pellet küttesüsteem

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
tkko
külaline

Re: pellet küttesüsteem

Lugemata postitus Postitas tkko »

koolja kirjutas:Tere. Minu küsimus selline, et mida arvate Atmose A25 graanuli põletitest
Minu meelest selle hinna kohta liiga primitiivne, moduleeritavus puudub, ilma akupaagita ja väikese küttevajaduse korral (kevad-sügis) ebaökonoomne. Lühijuhendi kohati arusaamatu masintõlge usaldust ei tõsta, ei selgu midagi reguleeritavuse piiridest ega tööloogikast . Korralikku manuaali netist ei leidnud. Nagu aru saan, toimub temperatuuri juhtimine eraldi termostaadist ja tuleb lisana osta sensoreid, oluline, et saaks töötada suurema temperatuurivahemikuga- deltaT 20-30 kraadi (kui katlal juba on taoline termostaat, siis on hea, kui pole tuleb jälle lisaraha välja käia).
Kindlasti mingites tingimustes sobilik. Positiivne, et võimalik lisada automaatne kompressoriga puhastamine. Tundub, et turul sama raha eest paremaid asju saadaval.
jaans20
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 14 Juun 2011, 17:58

Re: pellet küttesüsteem

Lugemata postitus Postitas jaans20 »

Tere,

Kas oleks mõistlik panna pellet või siis õhk-vesi soojuspump. Majal kasulikku pinda ca 135m2 ( kahekordne hoone ) Vundament soojustatud 100mm penoga, seinad 250mm villaga ( narva 200mm plokist on maja ehitatud )
Olen vaadanud erinevaid lahendusi, kuid ei suuda otsustada mille peaks siiski valima.
Milline neist kateldest võiks olla kõige optimaalsem ?
1. http://ostakatel.ee/et/pood/details/507 ... rt-20.html
2. http://ostakatel.ee/et/pood/details/517 ... um-20.html
3. http://www.hemeltron.ee/pelletikatlad-g ... sepuhastuv

Õhk-vesi soojuspumpa ei ole veel välja valinud, kas keegi ostab soovitada midagi mis oleks mõistlik, kui langetada otsust soojuspumba kasuks ?
Mell4
külaline

Re: pellet küttesüsteem

Lugemata postitus Postitas Mell4 »

Kes see neid kõiki katlaid ikka reaalselt kasutanud on, et teaks kohe öelda millist neist kindlasti valida ja millist mitte. MIna eelistaksin kohalikku kütust e. pelletit põletavat katelt elektri asemel (soojuspump ju tarib päris kõvasti elektrit). :thumbsup:
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: pellet küttesüsteem

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Seni Pelle katlaga rahul.
juri73
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: 17 Apr 2012, 08:27

Re: pellet küttesüsteem

Lugemata postitus Postitas juri73 »

eelmisel sügisel panin vanale omatehtud katlale pelleti põleti. Sel suvel panin sellise katla http://moderator.ee/et/tooted/pelletika ... -vento-bio. Esialgu rahul. 160 ruutu on pinda
Külaline
külaline

Re: pellet küttesüsteem

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mell4 kirjutas:Kes see neid kõiki katlaid ikka reaalselt kasutanud on, et teaks kohe öelda millist neist kindlasti valida ja millist mitte. MIna eelistaksin kohalikku kütust e. pelletit põletavat katelt elektri asemel (soojuspump ju tarib päris kõvasti elektrit). :thumbsup:
Elekter võib kah kohalik toodang olla.

Pelletil (eriti korralikul) on olemas rahvusvaheline turg, miks müüa Eestis odavalt, kui sakslane või rootslane rohkem on nõus maksma....?
:scratch:
akvanaut
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 57
Liitunud: 05 Nov 2014, 10:25

Re: pellet küttesüsteem

Lugemata postitus Postitas akvanaut »

Minu valikul oli oluline et saaks katelt interneti kaudu juhtida ja jälgida ja et põleti oskaks automaatselt võimsust muuta. ehk siis NBE.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: pellet küttesüsteem

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

akvanaut kirjutas:Minu valikul oli oluline et saaks katelt interneti kaudu juhtida ja jälgida ja et põleti oskaks automaatselt võimsust muuta. ehk siis NBE.
Nii kapriisne asi, et peab pidevalt 24/7 saama online jälgida? :scratch:
kle jyri
külaline

Re: pellet küttesüsteem

Lugemata postitus Postitas kle jyri »

juri73 kirjutas:eelmisel sügisel panin vanale omatehtud katlale pelleti põleti. Sel suvel panin sellise katla http://moderator.ee/et/tooted/pelletika ... -vento-bio. Esialgu rahul. 160 ruutu on pinda
aastaid tagasi ka mingi vend siin kiitis. nohh mõtlesin, et tunnen huvi. tegelased, kes seal asju ajavad olid nii ignorantsed kui üldse olla said. kirjadele ei vastanud, tel ei vastanud. hinnapakkumist ootasin vistterve kuu. sellise suhtumisega vennikestelt ei julgeks mina küll midagi osta. seega reklaami edasi :lol:
akvanaut
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 57
Liitunud: 05 Nov 2014, 10:25

Re: pellet küttesüsteem

Lugemata postitus Postitas akvanaut »

Rostfrei kirjutas: Nii kapriisne asi, et peab pidevalt 24/7 saama online jälgida? :scratch:
Ei ole üldse kapriisne, väga hästi töötab. aga kui kedagi kodus pole (vahest mitu päeva), siis on küte väljas ja
enne tulemist on hea näiteks nutikaga sisse lülitada.
ja vahest ei viitsi keldrisse minna et taimerit ümber sättida, saab otse diivanilt muuta :)
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: pellet küttesüsteem

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Eee... mida ümber seada? Miks ma kodust lahkudes peaksin kütte välja lülitama?
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6146
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 73 korda
On tänatud: 138 korda

Re: pellet küttesüsteem

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Rostfrei kirjutas:Miks ma kodust lahkudes peaksin kütte välja lülitama?
Muidu ei külmu veetorud ära.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: pellet küttesüsteem

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Küülaline kirjutas:
Rostfrei kirjutas:Miks ma kodust lahkudes peaksin kütte välja lülitama?
Muidu ei külmu veetorud ära.
Krt, selle peale ei oleks ise tulnud :lol:
akvanaut
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 57
Liitunud: 05 Nov 2014, 10:25

Re: pellet küttesüsteem

Lugemata postitus Postitas akvanaut »

Rostfrei kirjutas:Eee... mida ümber seada? Miks ma kodust lahkudes peaksin kütte välja lülitama?
ega sa ei peagi, aga mul on selline maja ja selline elukorraldus et ei pea 24/7 küte järel olema. ehk et kui pole kedagi kodus, piisab mõnetunnisest kütmisest päevas. Hetkel on käsil optimaalsema kütteseadistuse leidmine ja just nii ongi ökonoomsem (leegi hoidmise asemel) konkreetses olukorras.
NBE-ga proged nädala küttegraafiku sisse, kus siis näiteks nädalavahetustel kui kodus ollakse on teistsugune kütteprofiil. Taimeris saab seadistada teatud kellaaegadele, näiteks ööseks või ära olemise ajaks madalama temperatuur (kui radika termostaate ei kasuta) . Kas teistel põletitel siis nädala taimerit polegi sees?
Küülaline kirjutas: Muidu ei külmu veetorud ära.
head naljahambad. või teil jäätuvadki torud kohe kui küte seisma jääb? :)
FYI. torude külmumise vastu piisab ka pumba töötamisest päris kauaks.
Vasta