Põrand mulla peale

põrandad, põrandatööd
cartman
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 981
Liitunud: 01 Okt 2006, 16:57
Asukoht: Kuopio/Viljandi
On tänatud: 6 korda

Põrand mulla peale

Lugemata postitus Postitas cartman »

NIi plaan teha vanas majas köögi põranda vahetus. Sai yhest nurgast natuke lahti lõhutud. All olid puit laagid ja nende vahel muld. Tundub et laagi all ple kruusa. Pakkuge nyyd varjant kuidas kõige õigem olex teha. Mina veax esmalt mulla välja ja täidax kruusaga, tasandax liivaga. Sinna peale meetrise sammuga tolline laud et puitlaage fikseerida ja rihtida. Laagid panex 400mm sammuga( ruum 3.6x3.3m). Laagide vahele 100mm beno. Mis võix olla laagide materjal? 5x15?. Peale panen 22mm PLP. Liiva ja peno vahele jätax 5cm õhuvahe. Kas alla kile ka? V pakuge keegi mingi parem varjant, ootan kõiki soovitusi. Aga kindlalt peab olema laagidel PLP põrand. Eeldan et myyrile(maakivist) ei saa laage toetada.
Kasutaja avatar
numan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 383
Liitunud: 15 Mai 2006, 16:16
Asukoht: Soome
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas numan »

Variante on ehk samapalju kui põrandaehitajaid :) aga ainus asi mida pead meeles pidama et puitpõrand peab olema kas tuulutusega või kuival aluspinnal (nagu betoon-kile-peno-liiv-kruus).
Kui sa teed nagu kirjutasid- muld välja, tasandus (kild+liiv), puit, siis hakkab põrand vajuma/liikuma ja niiskus on ka kohe platsis.
Alati on alternatiivlahendus!
Auh
külaline

Lugemata postitus Postitas Auh »

Tere!
Endal sai nii tehtud, et sai välja veetud piisavlt mulda, et tekitada peale 10cm kiht liiva, liiva peale kile, et niiskus mullast läbi liiva üles ei tõuseks, kilele 15-20 cm kergkruusa millest 10 cm on laakide vahel, laagid sammuga 40cm, laakidele siis OSB 22mm. Seinte äärest 1,5cm vahed, et õhk ka all liiguks, st et kergkruusa ja osb vahel on õhuvahe.
cartman
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 981
Liitunud: 01 Okt 2006, 16:57
Asukoht: Kuopio/Viljandi
On tänatud: 6 korda

Lugemata postitus Postitas cartman »

muld välja, kruus ja liiv peale. Sinna peale kile ja siis tolline pluss laagid . Laagide vahele peno(alla õhuvahe), peale plp. See on ok?
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

milleks kile ja peno vahel õhuvahe??? ise sai tehtud nii - muld välja, fiboplokid 60cm vahega mullale, kergkruusaga täide kuni ploki pealispinnani, kile, 5*10 servi, 10 peno vahele, 5*5 40-se vahega laagidele, peno vahele, 22mm PLP peale, parkett - TEHTUD! Ise olen rahul :)
cartman
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 981
Liitunud: 01 Okt 2006, 16:57
Asukoht: Kuopio/Viljandi
On tänatud: 6 korda

Lugemata postitus Postitas cartman »

ok mis ma oma varjandis siis muutma peax? Betooni varjant ei sobi. Minu varjant ikkagi nii , et muld välja, kruus asemele. Siis tahax panna kile ja 1m vahega tollise laua (enamvähem rihtida) Sinna peale risti 400mm sammuga 5x15 ja vahele 100mm beno. Puidu muidugi immutax Impraga. Asjaga kiire, tahax reede ä teha.
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ma ei saa aru miks 150 pruss ja 100 peno ? miks seal õhuvahe, kui kile all. Mida see õhuvahe õhutab ja milleks? Eelpool kirjeldasin jummala norm varianti 100 pruss + 50 pruss, kui aga oled veendunud, et sul on õigus, siis tee lihtsalt ära!
cartman
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 981
Liitunud: 01 Okt 2006, 16:57
Asukoht: Kuopio/Viljandi
On tänatud: 6 korda

Lugemata postitus Postitas cartman »

5x15 kuna selline materjal olemas
wake
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 19 Sept 2007, 11:11
Asukoht: Põlva lähedal

Lugemata postitus Postitas wake »

Et kandma jäävad siis ainult lauad liiva peal? Natuke vähe ei ole toetuspinda, erinevalt vajuma ei hakka?
~300kg kuumi kive, kolm vihta ja paar õlut
Vasta