EPS Silver ja Weber

Siia ei postita tööpakkumisi ega otsimisi!
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

EPS Silver ja Weber

Lugemata postitus Postitas keemik »

Tere!

Vaatasin, et töö ja pereelu kõrvalt enam ei jõua kõike ise ehitada ja võtsin firma tegema fassaadi soojustamist. Materjalideks 150 mm EPS Silver, kleepeseguks Weber 305. Aluspinnaks krohvitud õõnestellis. Pool aastat läks mööda ettemakse tasumisest ja hakati tööle. Minul oli siiralt hea meel, aga nüüd alles hädad algasid: seina kleebitud plaadid lööb lahti. Ehitaja ütles, et see ongi Silveri häda.

Mina eksperimentaalse teaduse pooldajana plaanin teha täna katse ja kleepida sama seguga üks Silveri ja üks tavaline EPS seina ja vaadata, mis saab. Ma pole kindel, kas viga on selles, et segu ei nakku plaadiga korralikult või siis kleepimine ei käi neil korralikult. Nad proovivad seinu rihtida, mille kohta ma ütlesin, et pole vaja, 2 cm 2 m peale on mulle talutav loodist väljas olek. Aga rihtimisega ei suruta vist plaati seina kinni tugevalt, sest muidu ei saa rihtida. Olen omajagu plaatinud ja see liigutus, kuidas plaat seina surutakse võiks olla suht sama (surud plaadi seina ja veidi liigutad edas-tagasi, et ilusti segu laiali suuruda). Eelmise omaniku pandud valge EPS sokli küljes on küll korralikult kinni, see aluspinnas ei tohiks asi olla (sealt plaati eemaldades laguneb EPS kätte ära)

On kellegi veel selliseid probleeme esinenud? Äkki ongi probleem, et EPS Silveri külge ei kleepu vms.
admin
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 124
Liitunud: 11 Veebr 2016, 19:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: EPS Silver ja Weber

Lugemata postitus Postitas admin »

Oli üks sarnane juhus caparoli seguga, kui segu ei olnud veel piisavalt kuivanud/kivistunud ja päike jõudis silverit küpsetama hakata. Päikese käes kisub plaat veidi kõveraks ja tirib märja segu seinast lahti. Kui segu jõudis enne päikest korralikult kivistuda, siis päike enam ei mõjunud. EPS liimvahuga sellist probleemi ei onud, see võttis oluliselt kiiremini ja kindlamalt kinni. Ka rebimiskatsel murdus segu seinast lahti aga liimitud EPS jäi koos liimiga seina murdus EPS ise. Sein oli aeroc.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: EPS Silver ja Weber

Lugemata postitus Postitas keemik »

Jah, ehitaja arvas ise ka sama. Kui esimene kogemus oli käes, leppisime kokku:

1) teeme ära põhjakülje, kuni päikselised päevad kestavad
2) kui teha päikese käes, siis tellingud kinni katta.

Noh, teisel päeval pani samamoodi edasi. Täna hommikul jälle plaadid lahti.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: EPS Silver ja Weber

Lugemata postitus Postitas keemik »

Oli täna tõsisem arutelu ja homme tuleb Weber-i esindaja asja hindama. Kuid nagu näha, ma pole ainus, kel selline kogemus. Tegin täna ka ise segu valmis täpselt juhendi järgi ja panin prooviks 100 mm valge ning 150 mm Silveri seina varjulisse kohta, et näha, kas muidu nakketugevus on mõlema plaadi puhul sama. Ja kas ilma päikese mõjuta töötab segu mõlema plaadi korral võrreldavalt. Huvitav, et ka ehitaja mainis, et tal on ka seda varem ette tulnud, kuid siiski mingil põhjusel ta ei soovitanud mul Silverit ringi vahetada projektis tavalise valge EPS-i vastu. Kui oleksin teadnud, oleksin ringi vahetanud kõhklemata.
Külaline
külaline

Re: EPS Silver ja Weber

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere.Silveriga ongi see häda,et plaate tuleb enne paigaldust varjus hoida ning segutaja peab kiire mees olema,tavaline ,tunni venitaja,,laseb juba plaadi liialt soojaks minna,ning segu lööbki lahti.
Lugupidamisega
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: EPS Silver ja Weber

Lugemata postitus Postitas keemik »

Tänane seis on selline, et plaadid paigaldatakse seguga keskelt pätsidega ja perimeeter läheb vahuga. Tundub isegi loogiline, kuna perimeetrit mõjutab plaatide muutus kõige rohkem. Ise panin ka eile ühe Silveri ja ühe tavalise plaadi varju all seina. Täna veel polnud kumbki lahti löönud.

