100-120 m2 1,5 kordse maja projekti hind

bufu89
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 05 Okt 2009, 12:34
On tänanud: 2 korda

100-120 m2 1,5 kordse maja projekti hind

Lugemata postitus Postitas bufu89 »

Oleks huvi ehitada lähi tulevikus väike maa maja(puitkarkass)
Maja esimesel korrusel peaks olema üks magamistuba, wc/vannituba , avatud köök -elutuba ja sinna peaks mahtuma ka kaminahi, elutoast peaks pääsema otse välja terrassile.Teisel korrusel oleks kaks magamistuba, ühel magamistoal peaks olema rõdu.
Mis sellise projekti hinnaks võiks kujuneda?
Ignar
ignar89@hot.ee
IgaNarr
külaline

Re: 100-120 m2 1,5 kordse maja projekti hind

Lugemata postitus Postitas IgaNarr »

Kümpi.
bufu89
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 05 Okt 2009, 12:34
On tänanud: 2 korda

Re: 100-120 m2 1,5 kordse maja projekti hind

Lugemata postitus Postitas bufu89 »

Täpsustuseks siis . Küsin projekteerimise ja paberi poole hinda.
Krundil on olemas elekter ja vesi tuleb oma puurkaevust.Maja peaks registrisse minema suvilana.
Külaline
külaline

Re: 100-120 m2 1,5 kordse maja projekti hind

Lugemata postitus Postitas Külaline »

mille poolest tuleb suvilana regisstrisse mineva maja projekt odavam?

kui võtan tehasemaja ja tehas ise pakub ka projekteerimisteenust,kas siis kogu projektimajanduse hind on ikka sama?
tehasel ju tööjoonised ammu tehtud...
ccc34
külaline

Re: 100-120 m2 1,5 kordse maja projekti hind

Lugemata postitus Postitas ccc34 »

Külaline kirjutas: 03 Aug 2017, 17:55 mille poolest tuleb suvilana regisstrisse mineva maja projekt odavam?
- Energiamärgis pole suvilale kohtustuslik kui seal ei elata aasta läbi sees. Selle raha hoiaks kokku. Ehk siis ca 150eur :)
Külaline kirjutas: 03 Aug 2017, 17:55 kui võtan tehasemaja ja tehas ise pakub ka projekteerimisteenust,kas siis kogu projektimajanduse hind on ikka sama?
tehasel ju tööjoonised ammu tehtud...
- Tehas võib anda maja joonised, kuid juurde on vaja teha asendiplaan ja seletuskiri + maja joonised vormistada normidele vastavaks. Lisandub ehitusloa asjaajamine, kooskõlastamine. Bürokraatia aeg sõltub omavalitsusest ning see muudab oluliselt ka projekteerimistööde hinda.
Külaline
külaline

Re: 100-120 m2 1,5 kordse maja projekti hind

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Et siis suvila ja maja projektide hinna vahe on ainult 150 €?

Mul on just praegu käsil projekteerimistingimuste taotlemine maakodu jaoks.
Nende jaoks küsiti, et millist hoonet ma tahan, söötsin paar tehasemaja neile ette, et midagi sellist...
Ega ise kah täpselt ei tea veel, aga et nad saaksid mingi ettekujutuse ja minu ettekujutust põhjalikult tuksi oma tingimustega ei keeraks....

Mis veel suvila ja elamu ehituse juures erinevat on?
Tahan selle maakodu niikuinii sellise teha, et talvel ka sees elada saaks - sisuliselt pole ju vahet - sooja peab see pidama ?
Või on elamute juures miskid mõttetud nõuded, mis asja suvilast tunduvalt kallimaks teevad?

No asendiplaan, sidumised ja kommunikatsiooonid tulevad niikuinii teha...seal pole vahet.
Aga kõrgelttasustatav intellektuaalne kunstnikutöö jääb ju ära? See mis kõige rohkem peaks maksma...?
Ja kui keegi juba kunstiteose välja haudub, siis tuleb kohe otsa hulk tehnilist tööd - tööjoonised, et ehitaja selle üldse kokku oskaks panna?
Tehasemees vajutab ainult arvutil nuppu ja detailid sõidavad koormasse...

Ega ma pole seda kunstiteost veel välistanud... võib ju ka lausa arhitektuurikonkursi korraldada. :good:
Aega mul on ja koht on seda väärt...
Külaline
külaline

Re: 100-120 m2 1,5 kordse maja projekti hind

Lugemata postitus Postitas Külaline »

sry, et kaaperdasin teise mehe teema - mina pole bufa... pakkuge ikka talle oma projekteerimisteenust,
ta e-mail siin olemas.

