Lekkinud-põlenud gaasivoolik

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Mustamäelt
külaline

Lekkinud-põlenud gaasivoolik

Lugemata postitus Postitas Mustamäelt »

Tere,
köögis oli ebamäärane kärsakas ja otsisin põhjust. Leid on allpool, päris hirmus.
PiltPiltPilt
oskab keebi arvata, kuidas selline asi sai juhtuda? Ja mis üldse juhtus. Näha on, et on olnud reaalselt leek. Taustaks: kombiplaat gaas/induktsioon, gaas on mõõtja juurest kinni keeratud, st 2m kauguselt, gaasi on ainult korra katsetatud ja siis toru tühjaks põletatud (pool aastat tagasi).

Gunnar
Midagiteadja
külaline

Re: Lekkinud-põlenud gaasivoolik

Lugemata postitus Postitas Midagiteadja »

Tere! Minu arvamus järgmine kui vaadata kõige vasakpoolsemat pilti siis paistab,et vooliku mutripoolsel otsal puudub mutri alt tihend.Tihendiga liidest ei teibitata see ei jää nii ehk naa pidama. Nüü soovitan uus toru uued tihendid ja asi peaks korda saama.Edu!
Naabrivana
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 12 Dets 2011, 06:43
Asukoht: Lõuna-Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Lekkinud-põlenud gaasivoolik

Lugemata postitus Postitas Naabrivana »

Küsimus on ka selles, et kas tegemist on õige gaasijaoks mõeldud toruga või on võetud veele mõeldud ühendustoru.
Oma ala meister..
Külaline
külaline

Re: Lekkinud-põlenud gaasivoolik

Lugemata postitus Postitas Külaline »

See on päris hea näide sellest kui oskused puuduvad kuid ikka keeratakse mingi käkk kokku (kus auku näed sinna keera torupõlv).
Minu teada ei tohi gaasiseadmeid ise näppida!
Voolik on õige- kollane märgistus. Kuid sellel torupõlvel puudub sile ots , mille vastu vooliku kummitihend saaks toetada ja tulemus on pildilt näha......
Kumm või häda korral ka teip alati ei aita.
Midagiteadja
külaline

Re: Lekkinud-põlenud gaasivoolik

Lugemata postitus Postitas Midagiteadja »

Külaline,mis k-----ma teibist sa üldse selliste liidete puhul räägid põrund oled või õlle vine all.Seal käib klinkerit või häda pärast plastikkumm tihendid ja punkt.Ärge õpetage valesti kui ise ka täpselt ei tea.
külaline11
külaline

Re: Lekkinud-põlenud gaasivoolik

Lugemata postitus Postitas külaline11 »

Tasuks kriitilise pilguga kõik maandused üle vaadata,üldjuhul on gaasitrass
häst maantatud.Pildilt paistab nagu oleks mõne lekkiva koduseadme rikkevool
gaasitrassi suundunud,suurima takistusega kohad andsid järgi.
Ping
külaline

Re: Lekkinud-põlenud gaasivoolik

Lugemata postitus Postitas Ping »

See ei pruugi isegi mitte rikkevool olla vaid potensiaalide erinevus gaasitrassi ja maja maanduslati vahel. (Mõõdetav ampertangidega. Voltmeeter võib vaid ainult mõni volt näidata aga vool võib suur olla.)
Ehk kõik ühendused alates pliidist - maja jaotuskilp, - sisendkilp, liin alajaamani.
Selline jama saab juhtuda ka siis kui alajaama maandusklemm on halva ühendusega ja terve liin hakkab otsima väiksema takistusega teed maasse.
Või on maja toru/kaabli sisenditel korralik potensiaaliühtlustus tegematta.
Isegi kui pot ühtlustus on tehtud ei tohiks sealt selliseid voolusid läbi käia, sest see põhjustab elektrokeemilist korrosiooni torule mis võib väga äkitselt ja pauguga gaasitrassi eluea lõpetada!
Lihtsalt praegu oli voolikuühendus kõige nõrgem koht ja see põles ära aga elektriline viga läks järgmist kohta põletama ja see võib olla nii sinu kui naabri elamises.
Mustamäelt
külaline