EPS Silveri tootja võiks selle info kajastada ka oma materjalides. Suhtlen nendega sel teemal.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: EPS Silver ja Weber

Lugemata postitus Postitas keemik »

Epopöa jätkub. Minu pandud mõlemad plaadid on seinas kenasti kinni, ehitaja täna pandud plaatidest on 3 tükki lahtised. Päikest täna ei olnud. Tundub, et asi ikkagi ka töövõtetes. Eks tõmban need plaadid homme seinast maha ja saab uuesti panna. Paistab, kaua nad jantida viitsivad.

Ilmselt oleks pidanud ikka puitfassaadi tegema, kuigi sellele majale puit ei sobi.
Külaline
külaline

Re: EPS Silver ja Weber

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ära siis tüübleid unusta
admin
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 124
Liitunud: 11 Veebr 2016, 19:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: EPS Silver ja Weber

Lugemata postitus Postitas admin »

Segu tuleb lahti seina või EPS küljest? Mis materjalist sein? Kas sein krunditud? EPS puhas, ei ole tolmune?
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: EPS Silver ja Weber

Lugemata postitus Postitas keemik »

Nii EPS-i kui seina küljest. Kui on näha, et EPS surutud korralikult seina (segu lamedaks vajutatud), siis jääb segu pigem seina, muidu jääb pigem EPS-i külge (kokkupuute pind on seinaga väike, sest seda külge pole tugevalt vastu seina surutud - loodimise teema). EPS otse pakist, ei ole tolmune.

Mina panin plaadi seina nii, et vajutasin seina ja siis veidi võdistasin seda vertikaalselt üles-alla ja vasakule-paremal, siis sättisin õigele kohale ja seejärel veel surusin plaati vastu seina. 

Tüüblid tulevad, aga tehnoloogiliselt peaks kahekordse maja puhul piisama ka vaid segust.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: EPS Silver ja Weber

Lugemata postitus Postitas keemik »

Nii, tööd on veidi edasi liikunud ja jõutud armeermise juurde. Kuid ilmad lähevad juba külmaks. Mul on lepingus kirjad, et teise osamakse (25%) teen, kui seinad on armeeritud. Aga ilmselgelt nad selleni ei jõua. Arvestades, et tööde algus venis nende tõttu märtsist septembrisse ja ka nüüd on neil kulunud 5 nädalat, mille jooksul 170 m2-st fassaadipinnast on vahtplasti all 150 m2 ja ca 50% esimese armeerimiskihiga tehtud (Weber segu armeeritakse kahes kihis), nad ei jõua seda valmis enne novembrit ja nüüd on juba öösel 0 ja hommiku poole ka lubab miinuskraade. Mis teha?

1) Kas nõuda, et paneksid tellingutele katted ja hakkaksid kütma?
2) Tüüpidega leping üles öelda lõpuks ja kevadel kellegi teisega edasi teha? Teist osamakset mitte etha

Hetkel on seis selline, et nad kütma ei taha hakata. Ja mina ei kavatse sentigi maksta enne, kui armeering on lõpetatud. Kõik viivitused on olnud nende tõttu, töökorraldus on ka kohutav. Tüüp segab kotitäie segu valmis, siis läheb minema, järgmisel päeval viskab minema ja teeb uue segu. Siis kurdab, et ülemus on liiga vähe segu toonud :)
fgh
külaline

Re: EPS Silver ja Weber

Lugemata postitus Postitas fgh »

