milline el.boiler koju?

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Küsiks parem hoolduse kohta... Selgub, et boileril saab varsti 10a vanust, juhuslikult lugesin netist leitud hooldusjuhendit ja seal kirjas et peaks hooldama iga 2a tagant, st puhastama... ma pole seda millegipärast tänaseni teinud. Loodetavalt ma ei lugenud valet juhendit :D
Boiler: Atlantic 150L 1800W Keraamiline küttekeha. Horisontaalne.

Küsimus oleks. Kui soovin selle küttekeha ikkagi mingil hetkel välja võtta ja nn. vaadelda vbl väheke ka vajadusel puhastada, siis mis tooted peaks käepärast olema?
Kas piisab ainult uuest flantsi tihendist? lugesin, et see tuleks lahti kiskudes kindlasti vahetada.
A.S.
külaline

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Uus flantsi tihend jah vajalik. Lisaks veel magneesiumanood, suure tõenäosusega on vana juba täielikult lahustunud. Kui sellel muidugi just titaananood ei ole, sel ajal juba ka säherdusi liikus.
 
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Jap, praegu googel vastas et titaananood (ACI), seega ehk vara kiskuda laiali...? Laiskus :D (mudel; HMACI 150)

Googel informeeris mind veel, et Atlanticul 10L kraanikausi alla käivad boilerid ka olemas, kuidas need end õigustavad, kellegil kogemusi?
Külaline
külaline

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mul on vist sama Atlantic. numbrid on küll samad. kestnud on 20 aastat. mitte näppugi pole külge pannud. katlakivi sellist asja ei koti, küttekeha on ju eraldi. anoodi kohta ei oska öelda. enne ei käpi kui midagi viga on.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2765
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas trebla »

Tulin vana teema juurde tagasi, sest unustasin maal käies 20 liitrise saunaboileri seinast välja tõmbamata ja kui nüüd vaatan kuutarbimise tunnigraafikut, siis on seal ilusad 201 - 211 Wh postid umbes neljatunniste vahedega. Ehk see on energiakulu boileri soojashoidmiseks. St. siis nelja päevaga (4x24h) kulus 5,288 kWh elektrit. Miskit muud tarbimist majas ei olnud.

Võrreldes Aristoni lehel toodud andmetega siis üle 2x suurem hoidekulu sellel Noname boileril...
Eks saun ise jahtus vast +15° peale ja ilmselt ei hoia ma ka boileris ökonomseimat temperatuuri.
officer
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 499
Liitunud: 19 Jaan 2014, 09:19
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 5 korda

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas officer »

...ATLANTIC, olen rahul ja sellel ka normaalne järelteenindus eestimaal.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

officer kirjutas:normaalne järelteenindus eestimaal.
Mida see endast kujutab ja mida tähendab?
officer
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 499
Liitunud: 19 Jaan 2014, 09:19
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 5 korda

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas officer »

...jätan selle sinu fantaasiale lahendada.
ülaline
külaline

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas ülaline »

Hea järelteenindus in my ass... nädal aega oota mõnda varuosa ja nii kaua istu ilma sooja veeta... või siis osta uus boiler.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

mis järelteenindust boiler üldse vajab? :scratch:
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

officer kirjutas:...jätan selle sinu fantaasiale lahendada.
Sellepärast küsin, et mul ei ole nii kõrge fantaasialend, et seda mõista. Varem öeldi, et küsija suu peale ei lööda.
ülaline
külaline

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas ülaline »

Külaline kirjutas:Mul on vist sama Atlantic. numbrid on küll samad. kestnud on 20 aastat. mitte näppugi pole külge pannud. katlakivi sellist asja ei koti, küttekeha on ju eraldi. anoodi kohta ei oska öelda. enne ei käpi kui midagi viga on.
Katlakivi kotib seda ikka, lihtsalt vähem kui vees oleva küttekeha puhul. ;)
Katlakivi tekib veest ikka sama palju, vahe on vaid selles kuhu see katlakivi jääb. Ei jää küttekeha külge, vaid koguneb boileri põhja ja ikkagi ka selle toru külge, mille sees küttekeha on. Olen keraamilise küttekehaga boilerit puhastanud, ikka peotäite kaupa tuli katlakivi välja.
Külaline
külaline