Re: Lekkinud-põlenud gaasivoolik

Lugemata postitus Postitas Mustamäelt »

tere,
teemaalgataja olen. Tegu Mustamäe korteriga, tehtud värske remont uue elektrisüsteemiga. Pliit eraldi rikkevoolukaitse taga. Ma ei suutnud leida kaubandusvõrgust põlve, mis oleks kummiseibiga tihendatav, küsisin kõik ketid läbi, samuti FEB-i, sellepärast tegingi sellise ka endale mitte kõige meelepärasema lahenduse. Üks põlv oli pliidiga kaasas, aga mingil põhjusel see ei sobinud, vist jäi nats liiga välja, st ahi ei mahtunud alla ära.

huvitav jutt elektrivoolust, aga kas pean ikkagi ka korteri peakraani välja vahetama, sest tühi toru ei oleks saanud ju põleda? ja nagu kirjutasin, on kraan olnud suletud olnud juba pool aastat. (pildil nähtav traadi küljes "ripub" kanalisatsioonitoru)
Pilt

Gunnar
Külaline
külaline

Re: Lekkinud-põlenud gaasivoolik

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Sellist põlve ei olegi. Sa pead lihtsalt veel mingi torujupi sinna osa keerama, millel on sile ots. Küsi poest. Lihtsam oleks ikkagi gaasiseadmete hooldus kutsuda sest kraani Sa kohe kindlasti suuteline vahetama ei ole (! see ei ole nali !!).
Üldselt oleks nii enda kui ka naabrite elu huvides sellistest torudest eemale hoida.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Lekkinud-põlenud gaasivoolik

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Vabandage väljendust, aga kes selle gaasimõõtja ja "peakraani" sinna toru otsa on sittunud? Ja lisaks veel traatide küljes rippuvad kanalitorud? :banghead:
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Lekkinud-põlenud gaasivoolik

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Soovitan kontrollida kas gaasitorustik, gaasikatla korpus on maandatud. Paistab, et maandus puudulik. Gaasi peakraani pole mõtet vahetada kui peab. Ka ei ole gaasitorustik mõeldud kanalitorustiku kanduriks.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Lekkinud-põlenud gaasivoolik

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Veikko kirjutas:kas gaasitorustik, gaasikatla korpus on maandatud
Igaks juhuks mainin, et see maandamine ei tähenda katla korpuse suvalist ühendamist radiaatori või veetoruga vaid katla maanduskontaktiga pistik peab olema pistetud maandusega pistikupessa, mille kollaroheline kaablisoon jõuab kilbi maanduslatile.
Mustamäelt
külaline

Re: Lekkinud-põlenud gaasivoolik

Lugemata postitus Postitas Mustamäelt »

teemaalgataja olen
See ei puutu küll asjasse, aga traadi sidusin ise torutöid tehes, ega kanalisatsioon töötab ka ilma selleta, st see pole tingimata vajalik ja see mingit tuntavat koormust ei lisa gaasitorule, aga tundus, et pool cm kergitamist on parem, ei viitsinud alla tugesid panna, ega seda keegi prügikastide tagant näegi, seega polnud väljanägemine kõige tähtsam.

See gaasikraan on pärit eeldatavalt aastast 1970 ning Eesti Gaas, kes mul ümberehitust tegi, selle vahetamisel mõtet ei näinud. Praegu ka teiste tarkade inimestega nõu pidades hakkab tunduma, et gaasis ega selles kuulkraanis ning põlves polegi probleem, st ei ole toimunud gaasileket vaid tõesti on see kuidagi puhtalt elektriga seotud. Samas kindlust selles teoorias mul pole. Enne pole mõtet ka gaasimehi uuesti kutsuda, kui mingi selgus probleemi osas olemas.

ning mida mõelda gaasikatla all? kas antud juhul gaasipliiti?

