Probleem Palkmaja lõunaküljes sipelgad sees.

Palkmajade teema
tanel1998
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 05 Mai 2017, 00:54

Probleem Palkmaja lõunaküljes sipelgad sees.

Lugemata postitus Postitas tanel1998 »

Tervist! Minul selline probleem, et sain omale 1936 a ehitatud palkmaja. aga probleem on selles, kuidas saada lahti sipelgatest? võtsin aknaalt voodri lahti, selgus, et kõige alumise palgi nad on ära hävitanud. Mis oleks kõige tõhusam asi millega nendest vabaneda? tahaks paari nädala pärast, palgi ära vahetada. Sipelgas ise on kuklane... :evil: :banghead: Tänud!
range
külaline

Re: Probleem Palkmaja lõunaküljes sipelgad sees.

Lugemata postitus Postitas range »

Kõik mis tapab sipelgad mürgitab ka inimest. Alusta sipelgapüünistega, ja mürgita ka muul moel. Parim variant ilmselt oleks kõik pinnas kuhu sipelgas ennast on asutanud üles kaevata ja ära vedada/ asendada, palgid samuti. Maha vala uue pinnasega koos ohtralt punast pipart, kaneeli ja kasvõi nitrolahustit. See ei meeldi neile kohe kindlasti mitte :)
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Probleem Palkmaja lõunaküljes sipelgad sees.

Lugemata postitus Postitas Prill »

Sipelgad minu teada puitu ei söö ja pesasid ka terve puidu sisse ei hammusta, arvatavalt oli see alumine palk oli seal juba muul põhjusel pude ja sipelgad seadsid end sinna pudedasse palgi tühimikesse sisse.
Üks ökoloogiline tõrje olevat osta poest pärmi, pärm segada suhkruga ja asetada mõne purgikaane või madala anumaga sipelgate käiguteele - sipelgad hakkavad seda pärmi-suhkrusegu sööma ja loodetavasti ka pessa tassima ning pärmseen hakkab sipelga sees paisuma ja sipelgad lähevad lõhki või heidavad hinge.
Olen seda ise proovinud aga ma ei saanud seda tõrjet nagu piisavalt efektiivselt toimima, või vähemalt kiiresti ei juhutnud midagi. See pärmisuhkrusegu kippus kas saiana paisuma ära kuivama, või kui rohkem suhkrut panna jäi mulje, et sipelgad on eriti hea nuuma peal. Lõpuks ei saanudki aru, kas sipelgad lahkusid kuskile paremasse elupaika või oli pärmi bioloogilisest massihävitusrelvast siiski mingit kasu.
Külaline
külaline

Re: Probleem Palkmaja lõunaküljes sipelgad sees.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ma ise olen kasutanud kaubandusest saada olevaid tõrjevahendeid. Minu arust mõjuvad need selliselt, et nad kaovad àra küll, kuid kui ilmastikuga see ära kaob siis on ka sipelgad tagasi. Välja arvatud üks pulber mida hortesest eelmine suvi ostsin, siis oli küll terve tee surnud sipelgaid täis. Paraku ega nad ka lollid pole ja kuna lõplikult see neid ei hävitanud siis nüüd on nad jälle tagasi ja poevad lihtsalt peitu sellle vahendi eest. Parim lahendus oleks ikkagi pinnas minema tassida. Igasugused kaneelid kohvipaksud soolad ja soodad olen proovinud need ei aita mul. Mul muidugi kivimaja aga maja ääres unikividest tee ja raiped kaevavad alt liiva välja nii et maja poolsed kaks kivirida on maja poole kaldu juba :evil:
Külaline
külaline

Re: Probleem Palkmaja lõunaküljes sipelgad sees.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Vanad külamehed rääkisid et, diisel vanaõli sisse segada, nädal aega ja mitte üht sipelgat, ei tea kas see vastab ka tõele? Tänud abistajatele! Panen ka mõne pildi..http://album.ee/node/29690983/50363797
Külaline
külaline

Re: Probleem Palkmaja lõunaküljes sipelgad sees.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 05 Mai 2017, 11:34 Vanad külamehed rääkisid et, diisel vanaõli sisse segada, nädal aega ja mitte üht sipelgat, ei tea kas see vastab ka tõele? Tänud abistajatele! Panen ka mõne pildi..http://album.ee/node/29690983/50363797
löö pesa harjaga laiali lähevad ise minema ja pole vahet kas paned ainult õli või ainult diislit , igasugune elu läheb nendega minema
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Probleem Palkmaja lõunaküljes sipelgad sees.

Lugemata postitus Postitas aero »

Prill kirjutas: 05 Mai 2017, 10:17... Lõpuks ei saanudki aru, kas sipelgad lahkusid kuskile paremasse elupaika või oli pärmi bioloogilisest massihävitusrelvast siiski mingit kasu.
Ma usun nad jäid purju ja ei leidnud enam kodu üles.
Külaline kirjutas: 05 Mai 2017, 10:32 maja ääres unikividest tee ja raiped kaevavad alt liiva välja nii et maja poolsed kaks kivirida on maja poole kaldu juba :evil:
Tänavakivid on neile nagu kindel katus, mille alla pesa teha. Paar kivirida üles võtta ja natuke liiva juurde panna poleks keeruline. Aga kõigepealt vaja neist lahti saada. Meil samuti püüavad betoonkivi alla elama asuda. Julgemad trügivad tuppa, kassi toidukauss meelitab neid.
fgh
külaline

Re: Probleem Palkmaja lõunaküljes sipelgad sees.

Lugemata postitus Postitas fgh »

Kuklane on looduskaitse all, saa sõbraks või osta uus maja.

Aianduspoodides on valge sipelgapulber müügil. Eelnev soovitus ei lähe küll eelmise lausega kokku, aga jah väga efektiivne: https://www.google.fi/url?sa=i&rct=j&q= ... 3525257690
tanel1998
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 05 Mai 2017, 00:54

Re: Probleem Palkmaja lõunaküljes sipelgad sees.

Lugemata postitus Postitas tanel1998 »

Sipelgatest lahti pole siiani kuidagi saanud, ilmselt on pesa suurem osa põranda all??
anryo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 282
Liitunud: 13 Mai 2016, 10:58
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Probleem Palkmaja lõunaküljes sipelgad sees.

Lugemata postitus Postitas anryo »

See sipelgapulber töötab väga tõhusalt - paari päevaga on plats puhas.
Ja kommentaariks: "Kõik mis tapab sipelgad mürgitab ka inimest" - ega sul omal seda süüa pole siis vaja!
Külaline
külaline

Re: Probleem Palkmaja lõunaküljes sipelgad sees.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Puistates Detiat nende aukudesse ja käiguteedele sain platsi puhtaks küll aga paar-kolm kuud hiljem hakkasid tasapisi tagasi siginema.
Vasta