Enamik segusid on mõeldud kasutamiseks +5 ja üles. Seega rikneb see armeersegu esimese miinuskraadiga. Ilmselt on mingid segud ka väikesele miinusele olemas või mingi lisand selleks. Üldiselt kõlab nagu lotomäng, talvel on küttega tellingu all fassaadi alumised ääred kohati läbi külmunud. Kui kiiret pole, siis jätkake kevadel.
Samas tööd on tehtud ja aega panustatud, seega maksmine ja tööde lõpetamine läheb vastavalt lepingule. Ilmselgelt pole läbikülmunud segu lepingujärgne tellimine, samas pole kütmine ilmselt töö teostaja kulu. Kõik juba tekstis kinni.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: EPS Silver ja Weber

Lugemata postitus Postitas Urmas »

fgh kirjutas:Samas tööd on tehtud ja aega panustatud, seega maksmine ja tööde lõpetamine läheb vastavalt lepingule. Ilmselgelt pole läbikülmunud segu lepingujärgne tellimine, samas pole kütmine ilmselt töö teostaja kulu. Kõik juba tekstis kinni.
Mis mõttes? Tellija(Keemik) mainis konkreetselt:
keemik kirjutas:... tööde algus venis nende tõttu märtsist septembrisse ...
Kui juba tööde algus venis nii kaua, siis ma ei tahaks uskuda, et tööde teostamise ajaks oli Lepingusse kirjutatud 6 kuud ja enam ehk see on juba oluline lepingu rikkumine. Või nagu ise kirjutatad, et praeguste ilmadega enam ei saa garanteerida nõutud kvaliteeti. Ma muidugi ei tea, kas kirjalik Leping oli ja mis sinna on kirjutatud, kui sellise olulise punkti nagu tähtaja rikkumine, saab tegelikult julmalt makstavat rahasummat vähendada või Leping üleüldse lõpetada. Proovi suurehitusel tähtaega venitada 6 kuud, oled tööst ilma, rahast ilma ja maksad veel trahve kah. Ja eraisikule teenust osutades on firma poolt selline käkikeeramine lubatud ilma sanktsioonideta?
Ei ole kasutajaga Keemik isiklikult tuttav ega sugulus- ja ärisidemetes!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
fgh
külaline

Re: EPS Silver ja Weber

Lugemata postitus Postitas fgh »

Selle jaoks ongi kõik edasine vastavalt lepingule. Kui seda pole, siis järgida seadusi ja nende järgi võite kuid kohtuid jahvatada ning hakkate üksteise võidu tõestama tehtud töid, kulutatud materjale ja makstavaid summasid. Kõik suurfirmade lepingud on pommikindlad peatöövõtja suhtes. Eraisiku ja firma vahel on reeglina võlaõigusseadus mis kokkuvõttes on paras nali. Ehk kokkuvõttes kui lepingus pole alustus, lõpetamise ja muid tärmineid, siis üks tuleb vastu hinnas ja teine maksab kinni tehtud tööde osa ning kulutatud materjali.
Külaline
külaline

Re: EPS Silver ja Weber

Lugemata postitus Postitas Külaline »

fgh kirjutas:Selle jaoks ongi kõik edasine vastavalt lepingule.
Väike väljavõte minu Lepingute standardpunktidest:
4. POOLTE KOHUSTUSED
4.1. Töövõtja kohustub:
4.1.1. teostama kõik Lepingust ja selle Lisadest tulenevad tööd tähtaegselt;
4.1.2. teostama kõik tööd kvaliteetselt vastavalt Eesti Vabariigis kehtivatele eeskirjadele ja ehitusnormidele;

Kui nüüd edasi minna ja Keemiku Lepingus(kui tal ikka on) pole neid punkte(just 4.1.1), siis selline Leping võib osutuda õigustühiseks ja reeglina kohtud otsustavad Tellijate kasuks.
Kohustus ehitada vastavalt EV-s kehtivatele eeskirjadele ja ehitusnormidele tuleb juba VÕS tuginedes automaatselt. Rõhutan ehitusnormidele just sellepärast, et sellele viitad ka ise ühes kommentaaris, et seoses külmade ilmade saabumisega ei ole võimalik teostada töid kvaliteetselt ilma lisakulutusi(fassaadi katmine ja kütmine)) tegemata ja mida firma vist nagu ei plaanigi teha. Kui EhS pole vastavat normatiivi, siis seal on punkt, et tuleb igatsugu ametite määrustest või tootejuhenditest.
Igasugused tähtaegade pikendamised tuleks tegelikult fikseerida kirjalikult Lepingu Lisana.