Gunnar
Külaline
külaline

Re: Lekkinud-põlenud gaasivoolik

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mul jälle sõbrad arvasid et ....
Ütlesin juba et ära näpi seda gaasitoru ja kutsu remondimehed (sõpradega võid õlut võtta) .
Otsi googlega mis asi on katoodkaitse. Et Sa teaksid siis maapinnas olev gaasitoru on pinge all. Maja sisendil on gaasitorul isoleeräärik. Nii ei tohiks majas gaasitoru pinge all olla ja läbi Sinu toru ei tohiks uitvool minna. Küll aga jääb selline tahmane jälg kui on toimunud põlemine. Ka toru sees olev gaasi ja õhu segu võib süttida. Keegi ei tea mida Sa seal teinud oled kuid vaevalt et ufod käisid.
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Lekkinud-põlenud gaasivoolik

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Küülaline kirjutas:
Veikko kirjutas:kas gaasitorustik, gaasikatla korpus on maandatud
Igaks juhuks mainin, et see maandamine ei tähenda katla korpuse suvalist ühendamist radiaatori või veetoruga vaid katla maanduskontaktiga pistik peab olema pistetud maandusega pistikupessa, mille kollaroheline kaablisoon jõuab kilbi maanduslatile.
Nii mõtlen ka mina, aga tuleks ikkagi üle kontrollida olemas olev maandus. Kui panna uued gaasivoolikud võib kõik jälle korduda.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
külaline11
külaline

Re: Lekkinud-põlenud gaasivoolik

Lugemata postitus Postitas külaline11 »

Uus voolik panna ilma metallsukata,siis sellist jama ei juhtu.Vooliku saad keevitustarvete poest.
Mustamäelt
külaline

Re: Lekkinud-põlenud gaasivoolik

Lugemata postitus Postitas Mustamäelt »

Teemaalgataja olen.
Mul jäänud mulje, et kummivoolikut (st ilma sukata lõdvikut) küll sellises kohas kasutada ei tohi.

Praegune seis on jah see, et gaasileket polnud, muidu poleks kuidagi nii tühiste kahjudega pääsenud ja probleem tekkis selles, et kasutasin lõdvikut ning keermeteipi mistõttu ei olnud lõdviku ja pliidi vahel korralikku elektriühendust ning pinge tõttu tekkis kõige suurema takistuse juures soojenemine ja pressühendused süttisid (keermeteip on palju kuumakindlam). Selleni jõudsin elektrikuga arutades.

eks kutsun jälle millaski gaasimehed ning lasen vasktoru pliidini vedada.

Gunnar
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Lekkinud-põlenud gaasivoolik

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Mustamäelt kirjutas:Teemaalgataja olen.
Mul jäänud mulje, et kummivoolikut (st ilma sukata lõdvikut) küll sellises kohas kasutada ei tohi.

Praegune seis on jah see, et gaasileket polnud, muidu poleks kuidagi nii tühiste kahjudega pääsenud ja probleem tekkis selles, et kasutasin lõdvikut ning keermeteipi mistõttu ei olnud lõdviku ja pliidi vahel korralikku elektriühendust ning pinge tõttu tekkis kõige suurema takistuse juures soojenemine ja pressühendused süttisid (keermeteip on palju kuumakindlam). Selleni jõudsin elektrikuga arutades.

eks kutsun jälle millaski gaasimehed ning lasen vasktoru pliidini vedada.

Gunnar
Vasktoru kindlasti hea. Kuid kummivoolikud ka head, kuid pead õigeid voolikuid kasutama mis mõeldud gaasile, need ilma sukkadeta.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Külaline
külaline

Re: Lekkinud-põlenud gaasivoolik

Lugemata postitus Postitas Külaline »

See kõik on tore kuid selleks et ühte jämedat traati elektriga kuumaks ajada on ikka parasjagu voolu vaja. Ja veel nii kuumaks et tihendid süttisid.
Ja kuhu see vool nüüd siis kadus, läks kuskile kõndima või sai katkine pliit ise terveks ?
( mõni sesitiiv sättis asja korda?)
Vasta