Millise vahuga aknaid paigaldada?

Voltamper
külaline

Millise vahuga aknaid paigaldada?

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Kuna on suurem akende paigaldamine tulemas, siis küsiks üle, millise vahuga soovitaksite neid paigaldada? Tegemist kivimajaga ning paksema profiiliga PVC aknad. Siiani olen paigaldanud aknaid täiesti suvalise vahuga. Samas poes valikut vaadata, siis võib saada pudeli vahtu kätte 3 euroga, samas kui kõrval maksab teine pudel 15 eurot. Mida peaks jälgima, kui akende paigaldamiseks vahtu osta ning kust maalt on juba nn. ülemaksmine? Mingid märksõnad, mis endale silma jäänud, on vähepaisuv, elastne ja tiheda struktuuriga. Samas vaevalt keegi oma toote peal kirjutaks, et tema vaht on hõreda struktuuriga. Aknatootjate paigaldusjuhendid jätavad vahu tüübi küll täpsustamata.
timburi
külaline

Re: Millise vahuga aknaid paigaldada?

Lugemata postitus Postitas timburi »

Mulle tundub, et suhteliselt hiljuti müügile tulnud Makroflex valge vaht on ikka oma tiheduselt teistest üle. Poes vahunäidised ka igalpool. Hind ei olnud küll mitte 15, praegu ilmselt ka algusekampaania.
timburi
külaline

Re: Millise vahuga aknaid paigaldada?

Lugemata postitus Postitas timburi »

Ise kasutasin, oli tõesti "erinev" ja "uuenduslik".

http://www.makroflex.ee/et/tugi/uudised ... anded.html

Ärge arvake, et ma makroflexis töötan, onju, reklaamiohkijad.
mees mujalt
külaline

Re: Millise vahuga aknaid paigaldada?

Lugemata postitus Postitas mees mujalt »

Makroflex Premium Window
Voltamper
külaline

Re: Millise vahuga aknaid paigaldada?

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Makroflexi kodulehel kirjutab "Akna paigaldamiseks soovitame kasutada ainult püstolivahte, millel on minimaale tardumisaeg ja järelpaisumine."
Kas kõrrevaht on siis mingis mõttes halvem? Kui letis on kaks pudelit kõrvuti, eeldaks, et tegemist on sama tootega. Püstolit ühekordseks ürituseks ei näe nagu põhjust osta. Või polegi muud võimalust?
Külaline
külaline

Re: Millise vahuga aknaid paigaldada?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui mälu ei peta siis püstol maksab 10-15€ ja töö on oluliselt mugavam. Ise kirjutad - suurem akende paigaldamine tulemas.
mkubi
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 350
Liitunud: 14 Nov 2016, 17:38
On tänanud: 26 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Millise vahuga aknaid paigaldada?

Lugemata postitus Postitas mkubi »

Akende vahutamisel on väga oluline ühtlaselt lastud vahutriip. Vahtu tuleb lasta täpselt nii palju, et teda vähe pole ning et teda lõikama ei pea viimistlemisel, eriti väljast. Kui sa juba küsid siin mingeid kõrte alternatiive, siis parem kutsu sõber vahtu laskma, kel on püstol ning kogemused.
Voltamper
külaline

Re: Millise vahuga aknaid paigaldada?

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Kui mu eesmärk oleks olnud koonerdada, siis poleks siia ka teemat teinud, oleks võtnud poest kõige odavama kõrrevahu ja aknad ette pandud. Sellepärast saigi teema tehtud, et mõne kogenuma soovituste järgi teha. Kui püstol on tugevalt soovitatud, siis pole ka probleem see endale muretseda. Üksikuid aknaid olen ka varem paigaldanud, seega pole üllatuseks, et makrofleks paisub - mõnel juhul isegi 50%. Seepärast mõtlesingi uurida mida ja kuidas võiks teinekord targemini teha.
Kui palju hinnanguliselt üks korralik vähepaisuv montaaži vaht paisub? Kui jätta näiteks 88mm aknaprofiilist ca viimane 10mm tühjaks, kas see paisub kenasti täis?
Tõenäolisel täidan vuuke kahes osas, kuna vuugi laius on ca 60-70mm.
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 707
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Millise vahuga aknaid paigaldada?

