telliste ladumise töö ise ära teha?

Siia ei postita tööpakkumisi ega otsimisi!
Klots
külaline

telliste ladumise töö ise ära teha?

Lugemata postitus Postitas Klots »

Plaan on oma majale fassaad laduda.
Youtube'is on palju õppevideosid, kus selgub, et pole seal midagi keerulist, sh telliste jaotus, et oleks ilus vuugimuster. Aega on mul kõvasti, ent elu sees midagi ladunud pole.
Kas on mingeid ohte siiski?

:?
oht
külaline

Re: telliste ladumise töö ise ära teha?

Lugemata postitus Postitas oht »

Klots kirjutas: Aega on mul kõvasti, ent elu sees midagi ladunud pole.
Kas on mingeid ohte siiski?
Müürsepp omandab ja lihvib oskusi natsa kauem kui üks aasta, et saavutada perfektne tulemus.
Esmakordselt laduma asudes ja veel puhast/vuuki on selge, et tulemus ei vääri küünlaid, lisaks on kivid ja segu ka kõik pekkis.
Samas on kõik õpitav, isegi pimesoolt saab ise ellimineerida, rääkimata hammaste ravist ja tean inimest kes sisuliselt esindas end ise maakohtus jne.
Külaline
külaline

Re: telliste ladumise töö ise ära teha?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hakkas siis kuskilt maja tagant pihta, siis on lootust maja fassaadi poole jõudes ühtlasem tulemus saada. ;)

taastaja
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10616
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: telliste ladumise töö ise ära teha?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Puhasvuugi ladumine on siiski klass omaette. Suvalise enam vähem sirge kuid mitte puhasvuukse müüri ladumisega saaksid hakkama aga puhasvuuk... Pigem leia meister.
Kõige raskem on saada kätte tunnetus et kivi paikneks seinas igas mõttes ühtlaselt ja sirgelt. Kuigi abivahendina kasutatakse sirgeks ajamiseks pikka müürilatti (nüüd on need odavad), ühtlaseks vuugi paksuseks kasutad pulka siis kalded (kivi pole loodis ükskõik mis teljes) - no pead ikka palju meetreid enne ladunud olema tavalist musta seina, et see korda saada. Ennem ehita puhasvuukne ahi või soemüür valmis, kordades lihtsam ja vead paistavad vähem välja (seejuures mõni on isegi esimesel katsel väga hea tulemuse saanud).
Külaline
külaline

Re: telliste ladumise töö ise ära teha?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kalvis kirjutas:Pigem leia meister..
kui aega palju nagu teemaalgataja mainis, siis võib ju ka lihtsalt ladumist ennem harjutada ja käia mõnel kursusel . mul vanaisa tegi ka ise , võibolla prof laduja teeb nüüd vahet et ei ole see kõige kõige , aga peale 20 aastat seda tööd vaadates ma küll aru ei saa kas selle tegi mees kes katsub ainult kive või mees kes vahepeal ka naisi katsus.
kasutajay
külaline

Re: telliste ladumise töö ise ära teha?

Lugemata postitus Postitas kasutajay »

Alusta kuskilt, kus asi nii silma ei paista ja vaata kuidas tuleb - iga asi tahab harjumist ja töövõtted tuleb omandada ja kindlasti uuri kirjandust ja materjali tootjatel on väga palju head infot veebis saadaval. Profid on toredad asjad aga sai ise umbes 10 aastat tagasi alustatud ühe kõrvalhoonega (igasuguseid ehitusetöid teinud kuigi igapäevast leiba teenin kontoris persetades) ja hea meel on tõdeda, et pigem näen linnapildis nene "proffide" saasta ja vigu ja enda tööga rahul siiani. Ei tea, kas asi on selles, et endale teinud või siis tegelikult paljud spetsialistid on suuresti suure suuga mehed. Ühesõnaga uuri, ära karda proovida ja saab ise teha kõikke.
Tartlane
külaline

Re: telliste ladumise töö ise ära teha?

Lugemata postitus Postitas Tartlane »

Ma üritasin ükskord endal hambaid parandada :mrgreen:
renks1
külaline

Re: telliste ladumise töö ise ära teha?

Lugemata postitus Postitas renks1 »

Ma ladusin oma elu esimese seina sauna, siseseina, vanadest tellistest. St kõik võiski pilla-palla jääda, vabandada võin alati, et peabki nii olema.
Kõige keerulisem oli minuarust õiget segu kogust kivi vahele doseerida. See on ilmselt asi, mis tuleb kilomeetritega.
Ehk jah, alusta maja tagant :)
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: telliste ladumise töö ise ära teha?

Lugemata postitus Postitas maik »

Klots kirjutas: Aega on mul kõvasti, ent elu sees midagi ladunud pole.
:?
Kui vähegi rahast kahju, ning tulemusest lugu pead, siis soovitan aega mitte raisata pläp-pläpi peale ja teenus sisse osta.
Kõiki töid maailmas ei peagi (ei jõua)ise tegema ja ammugi selgeks õppida.
:jooma
Klots
külaline

Re: telliste ladumise töö ise ära teha?

