kaminahi"
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Pottahjuga miskit ette võtta.

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Läheb täitsa teemast välja aga tekkis huvi, et kas see pidev mölisemine ja "minu tõde on kõige õigem" on mingi geneetiline eeldus pottseppade puhul ?
leegisoojus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 03 Okt 2017, 12:51

Re: Pottahjuga miskit ette võtta.

Lugemata postitus Postitas leegisoojus »

Siduda saab traadiga väljastpoolt. Sellel pildil on tegemist pliidiga, aga mingi ettekujutuse saab.
IMG_20170908_125226.jpg
leegisoojus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 03 Okt 2017, 12:51

Re: Pottahjuga miskit ette võtta.

Lugemata postitus Postitas leegisoojus »

Postitas dumbuser » 04 Okt 2017, 23:59
Läheb täitsa teemast välja aga tekkis huvi, et kas see pidev mölisemine ja "minu tõde on kõige õigem" on mingi geneetiline eeldus pottseppade puhul ?


Ei minu tõde pole kõige õigem, sest igal mehel on oma tõde. Mina ei tulnud siia foorumile tõde taga ajama, mina tulin siia selleks, et oma kogemusi teistega jagada ja ka ise midagi õpetlikku saada. "INIMENE ÕPIB KOGU ELU SUREB IKKA LOLLINA"
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Pottahjuga miskit ette võtta.

Lugemata postitus Postitas motamees »

dumbuser kirjutas: 04 Okt 2017, 23:59 Läheb täitsa teemast välja aga tekkis huvi, et kas see pidev mölisemine ja "minu tõde on kõige õigem" on mingi geneetiline eeldus pottseppade puhul ?
Paarkümmend aastat tagasi andsin oma proovid geenivaramusse. Kümmekond aastat tagasi sain teada, et mul on pottsepa geenid ja muuks ma ei kõlba. Nüüd võin süüdimatult möliseda ja oma tõde kuulutada. Kui ära tüdinen, annan uued proovid ja hakkan elektrikuks. Siis peab vait olema, aga kõik prahi võib maha visata.
;)
.
Tel 5o9279o
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Pottahjuga miskit ette võtta.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

dumbuser kirjutas: 04 Okt 2017, 23:59 Läheb täitsa teemast välja aga tekkis huvi, et kas see pidev mölisemine ja "minu tõde on kõige õigem" on mingi geneetiline eeldus pottseppade puhul ?
Täiesti teemaväliselt peab sulle ütlema. et püsi teemas ja ära mõlise.
Pottseppmeister "Kaminahi"
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Pottahjuga miskit ette võtta.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

14492552_1201444129915591_3390403792088140514_n.jpg
14492552_1201444129915591_3390403792088140514_n.jpg (31.34 KiB) Vaadatud 7487 korda
Just analoogselt probleemne ahi. Ahjule liimitud klaaskiud krohvivõrk, NAKS-3 seguga, pind sama seguga tasandatud ja kaetud mosaiikplaatidega.
Pottseppmeister "Kaminahi"
leegisoojus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 03 Okt 2017, 12:51

Re: Pottahjuga miskit ette võtta.

Lugemata postitus Postitas leegisoojus »

IMG_20170413_181635.jpg
Siin ka analoogsete probleemidega ahi, aga pilt pole tehtud kohe peale plaatimist, vaid peale mõne aasta möödumist.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Pottahjuga miskit ette võtta.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

leegisoojus kirjutas: 05 Okt 2017, 19:46
Siin ka analoogsete probleemidega ahi, aga pilt pole tehtud kohe peale plaatimist, vaid peale mõne aasta möödumist.
Kelle töö?
Pottseppmeister "Kaminahi"
leegisoojus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 03 Okt 2017, 12:51

Re: Pottahjuga miskit ette võtta.

Lugemata postitus Postitas leegisoojus »

Ikka ühe "meistri" töö.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Pottahjuga miskit ette võtta.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

leegisoojus kirjutas: 05 Okt 2017, 21:40 Ikka ühe "meistri" töö.
:jooma
Pottseppmeister "Kaminahi"
klaverimeister
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 101
Liitunud: 05 Veebr 2015, 14:50
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Pottahjuga miskit ette võtta.