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Soudali Flexifoam on sobiv. Sinist värvi vaht nakkub väga hästi teiste materjalidega ja vaht jääb pärast tardumist väga elastne. Tegelikult on see osa akendepaigaldusesüsteemist "Soudal window system". Kuna teemaalgatajal on suurem akende paigaldus kavas, siis soovitaksin süsteemiga tutvuda ja kasutada.
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Millise vahuga aknaid paigaldada?

Lugemata postitus Postitas val »

Oma 15 akent panin kah flexifoam'ga. Makroflex valge tihedust uurisin mingil teisel põhjusel ja mu mäletamistpidi oli flexifoam raskem. Akende juures pole tihedusel suurt tähtsust, kuna vaht ei pea õhku ega auru, st väljast õhu ja seest auruja õhu liikumise tõkestamiseks oleks mõistlik teipe või teisi selleks ette nähtud materjale kasutada. Otsinguga leiab piisavalt teemasid, kus on seda asja selgitatud.
timburi
külaline

Re: Millise vahuga aknaid paigaldada?

Lugemata postitus Postitas timburi »

Püstolivahu paigaldamine ja doseerimine on ikka võrreldes kõrrevahuga öö ja päev.

Ja kui selline õige koguse panek käib vastavalt vahule tunde ja kogemuse järgi, siis üks nagu selline reegli moodi asi on: vaht lastakse alt üles, mitte ülevalt alla.
UneUrmas
külaline

Re: Millise vahuga aknaid paigaldada?

Lugemata postitus Postitas UneUrmas »

Oma unenäos olevad lossiaknad paigaldan mina mannavahuga. Raamideks on karamellkristall.

Lugupidamisega,
Une Urmas
Voltamper
külaline

Re: Millise vahuga aknaid paigaldada?

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Isepaisuv teip kivi-fassadi ja aknaprofiili vahele tundub igati mõistlik asi olema. Küll ei saa ma nende teiste aurutõkke jms teipidele pihta. Minu loll loogika ütleb, et mis tahes aur või niiskus peab saama vabalt liikuda, mitte kuskile vahele lukku jääma. Kui ma tõesti tahan, et grammigi niiskust ei pääseks vuugi vahele, siis peavad need teibid ikka ülihästi olema paigaldatud. Lisaks tundus see vähepaisuv Penosili montaaživaht kaunis pehme. Meenutas käega katsudes pudedat pesunuustikut. Kas see tõesti hoiab akna korralikult paigal? Enda sisetunne kaldub rohkem klassikalise makroflexi poole, mis küll paisub palju, aga jääb ka tugev ning liimib hästi.
Külaline
külaline

Re: Millise vahuga aknaid paigaldada?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Voltamper kirjutas:Isepaisuv teip kivi-fassadi ja aknaprofiili vahele tundub igati mõistlik asi olema.
Sai kord nähtud, et see nn isepaisuv ei paisunud mitte essugi, tuli vahelt välja katkuda ja ikkagi vahtu lasta. Mittepaisumise põhjus ei oska öelda, aga üks siinse foorumi registreeritud kasutaja teab seda juhtumit.

Urmas
Külaline
külaline

Re: Millise vahuga aknaid paigaldada?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Naf-naf maailmas paigaldatakse aknad mehhaaniliselt ikka millegi jäigema asjaga kui seda vaht on. Aur ei tohi vabalt liikuda saama, seda peab kavalasti juhtima. "siis peavad need teibid ikka ülihästi olema paigaldatud" , sellega võib jah nõustuda, et hästi paigaldamine on meil enamusele suht raketiteadus. Mittepaisumine 4-5 korda tähendab lihtsalt praaktoodet ja see siis tehasesse tagasi saata. Järgmine kord siis valida teine toode mis ikka paisub. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
Voltamper
külaline

Re: Millise vahuga aknaid paigaldada?

