aurutõke kahe kipsplaadi vahel

kuidas soojustada oma elamist
qningas
külaline

aurutõke kahe kipsplaadi vahel

Lugemata postitus Postitas qningas »

võimalik, et täielik lollus aga..
kips-aurutõkkepaber-kips-karkass/vill-palk
Tean, et aurutõke on hädavajalik sest muidu pääseb niiskus villa sisse ning siis muutub vill kasutuks ja ei hoia sooja.
Millised miinused välja tuua? Ilmselt hakkab pealmine kipsplaat niiskust koguma aga kui ruumis on normaalne vent ja küte, siis äkki on parem ikka?
Külaline
külaline

Re: aurutõke kahe kipsplaadi vahel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ei hakka kips niiskust koguma.
rully34
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 93
Liitunud: 20 Mär 2007, 14:28

Re: aurutõke kahe kipsplaadi vahel

Lugemata postitus Postitas rully34 »

Kui tuleb norm. vent ja küte ,siis pane kindlasti aurutõke.
Kaar
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 84
Liitunud: 22 Jaan 2007, 23:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: aurutõke kahe kipsplaadi vahel

Lugemata postitus Postitas Kaar »

Oluline on,et seina sees olev niiskus ei hakkaks kondenseeruma.See juhtub siis,kui temperatuur langeb.Peale esimest kipsi seda kindlasti ei juhtu.Pane kindlasti
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: aurutõke kahe kipsplaadi vahel

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Pistikupesadega ja iga tüübliaugu puurimisega teed sa aurutõkkesse augu...
summutaja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 07 Apr 2017, 00:38

Re: aurutõke kahe kipsplaadi vahel

Lugemata postitus Postitas summutaja »

Kasutan teemat ja küsin, et kui panna Aurutõke mitte kahe kipsplaadi vahele vaid OSB ja kipsplaadi vahele, et mis siis saab?
Külaline
külaline

Re: aurutõke kahe kipsplaadi vahel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

summutaja kirjutas: 02 Mai 2017, 14:33 Kasutan teemat ja küsin, et kui panna Aurutõke mitte kahe kipsplaadi vahele vaid OSB ja kipsplaadi vahele, et mis siis saab?
siis on aurutõke osb ja kipsi vahel , kui sa ei tea milleks aurutõket paigaldatakse ja kui aurutihedat konstruktsiooni sul vaja on võid selle panemata jätta nö pole mõtet kooliraha maksta
summutaja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 07 Apr 2017, 00:38

Re: aurutõke kahe kipsplaadi vahel

Lugemata postitus Postitas summutaja »

Tunnistan, et ehitusest suurt ei jaga, sellepärast siit nõu küsingi. Hakkasin OSB seina panama ja siis üks tuttav ehitusmees ütles, et mul valesti tehtud, et aurutõkkepaber oleks pidanud käima karkassi külge (ma küll ei tea kuidas seda sinna kinnitada) ja alles siis OSB + Kips. Sellepärast tekkiski küsimus, et mis siis saab, kui paber on OSB ja kipsi vahel ja kas seda on sinna üldse mõtet panna või teipida OSB plaadi vahelised vuugid kinni ja panna kohe kips otsa.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: aurutõke kahe kipsplaadi vahel

Lugemata postitus Postitas Prill »

Kahe kipsi või OSB ja kipsi vahel aurutõke on samamoodi aurutõke kui seal kipsi taga. Küll aga tekib küsimus, kuidas kipsi-osb vahel lahendada erinevad läbiviigud, näiteks tavaline pistikupesa, kas seinapealne pistik kaabeldus? Idee poolest aurutõke peaks moodustama sõna otseses mõttes maja sisese hermeetilise kilekoti, kus torude, ventilatsiooni kaablite jm läbiviigud on samuti aurutihedalt lahendatud. Samuti olemasoleval hoonel on seda ideaalset aurutõket keeruline teha, kuidas lahendada seina ja lae kohtumine ja kuskile jääb "kilekotti" ikkagi korralikud augud. Samas see paber on nii odav, et parem on ta ikkagi panna kui panemata jätta, mingi positiive mõju ikkagi säilib, et sellest paberiga seinast õhuniiskus otse soojustusse ei lähe, vaid lekib kindlatest aurutõkketa kohtadest, mis võivadki jääda lokaalseks, seda ka niiskuva soojustuse mõttes.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: aurutõke kahe kipsplaadi vahel