Tuleb aga jälle meelde venelaste ütlemine:"Mida rohkem paberit, seda puhtam pee." :)

Urmas
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: EPS Silver ja Weber

Lugemata postitus Postitas keemik »

Lepingus on kirjas, et "kohustub alustama töödega x päevi peale ettemakse laekumist". Mul on leping kodus lauasahtlis, ei saa kontrollida mitu päeva see oli, vist 3. Ehk siis ta rikkus seda punkti, sest ettemaks tuli kohe pärast allkirjastamist. Miks ma temaga edasi läksin? Selle pärast, et ma ei tahtnud oma ettemaksust ilma jääda, kuna ma ei teadnud, kas pärast kohtu kaudu raha nõudes talt üldse midagi firma arvelt võtta oleks.

Nüüd see siiski tehtud tööde eest maksmine - arutasime seda naisega päris kaua (ta on elukutselt advokaat) ja see ongi kahetine asi. Ta ei täida lepingut, aga siiski midagi on tehtud, et teine osamakse näiteks osaliselt ära teha. Aga kui nüüd arvestada lisakulu, mis mulle tekib tööde venimisest ja risk, et ta reaalselt ei hakka uuel kevadel ka ehitama.
Külaline
külaline

Re: EPS Silver ja Weber

Lugemata postitus Postitas Külaline »

keemik kirjutas:Lepingus on kirjas, et "kohustub alustama töödega x päevi peale ettemakse laekumist". Mul on leping kodus lauasahtlis, ei saa kontrollida mitu päeva see oli, vist 3. Ehk siis ta rikkus seda punkti, sest ettemaks tuli kohe pärast allkirjastamist. Miks ma temaga edasi läksin? Selle pärast, et ma ei tahtnud oma ettemaksust ilma jääda, kuna ma ei teadnud, kas pärast kohtu kaudu raha nõudes talt üldse midagi firma arvelt võtta oleks.

Nüüd see siiski tehtud tööde eest maksmine - arutasime seda naisega päris kaua (ta on elukutselt advokaat) ja see ongi kahetine asi. Ta ei täida lepingut, aga siiski midagi on tehtud, et teine osamakse näiteks osaliselt ära teha. Aga kui nüüd arvestada lisakulu, mis mulle tekib tööde venimisest ja risk, et ta reaalselt ei hakka uuel kevadel ka ehitama.
sellisel juhul kui tööd ei ole valmis ja ei saa valmis ei tasu enam midagi ära maksta, pöördu kohe jursiti poole ja leidke lahendus (eriti, kui ettevõtte osakapital on väiksem , kui makstav summa mis Eestis tüüpiline) ja siis tuleks juba kohtu kaudu võtta tõkendid/garantiid oma edasiste nõuete tagamiseks (Arvete arestimised, ettevõtte vara arestimine , hüpoteegid jne). See maksmata summa kulub niiehknaa ära :) kas asjatu maksena töövõtjale või õigusabile ja kohtuvaidlusele. Vali viimane.

Advokaat või mitte , töö on töö kui sellega ei olda rahul tuleks töövõtjale esitada kirjalik pretensioon , ning vaidluste vältimiseks kaasta kohtu poolt tunnistatud ehitusekspert hetkeseisu hindama. Oluline ongi ise ennem juristi poole pöörduda , kui tehakse sulle nõue tööde eest tasumisega viivitamiseks, sest juba makstud raha on raskem tagasi saada kui ise tegemata tööde tegemist nõuda. Samuti ei tasu asju ise lõpuni teha, keegi ei tee pärast vahet kes eksis ja kes mida tegi.

inimlik ja mõistlik suhtumine siis kahjuks enam ei kehti, kui keegi kellelegi hakkab võlgu jääma (sina raha ja töövõtja tööd)
fgh
külaline

Re: EPS Silver ja Weber

Lugemata postitus Postitas fgh »

Maksmisest ei pääse nagunii kui mingeid karme sanktsioone pole lepingus ja ilmselt normaalne inimene nõustub, et tööd on tehtud ja materjale ostetud. Kui need materjalid on kvaliteetsed ja praeguseks paigaldatud kvaliteetselt, siis need tuleb ka hüvitada.