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Külaline kirjutas:Tere. Naf-naf maailmas paigaldatakse aknad mehhaaniliselt ikka millegi jäigema asjaga kui seda vaht on.
Kui sa lööd 60kg akna pauguga kinni, siis ma küll ainult plekist ribadele lootma ei jääks. Siinkohal peaks ikka makrofleks olema see, mis asja jäigaks teeb.
Külaline
külaline

Re: Millise vahuga aknaid paigaldada?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Voltamper kirjutas: Kui sa lööd 60kg akna pauguga kinni, siis ma küll ainult plekist ribadele lootma ei jääks. Siinkohal peaks ikka makrofleks olema see, mis asja jäigaks teeb.
siis on ju viga selles, et sa paigaldad asju plekiribadega, kinnitus peab tagama selle jäikuse , vaht on tihendamiseks , teibid samuti
Külaline
külaline

Re: Millise vahuga aknaid paigaldada?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Insenerid õpivad koolis 5 aastat, et kasvõi 600 kg plekiribadega kinni panna. "Insenerid" muidugi sellisest ajaraiskamisest aru ei saa. Piisab numbrite tundmisest ehitusmarketi leti ääres. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
Voltamper
külaline

Re: Millise vahuga aknaid paigaldada?

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Paberi peal jõuarvutusi on muidugi tore teha. Jutt käib hetkel PVC akna kinnitustest, mida pannakse vähemalt iga 70cm tagant. Võtame näiteks 2x1,3m akna (LxK). Sellele tuleks õpetuse järgi panna külgedele 3 kinnitust ja üles servale 4 kinnitust. Aken on 3 kordse paketiga ning üks pool sellest avatav. Kaalub ca 130kg. Kas lgp. insenerid või "insenerid" arvavad, et 10 plekist kinnitust hoiab seda akent täiesti stabiilselt ja liikumatult, isegi siis kui ma akna lahti teen ja selle pauguga kinni virutan?
Mina arvan endiselt, et oluline roll akna kinnitumisel on ka makroflexil.
Kasutaja avatar
hambakari
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 342
Liitunud: 26 Jaan 2012, 13:55
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Millise vahuga aknaid paigaldada?

Lugemata postitus Postitas hambakari »

kui pvc paisub ja kokku tõmbub, siis see tähendab seda, et need venitusarmid lähevad paugutamisega veel suuremaks, ehk siis lõpuks hoiab nagunii ainult plekk kõike kinni?
Külaline
külaline

Re: Millise vahuga aknaid paigaldada?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Voltamper kirjutas: Mina arvan endiselt, et oluline roll akna kinnitumisel on ka makroflexil.
loll olla ei olegi kohustus, vabatahtlikkuse alusel käib, ma arvan, et sa ei viruta seda raami eest ära ka ilma makrofleksita , paketi võid muidugi pooleks lüüa. Reaalselt on muidugi võimalik tekitada ja kasutada jõudu mis selle ühenduse seal ületab, või raami purustab, aga selle vastu saabki ainult paremaid materjale kasutades.
mkubi
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 350
Liitunud: 14 Nov 2016, 17:38
On tänanud: 26 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Millise vahuga aknaid paigaldada?

Lugemata postitus Postitas mkubi »

Isegi kui see vaht aastatega kaob, hoiavad korralikult tehtud põsed teda paigas.
Voltamper
külaline

Re: Millise vahuga aknaid paigaldada?

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Külaline kirjutas:
Voltamper kirjutas: Mina arvan endiselt, et oluline roll akna kinnitumisel on ka makroflexil.
loll olla ei olegi kohustus, vabatahtlikkuse alusel käib, ma arvan, et sa ei viruta seda raami eest ära ka ilma makrofleksita , paketi võid muidugi pooleks lüüa. Reaalselt on muidugi võimalik tekitada ja kasutada jõudu mis selle ühenduse seal ületab, või raami purustab, aga selle vastu saabki ainult paremaid materjale kasutades.
Kes siin raami eest ära virutamisest rääkinud on? Paluks viidet? Küsimus on selles, kas akna raskus jaotub kümne kitsa punkti peale või ühtlaselt kogu lengi ulatuses.
Voltamper
külaline

Re: Millise vahuga aknaid paigaldada?

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

mkubi kirjutas:Isegi kui see vaht aastatega kaob, hoiavad korralikult tehtud põsed teda paigas.
Ma olen nõus, et ka korralikud põsed toetavad ka akent, aga siin mingid mingid "insenerid" raiuavad, et 10 plekist klambrit (ükskõik mis nurga all?) hoiavad akent nii uhkelt kinni, et kõik muu on selle kõrval tilu-lilu.
Vasta