Puugaasiahi.

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Puugaasiahi.

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

http://www.fao.org/docrep/x5375e/x5375e08.jpg

Teine ja kolmas joonis kujutab endast puugaasiahju. Kas keegi on Eestis ehitanud selliseid ja kuidas kogemused. Ma ise peaaegi pidin tegema endale aga ruumi puudus ei lubanud ikkagi. Tean, et Haapsalus on üks selline olemas.
pold
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 169
Liitunud: 16 Juun 2013, 21:10
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Puugaasiahi.

Lugemata postitus Postitas pold »

Ka esimene võiks olla puugaasiahi, kuna seal tuleb lisaõhk külgedelt samasse põlemiskambrisse ning gaas peaks saama täielikult põleda. Sel juhul on pildil üks ühe ja kaks kahe kambriga ahju.

Viljandi Metallis tehakse küll kahekambrilisi Molle nimilisi puugaasi katlaid (töötavad hästi, kui õigesti kasutada), aga ühtegi ahju pole näinud.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Puugaasiahi.

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Igatahes sellises ahjus põlevad puud aeglasemalt ...ja vajab eri korstent ...kui just muud lahendust ei leita, et korsten soe püsib. Aasta tagasi oli liikvel ka video puugasi ahju ehitusest ja toimimisest...seal oli nimelt tavaline radikas ehitataud ahju sisse, kes mäletab seda.
taastaja
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 405
Liitunud: 09 Mai 2008, 16:34
Asukoht: paikne
On tänanud: 12 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Puugaasiahi.

Lugemata postitus Postitas taastaja »

Molle kütab teatud tingimustel küll hästi, aga paraku ta puugaasi katel ei ole. Tema kolle sarnaneb keskmise pildiga, kui leegi peale veel lisaõhku juhtida. See siis pelgalt alt põlemisega lahendus.
ärge sõimake,aidake mind.
AndresP
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 11 Nov 2011, 23:42

Re: Puugaasiahi.

Lugemata postitus Postitas AndresP »

Niipalju kui mina uurinud olen on teine pilt ehk altpõlemisega kolle puugaasi kolde esimene generatsioon ja kolmas pilt on allapõlemise kolle ehk puugaasi teine generatsioon. Allapõlemine on altpõlemise täiustatud variant aga samas ka tundlikum kütuse suhtes.
Vasta