Ilmselt selles osas ei vaidle keegi.

Samas kui nüüd kvaliteetsete materjalidega jätkata ebakvaliteetset tööd, siis mina esitaks materjalide hüvitusnõude ja keelduks selle osa suuruses maksmast ning arvestaks sisse asja ümbertegemise.


Praeguste ilmadega võib vabalt lõpetada vahtplasti kleepimise, armeering on samas kahtlane ja ilmselt kokkuvõttes ebakvaliteetne. Suhtle Weberi konsultandiga ja soovitavalt kirjalikult.

Sisuliselt ainult kolm normaalset varianti alles, hakata kütma fassaadi, sealjuures küttekulu maksmine on väga vaieldav ka selle 3 päevalise alustamise punkti juures.

Lõpetada selleks aastaks tegevus ja kevadel uue hooga, sealjuures jättes see aasta maksmata või hüvitades ainult materjali.Sest reaalselt ei suudeta kvaliteetselt armeeringu punkti osamakseks täita.

Lõpetada leping ja maksta tehtud osa eest miinus põhjustatud kulud ja jätkata teise ettevõtjaga.


Praeguste ilmadega on see kütmine suhteliselt mõistliku hinnaga kallis tegevus, kus reaalselt kütta tuleb ainult öösel ja vara hommikul. Kui kütmises kokkuleppele ei saa, siis variant ongi ainult pooleli jätta töö ja kevadel jätkata. Soovitav oleks siiski vahtplast seina saada ja igasugu praod kuhu vesi otse vahtplasti taha saab minna kinni panna.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: EPS Silver ja Weber

Lugemata postitus Postitas keemik »

Me oleme allkirjastanud ka mittevastavuste akti>

1) tähtaegade venimine
2) ohutusnõuete eiramine
3) materjalitootjate juhendite eiramine

Olemas fotod probleemidest.

Mul on vaja asi talvekindlaks saada (vahtplast armeeringu alla peitu ning akende veeplekid).
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: EPS Silver ja Weber

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

See oli üsna ammu, kui hakkasime esimest korda vahtplasti paigaldama. Sai ka mingi segu võetud ja ei tahtnud seda vahtplasti kinni hoida (algul võttis, hiljem tuli lahti). Ettevaatliku inimesena olime ostnud vaid ühe koti. Panime koti lõpuni, lisaks kinnitasime igast nurgast tüüblitega ja edaspidi kasutasime ainult vahtu.
Soovitan tüübleid kasutada - saad vead ära parandada.
Soovitav oleks kinnitamise tehnikat muuta, või kõik üle tüübeldada.
Külaline
külaline

Re: EPS Silver ja Weber

Lugemata postitus Postitas Külaline »

keemik kirjutas:septembrisse ja ka nüüd on neil kulunud 5 nädalat, mille jooksul 170 m2-st fassaadipinnast on vahtplasti all 150 m2 ja ca 50% esimese armeerimiskihiga tehtud
'
Oled Sa alles leidnud töömehed.Viie nädalaga isegi osa penost panemata.Kui tegu pole just Luteri usu kirikuga,siis sellises mahus eramu normaalseks tööajaks kuni viimistlus krohvini oleks kuni kolm nädalat.Järelikult maksad nii palju,et polegi mõtet antud tööd lõpetada,või hoopis nii vähe,et mehed ei taha objektile tulla.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: EPS Silver ja Weber

Lugemata postitus Postitas keemik »

50 eurot ruut on palju või vähe, ma ei tea. Aga selline oli hinnapakkumine ja sellega olin nõus.