Lugemata postitus Postitas Prill »

summutaja kirjutas: 02 Mai 2017, 16:10 Tunnistan, et ehitusest suurt ei jaga, sellepärast siit nõu küsingi. Hakkasin OSB seina panama ja siis üks tuttav ehitusmees ütles, et mul valesti tehtud, et aurutõkkepaber oleks pidanud käima karkassi külge (ma küll ei tea kuidas seda sinna kinnitada) ja alles siis OSB + Kips. Sellepärast tekkiski küsimus, et mis siis saab, kui paber on OSB ja kipsi vahel ja kas seda on sinna üldse mõtet panna või teipida OSB plaadi vahelised vuugid kinni ja panna kohe kips otsa.
Ma ka ehitusest ei jaga aga see ei sega mul iseehitajana targutamast :) - küll siinsed eksperdid pärast õigeks tambivad.
Minu arusaamist mööda oleks aurutõkke mõistlik koht välisseina ja sisekarkassi vahel, nii, et karkassi sees jooksvad kaablid ja torud ei lõhuks aurutõket, samuti kipsikruvid ei augusta sel juhul aurutõket ja üldse on võimalikku aurutõkke lõhkumist ja nuputamist kuidas seda jama lappida sel juhul vähem.
Ka aurutõkkest toa poole jääva karkassi võib soojustada ja see ei tekita mingeid probleeme, sest nn kondenseerumis nullpunkt jääb nagunii välisseina konstruktsiooni/soojustusse.
Seest välja midagi sellist: kips+osb+karkass+aurutõke+välissein.
Siinkohal pean silmas nn viimistluskarkassi a'la 42-50mm või mis nad on, mille mõte on kipsi püsti hoida, aga mitte 200mm soojustusega kandevkarkassi.
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: aurutõke kahe kipsplaadi vahel

Lugemata postitus Postitas rundll »

Prill kirjutas: 02 Mai 2017, 16:28
summutaja kirjutas: 02 Mai 2017, 16:10 Tunnistan, et ehitusest suurt ei jaga, sellepärast siit nõu küsingi. Hakkasin OSB seina panama ja siis üks tuttav ehitusmees ütles, et mul valesti tehtud, et aurutõkkepaber oleks pidanud käima karkassi külge (ma küll ei tea kuidas seda sinna kinnitada) ja alles siis OSB + Kips. Sellepärast tekkiski küsimus, et mis siis saab, kui paber on OSB ja kipsi vahel ja kas seda on sinna üldse mõtet panna või teipida OSB plaadi vahelised vuugid kinni ja panna kohe kips otsa.
Ma ka ehitusest ei jaga aga see ei sega mul iseehitajana targutamast :) - küll siinsed eksperdid pärast õigeks tambivad.
Minu arusaamist mööda oleks aurutõkke mõistlik koht välisseina ja sisekarkassi vahel, nii, et karkassi sees jooksvad kaablid ja torud ei lõhuks aurutõket, samuti kipsikruvid ei augusta sel juhul aurutõket ja üldse on võimalikku aurutõkke lõhkumist ja nuputamist kuidas seda jama lappida sel juhul vähem.
Ka aurutõkkest toa poole jääva karkassi võib soojustada ja see ei tekita mingeid probleeme, sest nn kondenseerumis nullpunkt jääb nagunii välisseina konstruktsiooni/soojustusse.
Seest välja midagi sellist: kips+osb+karkass+aurutõke+välissein.
Siinkohal pean silmas nn viimistluskarkassi a'la 42-50mm või mis nad on, mille mõte on kipsi püsti hoida, aga mitte 200mm soojustusega kandevkarkassi.
Jutt klapib :good:
Vasta