Paneelmaja soojustus seespool

kuidas soojustada oma elamist
Külaline
külaline

Paneelmaja soojustus seespool

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Esimese korruse korteril on seestpoolt soojustatud köök ja magamistuba u. 8cm paksuse villaga ja peale pandud kipsplaat. On see mõistlik lahendus seina konstruktsioonile või oleks hea see maha võtta ja midagi muud teha või jätta üldse soojustamata?
taastaja
külaline

Lugemata postitus Postitas taastaja »

Miks külaline nii küsib? Luges viimaseid ajalehti ja asi pani mõtlema? Ilmselt siis see paneelikas väljast soojustamata ja seinad sigakülmad, et seest püütud korralikult soojustada? Ilma soojustamata on siis ainult külm, seest ,eriti veel nii, tuleb varem või hiljem muud jamad ka ilmselt kaela, igatpidi üks jama. Kahest halvast on esimene vast parem...
copper
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 193
Liitunud: 02 Dets 2006, 18:29
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas copper »

Kas ülemine naaber külmadega kurtma ei ole tulnud, et tal põrand välisseina äärest härma kipub minema .. !?? :lol:
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

See soojustus on tehtud ilmselt eelmise omaniku poolt. Lisaks on ka lage ilmselt soojustatud (plaadid on laes, aga kas seal all ka midagi on ei tea), aga ülemine naaber pole küll midagi öelnud. Kunagi oli väike uputus ja nüüd lihtsalt hallitas natuke põranda äärest ja lõikasin selle välja. Mingit niiskustõket seal all pole, aga samas ei tundu see asi hull olevat kõik oli ilus ja kuiv teisel pool. Ainult see, kuhu vesi oli läinud hallitas. Aga kas mingit tuulutust kudagi saaks sinna teha? Mingid avad üles ja alla vms? Sry aga olen ehituse kohapealt võhik.
noormees
külaline

Lugemata postitus Postitas noormees »

Tere.

Mul on selline küsimus, et mõte on ka soojustada korterit seestpoolt. Natuke siis korterist ka, enne kui lahmima hakkate :)

Korter asub 2 kordse maja II korrusel. Kortermajas on kokku 8 korterit ja jutuks olev korter on keskmine ehk otsasein ei puutu hetkel asjasse. Lihtsalt oli mõte, et vahetaks aknad ja seejärel soojustaks seinu ka. Korteris on ahjuküte. Ise olen ehituses täielik võhik. Üks soovitas, et ei ole vaja. Ma ise mõtlen, et kui see soojustamine aitaks sooja hoida, siis kuluks ära küll, aga kui kaasnevad mingid nõmedad probleemid, siis vast loobuks sellest ideest...

Ja kui soovitate soojustada, siis kuidas ja millega. Kui ei soovita, no siis mis seal ikka, eks ma siis hoian lihtsalt esialgu remondi pealt raha kokku.
noormees
külaline

Lugemata postitus Postitas noormees »

noormees kirjutas:Tere.

Mul on selline küsimus, et mõte on ka soojustada korterit seestpoolt. Natuke siis korterist ka, enne kui lahmima hakkate :)

Korter asub 2 kordse maja II korrusel. Kortermajas on kokku 8 korterit ja jutuks olev korter on keskmine ehk otsasein ei puutu hetkel asjasse. Lihtsalt oli mõte, et vahetaks aknad ja seejärel soojustaks seinu ka. Korteris on ahjuküte. Ise olen ehituses täielik võhik. Üks soovitas, et ei ole vaja. Ma ise mõtlen, et kui see soojustamine aitaks sooja hoida, siis kuluks ära küll, aga kui kaasnevad mingid nõmedad probleemid, siis vast loobuks sellest ideest...

Ja kui soovitate soojustada, siis kuidas ja millega. Kui ei soovita, no siis mis seal ikka, eks ma siis hoian lihtsalt esialgu remondi pealt raha kokku.
Ise vastan, ise küsin. Oleks pidanud enne rohkem foorumit lappama :) Paistab, et kivimaja ei ole mõtet seestpoolt üldse soojustada? Aga siiski siiski, kui leiate midagi öelda, võite seda julgelt teha. Ma ise mõtlen, et mis variant oleks mingi ventilatsiooniga teha seal seina vahel? Aga noh, nagu ma ütlesin, olen võhik. Esialgu paistab, et korter tegelikult püsib vist soe, arvatavasti alumine naaber annab kõvasti juurde :)

Teiste küsimustega hakkan teistes teemades ka võibolla lähiajal möllama ja eks ma edaspidi loen foorumit enne rohkem, kui lolle stampküsimusi hakkan esitama :)

Seniks edu kõigile...
Illar
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 160
Liitunud: 19 Apr 2006, 00:17
Asukoht: Tartumaa

Lugemata postitus Postitas Illar »

Jah, noormees, see on mõistlik lähenemine - enne kõrvaldada tuult läbilaskvad asjad - tihendada praod, aknaalused, ukseääred, vaadata üle ventilatsioonilõõr. Soojust viib suures osas minema just liikuv õhk ehk tuul, mis toob sisse külma. Ventilatsioonilõõri ei ole mõtet siiski kinni panna, vaid oleks mõttekas luua võimalus seda läbiva õhukoguse reguleerimiseks. :)
Ainult kätest ei piisa.
Vasta