Mul lihtsalt juhtus samas mõõdus soov olema ...

Aga kui ma peaks tahtma kunstiteost, mis arhitektuuriajalukku läheks, kust ma peaks peale hakkama ?
Puidust maja
külaline

Re: 100-120 m2 1,5 kordse maja projekti hind

Lugemata postitus Postitas Puidust maja »

ccc34
külaline

Re: 100-120 m2 1,5 kordse maja projekti hind

Lugemata postitus Postitas ccc34 »

Projekti hind sõltub asukohast. Kui tahad kuhugi väiksesse valda 150m2 suvilat ja Tallinnasse samas suurusjärgus eramut, siis projekti hinnavahe võib olla kordades. Hinnavahe tingib bürokraatia, ehitusloa menetlusprotsess on tehtud suurtes kohtades nii vaevaliseks ja aeganõudvaks.
Külaline
külaline

Re: 100-120 m2 1,5 kordse maja projekti hind

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ccc34 kirjutas: 12 Sept 2017, 10:48 Projekti hind sõltub asukohast. Kui tahad kuhugi väiksesse valda 150m2 suvilat ja Tallinnasse samas suurusjärgus eramut, siis projekti hinnavahe võib olla kordades. Hinnavahe tingib bürokraatia, ehitusloa menetlusprotsess on tehtud suurtes kohtades nii vaevaliseks ja aeganõudvaks.
Aeg on muidugi raha, aga siit loeb küll välja, et Tallinnas tuleb aeg rahaga kinni maksta... :grin:
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: 100-120 m2 1,5 kordse maja projekti hind

Lugemata postitus Postitas Prill »

Ma ei saa päris täpselt aru, kuidas projekt-projekteerimine puutub otseselt ehitusloa taotlemise bürokraatiasse. Ehitusloa taotlemine ei ole minu teada tavapäraselt arhitekti ega projekteerija ülesanne.
Samuti müüakse tüüpprojekte, ja kuidas seal mõjutab projekti hinda see, kuhu ma selle maja püsti panen jääb samuti arusaamatuks.
Õige võib olla see, et mida võimekam omavalitsus seda enam võib ehitustegevus ja sellele eelnev projekteerimistegevus tingimustega reguleeritud. Aga kitsendavad tingimused oleks tark selgeks teha enne projekteerimise algust, kui projekteerija on juba lähteülesandes piirangutest teadlik ja saab nendega oma töös arvestada, peaks see hoopis projekti maksumust vähendama, sest huupi tellitud või tüüpprojektiga võib kerkida esile mittevastavusi, mille kõrvaldamiseks tuleb teha lisatööd ja maksta lisaraha.
rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1108
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 40 korda

Re: 100-120 m2 1,5 kordse maja projekti hind

Lugemata postitus Postitas rein113 »

Prill kirjutas: 13 Sept 2017, 16:34 ...
Ehitusloa taotlemine ei ole minu teada tavapäraselt arhitekti ega projekteerija ülesanne.
...
Kelle ülesanne see on tavapäraselt?
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: 100-120 m2 1,5 kordse maja projekti hind

Lugemata postitus Postitas Prill »

rein113 kirjutas: 14 Sept 2017, 09:44
Prill kirjutas: 13 Sept 2017, 16:34 ...
Ehitusloa taotlemine ei ole minu teada tavapäraselt arhitekti ega projekteerija ülesanne.
...
Kelle ülesanne see on tavapäraselt?
Pole õrna aimugi, aga loogika järgi arvaks, et ainult maaomanik saaks taotleda luba ehitada. Ei kujuta päris ette olukorda, et keegi kolmas isik olgu projekteerija, ehitaja või naaber teeks ehitusloa taotluse minu või kelle tahes maale ehitamiseks ja saaks päriselt juriidilise õiguse minu või kelle tahes maale ka maaomaniku teadmata või isegi omaniku tahte vastaselt ehitada. :roll:
Kuigi teoreetiliselt on võimalikud variandid, kui maaomanik on mingi kirjaliku volituse või lepinguga näitab ära, et projekteerija, ehitusfirma, naaber on volitatud ehitusega tegelema ja omaniku teadmisel ning volitusel.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: 100-120 m2 1,5 kordse maja projekti hind

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Prill kirjutas: 14 Sept 2017, 09:57keegi kolmas isik olgu projekteerija, ehitaja või naaber teeks ehitusloa taotluse minu või kelle tahes maale ehitamiseks
Ehitusluba antakse projektile, st et selle projekti järgi võib ehitada.
Vasta