Lugemata postitus Postitas klaverimeister »

Kui see minu ahi oleks, siis laseks ta ühelt poolt lahti võtta, laduda uue sisu ja elaks rõõmsalt edasi. Poti taga on tuli ja kui vuuk tühjaks pudiseb on see tuli ja tahm varsti toas. MIngisuguse õhukese looduskivi annab sinna ju kuumakindla plaatimisseguga panna, aga kuidas sa kumeraid servi ja nurki vormistad? Ahju-ukse peaks ka siis eest ära võtma ja väljapoole paigaldama. Ehk siis sa näed üsna palju vaeva, aga lahendus on ainult kosmeetiline.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Pottahjuga miskit ette võtta.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Klaverikunstnik, sellel ahjul on arvatavasti neli külge ja ühe külje uueks tegemine teisi paremaks ei muuda. Loomulikult on hea ka ahjule uus sisu teha aga antu juhul on küsimus välises potipinnas, mille vuugid loksuvad tühjaks. Sinu variandis tuleb siis kõik potivahed seest puhastada ja uuesti täita. Vuukide suurust ei saa aga niisama muuta, selleks tuleb kogu ahi lahti-kinni, uus sisu. Kui kosmeetiliselt lähenedes vuugid puhastada, siis klaaskiud võrguga armeerides need täituvad plaadiseguda, potid stabiliseeruvad, kinnituvad ja kattes mosaiikplaadiga saab ka valge ahjuga analoogselt nurgad ümaraks. Antud ahjul need niiväga ümarad ei olegi.Seetõttu soov katta ahi looduskiviga igati teostatav. Loomulikult tuleb ka uks ja muud avad seada viimistluse pinnale.
See pole küll töö, mis oleks märkimisväärselt keeruline või kulukas. Aga kindlasti on variante palju kuni uute ahjude valikust uue leidmise raske rada. Inimeste võimalused ja soovid on teadagi erinevad.
Leegisoojuse kuvatud plaatimistöö kuulub muidugi äraspidisele tasandile.
Pottseppmeister "Kaminahi"
leegisoojus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 03 Okt 2017, 12:51

Re: Pottahjuga miskit ette võtta.

Lugemata postitus Postitas leegisoojus »

Leegisoojuse kuvatud plaatimistöö kuulub muidugi äraspidisele tasandile.

Äraspidisele tasandile kuuluksid kõik plaatimistööd sellises seisus ahjuga.
Klaverikunstnik kirjutas:"laseks ühe külje lahti võtta ja uue sisu laduda". Ka mina talitaks nii, sest sellega saaks ahju korda,nii et enam ei suru edaspidi potte välja. Siis kütaks ahju sisse ja seejärel plaadiks nagu Tavalugeja kirjeldas.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Pottahjuga miskit ette võtta.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Sellisel juhul viiksin kogu selle ahju värske õhu kätte ja ehitaks korraliku disainiga tellisahju, looduskivi kauniduses.

Milleks nende pottidega veel rapsida seal kihtide ahel? Võta maha, vea välja, tee puhtaks, pane tagasi ja hauale looduskivist sammas. Mis mõttes :blink:
Pottseppmeister "Kaminahi"
clondike
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 376
Liitunud: 10 Jaan 2015, 21:13
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Pottahjuga miskit ette võtta.

Lugemata postitus Postitas clondike »

Tänud arvamuste eest! Olen ise seda ahju 11 aastat kütnud(ahju vanus ca 20 aastat) ja ahi on püsinud kogu selle perioodi samasugusena. Pottide vahelt pole kunagi sisse ajanud ega muud taolist. Ainus defekt on pudenevad vuugid ja kergelt loksuv nurgapott, mis on samas konditsioonis kogu selle 11 aastat olnud. Kuna lisaks vuukide probleemile ei istu mulle ka mitte üks põrm see pottide toonivalik, siis kapitaalremonti ahjule teha ei näe pointi - siis oleks mõistlikum juba uus ahi tellida. Seega, kas jätta nii nagu on ja mõne aja pärast uus ahi teha või koos toaremondiga iluravi mõneks ajaks nii nagu Tavalugeja õpetas. Ahi ulatub külgedega 3 tuppa ja hetkel on kõne all tuba, kus asub ahju kaks külge, kus pole ei tahmatopse ega ahjuust. Seega on kiusatus ikkagi proovida.
Vasta