Aga asi hakkaski venima, sest ikka oli mingi muu objekt vaja ära lõpetada ja siis kohe alustame. Kui alustati, siis see, kellega lepingu tegi, palkas omakorda kellegi teise seda tegema (alguses kinnitas, et teeb ise algusest lõpuni koos partneriga, kellega on firma kahe peale). Siis ei toodud piisavalt tellinguid, et saaks kogu maja tellingute alla ja presendiga ära katta. Kuna presendiga ei kaetud, hakkas see Silveri lahtilöömise teema. Ja noh, nüüd ongi juba öösel miinus ja asi seisab jälle. Katteta lubadused jne. Töö tegija ei taha aga katteid panna, sest pole kinnitusankruid tellingutele. Kardab, et telling lendab minema, kui present tuule alla võtab.

Ja mul polegi head võimalust sellest jamast välja tulla, igaljuhul jään miinusesse. Kui ka võtan uue tegija, siis ilmselgelt ta tahab rohkem raha, kui et oleks saanud algusest peale teha (suurem maht aitab hinda alla viia). Närvi- ja ajakulust rääkimata. Leppetrahvi ei lisanud lepingusse ja see oli ränk viga minu poolt.
Külaline
külaline

Re: EPS Silver ja Weber

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Võimalik, et kui oleksite leppetrahvi nõuet lepingusse soovinud, siis oleks tehing üldse katki jäänud. Igatahes minu puhul on leppetrahv ja muud taolised huinjamuinjad välistatud. Jääb ära - siis tee ise või tehku kes iganes.
Aegu on meil olnud mitmesuguseid. Nüüd siis on niisugused ajad. Öeldakse, et üks õige ettevõtja just nii karjääritippu ronibki, et enne kõrbeb mitmel korral kui tippu jõuab. Seesugust majandustarkust õpetatakse noortele pürgijatele kõrgetes koolides.
Mina võtan asja nii, et majaomanik kasutajanimega "keemik" juhib oma ehitamise protsessi ja selle juhtimise töö tulemusel on lihtsalt sattunud ühe taolise karjääritippu roniva ettevõtjaga diili tegema. Ja ühtlasi sellega kaasnevaid emotsioone läbi elama. Kui niisugune majandustarkuse kohane karjääri tippu ronimine on igati normaalne ja tunnustatud, eks siis on ju ka igati normaalsed need kaasnähud mida taoliste ettevõtjate kliendid peavad läbi elama.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: EPS Silver ja Weber

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Eks esimene leping ole koolirahana hea õppetund. Kuna vitsa olen palju saanud siis nüüd on nii olnud - materjalid ostan mina (ehitaja võtab arve minu nimele) nii on lihtne lepingu katkestamisi teha - materjalid on minu omad ja uuele brigaadile kätte antavad. Mingit ettemaksu ma ehitajale ei tee ja töö vastuvõtmisel maksan kohe ehitajale lepingus ettenähtud summa ära. Tööd võib vastu võtta kas päeva, kuu või aasta pikkusena, reeglina kujunes kuu kõige mõistlikumaks. Ja lepingus oli alati klausel, et kui kokkulepet ei saavuta, vahetähtaeg kukub siis saab lepingu lõpetada ja kui näen, et tehakse praaki, on õigus koheselt tööd peatada.
Lepingusse tuleb alati sisse kirjutada töö kvaliteedi nõuded ja kasutatav tehnoloogia. Eks viimaseid võib ka projektiga asendada aga reeglina on see neis väga vähe lahti kirjutatud, mistõttu eelistan ise neid kirjutada.

See kõik on takkajärgi targutamine ja mõeldud kaasfoorumlastele soovitusena. Su fassaadi valmimiseni see lähemale ei vii. Püüa ehitajaga ikkagi edasiminekus kokkulepe saada, kui see ei õnnestu siis pead ruttu uued ehitajad leidma (ja vanaga lepingu lõpetama).
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: EPS Silver ja Weber

Lugemata postitus Postitas keemik »

Jah, proovime edasi minna. Nüüd olen ise pigem projektijuhiks hakanud. Ütlen ehitajale, mida täna teha ja firmale, et mida on vaja tuua. Armeerimine seisab, kuni on puhurid. Ilm läheb ka veidi soojemaks ilmateate järgi.
Vasta