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ülaline kirjutas:
Külaline kirjutas:Mul on vist sama Atlantic. numbrid on küll samad. kestnud on 20 aastat. mitte näppugi pole külge pannud. katlakivi sellist asja ei koti, küttekeha on ju eraldi. anoodi kohta ei oska öelda. enne ei käpi kui midagi viga on.
Katlakivi kotib seda ikka, lihtsalt vähem kui vees oleva küttekeha puhul. ;)
Katlakivi tekib veest ikka sama palju, vahe on vaid selles kuhu see katlakivi jääb. Ei jää küttekeha külge, vaid koguneb boileri põhja ja ikkagi ka selle toru külge, mille sees küttekeha on. Olen keraamilise küttekehaga boilerit puhastanud, ikka peotäite kaupa tuli katlakivi välja.
Ja kuidas siis see katlakivi seal kottis midagi? Kas väidad et osa soojust jäi kivide vahel kaduma? No kuule...
Külaline
külaline

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Igatepidi mõjutab nii küttekeha hülsi ümber olev katlakivi kui boileri põhjas vedelev katlakivi. Kas sellest reaalne probleem peaks olema, seda ma väidagi. Küttekeha hülsi (toru, mille sees küttekeha käib) ümber olev katlakivi vähendab boileri võimsust, põhjas vedelev katlakivi vähendab boileri veemahtu. ;)
Külaline
külaline

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Igatepidi mõjutab nii küttekeha hülsi ümber olev katlakivi kui boileri põhjas vedelev katlakivi. Kas sellest reaalne probleem peaks olema, seda ma väidagi. Küttekeha hülsi (toru, mille sees küttekeha käib) ümber olev katlakivi vähendab boileri võimsust, põhjas vedelev katlakivi vähendab boileri veemahtu. ;)
kuidas täpsemalt see võimsus väheneb? kas on mingi uuring või oma kogemused?
Külaline
külaline

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

On füüsika. :D
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Füüsika on see, et kogu küttekehas eraldunud soojus kantakse üle veele, ka läbi katlakivi. Midagi ei vähene, ega lähe kaduma.
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Hooldamata boileril põleb küttekeha kiiremini läbi või elektrooniliselt juhitud temperatuuri kaitseplokid põlevad läbi. Olenevalt vee kvaliteedist peaks ikka 2-4 aasta jooksul boileri lahti võtma täielikult puhastama ja siis jälle kasutama. Võib ka kasutada veepehmendussüsteeme siis muresi vähem.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Külaline
külaline

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Küülaline, kui tahad 100 eur vahele panna ja veame kihla ning tõestan sulle ära et võimsus väheneb? :grin: Ei hakka pikka füüsika loengut siin pidama, aga põhimõtteliselt selles on sul õigus et midagi kaduma ei lähe, kuid reaalselt ikkagi võimsus väheneb.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Tänan pakkumast, aga on äärmiselt ebatõenäoline, et inimene, kellel on põhjalikud teadmised füüsikas, hakkaks foorumis sellega eputama.
Külaline
külaline

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Aga miks mitte kui endas nii kindel oled, ei taha siis 100 eur saada või? :D
Antud juhul ei ole väga põhjalikke teadmisi füüsikast vaja (ja neid mul ka pole), antud teema on kui mitte põhikooli, siis keskkooli/gümnaasiumi tase, mitte rohkem. ;)
Külaline
külaline

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Vaatasin järgi, 9. klassi teema on see. :)
Külaline
külaline

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

et siis võimsus väheneb? mitmenda klassi füüsika on P=UxI? ei viitsi järgi vaadata. kui katlakivi on kuskil boileris sees ja küttekeha on väljas, siis kuidas võimsus väheneb? pinge on jääv, vool sõltub takistusest suuresti. kuna küttekeha tak ei muutu, siis kuidas võimsus väheneb? ja kuhu läheb toodetud soojus? tagasi küttetraati? raudselt sinna!
A.S.
külaline

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Külaline kirjutas:kuna küttekeha tak ei muutu, siis...
Oled sa ikka päris kindel, et ei muutu?
Mis juhtub metalliga kui selle temperatuur halvenenud soojusvahetuse tõttu suureneb?
 
Külaline
külaline

Re: milline el.boiler koju?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

No vot, keegi ikka oskab põhikooli füüsikat ka. Seda on siin foorumis tihti kordi nähtud, et keegi "tark" taob rusikaga vastu rinda ja vannub kui õige ta jutt on ja ise ka usub seda, kuid tegelikult on teadmised ikka üsna puudulikud, ei oska laiemat pilti vaadata. Mõõtke hõõglambi takistust külmalt ja leidke selle järgi I=U/R ning P=UxI, kas klapib peale märgitud võimsusega, halligi ei klapi? :thumbsup:
Vasta