Põrandaküttekaabli ja termostaat EBERLE ühendamine

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
ElekrtikTerje
külaline

Põrandaküttekaabli ja termostaat EBERLE ühendamine

Lugemata postitus Postitas ElekrtikTerje »

Johhaidii, minu üllatuseks ei olnudki kõik termostaadid ühesugused. selles ma aru ei saa, guugeldasin, aga tulemusteta....

Palun abi, kuhu, mis juhe käib. paar kotikest oli ka kaasas, mis nende otstarve on ja kuhu pista?

http://live.hot.ee/gallery/show_image?id=2649128
EIaita
külaline

Re: Põrandaküttekaabli ja termostaat EBERLE ühendamine

Lugemata postitus Postitas EIaita »

Pildil on kõik olemas, ma ei aita sind!
ElekrtikTerje
külaline

Re: Põrandaküttekaabli ja termostaat EBERLE ühendamine

Lugemata postitus Postitas ElekrtikTerje »

Rebisid kildu pühapäeva auks keset sügavat pohmelli? Äkki keegi, kes on sinust targem võtab nõuks mind aidata, mitte sarnaselt sinule lõõpida..
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Põrandaküttekaabli ja termostaat EBERLE ühendamine

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Kilekotis on kaablihülsid. Need on selle jaoks kui on vaja kiulist kaablit sinna klemmide vahele kinnitada. Siis pannakse hülss sinna kaablikiudude otsa. Muidu on seda kaablit vilets sinna ajada ja kui palju pingutada seda klemmi siis saab peenikesi kaablikiudusid lihtsalt puruks teha ja kontakt on vilets, võib ka midagi põlema minna. Kiulise kaabli eelis on see, et ta ei ole jäik, painutada on lihtsam.
L tähistab faasijuhti. Sinna läheb seinas olev pruuni isolatsiooniga juhe (võib ka olla must või hall aga pruun on kõige tõenäolisem) Pole vahet kumba kontakti see juhe torgata, seadme seest on need kontaktid omavahel ühendatud.
N on null. Sinna läheb seinast tulev sinine juhe. Samamoodi pole vahet kumba kontakti kasutad.
TA on selline juhus mille puhul saab temperatuuri alandada. Enamasti öiseks ajas või siis kui kedagi pole, kes ruumi kasutab. Kui pole plaanis seda kasutada siis ära ühenda sinna mitte midagi.
10(4) klemmide külge käib küttekaabel.
Musta värvi klemmide külge käib maandus. Seainast tulev kollane/roheline ja kaabli puhul enamasti peenikesed kiulised juhtmed.
NTC on temperatuuriandur. See peaks kuskil põrandas olema, et see EBERLE kast aru saaks millal juba on piisavalt soe ja võib kütmise ära lõpetada. Siinkohal pakun ma keskmisi klemme. Kuigi pildi põhjal võib jääda mulje, et ka äärmised võiksid sobida.
ElekrtikTerje
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 22 Nov 2015, 18:19

Re: Põrandaküttekaabli ja termostaat EBERLE ühendamine

Lugemata postitus Postitas ElekrtikTerje »

Tänan vastamast. Lingist avaneval pildil on ühendatud küttekaabel ja andur (punased juhtmed).

http://live.hot.ee/gallery/show_image?id=2649147

Kas olen asjast õigesti aru saanud? Kilbist tulev juhe on ühendamata veel ja ilmselt ühtib samade värvidega?
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Põrandaküttekaabli ja termostaat EBERLE ühendamine

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Kui see sinine ja pruun on küttekaabel siis on küll valesti.
siim514
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 52
Liitunud: 16 Okt 2012, 14:54
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Põrandaküttekaabli ja termostaat EBERLE ühendamine

Lugemata postitus Postitas siim514 »

ElekrtikTerje kirjutas: Kas olen asjast õigesti aru saanud? Kilbist tulev juhe on ühendamata veel ja ilmselt ühtib samade värvidega?
Kui nüüd kilbist tulev juhe samamoodi värvide järgi kokku ühendada siis võib põhimõteliselt selle termostaadi üldse ära jätta, reguleerima ta seal midagi ei hakka. Küttekaablit köetakse ilmselt nii kaua kui ta katki läheb ja kui just enne midagi põlema ei lähe.
Seega küttekaabel pane 10(4)A alla nagu dumbuser ütles ja kilbist tulev veel ühendamata kaabel sinna kus praegu on küttekaabel.
ElekrtikTerje
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 22 Nov 2015, 18:19

Re: Põrandaküttekaabli ja termostaat EBERLE ühendamine

Lugemata postitus Postitas ElekrtikTerje »

Olen väga tänulikõpetussõnade eest.
Seega, küttekaabli pruun ja sinine juhe mõlemad lähevad sinna 10(4)A ?
Kas lühist ei teki? Ei tahaks pauku ja sädemeid :)
Tundub nagu oleks seadmes sees ühendatud...
A.S.
külaline

Re: Põrandaküttekaabli ja termostaat EBERLE ühendamine

Lugemata postitus Postitas A.S. »

ElekrtikTerje kirjutas:Seega, küttekaabli pruun ja sinine juhe mõlemad lähevad sinna 10(4)A ?
Jah.
ElekrtikTerje kirjutas:Kas lühist ei teki?
Ei
ElekrtikTerje kirjutas:Ei tahaks pauku ja sädemeid :)
Aastavahetuse puhul on paugud ja sädemed väga tervitatav nähtus. :lol:
ElekrtikTerje kirjutas:Tundub nagu oleks seadmes sees ühendatud...
Ei tundu.
 
P.S. Aga anduri kaabel tundub samuti veidikene valesti olevat, asi ei pruugi tööle hakata.
 
ElekrtikTerje
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 22 Nov 2015, 18:19

Re: Põrandaküttekaabli ja termostaat EBERLE ühendamine

Lugemata postitus Postitas ElekrtikTerje »

Tänan :D panen anduri kaablid sisemistesse aukudesse. Suur tänu vastajatele!
Vasta