Lugemata postitus Postitas Klots »

Esimene mõte oli minulgi, et ostan selle töö sisse. Kutsusin profid siis kohale vaatama, mina siis uurima, et kuidas seote põhimüüriga? Siis hakkas nalja saama. Aga enamasti tahetakse siduda elektritsingitud 0,75 mm või 1 mm paksuse montaazilindiga. (Samas kui nõue on kuumtsingitud ja 4 mm paksusega.) Ehk siis peaks justkui 10 a pärast uue fassaadi laduma. Mõni tainas lisas, et on ka roostevabasid seinasidesid, ent nood on liiga kallid polevat mõtet. No on tondid, misasi see odav on fassaad ve?

Siis mõtlesingi, et :banghead: ladujad on meil saadaval..
Külaline
külaline

Re: telliste ladumise töö ise ära teha?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Klots kirjutas:Samas kui nõue on kuumtsingitud ja 4 mm paksusega.
Kust sa sellist nõuet lugesid?
roostevaba
külaline

Re: telliste ladumise töö ise ära teha?

Lugemata postitus Postitas roostevaba »

Saan ma õieti aru, et laod ise ja roostevaba sidemetega?
Külaline
külaline

Re: telliste ladumise töö ise ära teha?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Põhiline nõue on, et ehitama peab vastavalt projektile. Seega tellija tagab ehitusprojekti, milles üheselt kirjas, mis materjal, kus asukohas ja kui palju. Mitte nii, et üks tont küsib teiselt tondilt ja siis arvustab foorumis, kusjuures endal põhiline nõue täitmata.
Tartlane
külaline

Re: telliste ladumise töö ise ära teha?

Lugemata postitus Postitas Tartlane »

Klots kirjutas:Plaan on oma majale fassaad laduda.
Youtube'is on palju õppevideosid, kus selgub, et pole seal midagi keerulist, sh telliste jaotus, et oleks ilus vuugimuster. Aega on mul kõvasti, ent elu sees midagi ladunud pole.
Kas on mingeid ohte siiski?

:?

No kuidas kulgeb? Valmis?
alexsis75
külaline

Re: telliste ladumise töö ise ära teha?

Lugemata postitus Postitas alexsis75 »

Ärge tehke sellest puhtavuugi ladumisest päris raketiteadust. Kui ikka püsivust on ja kasutada abivahendeid saab hakkama küll , lihtsalt küsimus on ajas. Olen näinud väga kenasid müüre mis ei ole laotud spetsialisti poolt. Samas siin keegi tarkpea arvas, et ahju ja pliidiladumine on kerge ainult lao kive ja kena asi valmis. No jah, aga ilu üksi sooja ei anna on ennegi nähtud neid super kenasid ahjusid mis laotud nii kenalt, et tuleb peale kadedus ,aga samas üha aastaga pragunenud ja kütte kasutegur null. Ka see töö pole raketiteadus kuid siiski kaldun arvama, et pigem esmakordselt lao seina sest kui kohe ahjukallale lähed võib juhtuda, et hiljem tuleb terve maja uus teha.
Külaline
külaline

Re: telliste ladumise töö ise ära teha?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

alexsis75 kirjutas: 21 Veebr 2017, 02:30 Olen näinud väga kenasid müüre mis ei ole laotud spetsialisti poolt.
Kenadus on suhteline, enamus inimestel puudub pädevus hinnata ladumise kvaliteeti aga kui näpuga osutad ja ninapidi juurde vead siis kuuleb vaid vandumist.
alexsis75 kirjutas: 21 Veebr 2017, 02:30 Samas siin keegi tarkpea arvas, et ahju ja pliidiladumine on kerge ainult lao kive ja kena asi valmis. No jah, aga ilu üksi sooja ei anna on ennegi nähtud neid super kenasid ahjusid mis laotud nii kenalt, et tuleb peale kadedus
Kohatu võrdlus, küttesüsteem ja fassaad! Mitte, et ahi vähemtähtsam oleks aga fassaadi maksumus ületab ahju eelarve mitmekordselt.
alexsis75 kirjutas: 21 Veebr 2017, 02:30kaldun arvama, et pigem esmakordselt lao seina sest kui kohe ahjukallale lähed võib juhtuda, et hiljem tuleb terve maja uus teha.
Mina näiteks kaldun arvama, et pigem ära puutu fassaadi kui endal kogemus puudub, muidu võib juhtuda, et hiljem tuleb terve maja üle krohvida.
Külaline
külaline

Re: telliste ladumise töö ise ära teha?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Olen näinud kõrgesti haritud "raketiteadlasi", igasugu analüütikuid jne, kes oma kätega ei suuda teha midagi.
Meistritöö võrdlemine mingi lödinäpu tööga on kohatu.
Vasta